Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Benim paşa hala küvezde sarılık başlangıcı da vardı tedavide alıyor. Dün sütüm düzgün gelmeye basladı diyebilirim ama ne kadar geliyor 🤷 bilmiyorum. 3 kez emzirmeye gittim. Gece evde resmen bayılıp uyumusum gece kalkıp sagım deniycektim yapamadım hem agrım vardı biraz hemde uyku cok agır bastı. Şimdide pişmanlıgı çöktü. Eşimde emzirmeye yakın saatlerde denetmiyo cocuk emsin olanı dio. Bide acıkıyorum ben yaaa😳 gece uyumadan corba içip uyuyorum hep. Yemekten sonra tatlı falan da yiyorum. Kahvaltılara dogum yaptıgımdan beri cok aç oturuyorum.
Benimde azım hiç boş durmuyor ama bugün 6. Gün ve 7 kilom gitmiş Kusum o yüzden acıktıkça ye 😅😅 sütün de anca kendine gelicek hiç merak etme bende o telaşla mama aldım sadece 2 kere kullandım öylece kaldı şimdi bol bol akıyor maşallah 🙏🏻 ben dut kurusu yiyorum bu arada geldiğimden beri faydası oldu mu bilmem ama iyi geliyor diyolardı

Benimde azım hiç boş durmuyor ama bugün 6. Gün ve 7 kilom gitmiş Kusum o yüzden acıktıkça ye 😅😅 sütün de anca kendine gelicek hiç merak etme bende o telaşla mama aldım sadece 2 kere kullandım öylece kaldı şimdi bol bol akıyor maşallah 🙏🏻 ben dut kurusu yiyorum bu arada geldiğimden beri faydası oldu mu bilmem ama iyi geliyor diyolardı
Ay inşallah süt yaptıgında ve iyileştigimizdendir bu ataklar🥹

İnşallah su gibi doğumlarınız olur 🙏🏻 Bence gecelik en rahatı, çünkü sezaryen de olsa normal doğum da alt kısma bişey giymek zorluyor. Hemşireler de gecelik giy dedi bana, önü düğmeli ya da emzirmeye uygun birkaç gecelik işinizi görür ☺️

Pijama giydim canım hiç zorlanmadım kordirda yürüyüş yapan diğer annelerin çoğuda pijamalıydı sen nasıl istersen 🥰

Ben 2 dogumum da da alt üst goturdum elbise goturmedim. Sezeryan oldum ben. Zaten uyusukluk gecene kadar sezeryanda kalkmıyosun sadece üstünü giydiriyor bakıcılar. Altın kontrolu oluyor bakımı oluyor altı hiç giydirmiyolar. Elbise giysen de toplu durucak 3-5 saat karnının üstünde nerdyse gogse dogru hatta. OtuUrup kalkarken falan pijama bana rahat geliyor. Tesetturlu oldugumdan olabilir elbise de yatarken sürekli üstümü örtmem lazım bacaklarım acılmasın frikikler olmasın die aklım orda olur. En onemli etmen de tabi önü düğmeli olması. Yada emzirmeye uygun olması. Yani ben 2 dogumumda da gecelik giymedim pijama. Hatta taburcu oldugum ilk gün hastneden cıkıp oglumu gormeye diger hastaneye bile pijamayla gittim.
Çoook teşekkür ederim yanıtlar için. Ben pijama takımı aldım epey rahatlar, önü de düğmeli emzirmeye uygun. Ama illa ki gecelik şeklinde olanlar gerekir mi diye merak etmiştim. Çünkü pek sonrasında giyilecek tarzda değiller. Sonrasında giyilecek tarzda olanlar da hastaneye uygun değil. 😅 Bir de pijama ile rahat edebilirim anca gibime geliyor. İçim rahatladı ben pijamadan devam, tercihimi bundan yana kullanacağım. ☺️

Sorma o telaş bende de var göğüslerim 10 kilo olmuş gibi hissediyorum gözleri hafif sarı dün kontrol de doktor bu kadar olur şuan test yapmaya bile gerek yok dedi 🙏🏻
Ay çok şükür darısı başımıza 🥰🥰🥰 Allahım hiçbir bebeği annesinden ayırmasın olumsuz bişey olucak diye ödüm kopuyor bu dönemde desteksiz kalırsak depresyona girmek o kadar kolay ki

Sezeryan olan annişler gazınız ne kadar sürede çıktı dünden berı bır lokma yiyemedım acşıktan ölüyorum resmen
Bitanem o akşam çıkardım ben Türk kahvesi iç. İçebilirsen sade iç yürüyüş yap merak etme çıkıyor klozette destek alarak dik otur. Karnına hafif masaj yap yatakta çok oturma uzan kuyruk sokumuna giriyor sancı.

Benim paşa hala küvezde sarılık başlangıcı da vardı tedavide alıyor. Dün sütüm düzgün gelmeye basladı diyebilirim ama ne kadar geliyor 🤷 bilmiyorum. 3 kez emzirmeye gittim. Gece evde resmen bayılıp uyumusum gece kalkıp sagım deniycektim yapamadım hem agrım vardı biraz hemde uyku cok agır bastı. Şimdide pişmanlıgı çöktü. Eşimde emzirmeye yakın saatlerde denetmiyo cocuk emsin olanı dio. Bide acıkıyorum ben yaaa😳 gece uyumadan corba içip uyuyorum hep. Yemekten sonra tatlı falan da yiyorum. Kahvaltılara dogum yaptıgımdan beri cok aç oturuyorum.
Görmedim mesajlarını kuzum çok geçmiş olsun ama iyi olmanıza çok sevindim umarım biran önce kavuşursunuz oğluşunla 🩵 Allah size bağışlasın inşallah sağlıkla büyüyün 🥰 bişey sorucam göğüslerin çok şişiyor mu yanma oluyor mu sende

Görmedim mesajlarını kuzum çok geçmiş olsun ama iyi olmanıza çok sevindim umarım biran önce kavuşursunuz oğluşunla 🩵 Allah size bağışlasın inşallah sağlıkla büyüyün 🥰 bişey sorucam göğüslerin çok şişiyor mu yanma oluyor mu sende
Dün gece yatakta saga dola donerken cok battı goguslerim hassaslaştı. Ve evet şişti cünkü doguma gdierken giydigim gomlek göğüs kısmından acılıyo. Bende genel olarak yanma var gibi🥹 vucudum cok sıcak. Goguslerimde sıcak. Gogus uclara dogru yanma var

Dün gece yatakta saga dola donerken cok battı goguslerim hassaslaştı. Ve evet şişti cünkü doguma gdierken giydigim gomlek göğüs kısmından acılıyo. Bende genel olarak yanma var gibi🥹 vucudum cok sıcak. Goguslerimde sıcak. Gogus uclara dogru yanma var
Aynıyız kuşum dediklerini bir bir yaşadım özellikle bu gece mastit olmuyoruz dimi oda korkutuyor beni.

Yarın kızımın kontrolü var ona gidip gelelim herşey yolunda desin doktor dünyalar benim olacak şuan ne yaşadığımızı kızımda bende bilmiyoruz 🙈
O duygu bir süre geçmiyor 24. Günümüz bugün ama hala aynı hissediyorum 😇 gözünüz Aydın tekrardan 🌸

Ben 2 dogumum da da alt üst goturdum elbise goturmedim. Sezeryan oldum ben. Zaten uyusukluk gecene kadar sezeryanda kalkmıyosun sadece üstünü giydiriyor bakıcılar. Altın kontrolu oluyor bakımı oluyor altı hiç giydirmiyolar. Elbise giysen de toplu durucak 3-5 saat karnının üstünde nerdyse gogse dogru hatta. OtuUrup kalkarken falan pijama bana rahat geliyor. Tesetturlu oldugumdan olabilir elbise de yatarken sürekli üstümü örtmem lazım bacaklarım acılmasın frikikler olmasın die aklım orda olur. En onemli etmen de tabi önü düğmeli olması. Yada emzirmeye uygun olması. Yani ben 2 dogumumda da gecelik giymedim pijama. Hatta taburcu oldugum ilk gün hastneden cıkıp oglumu gormeye diger hastaneye bile pijamayla gittim.
Gözün Aydın canım sağlıkla büyüt inşallah 🌸

Bu arada tüüüm doğum yapanlarımızın gözü aydın 🌺 Allah sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin herkese 🙏🏻

Geride kalan bizlere de vaktiyle sağlıklı, pozitif hikayeli doğumlar diliyorum. 😍😅

Bir de doğum yapanlara bir sorum olacak, hastanede illa gecelik giymek gerekli mi sizce yoksa önü düğmeli pijama takımları da iş görür mü? Kafama takıldı.
Valla ben pijama takımı giydim sezaryanlı olduğum halde hiç sorun yaşamadım. İnanın birdahaki gitmeyeceğimiz şeylere o kadar para vermek gereksiz tabii benim şahsi düşüncem 🙏

Çok şükür bebeğim bebiş hafif sararır gibi oluyor aklım gidiyor ya 😔 memeler şiş ve ne kadar emiyor bilememek yeterli miyim hissi çok zormuş umarım şu yenidoğan kısmı biran önce geçerde alışırız birbirimize 🥰
Bebişin doydugunu günde 3 kez 1 tl büyüklüğünde kaka ve 24 saatte 1 margarin ağırlığında çiş yapıyorsa anlayabilirsin canım 🌺

Çok şükür bebeğim bebiş hafif sararır gibi oluyor aklım gidiyor ya 😔 memeler şiş ve ne kadar emiyor bilememek yeterli miyim hissi çok zormuş umarım şu yenidoğan kısmı biran önce geçerde alışırız birbirimize 🥰
Ben de hep aynı karmaşayı yaşıyorum 😢 insallah sağ salim bu günleri de atlatırız🥰

X