Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Şimdi biz 2 numara beze geçeceğimizi nasıl anlıcaz kızlar bilen var mı ya üç dört gündür bezi çok sızdırmaya başladı ve karnına kadar gelmiyor bez ama bebeğim de ufak benim bu kadar hızlı geçeceğimizi de düşünmüyorum ama anlamadım

Kizlar benim bebeğimde sanki balgam vsr gibi hiriltili nefes aliyor . Burnunu hergün serum fizyolojikle aspire ediyorum sumuk cikiyor baya ama o girtlaktaki balgam sesi duruyo yani doktor bu ses tüm yenidoğanlarda var dedi ama o sesi duymadan sizde de durum boyle mi
Benim kızımda hırıltılıydı sonra tıkandın bizde acile götürdük korona çıktı 2 gün hastanede kaldık serum fizyolojik yaptık her gün 1 hafta boyunca ne zaman tıkanırsa yaptım bide oda nemlendirici aldık burnu boğazı yumuşasın diye oda iyi geldi 1 haftada açıldı ama yine böyle arada hırıltısı var burnunu felan temizliyorum ama bişey çıkmıyor sadece ses var

Şimdi biz 2 numara beze geçeceğimizi nasıl anlıcaz kızlar bilen var mı ya üç dört gündür bezi çok sızdırmaya başladı ve karnına kadar gelmiyor bez ama bebeğim de ufak benim bu kadar hızlı geçeceğimizi de düşünmüyorum ama anlamadım
Bant kısımları kapatınca birbirine değmediğinde bedeni büyümüş demektir diye izledim ben bi videoda

Aynı şeyi düşünüyorum ya 🥲 Benimki hep minik gibi kilo alıyor tartınca ama öyle hemen artmadı yani 😅
Nasıl yapcaz bu işi yas😂
Ben pompayı tutmuyorum 🤣🤣 ihtiyacınız olan tek şey bir adet powerbank bir adet yarım atlet tarzı südyen 🤣 südyenin tam meme ucu kısmına gelen yeri pompanın flanşı geçecek kadar kesiyorsunuz ve pompayı takıyorsunuz powerbanka makinayı bağlayıp çalıştırın istediğiniz işi yapın sonra ister mıçmaya gidin ister yemek yiyin ister kahve için ev toplayın ne bilim yapın işte birşeyler eller serbest 🤣🤣
Ay benimki powerbank le olmaz heralde ya sabit adaptörlü sanki lansinoh 😢

Bu arada dua edin kızlar lütfen🙏yine yollara düştüm bebişimin yanına gidiyom artık şu emziği alsında evimize getirelim sağlıcakka bende kavuşayım artık
Yaa emme refleksinin olmasını istemeleri normal nefes alabiliyor olmasını istiyorlar benimkinide ilk gün beslemediler mesela. Bogazına kaçabilir die. Ama hemşirelere falan hep dikkat ettim eldivenle bebegi emdiriyorlardı enzik gibi. Videolarda falan var benim kendi aralarında emiyor falan die de konuşuyorlardı. Yani güzel emdiginden emin olmak istiyorlar. Hastanenin yöntemi az farklı olabilir tabi emzikle emin oluyorlardır belki. Emzik biberon vs. İnşallahh alır kuzucuk emzigi sen de evde daha rahat edersin. Aksi olsa senin de için rahat olmaz her öksürüğünde boguldu korkusu olur.

Ya benim nurse damla formunda değil şurup olarak vermiş doktor 1 çay kaşığı dedi ama ağzına döküyorum ya hemen öğürüyor atıyor zor veriyorum ya
Beslenme arasında veriyorum emzirirken damlayı verip hemen memeyi ağzına sokuyorum yoksa öğürüyo iğrenç bi şey zatrn ayçiçek yağı gibi

Kizlar benim bebeğimde sanki balgam vsr gibi hiriltili nefes aliyor . Burnunu hergün serum fizyolojikle aspire ediyorum sumuk cikiyor baya ama o girtlaktaki balgam sesi duruyo yani doktor bu ses tüm yenidoğanlarda var dedi ama o sesi duymadan sizde de durum boyle mi
Ben de arada hırıltı gibi bişeyler duyuyorum ama cigerde değil gibi. Sürekli olmuyor. Normal dediler bana da. Birde serum fizyolojigi nasıl kullanıyorsun. Bende korkuyorum bide tüp tüpü kullanıyomuyuz kalanı atmak mı lazım aspiraorle mi kullanıcaz hemen

Merhaba kızlar bende Eylül annesiyim 10 günlük bebeğim size bişey sormak istiyorum bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz uyurken ne örtüyorsunuz? evin sıcaklığı 25 derece

Bizim evimiz sıcak 27-28 derece oluyor ben bazen sadece tulum giydiriyorum bazen içine patikli alt üstüne tulum giydiriyorum elleri ayaklarına burnuna bide kulaklarına bakıyorum soğuksa ona göre hareket ediyorum çok sıcaksa kısa kollu zıbınla bırakıyorum ama üstüne mutlaka en ince müslinlerden örtüyorum çorapsızda bırakmayın mutlaka çorap giydirin
Ya bizim evde sıcak oluyor klima acınca bi anda buz oldugundan açmıyoruz 26-27 lerde geziyor oda. Ben iç zıbın üstüne tulum veya alt üst giydiriyorum patikli. Bir süredir içine de çorap giydiriyorum cünkü üşüyor gibi. Haftasonu zıbın +kısa kol üst ve kısa alt giydirdik. Kısa dediğimde neredeyse bileklerine geliyordu üstüde altı da. Çorap vardı ama hemen eli ayagı buz gibi oldu cocugun. Gecen hafta doktor kontrolünde sordum ben de eli soguktu orda da. Doktor da sizden bikat fazla giydirin dedi boyle giydiriyoruz diyincede eli boyle soguk olmasın dedi. Üstünde gene iç zıbın corap ve patikli tulum vardı. Dısarısıda 30 a yakındı o gün. Sadece doktorun odası normal serinlikteydi Yani benim bebe üşüyo sanırım o kıyafetle bile.

Yaa emme refleksinin olmasını istemeleri normal nefes alabiliyor olmasını istiyorlar benimkinide ilk gün beslemediler mesela. Bogazına kaçabilir die. Ama hemşirelere falan hep dikkat ettim eldivenle bebegi emdiriyorlardı enzik gibi. Videolarda falan var benim kendi aralarında emiyor falan die de konuşuyorlardı. Yani güzel emdiginden emin olmak istiyorlar. Hastanenin yöntemi az farklı olabilir tabi emzikle emin oluyorlardır belki. Emzik biberon vs. İnşallahh alır kuzucuk emzigi sen de evde daha rahat edersin. Aksi olsa senin de için rahat olmaz her öksürüğünde boguldu korkusu olur.
Ewet cnm haklısın 75gündür küvezde bizde bodrumdan Denizli'ye haftada 3gün git gel yapıoz evdede 2kızım var onlarda sürekli ağlıyolar artık gitmeyin dıe düzenimiz kalmadı hiç

Ewet cnm haklısın 75gündür küvezde bizde bodrumdan Denizli'ye haftada 3gün git gel yapıoz evdede 2kızım var onlarda sürekli ağlıyolar artık gitmeyin dıe düzenimiz kalmadı hiç
Çok şükür en zor zamanları geçmiş. Sizin durumunuz cok zormus denizliye gidip gelmek. Bide evde de çocuk olunca tabi her durumda ayrı bi zorluk var

Yenidoğan tulumlarımız kısa gelmeye başladı🥲
Aynındurum bızdede var üzül kollu Kazaklara gectık bıle bız altına normal pantolon gıydırıyorum tutlumlarda kendını hareket ettıremıyor ettırmeyı gectım gerılmek ıstıyor ayagını uzatamıyor 🤣🤣🤣🤣

Aynındurum bızdede var üzül kollu Kazaklara gectık bıle bız altına normal pantolon gıydırıyorum tutlumlarda kendını hareket ettıremıyor ettırmeyı gectım gerılmek ıstıyor ayagını uzatamıyor 🤣🤣🤣🤣
Senin bebe zaten uzun doğmuştu kaç olmuş şimdi 😀

X