2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bebekleri nasıl uyutuyosunuz? Memede bile uyumuyo artık kusana kadar meme emiyo kusup tekrar emmeye devam ediyo tutuldum artık ya. Sallamaya alıştırmak istemiyorum zaten zararlıymış saatlerdir memedeyiz gözü kapalı şekerleme yapıyo derin uykuya dalmıyo

Canım başlarda öyle oluyorlar 41 günlük olduk benim bebişim birazcık alt değişimine alıştı. Banyoda ters çevirince susardı onun haricinde katıla katıla ağlardı ilk defa 40 banyosunda birazcık durdu

Bızde yarın 40 çıkarıcaz allahın izniyle suyuna ne koydun

Canım memede uyumazsa gazını çıkarıyorum emziğini takıp yarım kundak yapıp pışpışlıyorum yine uyumazsa ve özellikle geceyse anakucağında sallıyorum yine uyumazsa ayağımda sallıyorum böyle devam ediyor liste

Kuşum bizde yok böyle adetler biz bol bol dua ettik kızım mislendi
Bizde var ya 20 sınde mesala yırmı bardak su koyduk sayarak 40 da kırk bardak taş altın bozuk para yumurta suya atıyoruz gül koyuyoruz ay duş inince yarın çok işim çıktı ya la akşamdan evı her yerı toparladım kaynana gelıcek yarın onla hal edicez onu gectım devmalı makıne calısıyor camasır asmaktan usandım evde evın nüfusu 6 kişi vay be

Sallamayı denedim öksürene kadar ağladı emzik veriyorum atıyo ağzından zorlayınca öğürüyo tuttuğu emziği de tutmaz oldu. Meme ağzında olduğu sürece çok mutlu emmese bile ağzında dursun yani ne denediysem olmadı ayvayı yedim galiba.

İyi bari canım bol bol dinlen senin yorgunluğun gerginliğinde geçer bebeğe daha çok huzursuz olur bide bol bol dua okuyun bizim minnoşu çok rahatlatıyor
Bir sürü şey okuyorm yapıyorm hiçbiri etki etmiyor sabahlara kadar durmadan ağlıyor saatlerce uğraşıyoruz gazı da çıkmıyor niye bizde anlamadık. Eskiden çıkardı şimdi hiç gaz çıkarmıyor

Ya görüyorum instagramda yapıyorlar bizde yumurta toplama diye bişey var bebek 40 gününü doldurunca yakınlarına misafirliğe gider bebeğe para yumurta kıyafet, oyuncak vs sepeti hazırlanır bide illa ayrıca çocuğun cebine falan para konulur ilerde de nasibi çok olsun diye biz başlıyoruz pazar günü ben bunu sevdim ama benim bişey yapmama gerek yok

Ah ya 4 aylıkken düzeliyormuş inşallah o zamana kalmadan geçer duş sonrasıda mı uyumuyor

Benimki anam babam usulü sıkı kundakla sallatıyor kendini emzik te maksimum 2 dakika duruyor ağzında diliyle itiyor geri koyarsan öğürüyor ama dediğin gibi meme ağızındayken hiç öğürmüyor uyuyor ağzı açık emmiyor ama çekince kızıyor mesela dudak tiryakisi oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…