2024 ekim-kasım gebelige hazırlık topigi 🍁🍂

Benimki soyle oldu 2021 mayıs ayı düşük sonra sonbahar da kimyasal. 2022ocakta hamile olduğumu öğrendim. Ekimde doğum yaptım onuda 2 gun sonra kaybettim. 2023 ocakta ve martta kimyasal. Mayista 8 haftalık düşük. Temmuzda hamile olduğumu öğrendim. 2024 martta sezeryan doğum yaptım. Çok şükür oglum sağlıklı.

İnsallah sanada tez zamanda nasip olur annelik

Canım bndede kan uyuşmazlığı varda
Her düşükden sonra iğne oldun mu
Hayır olmadim sadece ogluma hamileyken 27 haftalikken. Ve dogumdan sonraki 3 gün içinde oldum.

Amin gerçekten zor zamanlar geçirmişsin bundan sonrası Allah oğlusuna saģglık sıhhat versin inşallah

Baya erken evlenmişsin canım.İnsallah çok mutlu olursun her zaman.Canddy de erken evlenmişti.Turkmenistanda genel de erken mi evleniliyor?Çok merak ediyorum başka kültürleri
Amin teşekkür sizde çok mutlu olun.
Yani en azından bizim yaşadığımız yerde erken evleniliyor. Mesela benim geri kafalı kv.em 97 doğumlu kiz evlendi geçen gün. Yaşlanmiştir o diyor. hayır yaşlı faln degil gencecik kız dedim. Yani genel olarak liseyi bitirir bitirmez evleniyorlar. Hatta okulu bitirmeden görücü gidenler bile var.
Candy ilede aynı yerde yaşıyoruz. 20 dakikalık yol var aramızda. Başka ne merak ediyorsun seve seve anlatabilirim. Size göre çok değişik değişik kültürlerimiz var.

B
Ben düşükten sonra kürtaj işleminde olmuştum kan uyusmazligi ignesi canım
Ben hiç kürtaj olmadim canim. Dr da vuralım demedi. Hatta bilmiyordum bile kan uyuşmazlığımin olduğumuzu. Ogluma hamileyken Dr söylemişti ilk Dr hiç iyi değildi hiç öyle bir şey var diye söylemiyordu bile

Hayır olmadim sadece ogluma hamileyken 27 haftalikken. Ve dogumdan sonraki 3 gün içinde oldum.
Ama olman lazımdı canım iğneyi
Hamile kaldığında diğer gebeliklerin etkilenmesin diye bebeklerde Anomali düşük oluşmasın diye olman gerekiyodu

Ama olman lazımdı canım iğneyi
Hamile kaldığında diğer gebeliklerin etkilenmesin diye bebeklerde Anomali düşük oluşmasın diye olman gerekiyodu
Bak söyle anlatayım
Düşük oldu diyelim 72 saat içinde olman lazım,tekrar hamile kalacan diyelim o bebek etkilenmesin bebekde doğumsal sorun olmasın tekrar düşük olmasın diye canım
Oğlunda olduğun gibi düşüklerde de olman lazımdı

Ne doktorlar var ya umrunda değil tabi insanlar düşük mü yapıyor, hayatları mı etkileniyor halbuki ilk muayenede sorulup ogrenilip hasta epikrizine yazilması gereken bilgiler bunlar, hamile kaldiginda gidecegin doktora mutlaka soyle tekrardan Allah korusun bebekte sorun olabiliyor

Doktor hata yapmış valla belkide düşükler ondan dolayı oldu

Kv ler hep öyle sanirim.27 yaş ne kadar genç güzel bir yaş.Biz yeni evliyken 8 ay korunduk eşimle hemen bebek istemedik.Benim kv yaşın kart çocuğun olmuyorsa doktora git tedavi ol demişti O sırada 26 yasinda ve 6 aylık evliydim Kızlar üniversite okumaya çok gitmiyor o zaman sizin orada.Eskiden Türkiyede de öyleydi kızları okutmazlardi şimdi öyle değil kızların hemen hepsi okuyor üniversitede.

Aynen arkadaşın dediği gibi hamilelikte 6. Haftadan sonra gördügün her kanamayı doktoruna bildirip bu ignenin tekrarlanması gerekiyor Lioo esinede soyle aklında olsun hep onunda,cevrenede soyle kıyamam ya bu gibi ilgisiz doktorlar yuzunden kimbilir kimlerin vebaline giriyorlar

Reactions: As6
Kızlar adetime 9 gün kaldı ama benim göğüs uçlarım daha önce olmadığı kadar sert ve dokununca ağrıyor ve uçları dik. Adet döngümde de böyle ağrımaz kolay kolay başınıza geldi mi ?

Doktor hata yapmış valla belkide düşükler ondan dolayı oldu
Inan ilk aklıma bu geldi çok üzüldüm yumosoglum adına aglayacagim ayy sinir oldum hormonlarım mahvoldu ayy su an zaten duygusal moddayım

Aynen ufacık kan bile gelse o iğneyi olması lazım
Allah cezalarını versin ya

Kızlar ben mayıs ayında hamile kaldım haziranda düşük yaptım sonra regllerim hep düzenliydi sonra eylülde on gün gecikti kan verdim negatifti bakalım bu ay regl mi olcam hamiş mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…