Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
Kızlar bugün 16 haftalık dedi bana indirekt coombs testim pozitif geldi kan uyuşmazlığı dua edin riskli gebelik perinatolojiye görünmemi söylediler iğnesini olmuştum ama işe yaramadı sanırım çok strese girdim cumartesi tekrar gidicem 😫😫😫😫
Canım bende elika hamile diye uygulama var orda kan uyuşmazlığı testini 3. Trimesterda gösteriyor yani demekki o zamanda öğrenilse sıkıntı değil sonuçta iğnesi var doğduktan sonra da iğnesi var galiba bence korkulacak bir şey yok

Kızlar lcwaikiki uygulamasinda 1 alana ikinci 1 tl kampanyası var. 2 tane elbise almış heveslenip eşim seneye yazın giyer 😂 bi bakın derim.

valla alt değere yakındı. bu ocean mumy ye de sinir oluyom ben
dün bitmişti içmedim daha iyiydim bugün bi içtim akşama fenalaştım gene napcaz bunu bilmiyom ille de iç diyo
bak ben bunu kullanıyorum ekte gonderdim. Midem bulanırken de içiyordum hiç etkilemedi bulantıyı. Ilk hamileliğimde de aynı markayı kullanmıstım içindeki vit değerleri gayet iyi istersen danısabilirsin doktoruna

W whiterabbit Y yorgunsavasciii ben çok beğendiğim için mayo clinic in iki kitabını aldım. Bir tanesi hamilelik dönemi ile alakalı diğer bebek bakımı ile ilgili… Bebek bakımı ile ilgili olan inanılmaz öğretici bir kitap ve tamamen Amerika’daki uzman pedagoglar tarafından yazılmıs önemli bilgiler var içerisinde. Bebek doğduktan sonra asla zamanımız olmayacak. Şimdiden öğrenmemizde fayda var… Kitapları almadan önce baya araştırdım en iyisinin bu mayo clinic olduğunu düşünüyorum. Bebek bakımına dair bilgim sıfırdı 😃 çok şey öğrendim… görsellerini ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_0128.jpeg
    IMG_0128.jpeg
    107,1 KB · Görüntüleme: 18
Ben sabahtan aksama kadar su iciyorum ama basagrim tavan geberiyorum ben de sanirim onunla alakasi yok . Midem bulaniyo ama cok sukur su icmemi etkilemiyor basindan beri .

Kızlar benimde bulantılarım çok fazlaydı 12.haftaya kadar günde 2 elma ya da 2 seftali yiyerek yaşıyordum ama kendi evimden gidince annemde mesela iştahım açılıyordu birkaç gün yemek yiyordum.12.haftadan sonra biraz daha azalmaya başladı bazı günler tost yiyebildim kendi evimde de. 13.haftadan itibaren de vitamini azaltmaya başladım kötü bir örnek ama 1 haftadır hiç içmedim bulantım ve kusmalarım kesildi.Bakalım yarın ultrasona göre 14+6 oluyorum doktorum vitaminimi değiştirecek mi belki onlar da bulantıda etkilidir.Ama hiç geçmeyecek sanıyordum hep ağlıyordum geçiyormuş💜 Bir de ilişki konusunda doktorum devam edebilirsiniz demişti ama ben korktuğum için yine de çok olmamasına dikkat ettim sanırım enfeksiyon varmış tahlil sonuçlarıma yarın bakacağız internetten araştırdığım kadarıyla varmış diyorum ondan ara verdik ancak eşim çok ısrarcı bazen laf anlatamıyorum😑

Kızlar benimde bulantılarım çok fazlaydı 12.haftaya kadar günde 2 elma ya da 2 seftali yiyerek yaşıyordum ama kendi evimden gidince annemde mesela iştahım açılıyordu birkaç gün yemek yiyordum.12.haftadan sonra biraz daha azalmaya başladı bazı günler tost yiyebildim kendi evimde de. 13.haftadan itibaren de vitamini azaltmaya başladım kötü bir örnek ama 1 haftadır hiç içmedim bulantım ve kusmalarım kesildi.Bakalım yarın ultrasona göre 14+6 oluyorum doktorum vitaminimi değiştirecek mi belki onlar da bulantıda etkilidir.Ama hiç geçmeyecek sanıyordum hep ağlıyordum geçiyormuş💜 Bir de ilişki konusunda doktorum devam edebilirsiniz demişti ama ben korktuğum için yine de çok olmamasına dikkat ettim sanırım enfeksiyon varmış tahlil sonuçlarıma yarın bakacağız internetten araştırdığım kadarıyla varmış diyorum ondan ara verdik ancak eşim çok ısrarcı bazen laf anlatamıyorum😑
Israr konusu alın benden de o kadar 🫠🫠🫠🫠 bizde ilk 3 ay dikkat ettik olmadı ama sorun bana nasıl geçti zaten birisi isteğimi sanki çekti aldı içimden o hissi geri gelmesini umuyorum eşim pek inanmıyor bence istemiyorum sanıyo kendi hür irademle 😂 14 haftalık oldum 1 kez oldu. Bende hamilelik öncesi çok enfeksiyon geçiriyordum ilişkiye ara verince enfeksiyonum bitti resmen

Merhabalar. Bugün Allah'ın izniyle 15 haftalık olduk. Hamileliğimin 2. Ayından beridir başımın arkasında ağrı var. İlk başlarda gün içerisinde oluyordu. Şuan istisnasız her gün sabah kalktığımda yaşıyorum. Bir süre sonra geçiyor her zaman uzun surmuyo. Migren ataklarım oluyor fakat bu farklı bir ağrı. Daha önce yaşadığım bir ağrı değil. Dr tansiyon ölçümü istemişti 1 hafta 12/8 düzeyinde devam etti. Sadece bir kez tansiyon yüksekliği yaşadım. Kendisi yaşayan, yada bir yorumu olabilecek olan var mıdır acaba?

Merhabalar. Bugün Allah'ın izniyle 15 haftalık olduk. Hamileliğimin 2. Ayından beridir başımın arkasında ağrı var. İlk başlarda gün içerisinde oluyordu. Şuan istisnasız her gün sabah kalktığımda yaşıyorum. Bir süre sonra geçiyor her zaman uzun surmuyo. Migren ataklarım oluyor fakat bu farklı bir ağrı. Daha önce yaşadığım bir ağrı değil. Dr tansiyon ölçümü istemişti 1 hafta 12/8 düzeyinde devam etti. Sadece bir kez tansiyon yüksekliği yaşadım. Kendisi yaşayan, yada bir yorumu olabilecek olan var mıdır acaba?
evet benimde var gun ici oluyor geciyor migrenim hic olmadi bas agrisi yasayan biri de degilim normalde ama son bir haftadir basimin arkasinda sol tarafta bolgesel agri oluyor. dusuk tansiyonum benim genelde olcup bakmiyorum ne zaman olcsem dusuk normali de oyle

Israr konusu alın benden de o kadar 🫠🫠🫠🫠 bizde ilk 3 ay dikkat ettik olmadı ama sorun bana nasıl geçti zaten birisi isteğimi sanki çekti aldı içimden o hissi geri gelmesini umuyorum eşim pek inanmıyor bence istemiyorum sanıyo kendi hür irademle 😂 14 haftalık oldum 1 kez oldu. Bende hamilelik öncesi çok enfeksiyon geçiriyordum ilişkiye ara verince enfeksiyonum bitti resmen
Amaaannn ben kocama kurban olayim ben de diyorum ki sorayim doktora benim cok istegim yok ama ona uziluyorum yani. Yok diyo hic gerek yok . Korkuyorum ben ne zmaan olursa bi doktora sorucam bende bakalim cunku 3-4 aydir yok biz de tup brbek olunca surec uzuyor tabi . Uyuz oluyorum boyle sabirsiz olanlara. Sanki keyfimizden yani. 😤

bende de istek gitti tamamen. ilk gebeligimde cinsel hayatimiz basindan doguma kadsr devam etmisti acikcasi son ay haric. Bu sefer hic sifir.. Bulanti ve bas donmesiyle gecti zaten ilk uc ay sonrasinda ara sira kasik agrisi karin agrisi derken benim canim birsey istemiyor 9 ay olmasa da olur.. Esim anlayisli ama bekliyor tabi.

Amaaannn ben kocama kurban olayim ben de diyorum ki sorayim doktora benim cok istegim yok ama ona uziluyorum yani. Yok diyo hic gerek yok . Korkuyorum ben ne zmaan olursa bi doktora sorucam bende bakalim cunku 3-4 aydir yok biz de tup brbek olunca surec uzuyor tabi . Uyuz oluyorum boyle sabirsiz olanlara. Sanki keyfimizden yani. 😤
Benimde kanamam olduğu için yasaktı yasak olmasaydı da yapamazdık sanki diyor eşim korkuyorum diyor bugün belkide progestanı bıraktıracak bana dün gece öyle dedim olsun yinede yapmayız dedi canım kocam😂

Benimde kanamam olduğu için yasaktı yasak olmasaydı da yapamazdık sanki diyor eşim korkuyorum diyor bugün belkide progestanı bıraktıracak bana dün gece öyle dedim olsun yinede yapmayız dedi canım kocam😂
ben bıraktım progestanı canım . bence sana da bıraktırır artık :) bize ilişki halaa yasak . ve sanırım böyle devam edecek

ben bıraktım progestanı canım . bence sana da bıraktırır artık :) bize ilişki halaa yasak . ve sanırım böyle devam edecek
Ayy süper inşallah banada🌸Mayıstan sonra kanamam olmadı maşallah🧿bence o zamanda iş stresinden falan oluyodu ama neyse 🙄 ya eşin ısrarcı olmaması çok iyi vicdan yapmıyoruz en azından☺️

X