2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Şeker yüklememi yaptırdım kizlar çok şükür iyi çıktı tüm kanlar içeceği de verdiler hastaneden ben almıştım vermeyeceklerini düşündüğüm için testi yaptıracak arkadaşların aklında bulunsun
Kaç gram yaptırdın cnm şeker yüklemeni bende bu gün yaptırdım.kaç çıktı sonuçların kaç olmalıymış. 50 gr yaptık

Son düzenleme:
Kızlar herkese selam bugün doktor kontrolüm vardı 25+2 olmam gerekiyor son adet tarihime göre ama doktor 28 haftalık dedi ultrasonda bide suyu fazla dedi neden bu kadar ilerde görünüyor anlamadım acaba bi sıkıntı mı var ya
Benimde bira hafta öndeymiş iki doktora sordum ikisi de geri olmasında önde olsun daha iyi demişti tabi suyunu bilemiyorum neden fazla dedikleri gibi şekerden olabilir 🥹

Kizlar aylarımız baya ilerledi ya siz tatille alakalı ne düşünüyorsunuz? Gidecek misiniz? Eşim gidip gelelim daha fazla ilerlemeden diyor da bence zaten baya ilerledi😁 27+2 yim bugün önümüzdeki hafta falan gidebiliriz en yakın ihtimalle 28-29 haftalık oluyorum. Sizce riskli mi? Arabayla gideceğiz sürekli dururuz dinleniriz onda sorun yokta. Ben biraz tereddüt ediyorum açıkçası. Bu yıl bebeksiz son tatilimiz olacak eğer gidebilirsek🥹 yani ben bebekle de her yere giderim kafasındayım da😮‍💨 eşim çok istekli olunca kirmakta istemiyorum bir yandan🫠 sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Salı günü Dr randevum var ona da danışacağım daha önce sorduğumda gidebilirsin demişti zaten. 🤔
Ben bayramda eşimin memleketine uçacağım baktım sorun yok 29-33 haftalar arası yurt dışına eşimin yanına gideceğim. 💛 çok tırsıyorum aslında özbekistanda yolu olmayan kasaba gibi bir yer. Eşim markette çamaşır suyu bulamamıştı sadece basit bi sağlık ocağı var hala karar veremedim 🥹

İndirekt coombs testi pozitif çıkınca vurmuyorlarmış canım doktorum öyle söyledi vallahi onun yalancısıyım. :KK48: İlk gittiğim doktorum da mesela vurmayacaktı çocuk doğsun öyle vururuz pozitifse demişti ama bu doktorum riske atmayalım dedi.
İndirect coombs testi kanama olup ta rhogam yapılır ise de pozitif çıkabiliyor titreleri kaçta kaç önemli olan o pozitif çıkarsa vurulup negatif çıkarsa gerek yok demiş olma olasılığı olabilir mi acaba pozitiflik önemli çünkü

İndirect coombs testi kanama olup ta rhogam yapılır ise de pozitif çıkabiliyor titreleri kaçta kaç önemli olan o pozitif çıkarsa vurulup negatif çıkarsa gerek yok demiş olma olasılığı olabilir mi acaba pozitiflik önemli çünkü
Yok , öyle olsa benim negatif çıktı bana vurmazdı 🫠

Ben bayramda eşimin memleketine uçacağım baktım sorun yok 29-33 haftalar arası yurt dışına eşimin yanına gideceğim. 💛 çok tırsıyorum aslında özbekistanda yolu olmayan kasaba gibi bir yer. Eşim markette çamaşır suyu bulamamıştı sadece basit bi sağlık ocağı var hala karar veremedim 🥹
Zor bir karar haklısın 🥲

Şekerine baktirmismiydin canım şeker bebeği önde götürüyormus ve su fazlalığı olabiliyormuş

Şeker yüklemesi yaptırdın mı canım?

Şeker yüklemesi yaptırmis miydin

Benimde bira hafta öndeymiş iki doktora sordum ikisi de geri olmasında önde olsun daha iyi demişti tabi suyunu bilemiyorum neden fazla dedikleri gibi şekerden olabilir 🥹
Günaydın hanımlar şeker yüklemesini diğer iki gebeliğimde de yaptırdım hiçbir sorun çıkmamıştı gayet iyi demişti doktorlar o yüzden bunda yaptırmadım ama doktor şey dedi şeker ölçüm cihazı al açlık ve tokluk şekerini ölç not al getir bana dedi öyle yapiyim en iyisi.
Birde uygulamaya göre yani 25+2 de kilosu 800 Gr yazıyor. Benimki 1.100 Gr dedi doktor iri bebek mi oluyo acaba diğerleri benim hep normal gidiyodu bunda niye böyle oldu anlamadım.
Bu hamileliğim zaten çok stresli geçiyor eşimle sıkıntılardan dolayı hiç beslenemedim doğru düzgün ne vitamin ne kan ilacı içmedim diğerlerinde hiç aksatmıyodum.
Eğer iri bebekse normal doğumda yapamam sanırım.

Kızlar günaydın daha uyanalı 1 saat oldu ayaklarım şişmiş. Gün sonunda şişmesi normalde bu kadar erken saatte şişmesi normal mi ya :/

Canım 28 hafta dolduktan sonra doktor raporu almayı unutma uçağa almazlar yoksa

Kızlar günaydın daha uyanalı 1 saat oldu ayaklarım şişmiş. Gün sonunda şişmesi normalde bu kadar erken saatte şişmesi normal mi ya :/
Canım tansiyonuna bakıyor musun yükseliyor olabilir mi? Bir de sıvı tüketimine çok dikkat et gün içinde de hareket et mutlaka hava ısısı arttıkça şiş normal insanlarda bile oluyor

Sağlık ocağına geldim açlık tokluk baktırmak için. Aynı gün iki giriş yapamıyolarmış sadece tokluk baktırcam fark eder mi acba açlığa geçenlerde baktırmıştım bilgisi olan var mı?

Sağlık ocağına geldim açlık tokluk baktırmak için. Aynı gün iki giriş yapamıyolarmış sadece tokluk baktırcam fark eder mi acba açlığa geçenlerde baktırmıştım bilgisi olan var mı?
İyi de iki giriş yapmayacak ki zaten doktor açlık şekeri tokluk şekeri isteyecek ne alaka anlayamadım :silah:

Ben de anlamadım kadın da beni anlamadı iki giriş yapamam aynı gün ikisine de baktıramazsım dedi 🤷‍♀️ bi işim düzgün gitmiyo canım sıkıldı
Doktor mu dedi canım? Saçmalıyorlar bazen ya bana da şeker yüklemesini yapmadılar sağlık bakanlığına şikayet ettim. 2 test yazmıyor mu normalde de yine aynı 2 test yazacak işte nesini anlamamış acaba

Doktor mu dedi canım? Saçmalıyorlar bazen ya bana da şeker yüklemesini yapmadılar sağlık bakanlığına şikayet ettim. 2 test yazmıyor mu normalde de yine aynı 2 test yazacak işte nesini anlamamış acaba
Benim doktorumda şeker yüklemesi yapmadı sadece açlık baktırdı. Benim içime sinmediği için sağlık ocağına geldim açlık tokluk baktırayım diye yapamıyoruz dedi bu da. Şeker yüklemesi için de son haftam ne yapacağımı şaşırdım.

Benim doktorumda şeker yüklemesi yapmadı sadece açlık baktırdı. Benim içime sinmediği için sağlık ocağına geldim açlık tokluk baktırayım diye yapamıyoruz dedi bu da. Şeker yüklemesi için de son haftam ne yapacağımı şaşırdım.
Şeker ölçüm cihazı al eczaneden canım bende yapmadım şeker yüklemesi doktor bana kağıda sabah akşam açlık tokluk bak bir hafta getir dedi sende öyle yap ben dün eczaneye sordumda 300 lira dedi üstümde para yoktu alamadım bugün eşim alıcak öyle takip edicem sende o şekilde yap bence

Şeker ölçüm cihazı al eczaneden canım bende yapmadım şeker yüklemesi doktor bana kağıda sabah akşam açlık tokluk bak bir hafta getir dedi sende öyle yap ben dün eczaneye sordumda 300 lira dedi üstümde para yoktu alamadım bugün eşim alıcak öyle takip edicem sende o şekilde yap bence
Bi bakayım canım sağol tansiyonumda yükselmiş çok endişelendim ağlıcam ya keşke tek çıkmasaydım

X