Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Aynı şeyi düşünüyorum bende 😁 sütüm var çok şükür emiyor da ama sanki hic büyümüyor gibi geliyor böyle tombis tombis olmadı hiç😁 bu hafta kontrolümüz var bakalım kaç kg olmuş
Ay benimki buyuyosad da tartıya yansımıyo 😂😂 evde tartıya cıkıp cıkıp tartıyoz 😅 ben de sağlık ocağına gpturucem bakalım kilo almıs mı🤷 sütüm fayda etmıyor mu acaba emziremıyormuyum 🥹

Kuzum hemşire ve emzirme danışmanlarından duyduğum şu herşeyi olağana bırakmak eski zamanları düşün ne süt sağma varmış nede biberon duşu ben 2. Gün aldım sağolsun eşim yıkadı tabiki tek başıma korktum ama duştan sonra çok çabuk süt geldi sertleşince korktum sağdım göğüslerim daha da acıdı. Ama emzire emzire sütüm çoğaldı süt sağınca aşırı artabiliyor ve bu sefer daha çok rahatsız edebiliyormuş. Yani bence duşu geciktirme ve sütünü sağmaktansa daha çok emzirmeye çalış
Hastanedeyken dr emzir sonra bi 15 gün mama ver dedi sarılık riskinden dolayı. Bizde kan grubu sarılıgı varmış sütte çabuk insin diye sagmış bulundum ama pişman oldum. Şimdi cok şiş göğüslerim cok rahatsız ediyor sert olduğundan bebe tutamıyor silikon uc siparş ettim inş onunla tutar 🥹

Mama çok gaz yapıyor çözüm bulan var mı?
Canım biberonu çalkalayarak mı karıştırıyorsun? Dairesel hareketlerle karıstırmak lazımmış. Birde mama suyu soğuksada gaz yapabilirmiş.kullandıgın mamada gaz yapıyor olabilir. Kimyonlu su içmeye başladım ben bugün hem bana hem bebeğe faydalı olur diye sende dene bakalım inş faydası olur

Kaç günde etki etti ya dünden beri kullanıyorum hala ıkınıyo çocuk
Ikınması geçmiyor zaten sadece gazını daha rahat çıkartıyor ben öyle gözlemledim benimki de hala ıkınıyor biz normalde sub simplex kullanıyorduk hiç faydası olmadı nurse yi yazdı bu sefer ama aradaki fark gözle görülür yani en azından ıkınırken artık ağlamıyor benimki normalde bağırıyordu çok fena

Aynı şeyi düşünüyorum bende 😁 sütüm var çok şükür emiyor da ama sanki hic büyümüyor gibi geliyor böyle tombis tombis olmadı hiç😁 bu hafta kontrolümüz var bakalım kaç kg olmuş
Ay evet ya ne zaman dolcak bu kollar bacaklar şap şap vurmak istiyorum severken

Ikınması geçmiyor zaten sadece gazını daha rahat çıkartıyor ben öyle gözlemledim benimki de hala ıkınıyor biz normalde sub simplex kullanıyorduk hiç faydası olmadı nurse yi yazdı bu sefer ama aradaki fark gözle görülür yani en azından ıkınırken artık ağlamıyor benimki normalde bağırıyordu çok fena
galiba işe yaramaya başladı ya bas bas bağırıyodu gaz çıkarmak için şimdi daha sakin gibi daha az ıkındı

Hastanedeyken dr emzir sonra bi 15 gün mama ver dedi sarılık riskinden dolayı. Bizde kan grubu sarılıgı varmış sütte çabuk insin diye sagmış bulundum ama pişman oldum. Şimdi cok şiş göğüslerim cok rahatsız ediyor sert olduğundan bebe tutamıyor silikon uc siparş ettim inş onunla tutar 🥹
Ay inşallah kuzum çok zor oda biran önce düzelir umarım

Mama çok gaz yapıyor çözüm bulan var mı?
Canım biberonu çalkalayarak mı karıştırıyorsun? Dairesel hareketlerle karıstırmak lazımmış. Birde mama suyu soğuksada gaz yapabilirmiş.kullandıgın mamada gaz yapıyor olabilir. Kimyonlu su içmeye başladım ben bugün hem bana hem bebeğe faydalı olur diye sende

Bizim 6 damla ağzına damlatmak zor oluyo emzirme arasında kaşıkla iteliyorum hemen memeyi sokuyorum ağzına yoksa baya bi söyleniyo tadını sevmediği içim
Evet ya mini minnaklar ama tadını alıyolar maşallah 😂
Kızlar yazılarınızı okudum. Benimkide hep emmek istiyor göğsümden ayrılmıyor. EMZİK kullanın diyorlar
Emzik çözüm oluyor o kriz anlarında ama bizimki atmaya başladı ağzından 😓 umarım bırakmaz
Teşekkür ederim canım benim🙏🏻. İyiyim çok şükür hafif dikiş ağrılarımı saymazsak
On kadar olur 🥹🙏🏻 inşallah ağrıların da hemen geçer, hızla iyileşirsin canım 🙏🏻

Canım normal , yırtık oldu maalesef ama az çok şükür, 3300 doğdu doktor 3200-3400 arası doğar demişti, ikimizde iyiyiz ama benim oğlumda da öyle olmuştu bunda da 2. Normal doğum olmasına rağmen aynısı oldu, gece den sabaha kadar evde sancı çektim sancılar sıklaşmadı bende artık bi muayene olsun diye doktoruma gittim açıklığım 5 cm olmuştu lavman oldu zaten sonrasında zaten sancılarım sıklaştı nst de 7 cm de suyumu patlattılar, ondan sonrası çok hızlı ilerledi, oğlum iriydi 3900 ıkınma anı çok zorlamıştı beni yarım saat uğraşmıştım, bunda sancılar dayanılmayacak hale gelince çatalda 3-4 ıkınmada doğdu inanamadım, zordu yoruldum ama dikişimde az şuan gayet iyiyim , bebekte emiyor süt geldi o kadar sancıya, elhamdülillah kurtuldum kızlar darısı sizlere inşallah bekleyenler de 3-4 ıkınmaya hatta daha az doğursun 😊
Gözün aydın canım 😍 sağlıkla gelmiş çok şükür 🙏🏻 Doğumun ne güzel geçmiş, senin de iyi olmana çok sevindim. Allah analı babalı büyütsün, sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🙏🏻🧿

Canım biberonu çalkalayarak mı karıştırıyorsun? Dairesel hareketlerle karıstırmak lazımmış. Birde mama suyu soğuksada gaz yapabilirmiş.kullandıgın mamada gaz yapıyor olabilir. Kimyonlu su içmeye başladım ben bugün hem bana hem bebeğe faydalı olur diye sende dene bakalım inş faydası olur
Dediklerinin hepsini yapıyorum dairesel , ılık yine etki etmiyor. Kimyonlu su içiyorum o da etmiyor. Mamayı kestim

Merhaba kızlar eylül doğumlu olcak ama erken gelen bebişin annesiyim biz hala küvezde yiz sizlerinkiler nasıllar herşey yoluna girdi ama beyfendinin küvezde emzik emip sonra biberon ardından anne emzirme sine geçmesi gerekiyo ama biraz tembel tüm çocuklar bi günde emerken bizimki 1hafta oldu hala emziği emmiyo😟
Aldığın emzik ağır sa eğer emmez gücü yetmiyor canım prematüre emzikleri var ya da içi boş hafif emzikler . Belkide hiç emzik emmek istemeyecek . Direk anne memesi emecek ya da sadece biberon prematüreler çok seçici olabiliyorlar iki prematüre annesi olarak söylüyorum benimkiler anne memesi emmediler biberon aşığıydılar mesela biri emzik de emdi diğeri emziği de çok severek emmedi vs vs . İyi olmanıza çok sevindim inşallah tez vakitte kavuşursun miniğine 🎉🌺

Dün gece bebek ayaklanması varmış anladığım kadarıyla. Bütün bebeler sabahlamış😄

Ay ben de nefret ediyorum yaa zaten yorgunluktan bitiyorum bide pompa tutması acayip zulum geliyo. Şarjlılardan alayım dedim hep yorumlar bozuluyo falan şeklindeydi. Bebe emdikten sonra süt mü sagayım duş mu alayım yemek mi yiyeyim tuvalete mi gideyim. İnsani ihtiyaçlarımı yapınca süte vakit kalmıyo zaten bebe de uyanıyo meme yalanışı yapıyo 🥹
Ben pompayı tutmuyorum 🤣🤣 ihtiyacınız olan tek şey bir adet powerbank bir adet yarım atlet tarzı südyen 🤣 südyenin tam meme ucu kısmına gelen yeri pompanın flanşı geçecek kadar kesiyorsunuz ve pompayı takıyorsunuz powerbanka makinayı bağlayıp çalıştırın istediğiniz işi yapın sonra ister mıçmaya gidin ister yemek yiyin ister kahve için ev toplayın ne bilim yapın işte birşeyler eller serbest 🤣🤣

X