Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    159
Kızlar ya ben sürekli vücudumun her yerinde nabız hissediyorum. Karnımda da bebekleri hissetmek için odaklanıyorum. Yok yine kendi nabızım🙃 nabzımdan bebelerimi hissedemiyorum. Ölçtüğümde öyle aşırı da çıkmıyo ama anlamadım
Bende de çok oluyo o içim rahatladı birinden bunu duymak inşallah normal biseydir 😊

Kızlar selam bebişlerin hareket durumları nasıl benimki çok hareketli değil arada bir hissediyorum yatarken falan pıt pıt atıp geçiyor
Bende öyle yemeklerden sonra hissediyorum bazı günler 3 4 kere bazı günler 1 kere filan anca. Uzanıp kendimi dinlediğimde anca hissediyorum bazen :)

Kızlar bu buhar makinelerini niye alıyorsunuz? Meraktan soruyorum 8 aylık bebeğim var hiç kullanmadım adı da geçmedi ne işe yarıyor bu kadar önemli bişey mi ki daha gebeyken alınıyor bişeyden eksik mi kaldım acaba yaa
Canım benim alerjim var ve nefes alamıyorum. Bu benim hamilelik öncesi bir problemim hep alerji ilacı kullanırdım fakat hamilelikte bu durum iyice arttı ilaç kullanamadığım için. Kendim için zaten istiyordum ortamı nemlendirerek daha rahat nefes almanı sağlıyor. Kuru havası olan nemsiz yerde yaşayanlar için bebeklere de çok tavsiye ediliyor. Özellikle kış bebeklerine. Çünkü kalorifer havayı kurutuyor. Kuru hava akciğer gelişimine negatif etkisi var. Bebeklerin hastalanma meyilini artırabilir. Nemli hava bebeğin de daha rahat nefes almasını ve daha rahat uyku uyumasına yardımcı olur. Elzem olmazsa olmaz bir şey değil belki ama hayatı kolaylaştıran bir şey. Şu an bebek için değil kendim için alacağım çünkü nefes alamıyorum😭

Bitek bende oluyor sanıyordum kimseye demiyorum gözümde bile bakarken bazen nabiz atıyor anlamadım. hamilelikle bağlantısı mi var acaba sizde öyle diyince 🤭
Acaba kan miktarımız arttığı için olabilir mi? Benim de artık tansiyon ölçerken elimdeki damarlar çok şişiyor ve ağrı yapıyor. Daha önce olmazdı hiç öyle ağrı acı falan.

Kızlar ya ben sürekli vücudumun her yerinde nabız hissediyorum. Karnımda da bebekleri hissetmek için odaklanıyorum. Yok yine kendi nabızım🙃 nabzımdan bebelerimi hissedemiyorum. Ölçtüğümde öyle aşırı da çıkmıyo ama anlamadım
Ben de acaba parmaklarımın ucundaki nabzı mı hissediyorum diye düşünüyordum 😅😂

Ben varım :)) dışarda okulda vs olacak diye ödüm kopuyor o yüzden asla idrar tutmuyorum en ufak histe tuvalete gidiyorum
Ben asıl bombayı atıyorum ortaya. Hapşırınca ya da öksürünce idrar kaçıran var mı? Sidikli oldum bu yaştan sonra. Birkaç damla kaçıyor. 🤦‍♀️ Kegel egzersizleri yapmaya başladım, umarım işe yarar.

:) evet canım zeynep hocaya gittim. Sevdim doktoru gayet ilgiliydi . İnşallah iyi haberler alırsın sende canım. Ben eşime benzettim zeynep hocada öyle. Eşimde bana benzetiyo :) zeynep hocada daha etlencek kilo alcak o zaman daha da netleşir dedi . Sağlıkla gelsinler de gerisi mühim değil🙏🏻🥰🥹
Zeynep elmalı mi bahsettiginiz 😁

Canım benim alerjim var ve nefes alamıyorum. Bu benim hamilelik öncesi bir problemim hep alerji ilacı kullanırdım fakat hamilelikte bu durum iyice arttı ilaç kullanamadığım için. Kendim için zaten istiyordum ortamı nemlendirerek daha rahat nefes almanı sağlıyor. Kuru havası olan nemsiz yerde yaşayanlar için bebeklere de çok tavsiye ediliyor. Özellikle kış bebeklerine. Çünkü kalorifer havayı kurutuyor. Kuru hava akciğer gelişimine negatif etkisi var. Bebeklerin hastalanma meyilini artırabilir. Nemli hava bebeğin de daha rahat nefes almasını ve daha rahat uyku uyumasına yardımcı olur. Elzem olmazsa olmaz bir şey değil belki ama hayatı kolaylaştıran bir şey. Şu an bebek için değil kendim için alacağım çünkü nefes alamıyorum😭
Aa çok geçmiş olsun. Tabii kuru hava berbat bişey ama normal iklimi olan yerde alerji durumu da yoksa çok da gerekli bişey değil bence ya illa her bebekli evde olsun diyebileceğimiz bişey değil yani. Bence bi sürü çıtçıtlı atlet almalıyız o paraya ne bileyim 40-50 tane falan alınır herhalde😂 ben bebeğim olduğundan beri en çok bunu kullandım valla bazı şeyler öyle fuzuli alınıyor ki. Cam rende mesela niye alınır hala bilmiyorum çocuk katıya alışsın istiyoruz sonuçta pütür kalsa daha iyi veya meyve süzgeci ne alaka yani meyvenin kendisi yerine suyunu içmiş oluyo saçma sapan. Bazı şeyler bana çok pazarlama harikası geliyo ucuz veya pahalı fark etmiyo

X