Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
sizde pıhtılaşma sorunu oldumu ya da test oldunuz mu bundan dolayı bir dusuk oldu mu ne gibi bir önlem amaçlı vermıs olabilir acaba LeyLA84db LeyLA84db
Benim cok kaybim oldu , tup bebek benimki oyuzden cok hassas davraniyor benim doktorum hala 1 tane progestan fitil kullaniyorum . Pihtilasma yok ben de ama ne olur ne olmaz diye sanirim . Aspirin kullanmakta bisey yokki neden ostemiyorsunuz? Bi yan etkisi mi var?

bana ilk hamileliğimde de vermediler o zaman hiç böyle bir bilgi dahi verilmemişti 36 yasımda dogurdum o zamanda. Şimdi ilk defa soyleyince kullanma konusunda kararsız kaldım
bana ilk hamileliğimde de vermediler o zaman hiç böyle bir bilgi dahi verilmemişti 36 yasımda dogurdum o zamanda. Şimdi ilk defa soyleyince kullanma konusunda kararsız kaldım
Doktorunuz tavsiye ettiyse kullanın ni zararı yok kullanan çok insan var bende kullanıyorum bazı doktorlar kolay kolay vermiyor ama günümüzde pıhtı sorunu bi çok insan da var bi anda da oluşabiliyor hiç olmayadabilir önlem almak iyidir

sizde pıhtılaşma sorunu oldumu ya da test oldunuz mu bundan dolayı bir dusuk oldu mu ne gibi bir önlem amaçlı vermıs olabilir acaba LeyLA84db LeyLA84db
Ben de kullanıyorum, 28 yaşındayım. Bir sebebi yok önlem amaçlıymış, tüp bebek benim kızım. Plesentadaki akışı da hızlandırıyormuş bebeğe giden oksijen/besin açısından

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 canım dün baya araştırdım bebek arabasında senin söylediğin araba gerçekten başarılı. Şu şekilde yapmaya karar verdim. Doana markasını alacagım. 1 seneye kadar kullanılıyormuş. Hem anne kucağı almamıs olacağım. Bebek bir yaşına gelmeden internetten satıp senin söylediğin bebek arabasını yurtdışından alacagım. Fiyat olarak inanılmaz uyguna geliyor hemde anne kucağı almama gerek kalmayacak. Travel alan insanların çocuğu bebek biraz büyüdükten sonra çok zorlanmış. Kabine geçmeleri gerekmiş genelde. Bu şekilde daha uygun olacak gibi. En beğenilen markada cybex olmus konfor açısından…

S seydaseydas doktorunuz tedbir amaçlı verdiyse kullanın bende ecopirin kullanıyorum. Bir pıhtılaşma yok aslında (mthfr 1298c var) ama ilk üç aydan beri kullanıyorum. Sadece aspirin alırken kanınız sulandığından ufacık bir kesilme bile olsa kan zor duruyor. Bir de doktor bunca zaman pıhtılaşma olmaması hiç olmayacağı anlamına gelmez demişti yani Allah korusun her zaman olabilirmiş ama size kalmış tabi. En iyisini doktorlar bilir. Belirli bir zaman önce bırakmak lazımmıs ama doğumda kanamanın durması için.

Benim cok kaybim oldu , tup bebek benimki oyuzden cok hassas davraniyor benim doktorum hala 1 tane progestan fitil kullaniyorum . Pihtilasma yok ben de ama ne olur ne olmaz diye sanirim . Aspirin kullanmakta bisey yokki neden ostemiyorsunuz? Bi yan etkisi mi var?
plesantam asagıda diye kanama riskim var demişlerdi o yüzden korkuyorum kanama baslar durmazsa sırf asprin kullandım diye

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 canım dün baya araştırdım bebek arabasında senin söylediğin araba gerçekten başarılı. Şu şekilde yapmaya karar verdim. Doana markasını alacagım. 1 seneye kadar kullanılıyormuş. Hem anne kucağı almamıs olacağım. Bebek bir yaşına gelmeden internetten satıp senin söylediğin bebek arabasını yurtdışından alacagım. Fiyat olarak inanılmaz uyguna geliyor hemde anne kucağı almama gerek kalmayacak. Travel alan insanların çocuğu bebek biraz büyüdükten sonra çok zorlanmış. Kabine geçmeleri gerekmiş genelde. Bu şekilde daha uygun olacak gibi. En beğenilen markada cybex olmus konfor açısından…
aynen ben de boyle yaptım Doona aldım temiz 2. el hem bebek oto koltuguu almak zorunda kalmadım hem de bebek arabası oluyor. 1 sene sonra satıcam. bugaboo ve ya babyzen yoyo alıcam onunde aparat oluyor büyük cocuklar otursun ya da ayakya dursun diye onunla birlikte oglumda biner bebekle birlikte.
su an oglumdan kalan Joie turist var onu da tr ye goturcem orda da lazım oluyor bebek arabası bize.
bu arada 2. el alıyorum hep ben cok fazla bebek ve cocuk var burda surekli 2. el pzarları oluyor urunler hep temiz yepyeni

kizlar aramizda benim gibi 40 yas hamile olan var mi? ya da o yaslar civari.. bu gidisimde doktor durduk yere aspirin yazdi bana kullanmam icin, sebebini sordugumda yastan dolayi oldugunu soykedi, kan sulandirici gorevi gorur, yuksek tansiyonu ve prelampskiyi onler dedi- gebelik zehirlenmesiymis.
iyi de benim hep dusuk tansiyonum var hem hamilelik oncesi hem hamilelikte hatta tum olcumlerde oyle 9-5. 8-5 falan cikiyor hic hayatim boyunca yukselmeyi gec normal bile olmadi dedim.
ayrica plesanta asagi konumlu bir kanama olsa kan sulandirici kullanmak iyi olurmu dedim net cevap alamadim.
sadece yaştan dolayı diyip durdu, ne pıhtılasma sorunum var ne tansiyon ne birsey
aklıma takıldı sizlere de sırf yastan dolayı asprin onerdi mi acaba doktorlar güya 35 yas ustune hatta 40 yasa oneriliyormus
Bende içiyorum coraspirin 30 yaşındayım doktor ne olur ne olmaz diye verdi birde plesantadan bebebeğe kan akışına iyi geliyormuş yaşla alakalı olarak değilde daha çok önlem amaçlı veriliyor burda tabi yaş ilerledikçe pıhtılaşma olayları yükseldiği için yine önlem amaçlı verilebilir aslında coraspirin gibi ilaçlar iğne kadar etkili değil öyle kanamaya falan sebebiyet vermez dediğim gibi kan akışına iyi gelir sadece

kizlar aramizda benim gibi 40 yas hamile olan var mi? ya da o yaslar civari.. bu gidisimde doktor durduk yere aspirin yazdi bana kullanmam icin, sebebini sordugumda yastan dolayi oldugunu soykedi, kan sulandirici gorevi gorur, yuksek tansiyonu ve prelampskiyi onler dedi- gebelik zehirlenmesiymis.
iyi de benim hep dusuk tansiyonum var hem hamilelik oncesi hem hamilelikte hatta tum olcumlerde oyle 9-5. 8-5 falan cikiyor hic hayatim boyunca yukselmeyi gec normal bile olmadi dedim.
ayrica plesanta asagi konumlu bir kanama olsa kan sulandirici kullanmak iyi olurmu dedim net cevap alamadim.
sadece yaştan dolayı diyip durdu, ne pıhtılasma sorunum var ne tansiyon ne birsey
aklıma takıldı sizlere de sırf yastan dolayı asprin onerdi mi acaba doktorlar güya 35 yas ustune hatta 40 yasa oneriliyormus
Canım ben 43 yaş, tüp bebek.. hem coraspin hem de kan sulandırıcı iğne oluyorm. İkisi farklı şekilde kan sulandırıcıymış birbirinin yerine kullanılmıyor. Ve doğuma kadar kullanıyorum.. geçen ay kanamam oldu ikisini de kesmedi.. kanamaya sebep olan bi hap değil zaten.. sen başka bir doktora daha sor içinde şüphe varsa ama bir çok gebe kullanıyor.

Doona’yı 1 yıl kullanan hiç görmedim max 7-8 kullanılıyor, bilginiz olsun. Ben de yurtdışından aldım arabayı ama buradan da alsam başka model almazdım önemli bence bebek arabası meselesi. Evet bize de herkes kesinlikle kabin boy al dedi, konforsuz gibi geliyor ama öyle değil aslında :)

Merhaba canım 39 yaşındayım tüp bebek ile hamile kaldım ve bana aspirin verilmedi kan pıhtılaşmam yok tansiyonum da 11-7 lerde filan kendi doktorun mu bunu öneren? Benim doktorum hiç sunmadi bile ama güvendiğin bir doktor değil diye anlıyorum açıkçası 🤷🏼

Bende 38 yaşındayım. Farklı hiç bir şey kullanmıyorum. Hatta yaşımla ilgili birşey sorsam hep ileri bir yaş değil rahatla falan der. 35 yaş üstü olduğum için önlem amaçlı genetik test önerdi sadece.

Merhaba canım 39 yaşındayım tüp bebek ile hamile kaldım ve bana aspirin verilmedi kan pıhtılaşmam yok tansiyonum da 11-7 lerde filan kendi doktorun mu bunu öneren? Benim doktorum hiç sunmadi bile ama güvendiğin bir doktor değil diye anlıyorum açıkçası 🤷🏼
kendi doktorum değil aslında yurt dısındayım dogum hastanesinde hangi doktor denk gelirse birazda. bu sefrr gordugum doktor boylr dedi daha once kimse soylememişti ilk gebeliğimde değil daha oncekinde kullanmadım bir sorun olusmamıstı hiç.
herkes kullanıyor grupta ben de alırım sanırım korkum biraz düşük plesanta yuzunden kanama olurda kanama durmazsa diye

kendi doktorum değil aslında yurt dısındayım dogum hastanesinde hangi doktor denk gelirse birazda. bu sefrr gordugum doktor boylr dedi daha once kimse soylememişti ilk gebeliğimde değil daha oncekinde kullanmadım bir sorun olusmamıstı hiç.
herkes kullanıyor grupta ben de alırım sanırım korkum biraz düşük plesanta yuzunden kanama olurda kanama durmazsa diye
Yorumları görünce evet kullanan da epey varmis açıkçası 🤗 yurt dışı olunca birşey demek zor sağlıkla hepimiz kucağımiza alalım inşallah 🙏🏼

Doona’yı 1 yıl kullanan hiç görmedim max 7-8 kullanılıyor, bilginiz olsun. Ben de yurtdışından aldım arabayı ama buradan da alsam başka model almazdım önemli bence bebek arabası meselesi. Evet bize de herkes kesinlikle kabin boy al dedi, konforsuz gibi geliyor ama öyle değil aslında :)
oyle diyorlar evet doona hızlıca kullanmak için kısa süreli.. bebek uzun süre oturamaz orda. ben de yoyo ya da bugaboo alıcam hafif kabin boyu on tarafına board takılabilen sanırım yaza doğru alırım. Doona portatif birsey baya ilk zamanlar bebeği uyandırmadan arabadan alıp hızlıca markete giderken doktora giderken vs kullanılır diye dusundum.
genelde mesai saatlerim esnek diye oglumu ben bırakıyorum arabayla kreşe. onu bırakırken bebeği de çabucak indirmiş olurum arabadan. oto koltugu zaten doona

Kızlar hamilelikte zayıflayan var mı? Ben 67 ile başladım 72 kiloyu gördüm ilk baskarda kusma vs vardı ama bazı arkadaşlar gibi değildi şükür mide bulantısı için hiç ilaç kullanmadım. Sadece hamile şekeri çıktı o da tokluk diyet ile kontrol altina alıyoruz insüline de şükür başlamadım ama bugün tartıldım 69.9 yani 70 im 🤷🏼 çocuğun kilosunda sorun yok ama yediklerime zaten dikkat ediyorum benim gibi olan varmı? Biraz endişelendim iyi besleniyor mudur? Bir sorun mu var acaba diye ? Doktor kontrolümde c.tesi günü beklemeye çalışıyorum sabırla 🥴

Kızlar hamilelikte zayıflayan var mı? Ben 67 ile başladım 72 kiloyu gördüm ilk baskarda kusma vs vardı ama bazı arkadaşlar gibi değildi şükür mide bulantısı için hiç ilaç kullanmadım. Sadece hamile şekeri çıktı o da tokluk diyet ile kontrol altina alıyoruz insüline de şükür başlamadım ama bugün tartıldım 69.9 yani 70 im 🤷🏼 çocuğun kilosunda sorun yok ama yediklerime zaten dikkat ediyorum benim gibi olan varmı? Biraz endişelendim iyi besleniyor mudur? Bir sorun mu var acaba diye ? Doktor kontrolümde c.tesi günü beklemeye çalışıyorum sabırla 🥴
zayıflama değilde kilo almıyorum hiç son 1-2 aydır. karnim buyuyor bebek buyuyor ama ben ayni kiloda hatta 1 kiloda vermisim. ilk 4 ay cok hizli kilo aldim ben basenim bacagim genisledi sanki vucut hamilelige hazirlanmasi diye dusundum zayifim normalde.
daha sonra durdu bunlar sadece karnim buyumeye basladi

Oyle seyler dememeliyiz travel alan biri olarak uzuluyorum😂😂 gerci ben cok severek aldim ama umarim sonuna kadar kullanabilirim . Belki tatile giderken alirim kabin boy uygun fiyatli oluyor ya da bundan devam ederim .

zayıflama değilde kilo almıyorum hiç son 1-2 aydır. karnim buyuyor bebek buyuyor ama ben ayni kiloda hatta 1 kiloda vermisim. ilk 4 ay cok hizli kilo aldim ben basenim bacagim genisledi sanki vucut hamilelige hazirlanmasi diye dusundum zayifim normalde.
daha sonra durdu bunlar sadece karnim buyumeye basladi
Bende 6. Aya girince kilo kaybetmeye başladım neyse c.tesi doktorum açıklar herhalde teşekkürler dönüş için 🤗

X