Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Arkadaslar merhaba, detaylı ultrasondan çıktım. Tüm organların haftamla uyumlu olduğunu fakat kafasının 10 gün geriden geldiğini söyledi. makat gelis pozisyonda dedi, o yuzden kafa ust tarafta yani dar alanda, henuz bingildak - kemik yapilari cok kolay ezilebilir halde oldugu icin oldugu dar alanin seklini almis oldugunu dusunuyorum dedi.
Kafa içi yapı ve organların haftamla uyumlu gelişim gösterdiğini söyledi
Bunun yuksek ihtimalle oldugu pozisyondan kaynaklandigini dusunmekle birlikte pozisyonel oldugunu teyit edebilmek adina 3- 4 hafta sonra kafa olcumunun tekrarlanmasi gerekir dedi. Boyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Sorun var mı yok mu anlamadım..

Arkadaslar merhaba, detaylı ultrasondan çıktım. Tüm organların haftamla uyumlu olduğunu fakat kafasının 10 gün geriden geldiğini söyledi. makat gelis pozisyonda dedi, o yuzden kafa ust tarafta yani dar alanda, henuz bingildak - kemik yapilari cok kolay ezilebilir halde oldugu icin oldugu dar alanin seklini almis oldugunu dusunuyorum dedi.
Kafa içi yapı ve organların haftamla uyumlu gelişim gösterdiğini söyledi
Bunun yuksek ihtimalle oldugu pozisyondan kaynaklandigini dusunmekle birlikte pozisyonel oldugunu teyit edebilmek adina 3- 4 hafta sonra kafa olcumunun tekrarlanmasi gerekir dedi. Boyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Sorun var mı yok mu anlamadım..
Canım benim de bebeğim aynı pozisyonda bir sorun değil ama sadece bilgin olsun diye söylüyorum dedi ve kafa büyüklüğü 2 hafta ileride. Konumdan dolayı olsaydı bende de aynı şey olurdu diye düşünüyorum. Kız mıydı sizin bebiş ?

Canım benim de bebeğim aynı pozisyonda bir sorun değil ama sadece bilgin olsun diye söylüyorum dedi ve kafa büyüklüğü 2 hafta ileride. Konumdan dolayı olsaydı bende de aynı şey olurdu diye düşünüyorum. Kız mıydı sizin bebiş ?
Evet, kız. Benimki de bir sorun değilmiş gibi söyledi sonrasinda 3 4 hafta sonra yeniden ölçülsün filan deyince kafam karıştı.

Evet, kız. Benimki de bir sorun değilmiş gibi söyledi sonrasinda 3 4 hafta sonra yeniden ölçülsün filan deyince kafam karıştı.
4 arkadaş aynı anda hamileyiz ve kız bebişlerin kafası hep daha küçük oluyor karşılaştırıyoruz sonuçları 😅🙈 Önemli bir şey olduğunu sanmıyorum canınızı sıkmayın 🌸

Kızlar ben tetenoz u düşünmüyordum ama böyle bir haber gördüm sizlede paylaşmak istedim

Eklentiler

• IMG_3424.png
    IMG_3424.png
    371,7 KB · Görüntüleme: 80
Kızlar ben tetenoz u düşünmüyordum ama böyle bir haber gördüm sizlede paylaşmak istedim
Normal sağlık ocaklarının yaptığı aşılarda boğmaca olmuyor bildiğim kadarıyla. Bunu kendimiz alıp özel yaptırıyoruz ve tek doz yeterli oluyor. Ben de yaptırırsam bunu yaptırmayı düşünüyorum hala kararsızım 😕

Normal sağlık ocaklarının yaptığı aşılarda boğmaca olmuyor bildiğim kadarıyla. Bunu kendimiz alıp özel yaptırıyoruz ve tek doz yeterli oluyor. Ben de yaptırırsam bunu yaptırmayı düşünüyorum hala kararsızım 😕
şimdi sizden duydum bunu ben de henüz yaptırmadım bi araştıralım ama çeşit çeşit sanırım onun da markasına karar vermek lazım 😅

Ben hamile değilken de takıldı sadece bitene kadar doktor kontrolünde kalıyordum her seferinde alerji riski oluyor ama bana sadece uykusuzluk yapmıştı 😊😊 24 kere kullandım başıma bir şey gelmedi

Canım ben bi önceki gebeliğimde taktırmıştım, bu hamileliğimden öncede yine 3 doz demir serumu almıştım, hiç korkma değerleri çok iyi yükseltiyor
Ya çok korkuttular alerji yapıyor riskli her doktor izin vermiyor diye bende korktum 😟 içim ferahladi siz öyle diyince

Bizim sağlık ocağında vurulanlar boğmaca yoktu DİE biliyorum. Ben oğluma doğum yaptığımda ilk hafta kontrolünde doktorum bana boğmaca aşısı yaptı sutunle bebege geçer ikinizide korur dedi. Oylelik yaptırmıştım

şimdi sizden duydum bunu ben de henüz yaptırmadım bi araştıralım ama çeşit çeşit sanırım onun da markasına karar vermek lazım 😅
Ben biraz araştırdım hamilelere yapılan adacel diye üçlü bir aşı (difteri, tetanoz, boğmaca) ama zor bulunuyormuş. Kendi doktoruma danıştım yarın sağlık ocağına da soracağım. Bilgi alabilirsem paylaşırım 🌸

Merhaba kızlar. Nasılsınız? Ben de 21+5 im. Bugün ayrıntılı ultrasona gittim. Doktor doçent bir perinatalogdu. Bebiş önce yüzünü göstermedi. Kalk biraz yürü falan dedi. Hafif bir kahvaltı yapmıştım aslında dedim. Onlarla alakası yok dedi. Sonra 5 Dk yürüdüm lavaboya gittim. Yüzünün yan kısmını görebildik. Bir kısmı da Rahime dayalıydı. Gitmeden kendi doktoruma da sordum yapmam gereken bir şey var mı diye. Yok dedi. Sanırım bu yeme içme olaylarına çok takılmamak gerekiyor ayrıntılı için. Zaten muayene süresi uzun oluyor. Doktor biraz karnınızı sallıyor , Görünmeyen şeyler için ara verilip tekrar bakılıyor. O yüzden strese girmenize gerek yok. Sonuçlarımız çok şükür güzel çıktı. Antidepresan kullandığım için endişeliydim ama onunla ilgili bir aksiliğe de rastlanmadı. Kendi doktorunla devam edebilirsin dedi. Biraz yanaklı dedi 🤣

Ayrıntılıdan güzel sonuç alınca, yaşadığımız yer de Büyükşehire 1 saat mesafede olduğu için sıcaklardan sürekli gidemiyorum diye ordan da büyük bir bebek mağazasına gittik. Bugün bile zor gezdim. İlerleyen zamanlarda çok daha zorlanırdım. Odasını(montesori yatak, 4 kapaklı dolap, şifonyer, yatak) aldık. Pusetli travel sistem bebek arabası aldık. Mama sandalyesi aldık. Park beşik aldık yatak odamız için. Biliyorsunuz ben gebelik depresyonundan biraz sıkıntı çekmiştim. Bu alışveriş işi de beni çok düşündürüyordu. İnternette araştırma yapmak da boğuyordu. Çünkü çok seçenek çok ayrıntı çok kalite farkı çok parametreler var. Gözümüzü kararttık. Satıcıya da güvendik. Kendi duyduğumuz bir kaç bilgi ile birleştirdik. Bütçemizi falan söyledik. Taksit imkanlarını sorduk. Ona göre bizi yönlendirdi. 2 saatten fazla bizle ilgilendi bu sayede büyükbaşları almış olduk. Sadece oto koltuk ve ana kucağı falan kaldı büyük olarak. Odayı boyamadığımız için biraz geç gelsin dedik. Duvar kağıdı mı boya mı karar veremedik. Kız olduğu için süslü bişeyler istiyoruz fikirlere açığım. 🥰 işte perdesi halısı falan kalıyor geriye. Geçen hafta internetten de yataş juno yeni doğan yatağı, yataş bambu yastık ve yorgan almıştım. Yastık yorgan çok önerilmiyor ama görmelerde yatağın boş olmasını istemedim ilerde de kullansın istedim. Kayınvalidem yün yastık yorgan yaparım dedi ama bura çok sıcak kullanılmıyor onlar. Aynı zamanda geçen hafta philips avent 3 lü biberon seti, philips göğüs ucu koruyucu aldım. Arkadaşım cam önermedi çocuklar kaldırıp atıyor dedi hem de ağır oluyor tutamıyorlar dedi. İsteyene aldığım ürünlerin linkini atabilirim. Daha tekstil ve küçük eşya olarak çok şey var ama bunları almış olmak beni biraz rahatlattı.

Ben biraz araştırdım hamilelere yapılan adacel diye üçlü bir aşı (difteri, tetanoz, boğmaca) ama zor bulunuyormuş. Kendi doktoruma danıştım yarın sağlık ocağına da soracağım. Bilgi alabilirsem paylaşırım 🌸
Bana da doktorum bu aşıyı önerdi canım 32. haftada. Bu haftalarda tetanoz vurulmadım o yüzden

X