Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
canım bebek iyice artık yukarı çıktı. göbek deliğimize ulaşmadı dediğin için yazıyorum . 17+ 6 da kontrolüm vardı geçen hafta. ben göbek deliğinin 4 parmak altına bakar zannettim oralar dahil göbek deliğinin epey üzerinden baktı . yuuhhh dedim bu kadar yukarıda nasıl olabilir. ama oluyor işte :) ama tabi bu göbeğimiz kocaman olacak demek değil . bazı insanların iç karnı geniş oluyor mesela benim epey belli oluyor artık . ama arkadaşımın 6. aydan sonra belli olmaya başlamıştı :) ayrıca hareketlerini bugün göbek deliğinin üzerinde çok net hissettim çok güzeldi :anneadayı:
Bende uygulamada ve nette bunu gördüm canım ben bebeği tam o yerde hissediyorum gösterilen yerde orda tık tık tekmeliyor belki bacakları aşağıdadır bilememde doktor alttan üstten bakıcam diye geziniyor en son kontrolde benimde öyle yapmıştı bir en alta getiriyor bir en üste bir yana bir diğer yana iyice görmek açısından galiba

Eklentiler

• IMG_9984.png
    IMG_9984.png
    270,1 KB · Görüntüleme: 71
Ben daha hissedemiyorum hareket falan ya da hissettim de mi anlamadım anlayamadım kilolu hamile kaldım göbeğim zaten vardı biraz ondan olabilir mi canım🙏🥲🙈
Ya ama seninkine çok sevindim küçük kuzu çok hareketli olacak maşallah 🧿🧿🧿
İnşallah canım 🙏 Sırt üstü yatmıştım uzun bir süre o zaman fark ettim belki onun etkisi olabilir mi? Aslında kilo, bebeğin geride durması, önde olması, hareketli olması olmaması, annenin hareketli olup olmaması, yediklerimiz hepsi etkiliyor bence. Herkes çok yakında hissedecek bence. Ağustos ayı gündemimiz bebiş hareketleri olacak gibi 🙈

Sayın admin beni de ekleyin isterseniz doğum Kasım sonu gibi olacak gibi duruyor ama sürekli bu grubu takip ediyorum hızınıza yetişemesemde 😅
Kaçıncı Çocuk : 1
Sat: 4 Mart
Tahmini Doğum: 8 Aralık
Ahahahah tabi ekleyelim, hoş geldin aramıza ☺️ Kasım sonu, Aralık başı ne fark eder sonuçta hepimizde az çok bu risk var 😅 Hayırlı olsun oğluşun canımm ☺️

Ya demi bundan sonra gün içinde çokça hissedeceksin sabahları özellikle benimki resmen acıktım kalk diyor bana artık hele gece beni uyutmadı kızım diyorum sakin ol gecenin 3 ü uyu bir görsen baya tepikliyor Allah anne olmak isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu 🥰❣️
Aminnn canım. Eşime söyledim sabah, yaaaaa nasıl bir duyguydu dedi :) Kendimi bir hastalığı atlatmışım da bugün hamile kalmışım gibi hissettim dedim. İlk temas, ilk iletişimdi aramızdaki.. 🥲🥲 İnşallah eşim de görür ya en kısa zamanda, o kadar merak ediyor ki 🥰

Kızlar sizin içtiğiniz su miktarını görünce kendime şaşırdım biraz ben normalde de su içerdim ama hamilelikte bu sıcaklarda iyice arttı günde 4 lt falan içiyorum geçen gün fark ettik eşimde bende çalışıyoruz ona rağmen 1 damacana su 4 günde bitmiş ama buna rağmen salı günü kan vermiştim doktorum daha fazla su iç dedi daha ne kadar içebilirim ki dedim yani az içmekle çok içmekle olmuyor pek sanırım vücudun ne kadar tuttuğuna bağlı

Kızlar sizin içtiğiniz su miktarını görünce kendime şaşırdım biraz ben normalde de su içerdim ama hamilelikte bu sıcaklarda iyice arttı günde 4 lt falan içiyorum geçen gün fark ettik eşimde bende çalışıyoruz ona rağmen 1 damacana su 4 günde bitmiş ama buna rağmen salı günü kan vermiştim doktorum daha fazla su iç dedi daha ne kadar içebilirim ki dedim yani az içmekle çok içmekle olmuyor pek sanırım vücudun ne kadar tuttuğuna bağlı
Bence de öyle ya. Ben 1 litreye ulaştıysam oh çok şükür bugün iyi su içtik diyorum :KK70: Bu arada sen tabloda var mısın canım? Aralık annelerinde misin?

Evet o yüzden tuz tüketimide önemli bu konuda ayarında tüketmek tabiki önemli ama tuz suyu vücutta tutuyor fazladı tabiki ödeme neden olur o yüzden dozunda gerekir

Kızlar kan tahlil sonucum çıktı. Demirim falan iyi çıktı. Crp 7.4 çıktı. Yüksek mi bu değer? Maksimum 5 diyor

Ya ben de dün tatlı yedim ama yemek yemedim onun için. Akşama bırakma gün içinde ye, bir dilimi iki seferde falan ye çok su iç.
Öyle yapayım canım su da yoktu evde almayı unuttum çok içemedim gün içinde bekki o da etki etmiştir
Kızlar kan tahlil sonucum çıktı. Demirim falan iyi çıktı. Crp 7.4 çıktı. Yüksek mi bu değer? Maksimum 5 diyor
Bazı doktorlar önemsiyor bazıları önemsemiyor canım bu kadar yüksekliği. Ben 10-11 gibiyken gitmitşim gebelik öncesi, kullandığın herhangi bi ilaç bile etki etmiş olabilir bi şikayetin yoksa bu sayıda bi şey yapmayız demişti 2 kat olmasına rağmen. Ama hamilelikte belki incelerler biraz daha

X