Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
kızlar aranızda regl sancısı gibi sancı yaşayan var mı? 2 gündür regl olmadan 1-2 gün önce hafif hafif sancı olur ya öyle sancım oluyor. Nst bağlıyken de olmuştu sancı çıkmadı ama açılma mı oluyor acaba diye korkuyorum. Dün tekrar taburcu oldum yarın kontrolüm var diye gitmedim hastaneye. arada karnım da sertleşiyor biraz da midem bulandı doğuracak mıyım ne
Aynılarını 4 gündür yaşıyorum ben de

Bilmiyorum kuzu ya yoruluyorum da bütün gün ama akşam olunca uyku tutmuyor kalkıp devamlı bırseyler yıyorumm onu gectım hanfendının neresı gelıyorsa sol tarafımı küçücük yumruk gibi dısarı çıkarıyor devmlı hareket halınde
Gece olunca kuduruyorlar bence genel olarak senin oğlan da küçük doğunca birbirine yaparlar artık o yumruk şovunu 🤪

Ya ben anlamıyorum hastanede yatınca iyiyim eve gelmek yaramıyor. Serum haricinde aynı ilaçları kullanıyorum serum da bu kadar mı fark yaratacak anlamıyorum. Ayağa da kalkmıyorum yatıyorum sürekli ayakta 1 saat geçiriyorsam anca. Doktorum da diyor seni eve yollamaya korkuyorum sancılanıp geliyorsun. Gerçi onun sancı dediği 20-30 arasındaki 2 sancı başkası olsa o kadar küçük bi sancı için yatış verir mi emin değilim
Serum sıvı alımını artırıp kasılmayı azaltıyor olabilir doktorum su rahmi yumuşatır kasılma olursa su iç demişti

Ay bende bu konuda kırgınım açıkçası benim bizzat kv ile hiç bir sıkıntım olmadı ama kaynımla tartıştım ondan sonra mı böyle oldu bilmiyorum, eşimi arayıp gelin iyi mi diyorlar eşimde iyi diyorlar o kadar, özellikle acillik olduğumdan beri 1 kez bile hususi arayıp nasılsın denmedi, oğlumu arayıp görüntülü seviyorlar sürekli o arada da beni soruyorlar bişey demiyorum onlarında torunu tabi ama şuan bile gelinmedi yanıma yalnızım, temizliğe 2 gündür birini alıyorum haftaya oğlan için yardımcı başlayacak, gerçekten zor durumdayım küçük bebek evde hamile halimle,büyük görümcem gelicekmiş ondan sonra geleceklermiş falan filan, şunu anladım ki asla kız la gelin aynı olmuyor…
Yani çok can sıkıcı. Telefondan oğluna sormaları bence çok ayıp. Hamile olan biziz, oğulları değil. Bak hadi sizde bahane edebilecekleri bi tartışma varmış -hoş onu da bahane etmeleri anlamsız da- bizde mesela hiç tartışma falan olmadı küslüğümüz yok yani. Ama en başta kv bi telefonu eline alıp beni aramadı kızım iyi misin diye veya mesaj atmadı ama dedim ya instagramdan aptal saptal şeyleri bana göndermeyi ihmal etmiyor hanımefendi. Eşime kalkıp "senin ailen beni umursamıyor, torunlarını umursamıyor, bak beni arayıp hal hatır sormaktan acizler" desem "her aradıklarında bana seni soruyorlar ya" der, aradaki farkı anlamaz canım kocam... Çocuk doğunca muhtemelen senin şuan yaşadıklarını yaşicam bende. Mesaj atmaktan bile aciz insanlar torun sevmek için görüntülü atıcaklar zırt pırt. Ha o gün geldiğinde lafımı da sokucam hamileyken bu kadar aramadınız diye. Saygısızlar ya.
Temizlik falan bizde hak getire. Hadi başka şehirde oldukları için bahaneleri var ama usulen bile sormadılar bana biliyor musun? 1 kere bile sormadı ne anası ne kız kardeşleri. Biz eşimle beraber yapıyoruz temizliği hatta neredeyse tüm temizliği eşim yapıyor ben çabuk yoruluyorum diye Allah razı olsun ondan. Hatta biz temizlik yaparken eşimi aradı annesigil, temizlik yapıyoruz yorulduk vs dedik, kadın hiç oralı olmadı, yardım etmeye geleyim mi bilmem ne hiç kenarından bile geçmedi öyle söyliyim. Ama söz konusu doğum olunca -tabi annesinin gözünde lohusaya yardım etmek değil bebek sevmek aklı sıra- daha ben davet bile etmeden "gelir kalırım" demesini biliyor samimiyetsiz

Yaaa benim de öyle kızlar 🤦🏼‍♀️ Ben d cuptan e’ye geçtim valla 😓 hamileliğim boyunca en çok sütyen işi zorladı. Durup durup büyüyor 🫠 Şimdi de emzirme sütyeni alayım dedim bu boyuta doğru düzgün bulamadım hala, son umut H&M’e bakıcam bakalım. İnşallah bebişlerimize bol bol süt olur da boşuna taşımamış oluruz 😅
Ay inşallah yaaa 🙏🏼🙏🏼 C-D hatta bak E cup kullanıyoruz ama emzirme sütyenleri hep B cup ben anlamadım bu saçmalığı 😂

Yaaa benim de öyle kızlar 🤦🏼‍♀️ Ben d cuptan e’ye geçtim valla 😓 hamileliğim boyunca en çok sütyen işi zorladı. Durup durup büyüyor 🫠 Şimdi de emzirme sütyeni alayım dedim bu boyuta doğru düzgün bulamadım hala, son umut H&M’e bakıcam bakalım. İnşallah bebişlerimize bol bol süt olur da boşuna taşımamış oluruz 😅
Benim göğüslerim çok küçük a cup ben de umut fakirin ekmeği diyerek b cup aldım h&m den konforlu duruyorlar beğendim ben

Kızlar nstde hemsire telefona bakacaksan alabilirsin nstyi etkilemez dedi. Burda birkac kisi nstde yasak dendigini soylemisti hastaneden hastaneye degisiyor sanirim kafalarina göre yasak diyorlar

Büyük memişli gebeş arkadaşlarım. Ben aşağıdaki sütyenden aldım hem fiyatı çok iyi hem kuması çok kaliteli. Ben de d cup kullanıyorum normalde. Benim için kullanılabilir ama toparlama falan gibi bi durum yok yani

kargolarım gelmeye başladı size de atmak istedim açtıkça mutluluk geliyor ya 🥹
990CB45C-6B04-42C4-AC52-EAE664B8A511.jpeg
5EFCC332-D8F6-482F-8752-0CE5BBB130E6.jpeg
4FE55FEE-8B88-4D61-8FBA-F17AA50EC6E6.jpeg

Benimki de tam tersi baya calısıyor😂 tuvalette cok durmaya korkuyorum doğuracağım diye😂 yarın sabah kontrole gidince bir sorayım niye oluyormus bunlar
Ben pazartesi sordum. Normalmiş 🙂↕️ vücut kendini doğuma hazırlıyormuş. Bir de kilo aldığımız için bel sırt kasık ağrısı normalmiş vucudun ağırlık merkezi kaydığından

Benimki de tam tersi baya calısıyor😂 tuvalette cok durmaya korkuyorum doğuracağım diye😂 yarın sabah kontrole gidince bir sorayım niye oluyormus bunlar
Doğumun yaklaştığını gösteren bazı belirtilerden biri de ishalmiş canım endişe veya korku salmak istemem ama benim normalde çalışmaz hep kabizimdir bu hafta benimde baya iyi çalışıyor ilginç bir şekilde ☹️ bakılırken denk gelmiştim. Sende bir bak istersen 👀

Doğumun yaklaştığını gösteren bazı belirtilerden biri de ishalmiş canım endişe veya korku salmak istemem ama benim normalde çalışmaz hep kabizimdir bu hafta benimde baya iyi çalışıyor ilginç bir şekilde ☹️ bakılırken denk gelmiştim. Sende bir bak istersen 👀
İshal değilim canım çok şükür ama benim doğumum yaklaştı sanırım. 1 hafta dayanabilirsem anca gibi geliyo😕 zaten 1 hafta sonra ilaç kesilecek ondan sonrası yokuş aşağı sanırım

X