Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Hayırlı olsun testiniz pozitif ic8m rahat etsin derseniz özel hastanelerde sadece gebelik testi istiyorum diyebilirsiniz zaten çok pahalı değil. Ya da acile gidip orada da yaptırabilirsiniz
Özellerde pahalı valla yaaa birkaç yere sordum 600-700 arası. Ben de merakıma yenik düştüm dün yaptırdım yine 630 tl verdim. Değer tabi orası ayrı konu

Kızlar merhaba moralim çok bozuk gecen hafta doktorum tüm kan testlerimi yapmıştı. Bugun aradı Anti cmv ve anti toxoplazma ıgm pozitif çıkmış bebeğe zararlıymış ilkkez duydum .Kedilerden çiğ etten yeşillikten filan geçiyormuş. Şimdi virüsler yeni mi eskiden mi gecti onun testi için kan verdim .Sonuca göre karar veririz dedi böyle bir durum yasayan oldu mu acaba

Cok geçmiş olsun konu hakkında detaylı bilgim yok ama bibkac yerde denk gelmiştim. Amniyosentez ya da cvs işlemi yapılıyor bebeğe geçip geçemediğine bakılıyor. Bebeğe geçmediği sürece de sorun teşkil etmiyor. Gönlümüzü ferah tutuk inşallah oncedendir bebeğe geçmemiştir. Sağlıkla ilerler ve kucağınıza alır

Anti cmv igg ve rubella igg bende de pozitif. Araştırdığım kadarıyla igg olanlar antikormuş. Yani enfeksiyonu daha önce geçirmiş bağışıklık kazanmışız. igm olanlar aktif enfeksiyonu gösteriyormuş. Bende igm negatif igg pozitif. İgm pozitif olursa enfeksiyon yeni mi eski mi diye avidite testine bakılıyor ve eskiyse bebeği etkilemiyormuş. İnşallah öyledir. Öncelikle sakin olmalıyız. Her türlü imkanımız var. Annelerimizi düşünürsek ultrasona bile girmemişler. Şu an her şeyden haberimiz olduğu için böyle panik yapıyoruz malesef. Keşke akışına bırakabilsek

Evde kediniz var mı? Tedirginim şimdi. Sushi falan yediniz mi yakın zamanda? Kaç haftalık sizin gebeliğiniz?

Evde kediniz var mı? Ya da yakın zamanda sushi yediniz mi? Kaç haftalık sizin gebeliğiniz? Yani hamile kaldığınızı öğrendikten sonra yemiç olabilir misiniz ya da temas?

Evde kediniz var mı? Tedirginim şimdi. Sushi falan yediniz mi yakın zamanda? Kaç haftalık sizin gebeliğiniz?
Benim toksoplazma negatif sadece cmv ve rubella igg yani antikoru pozitif çıktı. Hastalığı geçirmişim ama şu an aktif yok vücudumda. Aşı olmak gibi. Gebeliğimin bugün 5. haftasına girdim. Bunları soramadım henüz doktoruma ama igg olduğu için korkmuyorum açıkcası. Yarın soracağım.

İnşallah canım

Benim igg de pozitif diğeride pozitifmiş her ikiside mevcut yani hem antikor hem virüs ne zamandır var onu görmek için kan verdim bugun inşallah sorun olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…