Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar bebitolar için nevresim, çarşaf ya da pike takımını nerden aldınız varsa link paylaşabilir misiniz şöyle az desenli sade birşeyler arıyorum😊

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭
Canimm hic korkma endiselenme emin ellerde olacaksin bak doktorlar oyle demisse vardir bir bildigi riske atmak istememislerdir her sey cok daha iyi olur insallah

Kesinlikle cok haklisin bu konuda. Sinirlerim bozuluyor artik sanki cok mizmizmisim gibi hissediyorum kendimi esimin rahatligi karsisinda surekli trip atan biri haline geldim en sevmedigim sey. Cok dusuncelidir sagolsun ama agri kasilma sanci yuksek tansiyon vs konusunda bir sey olmaz normal gecer diyince cildiriyorum ilgisizsin diye
Kızlar benim anladığım şu, belli ki çoğumuzun eşi aynı. İnanılmaz rahatlar, herşey onlara göre çok normal. Hiçbir sıkıntımız yok.
Benimki mesela ben endişelerimi dile getirdiğimde kızıyo bana kötüyü konuşursan kötüyü çağırırsın diyor.. Nabıcaz biz bunları şimdi 🥲

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭
Kuzum öncelikle senin için dua ediyor olucaz hepimiz. İnşallah sağlıcakla atlatacaksınız bebeğin de sen de 🙏🏼♥️ Her zaman söylüyorum erken teşhis iyidir. Allah'a şükür farketmişler ve hemen önlem alıyorlar. Madem kaderin önüne geçilmez, belli ki sen 2 gün sonra bebeğine kavuşacaksın, ona odaklan ☺️ bak melek yüzlünü göreceksin inşallah, mis kokusunu koklayacaksın 🥰🥰 Aslında kilosu güzel bir kilo. Endişeni anlıyorum. İnşallah Allah'ın izniyle herşey iyi olacak canım benim ♥️♥️♥️

Canimm hic korkma endiselenme emin ellerde olacaksin bak doktorlar oyle demisse vardir bir bildigi riske atmak istememislerdir her sey cok daha iyi olur insallah
amiinn çok teşekkürler inşallah güvende olur, sağlıklı olur ❤️
Kuzum öncelikle senin için dua ediyor olucaz hepimiz. İnşallah sağlıcakla atlatacaksınız bebeğin de sen de 🙏🏼♥️ Her zaman söylüyorum erken teşhis iyidir. Allah'a şükür farketmişler ve hemen önlem alıyorlar. Madem kaderin önüne geçilmez, belli ki sen 2 gün sonra bebeğine kavuşacaksın, ona odaklan ☺️ bak melek yüzlünü göreceksin inşallah, mis kokusunu koklayacaksın 🥰🥰 Aslında kilosu güzel bir kilo. Endişeni anlıyorum. İnşallah Allah'ın izniyle herşey iyi olacak canım benim ♥️♥️♥️
bir yandan çok mutluyum kavuşacağım için ama bir yandan da doya doya kucağıma alamayacağım ve tam bir kavuşma olmayacak muhtemelen, bu yüzden tedirginim 🥹🥹 bir umut belki kilosu ölçtüklerinden daha iyi çıksın diye dua ediyorum. inşallah en hızlı şekilde adapte olup toparlanır, Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin ❤️❤️

Sağlıcakla kucağına alırsın inşallah dert etme canım karnında durup bişey olma riskini düşüneceğine varsın erken alsınlar zaten riskli kiloları geçtiler artık inşallah sende bebiş de çok iyi olacaksınız 🙏🏻

yaa evet benim de yengem 1200 gr doğurmuştu. sağlıklı prematüre bebek çok duydum ama yine de insanın kendi başına gelince içi cız ediyormuş 🥹🥹

amiinn inşallah. daha göğüs pompası bile almamıştım canım. sütüm gelir mi ki? 😪 hiçbir belirti yok sanki. ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum ya aylardır o kadar şey okudum ettim ama sınava girecek çocuk gibi her şey aklımdan uçtu sanki
Canım ben çocuğumu kaybettiğimde sezeryanla almışlardı normal doğması gereken haftadan daha önce doğumum oldu senin gibi ama ertesi günü hemen sütüm gelmişti bence senin de gelir diye düşünüyorum olmazsa takviye kullanırsın

Canım ben çocuğumu kaybettiğimde sezeryanla almışlardı normal doğması gereken haftadan daha önce doğumum oldu senin gibi ama ertesi günü hemen sütüm gelmişti bence senin de gelir diye düşünüyorum olmazsa takviye kullanırsın
inşallah canım ben de olumlu düşünmeye çalışıyorum, 2. gün geliyor en azından diyorlar. inşallah bebeğim geliyor sütü de gelecek 🥲❤️

Kızlar bebitolar için nevresim, çarşaf ya da pike takımını nerden aldınız varsa link paylaşabilir misiniz şöyle az desenli sade birşeyler arıyorum😊
Bana arkadaşım Trendyoldan almış lilabio diye bi sayfa yastığı nevresimi herşeyi ordan güzel geldi ben beğendim

Gece regl ağrısı vardı Bugün de kasılmalarım çok arttı sanırım bende yaklaşıyorum doğuma stres olmaya başladım perşembeye kontrol bidaha böyle geçirmeye çalışıcam çok artarsa gidicem artık
Stres olma yaa. Onu kucağına alacağın günü düşün 😍 bak ben şu an aşırı stresliyim iki doktorda perinatolojiye görün dedi. Bi doçentle görüştüm o da pazartesi kesin gel dedi. İnan şu an erken doğum yapmak istiyorum. Çünkü bebek aniden ölebilir şekerden öylr bir riskim varmış ve sıkıntılıymış

Gece regl ağrısı vardı Bugün de kasılmalarım çok arttı sanırım bende yaklaşıyorum doğuma stres olmaya başladım perşembeye kontrol bidaha böyle geçirmeye çalışıcam çok artarsa gidicem artık
Kasılmalarını takip et canım düzenli ise doktora git dinlenince veya 1-2 saatte geçiyorsa yalanci sancı diyorlar 🤷🏻‍♀️ sona yaklaştıkça her şey birbirine karıştı🤔

inşallah canım ben de olumlu düşünmeye çalışıyorum, 2. gün geliyor en azından diyorlar. inşallah bebeğim geliyor sütü de gelecek 🥲❤️
Canım aynı sebeple gelişim yavaşlamış iyi beslemiyor kordon diye akrabamın çocuğunu da 32 haftada sezeryanla aldılar 1300 grdı, şimdi 7 yaşında hiç bir sağlık sorunu yok hamdolsun, hiç korkma böyle durumlarda bebeğin iyiliği için en doğru çözüm budur belki de🌸

Kızlar benim anladığım şu, belli ki çoğumuzun eşi aynı. İnanılmaz rahatlar, herşey onlara göre çok normal. Hiçbir sıkıntımız yok.
Benimki mesela ben endişelerimi dile getirdiğimde kızıyo bana kötüyü konuşursan kötüyü çağırırsın diyor.. Nabıcaz biz bunları şimdi 🥲
Ay benim esim de her konuda oyledir ya kötü bir sey soylenmesin dedikodu yapilmasin sorun dile getirilmesin 😄😄 agiz tadiyla ne bir dert anlatabiliyorum ne dedikodu yaptiriyor

Hiiç korkmayın bir kere yaklaşık 34 haftada doğum olacak ki kimler kimler 28leri görmek için adaklar adıyor biliyorsunuz, ya da 40 sene evvel bile 7 aylık doğan yani 30 haftalıklar mis gibi yaşamış. Ciğer geliştirici olacaksınız ciğer gelişimi de birkaç hafta sonranınmış gibi olacak.
Apar topar olmaması, psikolojik olarak hazırlanacak olmanız da süper. Aman suyum geldi kanamam oldu bebek hareketsiz gibi acil durum alametleri olmadan sakin sakin gideceksinizHoppa
Doktorunuz ne güzel tespit etmiş yönlendirmiş, olumlu şeylere odaklanın. Evet prematüre doğru, ama 34-37 arası olanlar geç prematüre diye geçiyor hiç tedirgin olmayın. Allah yardımcınız olsun

Stres olma yaa. Onu kucağına alacağın günü düşün 😍 bak ben şu an aşırı stresliyim iki doktorda perinatolojiye görün dedi. Bi doçentle görüştüm o da pazartesi kesin gel dedi. İnan şu an erken doğum yapmak istiyorum. Çünkü bebek aniden ölebilir şekerden öylr bir riskim varmış ve sıkıntılıymış
Olumsuzlukları böyle çatır çatır söyleyen doktorlara sinir oluyorum ben yahu. Şu an şekeri fırlatacak şeyler yapmıyorsanız, dikkat ediyorsanız sorun olmaz inşallah. Kimler zamanında 5 kilo doğurmuş topaç gibi doğurdum diyorlar oysa alenen şeker hastaları imiş yani. Hem kontrolü de elden bırakmıyorlar, haftanız ileri. Acil alınması gerek derlerse de sağlıkla kavuşursunuz inşallah. Yüklemede ortaya çıkmamış mıydı? Ya da önceki ultrasonlarda bebek iriliği ne durumdaydı niye anlaşılmadı o kısmı düşündüm :KK64:

Üzülme bebeğin dışarda hemencecik toparlayacaktır kendini🤍 çok geçmeden kavuşursunuz bence umutsuz olma hiç çok daha minikler tutundu bu hayata ve büyüdüler🌸

X