Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar günaydın az önce akıntım gibi bişey oldu afedersiniz baktıgımda kanlı gibiydi böyle yapışkandı kahverengi. Dün çatı muayenesi olduğum için lekelenmen olabilir dediler acaba nişan mı yoksa lekelenme mi bilemedim ya ben yardımcı olur musunuz
Kızlar bi baksanız😔

kızlar bebeğimle ilk gecemiz bitmek üzere ama muhtemelen bir şeyleri doğru yapamadım. hastaneden çıkmadan önce ve eve ilk geldiğimizde memeden emiyordu ama gece itibariyle memeyi kabul ettiremedim. toktur belki dedim zorlamadım ama bütün gece başında beklediğim halde ne uyanıyor ne emiyor. aç olan bebek uyur mu anlamıyorum. :KK43: prematüre ama sonuçta bir ay da geçti bu kadar derin uyuması normal mi bilmiyorum ya. ilk geceden hastaneye gitmek de istemedim. bakalım neler olacak 🥹
Eve ilk bende getirdiğimde öyleydi bir iki hafta sürdü düzelmesi zorla uyandırıyordum memeyi asla almadı arada tutuyordu sadece o da çok kısa bir süre doyacak kadar değil o yüzden ben hep biberonla vermek zorunda kaldım. Derin uyuması çok normal ben neler yapıyordum gene de uyanmıyordu doktora bile söyledim sordum normal dedi bana zorla topuklarını sık uyandır dedi ama ona bile zar zor uyanıyordu çocuk baygın gibiydi resmen o yüzden işte memeyi tutamıyor sanırım prematüre bebeklerde genel bir sorun bu hem meme reddi hemde aşırı uyku umarım benim gibi olmazsınız şuan ben çok zorlanıyorum

Biz felaket gazlı bi bebek olduk gaz damlası da kullanıyoruz fakat yavrumun karnı sürekli ötüyor sürekli kızarıyor ve ıkınıyor Allah ım yardım etsin çok zorlanıyorum ya

Kızlar bir de bişey soracağım bebeğe su veren var mı ? Kaynanamlar tutturdu bu çocuk su istiyor diye içi yanar su ver diyip duruyorlar geçen doktora gittim eğer sadece anne sütüyle besleniyorsa su verme gerek yok dedi kaynanamlara doktor böyle böyle söyledi diyorum hayır bu çocuğun suya ihtiyacı var diyorlar daral geldi bana artık bide sürekli bu çocuk çok hıçkırıyor doktora sor diyorlar sordum doktor midesi genişlediği için normal dedi ama kaynanamlar tutturdu bu normal değil diye valla iyice panik oldum yani akşam bide çocuk nazara mı geldi noldu anlamadım yeni besledim gazını aldım altını aldım ama çocuk bir ağlama başladı susmuyor iki saat yaklaşık ağlaması sürdü çocuğa okuduk biraz zar zor böyle kendine geldi ne uyku kaldı bende ne moral ya

Sümüksü yapış yapış hafif kanlı oluyo pembe kahve nişan olabilir çatı muayenesinden sonra bende olmadı suyum geldikten sonra gelmişti
Sümüksü değil de parlak akıntı şeklinde canım ya hani adetinin bitmiştir ama tamda bitmemiştir ya son gün heh. Öyle

Kızlar bir de bişey soracağım bebeğe su veren var mı ? Kaynanamlar tutturdu bu çocuk su istiyor diye içi yanar su ver diyip duruyorlar geçen doktora gittim eğer sadece anne sütüyle besleniyorsa su verme gerek yok dedi kaynanamlara doktor böyle böyle söyledi diyorum hayır bu çocuğun suya ihtiyacı var diyorlar daral geldi bana artık bide sürekli bu çocuk çok hıçkırıyor doktora sor diyorlar sordum doktor midesi genişlediği için normal dedi ama kaynanamlar tutturdu bu normal değil diye valla iyice panik oldum yani akşam bide çocuk nazara mı geldi noldu anlamadım yeni besledim gazını aldım altını aldım ama çocuk bir ağlama başladı susmuyor iki saat yaklaşık ağlaması sürdü çocuğa okuduk biraz zar zor böyle kendine geldi ne uyku kaldı bende ne moral ya
Doldur bi bardak su kaynanana ver al anne sen iç sen susadın herhalde karışma çocuğuma de

Doktorlar senin söylediğin gibi söylüyor canım, sadece anne sütü alıyorsa gerek yok. Ama büyükler bu konuda çok ısrarcı bende anlamadım yani her ailede her evde var bu su muhabbeti

Bebeği az kaka yapan var mı başka? Hastanede mama verdikleri için mi yapıyodu acaba çok emiyo emdiğinden eminim luk luk yutuşunu dinliyorum sürekli. Çiş yapıyo ama kaka yok çok telaşlıyım tekrar elimden alcaklar diye korkuyorum

X