Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    169
lilyrosey kuzu valla benşm az uzun sürüyo sertleştimi. Özellikle cok yedigimde içtigimde oluyo mesela karpuz gömğnce olabiliyo şişiyorum şişince sertleşiyo. Uzanınca anca gecıyo. Bide cok ayakta kaldıgımda oluyo sabit duragan ayakta bekledigimde falan

genel bir sertleşme mi yoksa böyle karnın bir tarafında küçük bir top tutuyormuş gibi bir sertlik mi? bu arada dediğinde haklısın gaz ya da tuvalete sıkışmak da bende aynı etkiyi yapıyor

İnşallah Allah razı olsun

genel bir sertleşme mi yoksa böyle karnın bir tarafında küçük bir top tutuyormuş gibi bir sertlik mi? bu arada dediğinde haklısın gaz ya da tuvalete sıkışmak da bende aynı etkiyi yapıyor
Valla benimki genelde komple sertleşiyo ozellikle yan ve üst taraflar. bazen popo gibide geliyo ama bilemiyorum tabi

Maşallah bizde de kan uyuşmazlığı var. Bir damla bile kan gelirse erken yaparız iğneyi ama kanama yoksa 28 e kadar bekleyelim dediler

Ben kasılma nedir anlamıyorum sanırım benim alt karnimda zaman zaman ağrı oluyor regli sancısının daha azı gibi ama sürekli devam etmiyor o mu ki acaba birde yan yattığımda sanki oraya toplanıyor gibi geliyor bebis

Maşallah bizde de kan uyuşmazlığı var. Bir damla bile kan gelirse erken yaparız iğneyi ama kanama yoksa 28 e kadar bekleyelim dediler
Aynen kuzu benim de haftaya 28.haftam oluyor. Öncesinde indirekt coombs diye bir test istedi doktorum bu negatif çıkarsa vuracağız pozitifse vurmamıza gerek yok dedi o da negatif çıktı. Bakalım vursun söylerim sana acısını

Bana da yaptılar bunu ben hiç bakmadım bile ne olduğuna biz de mi uyuşamamışız demek

Eklentiler

• IMG_1207.png
    107,6 KB · Görüntüleme: 46
Kizlar birsey sorucam ben 25. Haftamdayim ara ara alt karnimda boyle doluluk hissi suluymus gibi bir his oluyor sanki lark diye su bosalcakmis gibi karnimi su dolu hissediyorum. Basina gelen yada nedenini bilen varmi?

canım gerçek kasılmayı ben de tam bilmiyorum ama braxton hicks dedikleri yalancı kasılmada bebek sanki karnın bir tarafına toplanmış gibi oluyor, o bölge böyle 10-20 sn boyunca semsert oluyor hatta biraz kabarıyor. sonra da yumuşayıp geçiyor. ben tam bunu yaşadığım esnada doktor yanımdaydı o da böyle söyledi.

Buna dikkat edeyim bende hiç açıp bakmadım

Benim de sürekli ağrı veya batma hissi oluyor. Ortalama yarım saat sürüyor doktora söylemeyi unuttum muayene heyecanından kasılma regl sancısı gibi bir his mi ?

Bana da yaptılar bunu ben hiç bakmadım bile ne olduğuna biz de mi uyuşamamışız demek
Yok canım bu uyuşmazlıkta iğne gerekli mi değil mi onun için yapılıyor. Yani uyuşmazlık her türlü var ama bazen vücut antikor üretiyormuş o durumda iğne yapmanın bir anlamı kalmıyormuş. Bizim antikor üretmediği için iğne yapılacak Bazı yerlerde ilk çocukta vurulmuyor diye okumuştum ama doktor ben garantiye almak istiyorum vuralım dedi ben de olur dedim

Benim de sürekli ağrı veya batma hissi oluyor. Ortalama yarım saat sürüyor doktora söylemeyi unuttum muayene heyecanından kasılma regl sancısı gibi bir his mi ?
canım vajinada ağrı veya batma hissi bebeğin yaptığı baskıdan kaynaklanan ayrı bir durum olabilir. benim tecrübe ettiğim yalancı kasılmalarda herhangi bir ağrı sancı olmuyor. sadece böyle hafif rahatsız edici bir sertleşme hissi o kadar. gerçek doğum kasılmaları düzenli ve sancılı oluyormuş, anlamamak mümkün değil diyorlar. bakalım inşallah vakti geldiğinde görürüz onları da

Uyuşmazlık ta her türlü iğne vuruluyorsunuz bu karnındaki bebek için değil daha sonraki gebeliğin için vurulur . Antikor üretir ise anne kanı o kötü üretmemesi gerekir o antikorlar diğer gebelikte bebeği yabancı cisim olarak görüp savaş açıyorlar bebekte anomali ve ya ölüm meydana getirebiliyor . Bir damla kan bile gelse hemen vurulması gerekiyor iğne ismi rhogam normal kalçadan vuruluyor hastaneye yatış yapıp vuruluyor yatışsız vurmuyorlar ayaktan hastalara uygulanmıyor ama aynı gün taburcu ediyorlar . Bebek doğduğu zaman bebek kan grubuna bakılıp pozitif ise tekrardan uyuşmazlık iğnesi anneye vuruluyor bebek kan grubu negatif ise vurulmasına gerek kalmıyor. Ben A rh - im eşim pozitif çok kereler vuruldum bu iğneyi hamileliklerimde kanamalar olduğunda doğumda herhangi bir ağrısı da olmuyor içiniz rahat olsun sağlıkla inşallah

Buna dikkat edeyim bende hiç açıp bakmadım
Kızlar bütün karnın taş gibi sertleşip sonra yumuşuyor , benim sancım doğum esnasında böyleydi, bu sancıları artık ara ara hissetmek normalmiş yalancı sancılarla vücut kendini doğuma hazırlarmış, zaten doğum sancısı o kadar düzenli ve ağrılı geliyor ki yalancı sancı ile farkını anlayabiliyorsun bence, bide kiminin beli çok ağrıyor doğumda annem bana belin çok ağrıyacak oradan anlarsın demişti benim hiç belim ağrımadı adet krampı ağrısıydı doğum sancısı,
başlarda aralıklı hafif sonra yoğun ve sık sonra zaten bi bakmışsın bebek gelmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…