2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Sen bilirsin canım ama bence bırak
düzenli kullanımda işe yarıyor dedikleri için biraz daha sabrediyim bakalım. içeriğinde de ayçiçek yağı ve kanola yağı var sadece. onun dışında probiyotik. aslında bunu vermek yerine bir iki damla zeytinyağı verelim diyor kayonvalidem sizce doğru olur mu ya? yapıp fayda gören var mı

çookk geçmiş olsun canım bir an önce toparlarsın inşallah bizim de öyle olmuştu, kocama hiçbir şey olmadı ben 1 hafta iyileşemedim. bizim bu dönemde bağışıklığımız mı düştü noldu anlamadım. ilaç kullanabiliyor musun bişey verdi mi?

prematüre bebişlere 2 Aylık aşıları yaptırdınız mı? bizim bu cuma olacak ama çok korkuyorum 3 tane iğneden

Kızlar annem beni çıldırtıyor artık sürekli bu çocuk üşüyor donuyor söylemlerinden 2 çorap uzun kollu badi içine tayt üstüne de ayaklı tulum giyiyor ev de kalorifer hiç aralıksız yanıyor oturduğumuz oda 24 derece ama anlatamıyorum. Üzerine ekstra kapkalin yelek giydirip polar battaniye ile sarıyor. (uyanikken) uyuduğu zaman üzerine tekrar battaniye atıyor. Ya çocuğu öyle görünce bana ateşler basıyor. Gazlı bir bebek zaten en başından beri hep kalın giydirip korumaya çalışıyorum. Ben gerçekten tükendim artık bu süreçte anneme çok fazla ihtiyacım oldu her şeyimi o yaptı ve yapmaya devam ediyor. Böyle muhtaç olma durumu da beni mahvediyor cidden. Sürekli kavga ediyorum dayanamıyorum söylüyorum. Kendisi üşüdüğü için çocuğundan üşüdüğünü iddia ediyor. Azıcık aglasa huysuzluk yapsa bu çocuk üşütmüş diyip işin içinden çıkıyor. Sanki ben bilerek böyle bir şey yaparmışım gib beni suçlayıp duruyor. Bana kendimi yetersiz hissettirmek dışında hiçbir şey yapmıyor.

Çok geçmiş olsun emzirme nasıl olacak peki doktor ne önerdi

prematüre bebişlere 2 Aylık aşıları yaptırdınız mı? bizim bu cuma olacak ama çok korkuyorum 3 tane iğneden
Benim yapıldı aşıları. Bcg diğer aşılardann10 gün sonra yapıldı sadece. Bcg ateş yapmadı ama çok huzursuz olup o gün boyu ağladı uyumadı. Karma aşısı ateş yaptı ateş düşürücü içirdim tek defa ile atlattık onuda.

Canım seni çok iyi anlıyorum ama kendini yetersiz hissetme lütfen sen annesisin çocuğun üşüyor mu vs sen anlarsın zaten ensesine göğsüne bakmak yeterli. Çok kalın giyiyor gibi geldi 24 derece kaloriferli ev için bu kez kalın giyinmekten de terleyip hasta olabilir bunu anlatmaya çalışsan? Bizim giydiğimizin bir kat fazlasını giysin yeter sen bilerek çocuğunu giydirmeyecek değilsin hoş

Ateş ölçer ile ölçüdüğünde çocuk üşüdüğünde 36.4, 36.3 çıkıyor koltuk altından. Buna göre düzenleyebilirsin. Anneni ikna edebilirsin belki böyle yaparak

Ben bugün emzirme danışmanlığı aldım o kadar memnun kaldım ki iyi ki almışım. İki memem arasında ciddi boyut farkı var bildim bileli, 1,5 beden gibi. Küçük memeyi aktif emzirmeyi öğrenmiştim ama büyük olanda hava kaçırıp cokcokcok ses geliyordu sürekli. Onu çözdük şükür, iki memeyi farklı pozisyonda emzirmem gerekiyormuş, ebe hanım onu çözdü. Hatta mamaya da sağıma da kesinlikle ihtiyacım olmadığını sütümün çok yeterli olduğunu söyledi, içimi çok rahatlattı. Yine de biz cumartesi doktor kontrolüne kadar günde 4 kere 30 ml mama vermeye devam edeceğiz doktorumuz cumartesi duruma göre keseceğiz ya da devam edeceğiz dedi

Antibiyotik verdi bide suya atma vitamin verdi en zararsız olandan verdim süt verdiğin için dedi geçer inşallah bir an önce hiç dermanım yok yataktan bile kalkamıyorum

Hepimiz aynı yollardan geciyoruz. Bazen acaba biz mi hatalıyız diye sorguluyorum ben ilk doktor kontrolune gittigimde doktor da eli soguk olmaması lazım demişti hatta 1 kat fazla giydiriyoruz dedigimde bile boyle soguk olmaması lazım dedi. O da doktor neticede. Senşnki biraz fazla gibi ama bana da hep soyluyorlar üstü ört vs die. Termometre basında duruyor 25 derecede ben zıbın + alt üst takım + bazen corap + uyurken fermuarlı kundak + üstüne penye örtü ara da da 4 kat nüslin örtü (katlanmış halde üstüne atıyorum) tam örtmüyorum ayak karın tarafına denk geliyo. Ama hiç sıcaklama terleme belirtisi olmuyor bebişte. Gün üçinde sadece uzun kollu zıbın ve alt giydirdigimde oluyor akşama dogru yelek giydiriyorum. Her banyoda cocugun eli kolu bacagı morarıryor kılcal kılcal. Dün ilk defa cok sıcak bi odada yıkadık hatta 40 derece ye falan vurmus olabilir guneş vuruyor direk. İlk defa morarmadı. Cocuk üşüyormuş demekki dedim. Bide üşüme belirtilerinde sırtına kaka cıkma olayı oluyormus. Ne zaman bu önerdikleri gibi giydirsem hatta önerdiklerinden biraz fazla mesela corap ya da örtü oldugu halde o gece sırta kaka cıkmalı olay yaşıyoruz. Belki bu önerilen kıyafet kuralları biraz daha buyuduklerindedir 3 aylıktan sonra belki de valla benüm kardeşim cocuk doktoru diyorum ya eve geldiginde çocuğu baya sıkı giydiriyo corabından üstüne sıkı sıkıya şapkasını hüç eksik etmiyo. Ben dikkat etmıyodum o kadar o her şapkasız gorusunde geciriyo kafasına.

bizim de öyle eskiden hep kakası çıkıyordu sırtına hep banyoya sokuyorduk sonra çok giydirince örtünce normal yapmaya başladı yani demek ondanmış

Ben hiç öyle giydirmedim ya sırta çıkmalı kaka da olmadı bezi kayınca olmuştu 1-2 kere o kadar. Bazı giyim tabloları var şu kadar derecede şunları giydirin diye hep ona göre giydiriyorum, şapka da evde gerek yok bence bi tek dışarı çıkarken ve banyo yaptırınca şapka giydiriyorum. Mesela şu an ev 22 derece, kombiyi açmadık ara ara fanlı ısıtıcı çalışıyor. Uzun kollu zıbın ve ayaklı tulum var üstünde, uyurken de pazen battaniye örtüyorum. Bence nasıl alıştırırsak öyle gider gibi ya çok sıcağa alışırsa benim gibi çok üşüyen biri olur diye düşünüyorum öyle olsun istemiyorum

Bunlara göre giydirmeye çalışıyorum

Eklentiler

• 0b2d120a-832e-426c-9210-b2cc207ad35f.jpeg
    97 KB · Görüntüleme: 6
  • ee3c0aa1-757a-4f61-b097-7f4e832aa0d1.jpeg
    179,7 KB · Görüntüleme: 6
O örttükçe sen aç laf ederse umursama he de geç. Eski insanlar anlamıyolar çocuk için ideal sıcaklık 22 derece 24ün üstüne bi de kat kat örterse sıcaktan hasta olur. Kendini yetersiz falan hissetme sen bebeğin için her zaman en iyisini düşünürsün sen doğurdun onu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…