Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ay ben de hala memleketteyim esim gelme cok sicak dayanamazsin oradan calis bi hafta daha dedi. Oyuzden burda doktora gidicem bugun bi goreyim kizcemi nasilmis 🌸 asiri merak ediyorum , tribe sokuyolar beni bu nasil 5 aylik hamilelik yok karnin nerde yok yemek yemiyomusun boyle olmaz. Hergun kac posta kusuyorum yahu . Sanki keyfimden :KK43:
Amaaan herkes de doktor başımızda. Doktor bana bu haftalarda anne yese de yemese de kussa da kusmasa da bebek kendine gelişecek alan buluyor demişti. Karın çıkması hele çok kişiye özel. Bak bunların hepsi 17 hafta
images

Previt positive yaziyor. Ya acayipim bugun cok hzursuzum , karnima bakiyorum boyle hep ayni hic buyumuyo gibi. Acaba icerde iyi mi degil mi aksam 4 nasil gelecek 😔
Bana da iki gündüe göbeğim küçük gibi geliyordu bu evhamlar çok normal kolay gebe kalmadık biz. Ama bir şey olsa vücut bir şekilde anlatır sana onu, görünce rahatlayacaksın 🥰 hadi eşya bakalım 🤣

Güzelmiş beslenmeniz sabahları falan bir şey ayarlayamıyorum zor uyanıyorum bazen evden peynir domates salatalık götürüyorum öğlen mecbur iş yerinin ordan yiyorum alternatif az genelde fast food bi dediğim yer var ev yemeği için haftada 1 gün somon yiyorum balıkçı var bir tane kalan günle ne ayarlarsam evde de genelde ne varsa onları yiyoruz😢
Sen bensin. Ben de evden işe birseyler getirip yiyorum, öğlen de ısyerinde ne çıkarsa bahtima. Ama buzdolabı var arada meyve, yoğurt falan alıyorum acıkınca atıştırmaya.

Kızlar sizin yemek düzeniniz nasıl ya genel olarak? Ben çok mu az yiyorum bilmiyorum ama iştahım çok az. 12de 2 yumurtalı güzel bi kahvaltı yaptım, sonra bol sütlü kahve içtim misafirim geldi dışarda pişi domates peynirle günü kapattım. Ben hep akşam çok geç yemeden diğer gün öğlene kadar kahvaltı edemiyorum, aç mı kalıyor acaba bu kız ya. Ama aşırı midem bulanıyor mesela şu an hoffff
canım ben 13-14ten beri sabah kahvaltı klasik peynir zeytin domates salatalık az reçel çok açık çayla yapıyordum. akşamları zaaar zor yapılan yemekten yiyebildiğim kadar yiyordum ama çok az yiyebiliyordum. ara öğün çoğunlukla yapmıyordum ama meyve yemeye çalışıyordum.
şimdi 18+1 olduk, 2-3 gündür akşamları da iştahım açık, dün ilk defa salata istedi canım rokalı nar ekşili böyle yaptım yedim, yemeği de patlayana kadar yedim resmen 🤭 18’le birlikte iştahımın yavaş yavaş açılmaya başladığını hissediyorum. eskiden arabada giderken bile yemekçi görünce midem bulanırdı, şimdi tam tersi canım çekiyor 🤗 doktorum da demişti 20’den sonra mide problemin kalmaz artık demişti sanırım öyle olacak 🌸
halsizliğe gelince ben de tam enerjik değilim ama ilk 3 aya göre de iyiyim. yüzmeye gidiyorum, ev işi hafif yapıyorum ama nefes nefese kalma durumum da oluyor. sıcaklardan da oluyor bence, Eylül gibi falan iyice bebek oluruz 🌸

İyidir canım endişelenme instada görüyorum bazen ay ay paylaşım yapanları çoğunluk 5. Aydan sonra karnı çıkmaya başlamış çünkü düşününce daha rahim göbek deliğimize ulaşmadı bile hala altta seninde iç karnın genişse o yüzden çıkmamıştır
canım bebek iyice artık yukarı çıktı. göbek deliğimize ulaşmadı dediğin için yazıyorum . 17+ 6 da kontrolüm vardı geçen hafta. ben göbek deliğinin 4 parmak altına bakar zannettim oralar dahil göbek deliğinin epey üzerinden baktı . yuuhhh dedim bu kadar yukarıda nasıl olabilir. ama oluyor işte :) ama tabi bu göbeğimiz kocaman olacak demek değil . bazı insanların iç karnı geniş oluyor mesela benim epey belli oluyor artık . ama arkadaşımın 6. aydan sonra belli olmaya başlamıştı :) ayrıca hareketlerini bugün göbek deliğinin üzerinde çok net hissettim çok güzeldi :anneadayı:

X