Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Kızlarr yine asiri mide yanmam var bogazima kadar geliyor, kalp krizi geciriyormusum gibi agriyor midem bogazim, istifra ettim 2 kere. Doktor mide yanman var mi dedi cok var diyince gunde 2 3 tane soda icebilirsin demisti ilac vermedi. Soguk süt ictim kuru ekmek yedim bana misin demiyor ya
şu an aynı dertten muzdaribim 😭 süt içeyim dedim süt de yok kefir var bir tek onu içiyorum ama iyi gelir mi hiçbir fikrim yok

Kızlarr yine asiri mide yanmam var bogazima kadar geliyor, kalp krizi geciriyormusum gibi agriyor midem bogazim, istifra ettim 2 kere. Doktor mide yanman var mi dedi cok var diyince gunde 2 3 tane soda icebilirsin demisti ilac vermedi. Soguk süt ictim kuru ekmek yedim bana misin demiyor ya
Doktorum gaviscon yazmıştı bana çok iyi geldi anında mide yanmam geçiyor

canım ilk hamile kaldığımda devlet hastanesinden yanaydım. "herkes devlette doğururken ben prenses miyim neden illa özele gideyim" falan noktasındaydım hatta. özelde sırf para için olmadık şeyler yapacaklarına dair ön yargılarım vardı. bu nedenle 15. haftaya kadar hep devlete gittim. ama her defasında farklı doktora gitmeme rağmen bir tanesi bile benimle insan gibi muhatap olmadı. bebeğin babasını yok sayıyorlar zaten biliyorsun. sanki sadece ben yaptım bebeği. 18. haftada düşük tehlikesi yaşadım koridorlarda ağlıyordum, eşimi bırak odaya almayı koridora bile sokmadılar hâlâ o geceyi unutamıyorum. büyük mü konuşmuşum ne yapmışım bilmiyorum ama bir daha da devlete gidemedim. zaten özeldeki doktorum da daha önceden devlet hastanesinde çalışan bir doktor. yani özeldeki her doktor paragöz ya da kolaycı olacak değil. sadece biraz araştırmak, gidenlere fikrini sormak gerekebiliyor. normalde hiçbir şeye gereksiz yere harcama yapmam ve çok tutumlu biriyim ama özele verdiğim para hiç içimi acıtmıyor çünkü bu kadar zor bir hamilelik geçirmeme rağmen beni demoralize etmeyen, en azından halimi soran, psikolojimi düşünen insanlarla karşılaşıyorum. ben stresi çok iyi yönetebilen biri de değilim, desteğe çok ihtiyaç duyuyorum. doğum zamanı tek başıma olmayı düşünemiyorum bu yüzden. Allah da sınamasın, zorluk vermesin inşallah. özelde gittiğin doktor iyi değilse başka bir doktor seçip yine özele devam edebilirsin imkan varsa. en zor anlarından birini tek başına kalarak daha da zorlaştırmak iyi bir fikir gibi gelmiyor bana. ama arkadaşının öyle oldu diye senin de öyle olmak zorunda değil tabii ki belki de kolay bir doğum olacak. hangisini tercih edersen et inşallah her şey sıkıntısız ilerler. hepimiz için bu duam ❤️ baya uzun olmuş bu arada kkfjfjfk
Amin bebeğim inşallah hepimiz için 💖🙏🏼 Devlette zaten babayı yok sayma muhabbeti beni en başından beri delirten bir durum. Kütahyada sadece 1 tane doktor buldum özelde vajinal doğumu destekleyen. Salı günü devlette kontrolüm var, oradaki doktoruma sorucam önce, böyle bişey duydum hocam aslı astarı nedir diye. Sonra duruma göre hareket edicem. Ama muhtemelen özeli tercih edeceğim. Eşime durumu anlattım. Önce bi "sen niye her denilene inanıyorsun" çıkışmaları oldu sağolsun.. "Sonra prosedür demek ki böyle" dendi.. "Özelde de böyle olmayacağı ne belli" diye sordu.. "Özel devlet farketmez sağlık işi şans" diye beni daha çok endişelendirdi sağolsun... En sonunda "nerede doğurmak istiyorsan orada doğur"a evrildi. Ha en son tartıştık küstük tabi orası ayrı.. 🙂 Zaten ağrılardan mide yanmalarından nefes darlığından ve 20 dk da bir tuvalete çıkmaktan bozulmuş uyku düzenime bir de bu küslük ve doğum endişesi tuzu biberi oldu. Canım kocam iyi ki var 🙂

Kasılma olunca bebeğin olmadığı yer de sert oluyor ama bebek toplanınca diğer yerler yumuşak oluyor. Kasılınca bebeğin nerede olduğu da belirginleşiyor. Yaşadığın şey muhtemelen braxton hicks kasılmalarıdır düzenli değilse ya da çok uzun sürmüyorsa benim 4-5 saat karnımın sürekli sertleştiği oldu
Benim karnım normal şartlarda da pek yumuşak sayılmaz. Genelde sert bir yapısı var. Mesela oturunca yumuşar ayakta sertleşir ya, benim o ikisi arasında bile pek bi fark yok. Bebeğin toplanmasını karnımın aşırı gerilip şekil değiştirmesinden anlıyorum genellikle. Hal böyleyken hangi durumlarda acile gitmeliyim?

Benim karnım normal şartlarda da pek yumuşak sayılmaz. Genelde sert bir yapısı var. Mesela oturunca yumuşar ayakta sertleşir ya, benim o ikisi arasında bile pek bi fark yok. Bebeğin toplanmasını karnımın aşırı gerilip şekil değiştirmesinden anlıyorum genellikle. Hal böyleyken hangi durumlarda acile gitmeliyim?
Himm valla bilemedim benim doktorum gelip basımda karnımın sertlesmesini beklemisti kasılmanın ne oldugunu göstermek icin ama her vücut farklı iste doktorun yol gösterir mutlaka. Ben senin yerinde olsam o toplanmalar ağrı verdiğinde hemen bir gidip nstye girerdim en azından anlamıs olursun kasılma mı yoksa bebekler mi ağrıtıyor

Himm valla bilemedim benim doktorum gelip basımda karnımın sertlesmesini beklemisti kasılmanın ne oldugunu göstermek icin ama her vücut farklı iste doktorun yol gösterir mutlaka. Ben senin yerinde olsam o toplanmalar ağrı verdiğinde hemen bir gidip nstye girerdim en azından anlamıs olursun kasılma mı yoksa bebekler mi ağrıtıyor
Aslında güzel fikir nstye girip kontrol ettirmek de.. Ya açıkçası benim doktorum perinatolog. Adam riskli gebeliklere bakmaya o kadar alışmış ki bana karşı çok rahat. Yani, şöyle ağrım var böyle sancı yaşadım diye söylediğimde "bişey olmaaaz, önemli bişey değiiil, gayet iyisiiiin" diyip geçiştiriyor beni. Belki gerçekten sıkıntı yoktur ama insan bi açıklama falan bekliyor hani neden oluyor vs diye. Aksi gibi eşim de çok rahat bi yapıda. Şimdi uyandırsam desem ki, karnımda kasıklarımda kasılmalar var üstüne üstlük bebek de sürekli toplanıyor (ki saat 12-1 den beri gerçekten bunlar oluyor) desem, "uyumaya çalış, geçer, çok normal, vücudun doğuma hazırlıyor kendini" der geçer sanki yirmi kere doğum yapmış gibi bir soğukkanlılıkla... Acile gitsek de ben vicdan azabı çekicem gecenin 3 buçuğu, sabah adam işe gidecek uykusundan oldu falan diye.. aa amma sıkıntım varmış. Senin de başını ağrıttım affet 💖

Kızlar dinlenince geçti sanırım sonunu hamileliğin bu şekilde bekleyeceğim, gece acillik olduktan sonra anneme gelmiştim aslında çok yormamaya çalışıyorum ama oğlum küçük ister istemez onun için sürekli eğilip kalkıyorum bugünde biraz eğilip kalktım sonra onu parka indirdim ağrınarttı, ama çok küçük oda onla da ilgilenemiyorum artık tam o beni üzüyor çünkü oda ilgiye muhtaç, inşallah geçecek bu günlerde benim zor geçmiyordu hamdolsun bulantı falan yaşamamıştım ama 28 den sonra gerçekten aniden zorlaştı 2. Gebelik
Artık olucak herhalde böyle ağrılar gece ilk defa bende de başladı 1 den 3 e kadar regl ağrısı çektim resmen sonra seni anladımm demekki böyle oluyor diye 😔 Az kaldı dayanıcaz 🙏🏻 bende senin gibiyim 1.2.trimester yormadı ama bu son aylar bitirdi mide yanması ve ağırlık özellikle ne yapalım herşey yine bebişler için 🩷😊

Aç karnına tahin ye o da işe yariyomus mide yanması olmuyomus

Artık olucak herhalde böyle ağrılar gece ilk defa bende de başladı 1 den 3 e kadar regl ağrısı çektim resmen sonra seni anladımm demekki böyle oluyor diye 😔 Az kaldı dayanıcaz 🙏🏻 bende senin gibiyim 1.2.trimester yormadı ama bu son aylar bitirdi mide yanması ve ağırlık özellikle ne yapalım herşey yine bebişler için 🩷😊
Canım ilk gebeliğim böyle değildi ya 22 kilo almıştım ve son hafta falan çok ağırdım gene de yürürken falan artık batma vs son haftalarda oluyordu ,bu regl ağrısı hissini doğumda yaşadım bel ağrım falan da olmuyor ben bu ağrıyla doğum yapmıştım o yüzden de tedirginim ve şaşırıyorum erken diye, amin canım inşallah sağlıkla doğsunlarda🌸

Doktorum gaviscon yazmıştı bana çok iyi geldi anında mide yanmam geçiyor
Bana yazmadi yaa gunde 2 3 soda ic dedi. Suan prenelac takviye, cnv magnezyum, tansiyon ilaci ve kan ilaci sase kullaniyorum cok ilac olmasin diye vermedi sanirim

Son düzenleme:
Son zamanlarımız diye heralde artık soğuk süt banada yaramıyordu soda desen içtikçe kavurdu doktoruma söyledim gaviscon yazdı hemen o rahatlattı mesaj atma imkanın falan varsa söyle yazsın canım
Magzezyum, kan ilaci sase, tansiyon ilaci ve prenelac kullaniyorum cok ilac olmasin diye yazmadi herhalde doktorum. Gunde 2 3 soda ic dedi. Asiri mide yanmam oluyor dedim yine de yazmadi

Aslında güzel fikir nstye girip kontrol ettirmek de.. Ya açıkçası benim doktorum perinatolog. Adam riskli gebeliklere bakmaya o kadar alışmış ki bana karşı çok rahat. Yani, şöyle ağrım var böyle sancı yaşadım diye söylediğimde "bişey olmaaaz, önemli bişey değiiil, gayet iyisiiiin" diyip geçiştiriyor beni. Belki gerçekten sıkıntı yoktur ama insan bi açıklama falan bekliyor hani neden oluyor vs diye. Aksi gibi eşim de çok rahat bi yapıda. Şimdi uyandırsam desem ki, karnımda kasıklarımda kasılmalar var üstüne üstlük bebek de sürekli toplanıyor (ki saat 12-1 den beri gerçekten bunlar oluyor) desem, "uyumaya çalış, geçer, çok normal, vücudun doğuma hazırlıyor kendini" der geçer sanki yirmi kere doğum yapmış gibi bir soğukkanlılıkla... Acile gitsek de ben vicdan azabı çekicem gecenin 3 buçuğu, sabah adam işe gidecek uykusundan oldu falan diye.. aa amma sıkıntım varmış. Senin de başını ağrıttım affet 💖
Benim esim de cook rahat bu konuda. Bisey olmazz, geçerrr, normal diyor sanırsın 5 kere dogum yapmış😄😄

Kızlar sizce kötü bişey var mı burda şeker haricinde ? Bu böbrek kısmını detaylıdaki doktor ölçmüştü doktorum yanlış ölçmüş diyip düzeltmişti. Onun haricinde başka bişey var mı sizce ?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 48
Valla bu eşler kadından çok biliyor kadın vücudunu. Ben en son hastaneye kendim gittim o da hastaneye kasılmam var diye gidersen yatırırlar tabi demişti🤦‍♀️ kontrole gidince doktoruna endişelerini dile getir belki anlayışlı yaklaşır

Benim esim de cook rahat bu konuda. Bisey olmazz, geçerrr, normal diyor sanırsın 5 kere dogum yapmış😄😄
Ay çok sinir bozucu değil mi ya 😂😂 adama diyorum ki birazcık kaygılan aşırı rahatsın. Sen hiç kaygılanmadığın için belki de ben bu kadar endişeleniyorum diyorum, öyle saçmalık mı olurmuş diyo 😂 kafayı yersin ya 😅

BB_Queen BB_Queen kuzu dr yasin bıyık varmıs kütahyada normal dogum yanlısı hatta ssvd yaptırıyormus
Evet evet dün tesadüfen buldum ben de kendisini. Salı günü kendi doktoruma bi gidicem kontrolüm var, 1 aydır gitmiyorum. Kendi doktoruma bu doğumda hanımefendinin dediği gibi yalnız bırakılacak mıyım prosedür böyle mi falan diye sorucam, ha eğer derse ki evet prosedür böyle yalnız kalırsın, o zaman Yasin beye gidicem. Ya o değil de sen bi de araştırdın mı benim için 🥰🥰🥰🥰 çok iyi insanlarsınız ya yemin ediyorum çok teşekkür ederim ♥️♥️♥️

X