Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 32 46,4%
  • erkek

OY: 36 52,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,4%

• Ankete Katılan
    69
Merhabalar arkadaslar. Bebegim erkekmis💙 herjesin bebegi hayirla gelsin. Bisey danismak istiyorum iki gun once esim tomografi cektirdi.ayri yatiyoruz radyosyon tasiyabilir diye. Gerekli mi budurum bilemedim ve nekadar ayri yatmaliyiz basina grlen oldu mu yada bu konu hakkinda fikri olan var mi?
Canım ilaçlı mı çekildi? İlaçsızsa bence yeter, ilaçlılarda bile 24 saat veriyorlar yaklaşmamak için

Benim doktorum perinatalog, detaylı ultrason için başka bir şeye gerek yok sanırım değil mi? Bir de doğum sigortasına neden dahil değil anlamıyorum, hemen hemen herkes yaptırıyor
Perinatolog veya uzman radyolog yapıyormuş. Senin perinatologsa bence yapar, yapmazsa da yönlendirir herhalde. Sgk karşılamadığı için doğum teminatlı tamamlayıcıya dahil olmuyor malesef. D vitamini testleri de bu şekilde.

Gebelikte diş eti sorunu yaşayan, var mı çok acıyorlar hassaslaşmış durumdalar anlamadım ilk defa oldu, böyle acaba hamilelikten mi
ben hamile kaldığımı diş eti kanamamdan fark ettim diyebilirim. aniden birden fırçalarken kanamaya başladı. akşamları özellikle. sonra geçti ama kesinlikle etkiliyor

ben hamile kaldığımı diş eti kanamamdan fark ettim diyebilirim. aniden birden fırçalarken kanamaya başladı. akşamları özellikle. sonra geçti ama kesinlikle etkiliyor
Çok tuhaf heryer Bi şekil de etkiliyor benim ki de çık acımaya başladı şişmiş gibi Bi his var sanki anlamadım

bugun kendi doktoruma gittim. İğneler raporladılar 3ay. Arkadaşım aynı zamanda komşum o vurarım ben dedi iğneyi ona vurdurdum. Yarın eşim vurmayı deneyecek bakalım. Bugun doktorum bebişide kontrol etti yüzüstü yatıyor ve uyuyordu😄 cinsiyetini kontrol ettirdik kız dedi 🤭 kendisi aynı zamanda onkoloji cerrahi uzmanı prof detaylı ultrasona bakabiliyormuş, gün verdi 20.hafta olarak. 3 hafta sonraya. Fiyatınıda sordum 2800 tl miş. Sanırım benim şehir hastanesinden 8 agustosa verdikleri detaylı ultrasyon yalan oldu 😂😂😂 benim doktor elini cabuk tuttu 27 temmuza verdi😁

Kızım suratını kapamış bi de yüzüstü yatmış bize kıçını gösterdi 😂🤭

Eklentiler

• 9A0781D3-85F3-40F7-9C42-DF114D2A7581.png
    9A0781D3-85F3-40F7-9C42-DF114D2A7581.png
    520,3 KB · Görüntüleme: 42
  • 310C928B-04E2-4D23-8E07-68F71C2F7358.png
    310C928B-04E2-4D23-8E07-68F71C2F7358.png
    386,7 KB · Görüntüleme: 41
  • 8BE00527-CED9-4D11-BB6B-45580BDCD8C3.png
    8BE00527-CED9-4D11-BB6B-45580BDCD8C3.png
    363,2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
bugun kendi doktoruma gittim. İğneler raporladılar 3ay. Arkadaşım aynı zamanda komşum o vurarım ben dedi iğneyi ona vurdurdum. Yarın eşim vurmayı deneyecek bakalım. Bugun doktorum bebişide kontrol etti yüzüstü yatıyor ve uyuyordu😄 cinsiyetini kontrol ettirdik kız dedi 🤭 kendisi aynı zamanda onkoloji cerrahi uzmanı prof detaylı ultrasona bakabiliyormuş, gün verdi 20.hafta olarak. 3 hafta sonraya. Fiyatınıda sordum 2800 tl miş. Sanırım benim şehir hastanesinden 8 agustosa verdikleri detaylı ultrasyon yalan oldu 😂😂😂 benim doktor elini cabuk tuttu 27 temmuza verdi😁

Kızım suratını kapamış bi de yüzüstü yatmış bize kıçını gösterdi 😂🤭
Canım maşallah 🧿 kaçıncı haftadasın

Çok şükür🙏🏻 Ben 17.haftama geldim iğnesiz. Hemetoloji doktoruda bunu riskli buldu başında başlanılması gerekiyordu neyseki birşey olmamış ama sürecin devamındada birşey olmayacagı anlamına gelmiyor dedi. Umarım sıkıntısız geçer. İğneyi nasıl oluyorsunuz? Ne kadar sıklıkla? Kendiniz mi vuruyorsunuz?
Merhabalar bende de pihtilasma var ilk bebegimi kaybettim sonra tesltlerle ogrendik. Bu gebeligimde bir perinotolaga gidiyorum. Baslarda kesede kanamam oldugu icin igne baslamadik 16. Haftada basliycaz dedi. Igneninde riskleri var dedi.bu surece kadar her hafta cagirdi. Dogumdan sonrada devam edicekmisiz bi sure igneye. Hareketli olmayi oneriyor. Doktoruma guveniyorum o hep bu tur durumlarla ilgileniyor cunku. Bence endise etmeyin bende basindan beri kullanacagimi saniyordum ama demekki kullanmamakta gerkiyor bazen

Merhabalar bende de pihtilasma var ilk bebegimi kaybettim sonra tesltlerle ogrendik. Bu gebeligimde bir perinotolaga gidiyorum. Baslarda kesede kanamam oldugu icin igne baslamadik 16. Haftada basliycaz dedi. Igneninde riskleri var dedi.bu surece kadar her hafta cagirdi. Dogumdan sonrada devam edicekmisiz bi sure igneye. Hareketli olmayi oneriyor. Doktoruma guveniyorum o hep bu tur durumlarla ilgileniyor cunku. Bence endise etmeyin bende basindan beri kullanacagimi saniyordum ama demekki kullanmamakta gerkiyor bazen
Gecmiş olsun🙏🏻 Çok erken öğrenmişsiniz cok sanslısınız. Biz özellere gittik hep ama dogru düzgün yönlendiren olmadı. O kadar gec öğrendik ki bizde onuda tesadüf bile denilebilir. Ay evet bugun doktoruma diğer doktorun beni nasıl endişeye soktugunu neden endişelendiğimi acık acık anlattım. Doktorrumda dedi ki iğne kanama başlatmaz. Bunu diyince ben rahatladım zaten. İğne mevcutta bir kanama varsa onu cogaltır dedi. O kadar akılcıl acıklamalar yaptı ki az öz benim rahatlamama yetti arttı. Bende doktoruma güveniyorum, o yüzden ona soruyorum. Suan diğer doktorun dedikleri benim icin anlamını yitirdi artık. Şükür 🙏🏻🥹 iğneyide bugun kullandım burdaki arkadaslarada cok teşekkür iğne vurulanlarda tecrübelerini anlatıp rahatlattı. Baya iyi geldi yani. 3-4 önceki gibi ilk öğrendiğim haldeki gibi değilim. Eski bene geri döndüm 🙏🏻Herkese teşekkürler 🤍

Canım maşallah 🧿 kaçıncı haftadasın
Bi de detaylı ultrasyon fiyatları hafta hafta değşiyormus. Bankodaki kız sprdu kacıncı hafta dedim 17 dedi 2250. Dedim detaylı olacagım haftayı mı soruyorsunuz evet dedi dedim 20 o zaman 2800 dedi. Demek 22 filan olunca biraz daha artacak fiyat😄 bu da ilginçmiş hic duymamıştım cünkü bunu. Sanit fiyat sanıyordum

Bu zeki hocayi ben de okudum ama herkes yaninda calisanlardan sikayet etmis hani genelde doktoru yerersin ya da oversin ya . :)
Yaa aslında bir sorun yok bence, vakti zamanında olmuş olabilir ama.. :)

Ben gittiğimde konuştukları her cümleye dikkat ediyorlardı ve sonrasında ; biz konuşmayalım bir şey değince yanlış anlaşılıyor olumsuz yorumlara neden oluyor diyorlardı :KK70:

Ama Zeki hocayı düşünürseniz kesinlikle tavsiye ederimm

Bebişe oda yapmayalım demiştik de o kadar eşyayla çok zor ya. Her yer her yerde şu an. Çalışma odasında adım atılmıyor 🤦🏿‍♀️ Dolaba yer açmam lazım, açtıktan sonra araba dahil her şeyi içine sığdırabilirsem mutlu olucam 😅

Bebişe oda yapmayalım demiştik de o kadar eşyayla çok zor ya. Her yer her yerde şu an. Çalışma odasında adım atılmıyor 🤦🏿‍♀️ Dolaba yer açmam lazım, açtıktan sonra araba dahil her şeyi içine sığdırabilirsem mutlu olucam 😅
Bebişin bütün eşyaları 2 kişinin eşyasından daha çok olacak oda açmadan sığmak mümkün değil maalesef.

Bebişin bütün eşyaları 2 kişinin eşyasından daha çok olacak oda açmadan sığmak mümkün değil maalesef.
Dolabı büyük aldım görece, yani şu bebek dolapları gibi değil. Ona sığar diye düşünüyorum bi gelsin de bakalım 🤦🏿‍♀️ ben çalışma masasını kaldırırım diye düşünmüştüm zaten masada çok çalışamıyorum ama anlamsızca masada çalışma zorunluluğu getirdiler iş yerinde ne alakaysa fkfm ilk defa böyle bişi duydum

Dolabı büyük aldım görece, yani şu bebek dolapları gibi değil. Ona sığar diye düşünüyorum bi gelsin de bakalım 🤦🏿‍♀️ ben çalışma masasını kaldırırım diye düşünmüştüm zaten masada çok çalışamıyorum ama anlamsızca masada çalışma zorunluluğu getirdiler iş yerinde ne alakaysa fkfm ilk defa böyle bişi duydum
gerçekten çok saçma illa masada çalışcaksın zorunluluğu ne yaa kfjhfkdh ben de büyük alıcam dolabı. bi çalışma odam var oraya hiç masa almadım çünkü masada çalışamam bir kitaplık bi çek yat var orası bebektonun olacak artık. ben de dolabı büyük alıcam ergenliğe kadar kullansın geniş geniş.

gerçekten çok saçma illa masada çalışcaksın zorunluluğu ne yaa kfjhfkdh ben de büyük alıcam dolabı. bi çalışma odam var oraya hiç masa almadım çünkü masada çalışamam bir kitaplık bi çek yat var orası bebektonun olacak artık. ben de dolabı büyük alıcam ergenliğe kadar kullansın geniş geniş.
Sorma, her şeyi kuralına uygun yapıyorlarsa işten dolayı düzleşen belime de meslek hastalığı deyip tazminatımı verseler keşke ama tek taraflı çalışıyor akılları 😅

Odayı bi toplayıp buraya atayım belki fikir verirsiniz bana benim aklım çalışmıyor artık

X