Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar aptamilin ilk adımlarım uygulamasında güzel eğitimler var bi bakın mutlaka😍

Eklentiler

• IMG_4313.jpeg
    IMG_4313.jpeg
    95,7 KB · Görüntüleme: 36
Kızlar çok kötüyüm :KK43: Uzandığım zaman vücudumda inanılmaz bi basınç hissediyorum kafamdan itibaren tüm vücudum kasılıyo bi tuhaf oluyo :KK43: var mı böyle basınç yaşayan? Tansiyonum normal çıkıyor

Kızlar çok kötüyüm :KK43: Uzandığım zaman vücudumda inanılmaz bi basınç hissediyorum kafamdan itibaren tüm vücudum kasılıyo bi tuhaf oluyo :KK43: var mı böyle basınç yaşayan? Tansiyonum normal çıkıyor
sıcaktan ya da susuzluktan olmasın canım? tam anlayamadım nasıl bir şey olduğunu ama bir duş al istersen belki iyi gelir

sıcaktan ya da susuzluktan olmasın canım? tam anlayamadım nasıl bir şey olduğunu ama bir duş al istersen belki iyi gelir
Oluyodu birkaç gündür ama bugün hiç yatamıyorum. Bütün damarlarım çekiliyo sanki basınç oluşuyo patlayacakmışım gibi kulaklarım falan uğulduyo anlatamıyorum ki :KK43: başka şehirdeyim doktorum da tatilde:KK43:

iyi bayramlar 🌸 bebeğin aşağıda olması önemli olabilir ama başının aşağıda olması bir anlam ifade etmiyor bu haftalarda canım. çünkü bebek günde 100 kere dönüyor, siz baktığınız esnada baş aşağıdır. rahim ağzında bi sıkıntı, kısalma, kasılma, açılma, kanama vs anormal bir durum yoksa iyidir inşallah
Herhangi bir belirtim yoktu kasılma açılma vs rahim ağzı uzunluğu 28 çıkmıştı o yüzden progestan başladık 35 sonrada 33 çıktı o yüzden düşündürüyor biraz teşekkür ederim cevabınız için

Oluyodu birkaç gündür ama bugün hiç yatamıyorum. Bütün damarlarım çekiliyo sanki basınç oluşuyo patlayacakmışım gibi kulaklarım falan uğulduyo anlatamıyorum ki :KK43: başka şehirdeyim doktorum da tatilde:KK43:
Kndi doktorun olmasa bile bir acile git bnce anlattığın durum normal değil belki sıcaklardandir bilemeyiz ama muayene ol bebişin hareketleri nasıl

Kndi doktorun olmasa bile bir acile git bnce anlattığın durum normal değil belki sıcaklardandir bilemeyiz ama muayene ol bebişin hareketleri nasıl
Bebiş çok hareketli olduğu için endişelenmedim o kadar tansiyonum da normal çıkıyor. Düzelmezse gidicem ama yatamıyorum çünkü

Kızlar 3 gündür sabah baldır (calf) krambı ile uyanıyorum resmennn kıvrandırıyor agrıdan acidan. Elimle masaj yapiyorum bi sure geciyor neden böyle olmaya basladı yaa. Magnezyum kullaniyorum maden suyu da iciyorum oysa

Kızlar 3 gündür sabah baldır (calf) krambı ile uyanıyorum resmennn kıvrandırıyor agrıdan acidan. Elimle masaj yapiyorum bi sure geciyor neden böyle olmaya basladı yaa. Magnezyum kullaniyorum maden suyu da iciyorum oysa
Benimde aynı şekilde canım sabahın erken saatlerinde oluyor ama normal diğer hamileliklerimdede oluyordu doğuma kadar sürer bu şekilde

Kızlar sabaha kadar uyuyamıyorum resmen 2-3 saat sadece uykuya daliyorum o da aralıklı aralıklı. Çok sinir bozucu bir şey 😞 gun içinde de uyumuyorum göz altlarım çöktü resmen ☹️ normalde uykuya çok düşkünüm gece uyuyamasam sabah geç kalkarım falan ama şimdi sabahta erkenden uyanıyorum çok değişik 😣

Haberlessek olur mu sürec için özelden de mesaj atayım sana. İlk gebeliğim o yuzden tecrübem yok 🙏🏻
Canım ben sgk yı aradım şimdi. Pazar olsun resmi tatil olsun fark etmez 32 den sonra alabilirsiniz raporu dedi. En fazla 1 2 günlük ücret kaybı olur dedi. Ben 32+ da calisabilir raporu alacakmisim once cunku 34 bitene kadar calismayi düşünüyorum. 34 bitince de calisamaz raporu alip işverene iletecekmişim. Rapor parasını ay bazli almak istiyorum diye belirtirseniz aylara bölerek yoksa tek seferde doğum yaptiktan sonra alırsınız dedi

Canım ben sgk yı aradım şimdi. Pazar olsun resmi tatil olsun fark etmez 32 den sonra alabilirsiniz raporu dedi. En fazla 1 2 günlük ücret kaybı olur dedi. Ben 32+ da calisabilir raporu alacakmisim once cunku 34 bitene kadar calismayi düşünüyorum. 34 bitince de calisamaz raporu alip işverene iletecekmişim. Rapor parasını ay bazli almak istiyorum diye belirtirseniz aylara bölerek yoksa tek seferde doğum yaptiktan sonra alırsınız dedi
Ne kadar alacağım nasil hesaplanacak dedim son 1 yıldaki maaşlarının ortalaması alınıyormuş

Kızlar sabaha kadar uyuyamıyorum resmen 2-3 saat sadece uykuya daliyorum o da aralıklı aralıklı. Çok sinir bozucu bir şey 😞 gun içinde de uyumuyorum göz altlarım çöktü resmen ☹️ normalde uykuya çok düşkünüm gece uyuyamasam sabah geç kalkarım falan ama şimdi sabahta erkenden uyanıyorum çok değişik 😣
Vallahi aynı çıldırdım bütün gece :KK43: son 1 haftadır başladı ve her gün artarak gidiyor. Dün gece neredeyse hiç uyumadım. Son 3 ay gözümü korkutuyor.

yaa ben de büyüyen beşik düşünüyordum aslında ama yenidoğandan itibaren kullanacağım için bebişi yatırırken zor olur belki dedim. tek bir tane beşik alıp birkaç sene kullanmak istiyorum ve yerim de çok geniş değil maalesef :/ yani bebeğin odasında yer var ama ilk aylarda kendi odama koyacağım beşiği ve orda sadece 60x120 kullanabilirim. zaten 60x120 olanların da dış uzunluğu 70x130 u buluyor neredeyse. anca sığar 😅
Anladım canım yerin neye müsaitse onu tercih et tabi 🥰

X