Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 32 46,4%
  • erkek

OY: 36 52,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    69
Hevesle anne bebek günlüğü aldım çok tatlı geldi. Ultrason fotolarını koyacak yerleri var, ilk tekmesi aşerdiklerim doğduktan sonra ay ay fotoğraflar ve boy kilo gibi bilgiler var. Çok pahalıları da var ama ben 260 TL'ye işlevsel ve uygun bir şey aldım. Bu konuda fikir vermek için yazdım size de. T.yoldan Bebek ve Uyku Yayınları'ndan aldım.

Sorma, her şeyi kuralına uygun yapıyorlarsa işten dolayı düzleşen belime de meslek hastalığı deyip tazminatımı verseler keşke ama tek taraflı çalışıyor akılları 😅

Odayı bi toplayıp buraya atayım belki fikir verirsiniz bana benim aklım çalışmıyor artık
aynen keseri hep kendilerine doğru yontuyorlar ama inşallah şu doğum sürecinde bizi bi mumla ararlar.

At tabi bakalım bi nereye ne sıkıştırılır :)

Hevesle anne bebek günlüğü aldım çok tatlı geldi. Ultrason fotolarını koyacak yerleri var, ilk tekmesi aşerdiklerim doğduktan sonra ay ay fotoğraflar ve boy kilo gibi bilgiler var. Çok pahalıları da var ama ben 260 TL'ye işlevsel ve uygun bir şey aldım. Bu konuda fikir vermek için yazdım size de. T.yoldan Bebek ve Uyku Yayınları'ndan aldım.
Ben de düşünüyorum onu hatta ilk öğrendiğimde alacaktım da eşim bi aksilik olur daha çok üzülürüz diye istemedi. Tüm ultrason fotoğrafları çantamda duruyor 😅 ben de alayım ya tatlış olur

Ben de düşünüyorum onu hatta ilk öğrendiğimde alacaktım da eşim bi aksilik olur daha çok üzülürüz diye istemedi. Tüm ultrason fotoğrafları çantamda duruyor 😅 ben de alayım ya tatlış olur
ben de aksilik olur deftere bakıp bakıp ağlamayayım diye 4. ayın bitmesini bekledim :) Büyüyünce bakıp annem ne kadar heyecanlanmış desin istiyorum.

kızlar merhaba bugün kontrolüm var. bu hafta sağlık ocağında kan testi vermiştim doktorum istemişti. alt-ast değerlerim çok yüksek çıkmış.karaciğer enzimleriymiş. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ? çok tedirgin oldum.

Kızlar mide bulantısı için serum taktırdım sıvı da verildi. İdrar ve kan örneği alındı idrarda yoğun enfeksiyon varmış, tedavi gerekiyor dedi. Kasık ağrısı dışında bir belirtim yok açıkçası şaşırdım, gebelikte de yaşıyordum çünkü ağrı. Üromisin diye bir ilaç verdi, gece yatmadan çişimi yapıp içecekmişim tüm gece çiş yapmayacakmışım. Kullandınız mı bu ilacı? Faydasını görem oldu mu?
Bana vermişti doktor ilk haftalarda sonrasında geçmişti ama tekrarlayabiliyor zaten kadınlarda sık görülen bir sorun ne yazık ki. Kullanın bol su için birkaç gün sonra tekrar baktırın çok geçmiş olsun

Gecmiş olsun🙏🏻 Çok erken öğrenmişsiniz cok sanslısınız. Biz özellere gittik hep ama dogru düzgün yönlendiren olmadı. O kadar gec öğrendik ki bizde onuda tesadüf bile denilebilir. Ay evet bugun doktoruma diğer doktorun beni nasıl endişeye soktugunu neden endişelendiğimi acık acık anlattım. Doktorrumda dedi ki iğne kanama başlatmaz. Bunu diyince ben rahatladım zaten. İğne mevcutta bir kanama varsa onu cogaltır dedi. O kadar akılcıl acıklamalar yaptı ki az öz benim rahatlamama yetti arttı. Bende doktoruma güveniyorum, o yüzden ona soruyorum. Suan diğer doktorun dedikleri benim icin anlamını yitirdi artık. Şükür 🙏🏻🥹 iğneyide bugun kullandım burdaki arkadaslarada cok teşekkür iğne vurulanlarda tecrübelerini anlatıp rahatlattı. Baya iyi geldi yani. 3-4 önceki gibi ilk öğrendiğim haldeki gibi değilim. Eski bene geri döndüm 🙏🏻Herkese teşekkürler 🤍
DOktorun sizi rahatlatmasina sevindim. Insallah saglikla kucagimiza alalim bebislerimizi. Aslinda pek erken sayilmaz ilk bebegimi kaybettim aslinda. Vardir Rabbimin bi bildigi. Simdi elimddn geleni yapiyorum Rabbime emanet artik

Yaşıma tablodan baktın da o da yanlış 😂 yasim 23 buna kac puan😂 ama kendimi tanıdık birine yakalatmayayim diye senden tabloda 26 olarak degistirmeni rica etmiştim. Millet ne acelen vardi hemen der diye de yaşımı soylemek istemedim ama küçüklüğümden en çok anne olmayı istedim. E tabi yaşanan kötü şeyler bunu daha da fazlalsirdi🤭 genelde evliliginde cok mutlu olanlar kilo alır derler demekki evliliğinde çok mutlusun Rabbım daha da güzel yapsın. Bende mutluyum ama olmadı sanırım eşim daha mutlu o da 13 kilo aldı😂 ahahah kilo sorun olursa doğumdan sonra hepimiz bi de dış teli taktiriruz olur biter 😂
Hatırladım canım tamam tamam, 23se daha da normal kilon ben de okulu 23te bitirmiştim 49 kilo falandım :KK70: Kız boşver ne takıyorsun valla ister 23te olursun anne ister 33te ister 43te. Herkesin kararı kimseyi ilgilendirmez :KK70: Evliliğin başları biraz sıkıntılıydı bizim ya ben çabuk adapte olamamıştım hala bekar gibi davranıyordum falan :KK70: Yemek yapmak zorunda değilim, her gün aynı saatte eve gelmek zorunda değilim, her yere hücre gibi senle birlikte gelmek zorunda değilim diye diye iki sene ikimize de iki sene kilo aldırmamışım demek ki :KK70: :KK70: 2 senedir falan iyiyiz çok şükür ben de alıştım artık :KK70: :KK70:

kızlar merhaba bugün kontrolüm var. bu hafta sağlık ocağında kan testi vermiştim doktorum istemişti. alt-ast değerlerim çok yüksek çıkmış.karaciğer enzimleriymiş. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ? çok tedirgin oldum.
Bana sanırım en başta bi bakılmıştı normaldi sonra da bakıldığını hatırlamıyorum canım. Kolesterolle ilişkili olabilir mi? Tiroitlerin normal miydi bi de?

DOktorun sizi rahatlatmasina sevindim. Insallah saglikla kucagimiza alalim bebislerimizi. Aslinda pek erken sayilmaz ilk bebegimi kaybettim aslinda. Vardir Rabbimin bi bildigi. Simdi elimddn geleni yapiyorum Rabbime emanet artik
Ben 2 bebeğimi kaybettim ve devletimizin prosedürü diyor ki 3 bebek kaybındna sonra arastırma baslıyor o da gerekli görülürse imiş. Eşim buna cok sinirlenmişti. araştırmanız için bir biz kayıp daha mı yaşayalım dedik. O yüzden 1 bebekten sonra erken öğrenmişsiniz şanslıymışsınız dedim. Devlet bu testleri yapmak istemiyor maliyeti cok yüksek diye doktorlarda da baskı var yapmamak icin seni azarlıyor. 2 farklı hastanede 2 kere başıma geldi. Oyle farkettim bende doktorların neden bu kadar tepkili oldugunu anladım tamamen parasal yani. E özelde zaten bu testlerin fiyatları çok fahiş çıkıyor 2 yıl önce bize 8 bin demişlerdi bir tanecik teste. Eşim yaptıracaktı o zamanda. özeldeki doktorum direk devlete gitmemizi orda detaylı tüm teslerin yapılmasını önerdi.

Benim ki yüksek çıkmıştı internetten araştırdım çok tehlikeli sonuçlar olabilirmiş bebeğe anneye zarar verirmiş vs vs yazıyor bilmiyorum bende halen doktora gitmedim gebeliğim in ilk aylarında öğrenmiştim şuan 5 e girdim ne durum da düştü mü bilemiyorum ama sizin doktora gitme şansınız varsa gidin kafanız rahat olsun en azından

Kızlar biraz garip bir soru olabilir ama göğüslerinden süt gelen oldu mu hiç aranızda?Bu haftalarda biraz erken mi acaba bu
Ben de sıkılmaması gerektiğini okudum canım, sütün sıkılarak çoğaltılması Allah korusun erken doğumu tetikleyebilirmiş. Doktoruna bir sor sen beklemeden bence.

Kızlar ya bebek hala aşağıdayken karnımın üst tarafı çıkmaya başladı memelerin hemen altı olan, oraya noluyo ki sjakdks

Bana sanırım en başta bi bakılmıştı normaldi sonra da bakıldığını hatırlamıyorum canım. Kolesterolle ilişkili olabilir mi? Tiroitlerin normal miydi bi de?
normaldi canım. internette okuyunca çok ağır sonuçları olabileceğinden bahsediyor kimi de içtiğim hapların karaciğeri yorduğundan oluyor diyor.inşallah ciddi bir şey yoktur.bugün kontrolüm var saat sayıyorum resmen.

Benim ki yüksek çıkmıştı internetten araştırdım çok tehlikeli sonuçlar olabilirmiş bebeğe anneye zarar verirmiş vs vs yazıyor bilmiyorum bende halen doktora gitmedim gebeliğim in ilk aylarında öğrenmiştim şuan 5 e girdim ne durum da düştü mü bilemiyorum ama sizin doktora gitme şansınız varsa gidin kafanız rahat olsun en azından
bugün gittiğimde muhakkak soracağım canım . bende okudum iyice tedirgin oldum.

normaldi canım. internette okuyunca çok ağır sonuçları olabileceğinden bahsediyor kimi de içtiğim hapların karaciğeri yorduğundan oluyor diyor.inşallah ciddi bir şey yoktur.bugün kontrolüm var saat sayıyorum resmen.
Allah korusun, kötü düşünmeyelim basit bir çaresi vardır inşallah. Hangi ilaçları kullanıyorsun ?

X