2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kızlar benim bugün dogumdan sonra 39. Gün kanama vs bitmisti normalde sarı gibi geliyordu ama iki gündür kırmızıya döndü acaba adet mi oluyorum pıhtılı hafif sanki ikinci ücüncü gün gelen regl gibi olmus olabilir miyim erken gibi geldi

Kızlar benim bugün dogumdan sonra 39. Gün kanama vs bitmisti normalde sarı gibi geliyordu ama iki gündür kırmızıya döndü acaba adet mi oluyorum pıhtılı hafif sanki ikinci ücüncü gün gelen regl gibi olmus olabilir miyim erken gibi geldi
Bende 39. Gün regl oldum aynı şekilde sarıydı bir anda kırmızı oldu ve arttı

Aayyy bunu bende yapmak istiyorum ama hiç denemedim valla bugün full uykusuzuz ve sürekli emzirmekten sırtım ağrıdı keşke yatarak emzirebilsem erken mi Aceba onun için falan dedim kendi kendime
Bir dene zaten bebiş otomatik alıyor memeyi sen de birden kırk yıldır öyle emziriyormuş gibi doğru pozisyonda yatıyorsun çok garip 😅😅

Sling almadım ama almayı düşünüyorum genellikle seviyor bebisler acemi senin ki niye sevmedi özgür ruhlu kız 😅🥰
Hiç sorma kundak bile yapamıyoruz elleri kolları serbest kalacak illa 😂😂 bence bir tık esnek kumaş olmalı benimki sıfır likra, ayarlaması zor oluyor ya bol kalıyor ya esnek zaten bebek o sırada çıldırıyor sonra bir de sakinleştirmekle uğraş 😂😂 ben de kanguru almaya karar verdim, aslında yarı kanguru yarı sling gibi bir şey de almıştım ama o bağlama anı pratik olamazsam kriz başlıyor 😬😬 en iyisi hızlıca takılan kangurular sanırım 🥲

Ben doğduğundan beri öyle yapıyorum canım o da öyle uyumaya çok alıştı gece büyük rahatlık oluyor ama gündüz yat yat sıkılıyor insan mecbur ayakta emziriyorum bu sefer de yatağa koyarken uyanıyor vallahi bir çözümünü bulamadım
Memede nedense çok derin uyuyamıyorlar ya memeden yatağa koymak imkansız gibi bir şey

Benim de geçen hafta oldu kanama neredeyse yoktu birkaç gün kırmızılaştı şimdi yine pembe bazen sarı. Senin eskiye döndü mü

Sanırım 5. Hafta atağımız hafifledi. Biraz daha uyudu sabahtan beri. Emip mama içip uyuyor yoruldu yavrum da uykusuz kalmaktan. Bu arada bana Hipp organik combiotik al diyen anne Allah razı olsun senden küsmüyor ıkınmıyor 🐣 keçi sütlü olsun diye diretmiştim ama bebek seçiyormuş bunu da 🫠

Hiç sorma kundak bile yapamıyoruz elleri kolları serbest kalacak illa 😂😂 bence bir tık esnek kumaş olmalı benimki sıfır likra, ayarlaması zor oluyor ya bol kalıyor ya esnek zaten bebek o sırada çıldırıyor sonra bir de sakinleştirmekle uğraş 😂😂 ben de kanguru almaya karar verdim, aslında yarı kanguru yarı sling gibi bir şey de almıştım ama o bağlama anı pratik olamazsam kriz başlıyor 😬😬 en iyisi hızlıca takılan kangurular sanırım 🥲
Dün klima ayarı düşükte kalmış hava çok sıcaktı banyo yaptırdım dedim şapka takayım saç dipleri tam kuruyana kadar katılır gibi ağladı 😂

Kızlar ben bebeğimi yenidoğan yatağında yatırıyordum ana kucağı gibi olanlardan ama yatak çok sıcak oluyor hep isilik oldu. Şimdi normal beşiğine alıştırmaya çalışıyorum ama asla sırt üstü ve yan yatmıyor, 10 dakika sonra uyanık ağlıyor. Sadece yüzüstü yatırabiliyorum ondan da gece korkuyorum. Sırt üstü bebeği nasıl uyutabilirim tavsiyeniz var mı

Valla ben kundak timeeee sarıp sarmaliyorum tabi bazen kavga ediyoruz nasıl çıkarıyor ellerini zorla varya çok fena bu bıdıklar 😅 çok memnun kalınan bir sayfa var aslında orayı takip ediyorum sling yorumlarına bakıyorum dediğin gibi likralı sanieim herkes çok memnun olduğunu yazıyor alırsam ordan alırım sanırım 🥰

Kızlar ben bebeğimi yenidoğan yatağında yatırıyordum ana kucağı gibi olanlardan ama yatak çok sıcak oluyor hep isilik oldu. Şimdi normal beşiğine alıştırmaya çalışıyorum ama asla sırt üstü ve yan yatmıyor, 10 dakika sonra uyanık ağlıyor. Sadece yüzüstü yatırabiliyorum ondan da gece korkuyorum. Sırt üstü bebeği nasıl uyutabilirim tavsiyeniz var mı
E bebek te yan destek yastiklari var onda kendini guvende hissediyor gibi geliyor yanlardan onu tutuyor kundak gibi bir sey degil tabi ama bi inceleyin isterseniz ben oyle uyutuyorum

Kızlar
Ben bugün sağlık ocağına gittim bebeğin kilosuna felan baktırmak için kızım 3.580 gram doğdu 2 gün sonra ölçtüğümüzde 3.490a inmişti iki hafta sonra bugün götürdüm 3.480e inmiş yani 21 günde 100 gram düşmüş hiç almamış sadece 50cmden 53cm olmuş boyu. Hemşireye sordum kilo almamış kötü birşey mi diye ilk bir ay ödem atma dönemleri oluyor 1 aydan sonra kilo almasını bekliyoruz dediler. Bebeği muayane felan etti aile hekimimiz gayet sağlıklı bir bebek dedi ama kilo durumu benim kafama takıldı.

X