Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 24 43,6%
  • erkek

OY: 30 54,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,8%

• Ankete Katılan
    55
Ya aslında ben başta üzüldüm bu aile kompleks yaptı biraz bizimkiler hukukçu savcı falan ezilmesinler diye ne dedilerse yumuşak davranmaya çalıstım. Ailesi hatta başta istememiş beni. 34 yaşında çocuğu olmaz izmir li açık seçik vs demişlerdi… kapalı bir aile normal diye düşündüm istememelerine bisey demedim bile ama eşimle girdik bir yola… ama evlilikte sürekli eşimin eski nişanlısını anlattılar, bana ismimle bile seslenmediler karıştırıp kızın ismini söylediler takmamaya çalıştım ama çok cahiller yani…evlilikte de çok mutsuz ettiler bizi. Soğumaya başladım. Eşimde pasif kaldı ondanda soğudum. Eğer bu gebelik o ay olmasaydı ayrılıp bir daha ne evlilik ne çocuk düşünüyordum… ama Allah işte nasip edince idare edeyim dedim ama olacak gibi de değil. Sizinde kafanızı şişirdim ama sizlerle konuşmak iyi geldi teşekkür ederim 🙏🏻
Anlatmak her zaman iyi gelir 🙏 maalesef benimde bir sürüüüü sorunlarım oldu oluyor ama eşimi çok seviyorum. Sizde kendiniz için en doğrusunu seçeceksinizdir şimdi hamilelikte var hormonlar çok daha zorlaştırıyor herşeyi sabır diliyorum size

Ya aslında ben başta üzüldüm bu aile kompleks yaptı biraz bizimkiler hukukçu savcı falan ezilmesinler diye ne dedilerse yumuşak davranmaya çalıstım. Ailesi hatta başta istememiş beni. 34 yaşında çocuğu olmaz izmir li açık seçik vs demişlerdi… kapalı bir aile normal diye düşündüm istememelerine bisey demedim bile ama eşimle girdik bir yola… ama evlilikte sürekli eşimin eski nişanlısını anlattılar, bana ismimle bile seslenmediler karıştırıp kızın ismini söylediler takmamaya çalıştım ama çok cahiller yani…evlilikte de çok mutsuz ettiler bizi. Soğumaya başladım. Eşimde pasif kaldı ondanda soğudum. Eğer bu gebelik o ay olmasaydı ayrılıp bir daha ne evlilik ne çocuk düşünüyordum… ama Allah işte nasip edince idare edeyim dedim ama olacak gibi de değil. Sizinde kafanızı şişirdim ama sizlerle konuşmak iyi geldi teşekkür ederim 🙏🏻
her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum. cahil insanlara hiçbir şey anlatamazsın ne desen boş. insan evlenmeden konduramıyor bir şeyleri gözleri kör oluyor. basiret bağlanıyor sanki. yaşanması gereken böyleymiş diyip önünüze bakacaksınız . umarım doğru kararlar verip doğru adımlar atarsınız ve çok mutlu olursunuz :KK200:

otuzaazkala otuzaazkala zaten yatak muhabbetini bile bana söyleyen eşim… annem kıza çok yaklaşma falan diyor deyip gülüyor falan… yani desem ki annene noluyor acaba .. ben kötü olacağım. Onlara o kadar maruz kalmış ki normal görüyor ve yaşlılar diye ne deseler susuyor aslında. Ailene söyle dediğimde de pat diye söylüyor karşı taraf bana kuruluyor… Bu aile beni çok rahatsız etmeye devam ederse ben çocuk doğmadan bile yolu ayırmış olabilirim çünkü hayatımda bu kadar olmaları beni evlilikten ziyade hayattan soğutuyor…
Önceki hamileliğimde kedim sorun oldu…Annesi babası gebeliği öğrenmeden çocuk olunca kedi olmaz demeye başlamışlardı eşimde onların etkisi ile konustuğunda bana kediyi istemiyorum dediğinde ciddi kavga etmiştik. 7 yıldır hayatımda olan kedi, eşiminde çok sevdiği kedi. Ailesi bişey atıyor çekiliyor ben uğraşıyorum. Örgütlenmiş cehalet dedikleri böyle bişey sanırım… Ben evlenmeden önce kedisi ile yaşayan, giyim konusunda istediğim gibi giyinen biriydim. Namaz kılmıyordum zaten. Ben de değişen bişey olmadı ama bu müdaheleler çok rahatsız edici..
Şenlik bı suç yok kim olsa böyle biseye garip karşılar yani ama eşinin ailesi yüzünden de eşinin bı eş olarak başka özelliklerini yok sayma canım bence. Ailesi dışında nasıl bı adam yani evliligi bitirme düşüncesinde bunlar da aklına gelsin. Aile yapınız belli ki çok farklı bence şuan çok uzun zamandır evli olmadığınız için böyle davranıyorlar yani pek istedikleri bı gelin değil bı şekilde oglumuzu yanimizda tutalım kafasindalar. Eşin çocuk falan olunca bence daha çok korkar senin onu birakmandan biraz sabırlı olmaya çalış. Yani şuan hamile karısını bırakmayı göze alamaz senin eşin gözünü korkutma yapabilirsin de hemen ailesi yüzünden boşanmayi ciddiyete dökme bence yuvanizi kolay kurmadiniz belliki. Böyle bı düşüncede hamile kaldiysan da Allah'ın vardır bı bildiği

Kızlar gerçekten merak ettiğim için soruyorum bende mi gariplik var diyorum artık kendime. Eşimin annesi her gün oğlu ile konuşuyor onda sorun yok ama her gün beni arıyor… mesela doktorda oluyorum açamıyorum üç kez arka arkaya arıyor durmadan. Konusuyorum inşallah eşime benzemesini, onun çok zeki olduğunu çocukken nasıl olduğunu anlatıyor ve övüyorda övüyor… evlendiğimizden beri ailesi ile ilgili çok sıkıldığımı bildiği halde hatta sorun yaşadığımızı bildiği halde bu şekilde… mesela her aradığında namaz kıl falan diyor ve aşırı ısrar ediyor. Abdetsiz süt verme vs vs. Sürekli eşime karına yaklaşma bu dönem hatırlatması ile yatak odamız hakkında bile yorum yapıyor her seferinde…Eğitimli insanlar değiller diyorum, yaş farkı var kuşak farkı var diyorum ama arada artık aramaları aşırı sinirimi bozuyor. Bir gün açmadım telefonum meşgulmüş ertesi gün neden aramadın diye arıyor ve yakında sanırım kendisi ile uyumamı falan isteyecek kadın… bir de ben Üniv hayatımdan itibaren hep çalıstım yurt dısında da çalıştım kendi ayaklarım üzerinde durdum İzmir gibi bir yerde yasadım büyüdüm kendi ailemle bile haftada iki üç kez konuşurum zaten geç evlendim zorlanıyorum ve hormonlarımdan ötürü zaten duygusalım… evlilik böyle bişey mi ya?…hamileyim ve artık bana göre değil miydi ya evlilik dediğim noktaya ulaştım… daha önce evdeki kedimizden doğacak çocukların erkek olmasını istediklerine kadar susmadılar ve ben tahammül bile edemeyecekmişim gibi hissediyorum… Ya bir de dün akşam eşime bakarken başına türban taksam annesine benziyor diye düşünerek sinir bile oldum sanki kadını gördüm gibi… 🙄😃soğuyorum gittikçe sanırım…
Canım biraz hormonlar biraz da fazla üstüne gelmişler, sen hamilesin ve ne düşünsen haklısın aman sanırım evliklerin çoğunluğu böyle. Çocuk doğunca müdahale ve iletişim sanırım daha da artacak, hatta sınır ihlalleri olacak ama şöyle düşün muhtemelen bir yıl bunu yaşayacaksın sonrasında herşey olması gerektiği kıvama gelecektir. Bunların hepsi geçici 🙏🏼 güncelleme; sonraki msjlarını okudum ve hamilelikten önce de böyleymişler 😥 durum çok can sıkıcı. Umarım eşin bir an önce sınırını koyabilir kuzum 🙏🏼

Son düzenleme:
Ay kızlar oturduğumuz resmen satışa çıktı dün fotoğrafını çekmişti emlakcı bugünde sarı sitede ilanda buldum gerçekten moralim çok bozuldu birde şöyle yazmış
KIRACI ISTENILDIGI TAKTIRDE EVI BOSALTACAKTIR, YATIRIMLIK
DÜSÜNÜYORSANIZ GÜNCEL KIRA BEDELI
ÜZERINDEN OTURABiLiR.

Bize sormadan böyle yazmış.
Ev işi çok canımı sıkıyor 😔
Çok ayıp ya, Allah yardımcınız olsun canım

Kızlar size bir sorum olacakk.

Makyaj malzemelerinizi değiştirdiniz mi?

Temiz içerikli önerebileceğiniz ürünler var mıdır?
Ben aynı şeyleri kulanacağım. O işe girersek, kullandığımız roll-ondan diş macununa, şampuana, kreme kadar dikkat etmek gerekiyor. Benim okuduğum ciltten emilen şeyler, içilen yenilen kadar etkili değilmiş. Benim arkadaşım kortizonlu krem kullanıyordu mesela, sağlık sebebi ile mecbur. O sebeple; ben anam babam usulü devam edeceğim. Bebek doğunca onun kullanacağı ürünlerde içeriğe dikkat ederim diye düşünüyorum. Benim tercihim bu şekilde yani 😍🙏🏼

dnzerdgn dnzerdgn biz evlendiğimizden beri kavgaların %90 ı ailesi yüzünden çıktı. Çift terapistine gittik bu konuyu uzmanda anlattı anlamış gibi davrandı ama asla bir adım yol alamadık. Boşanma kararı almıştım evi ayırdım hatta. Hamile olduğumu öğrendiğimde bile bir ay ayrı yaşamaya devam ettim eşimle ama çok ısrar edince bebeğim babasız olmasın, yalnız olmasın diye tekrar tamam dedim. Meseleler hep ailesinin söylediği şeyleri tekrarlaması ve diretmesi oldu. Eşim Türkiye de derece yapmış zeki modern bir adam aslında ama eğitimle alakası yokmus aile ile alakalıymış bir çok şey. Benim ailem her zaman mesafeli ve saygılı oldular. Büyük tartışmalar bile olduğunda dahil olmadılar beni etkilememek adına tek yorum yapmadılar. Hatta evliliğimiz otursun diye aramayı bile azalttılar rahatsız etmeyelim dediler. Kendi ailemden uzaklaştıkça onun ailesi ile daha haşır neşir olduk ve yapamadım bana göre değildi … yaşları olduğu için saygısızlık yapmak istemediğimden tek söz etmedim sadece eşimle konuştum ama şuan sadece ileride bebeğime denemedim dememek için deniyorum. Güzel gitsin istedikçe bir gün bile es verilmeden aranıyorum. “namaz kıl, abdestsiz süt verme ben vermedim, oğluma benzesin oğlum zeki, oğlum gibi uzun olmuş demek ki, oğlum vicdanlıdır, benim torunum, arada sigara falan sakın içme, dua ettim oğlumun aynısı olacak, yakınlaşmayın bebeğe bişey olmasın, enginar ye, kilo aldın mı sen zayıfsın” ve sanırım en sinir bozucu olan buna sessiz kalan oğulları… çocuk olduğunda bu durum daha itici bir hal alacak. Bugün eşime söyledim. Annenin her gün araması ve sürekli bişeyler söylemesi hala devam ediyor… bir sene oldu ve değişmiyor bu durum dedim. Eğer hep bu durumu idare edeceğimi düşünürsen yanılgıya düşersin lütfen müdahale et , gerçekten tükeniyorum dedim. Tamam dedi ama bakalım. Hiç inancım yok 😔Bir kaç ay daha hala aynı şekilde olursa artık kar zarar hesabı yapıp bebeğim için mantıklı olan kararı alacağım.

Ben aynı şeyleri kulanacağım. O işe girersek, kullandığımız roll-ondan diş macununa, şampuana, kreme kadar dikkat etmek gerekiyor. Benim okuduğum ciltten emilen şeyler, içilen yenilen kadar etkili değilmiş. Benim arkadaşım kortizonlu krem kullanıyordu mesela, sağlık sebebi ile mecbur. O sebeple; ben anam babam usulü devam edeceğim. Bebek doğunca onun kullanacağı ürünlerde içeriğe dikkat ederim diye düşünüyorum. Benim tercihim bu şekilde yani 😍🙏🏼
Aslında bende böyle düşünüyordum ama bugün doktorum aklımı karıştırdı. Saç boyasını sormuştum.. Hamilelik boyunca önermediğini söyledi. Aynı zamanda oje ve yüzüne sürdüğün makyaj malzemelerine de dikkat etmelisin dedi. Bitkisel ürünler kullanmanı tavsiye ederim vs.

Öyle olunca da acaba mıı dedim :)

Aslında bende böyle düşünüyordum ama bugün doktorum aklımı karıştırdı. Saç boyasını sormuştum.. Hamilelik boyunca önermediğini söyledi. Aynı zamanda oje ve yüzüne sürdüğün makyaj malzemelerine de dikkat etmelisin dedi. Bitkisel ürünler kullanmanı tavsiye ederim vs.

Saç boyamıyı 3. Aydan sonra serbest bırakmıştı arkadaşımın doktoru ve organik boya olsun demişti. Tabi organikler de kimyasalmış sanırım ama arkadaşım iki kez boyatmıştı saçını. Beyazın yoksa belki doğal bırakabilirsin ama beyazın varsa fotoğraf çekimleri için boylnabilir gibi geliyor bana. Hatıra olacak sonuçta. Benim saçımda çok beyaz yok, doğal kullanıyorum ama beyazım olsa boyatırdım diye düşünüyorum.

Oje için de şunu dicem, millet protez tırnak, jel tırnak, kalıcı oje yaptırıyor hamileyken. Bizim evde süreceğimız masum ojenin çok zararının olacağını sanmam. Ben ayda bir iki sürerim diye düşünüyorum. Hele yazın ayağımda hep olur... Asetonu koklamamak önemli bak, onu deterjan gibi düşünebilirsin. Kokuya dikkat edersek bence ben ojeye de okeyim 😍😅

Oje için de şunu dicem, millet protez tırnak, jel tırnak, kalıcı oje yaptırıyor hamileyken. Bizim evde süreceğimız masum ojenin çok zararının olacağını sanmam. Ben ayda bir iki sürerim diye düşünüyorum. Hele yazın ayağımda hep olur... Asetonu koklamamak önemli bak, onu deterjan gibi düşünebilirsin. Kokuya dikkat edersek bence ben ojeye de okeyim 😍😅
Evet yaa bu süreçte verilen bilgiler doktora göre değişiyor. Benim de çok tanıdığım var, protez tırnak, dolgu , botoks ihmal etmeyen.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim :KK200:

Kızlar gerçekten merak ettiğim için soruyorum bende mi gariplik var diyorum artık kendime. Eşimin annesi her gün oğlu ile konuşuyor onda sorun yok ama her gün beni arıyor… mesela doktorda oluyorum açamıyorum üç kez arka arkaya arıyor durmadan. Konusuyorum inşallah eşime benzemesini, onun çok zeki olduğunu çocukken nasıl olduğunu anlatıyor ve övüyorda övüyor… evlendiğimizden beri ailesi ile ilgili çok sıkıldığımı bildiği halde hatta sorun yaşadığımızı bildiği halde bu şekilde… mesela her aradığında namaz kıl falan diyor ve aşırı ısrar ediyor. Abdetsiz süt verme vs vs. Sürekli eşime karına yaklaşma bu dönem hatırlatması ile yatak odamız hakkında bile yorum yapıyor her seferinde…Eğitimli insanlar değiller diyorum, yaş farkı var kuşak farkı var diyorum ama arada artık aramaları aşırı sinirimi bozuyor. Bir gün açmadım telefonum meşgulmüş ertesi gün neden aramadın diye arıyor ve yakında sanırım kendisi ile uyumamı falan isteyecek kadın… bir de ben Üniv hayatımdan itibaren hep çalıstım yurt dısında da çalıştım kendi ayaklarım üzerinde durdum İzmir gibi bir yerde yasadım büyüdüm kendi ailemle bile haftada iki üç kez konuşurum zaten geç evlendim zorlanıyorum ve hormonlarımdan ötürü zaten duygusalım… evlilik böyle bişey mi ya?…hamileyim ve artık bana göre değil miydi ya evlilik dediğim noktaya ulaştım… daha önce evdeki kedimizden doğacak çocukların erkek olmasını istediklerine kadar susmadılar ve ben tahammül bile edemeyecekmişim gibi hissediyorum… Ya bir de dün akşam eşime bakarken başına türban taksam annesine benziyor diye düşünerek sinir bile oldum sanki kadını gördüm gibi… 🙄😃soğuyorum gittikçe sanırım…
Yorucu bir kayınvalide cidden bu kadar araması dini konularda ısrarı falan çok rahatsız edici. Hele oğluna yaklaşma falan ona ne yani öyle şey denir mi. Hani anne teşekkür ederim ben neyi ne yapacağımı biliyorum falan deseniz alınır mı?aradığınızfa da da kısa kesseniz işim var deyip kapatsanız soğur belki

O millet benim bir kez bu dönem içinde kalıcı oje yaptırdım strelizasyonundan emin olduğum bir yerde ama tak çıkarttır zor oluyor sonrasında artık normal oje ile devam edeceğim. Çok büyük kimyasallara maruz kalınmadıkça bunlar bebeğe çok etki etmez diye düşünüyorum ya

Arzuuu34 Arzuuu34 cidden dayanılacak şeyler değil ama dini inancindan tut da yatak odama kadar her seye bı yorumu olunca insanın darlanir bı de torun görmeye geldiklerini düşün bu insanların lohusalık döneminde cidden çekilecek gibi değiller. İnşallah en hayırlı ne ise o olsun bebek ve senin için gerçekten 🙏❤️

O millet benim bir kez bu dönem içinde kalıcı oje yaptırdım strelizasyonundan emin olduğum bir yerde ama tak çıkarttır zor oluyor sonrasında artık normal oje ile devam edeceğim. Çok büyük kimyasallara maruz kalınmadıkça bunlar bebeğe çok etki etmez diye düşünüyorum ya
Zaten zararı olsa doktorlar uyarır. İnsanlar yaptırıyor birşey olmuyor. Aşırıya kaçmadıkça Saç boyamanın da ben zararlı olacağını sanmıyorum. Tabi ben doktor değilim 🤣🤣kendi düşüncem bunlar

inşallah eşin bundan sonra hep senin ve evladının yanında olur canım benim. Bundan sonra hiçbir şey için üzme kendini çok zor bir durum.

Kızlar size bir sorum olacakk.

Makyaj malzemelerinizi değiştirdiniz mi?

Temiz içerikli önerebileceğiniz ürünler var mıdır?
Çok makyaj yapan biri değilim ama değişmem ya oje falan da sürüyorum arada. Saç boyası aklıma takiliyo çok şart değil gibi şuan ama hamilelikten önce de baya bekletmistim o yüzden şuan beyazlar aralarda olduğu için gözüme battığı oluyor ama onu danışıp belki ilerde yapabilirim. Her şeyi aman aman incelemeye gerek yok bence bebeğe ulaşacağını sanmıyorum ojenin rimelin rujun🤭

Ben de kaybettiğim bebeğimde tüm ojelerimi atmıştım makyaj yapmıyordum ama bu sefer özel günlerde oje sürüyorum. Bir de sadece göz makyajı yapıyorum fondöten kullanacaksam özel günlerde kullanıyorum. Parfüm,deodorant kullanmaya devam ediyorum maalesef. Diğer türlü şampuandan, kreme dikkat etmemiz lazım o da çok mümkün olmuyor ben de anam babam usulü devam. Saç boyası konusunda benim için olmazsa olmaz değil, bebeğimden daha önemli değil beyazlarımın görünmesi o saçlar o şekilde kalacak.

X