Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kirli sepeti olarak soyle birsey dusunuyorum ben ya. Ben de karistirmak istemiyorum . Esimin coraplari kotlari fln yok yok 😂

İşte bunlar yorumlarda bakıyorum yamuk yumuk duruyor bu durum benim sinirimi bozar yoksa desenleri çok hoş keçe olanlar biraz daha düz duruyor o ya da bambu alıcam da bir türlü karar veremedim

Sizde heyet almayi dusunuyorsunuz yani degil mi. Kendi doktorunuzdan mi alacaksiniz. Gercekten okadar zorki ilk haftalar bunu takibimi yapmayan doktorlara dahi anlatamiyorum her an her seyle karsilasabiliyoruz. Meslegimi cok seviyorum ayrica deneyimliyim fakat ilk haftalarin bunlarla hic ilgisi yok. Heyet alirken nasil bi surec izlediniz bide
Kendi doktorum klinik yazamıyor. Özel hastane de başka bi doktorada gidiyorum arada takipli sayılırım onada. heyet raporu istiycem ondan evet. Hemşire hallediyor raporu 3 doktora imzalatıyor o kadar.

İşte bunlar yorumlarda bakıyorum yamuk yumuk duruyor bu durum benim sinirimi bozar yoksa desenleri çok hoş keçe olanlar biraz daha düz duruyor o ya da bambu alıcam da bir türlü karar veremedim
Kece dedigin su tarzlar mi bunlar da olabilir .bende bambu vardi tavsiye etmem onlarda yamuluyo.

IMG-20240831-WA0011.jpg

Kayınvalidem yine bebetoya bişiler almışş, turuncu sevdamı çocuğuma da yansıtıcaz 😅

Daha kotu previalarda var diyo aslinda korkutmamak icin ki bilmiyorum rahimi almak istemiyorum previa kanser gibi zaman ilerledekce yapiyo rahme dedi. Doktorum prenatolog eger 24 te cikmazsa dahada cikmaz 32 den sonra sen bana karismayacaksin en uygun zamanda alacagim dedi. Bugun rapor icin bi doktora gittim previasin egilma kalkma uzanma sunu bunu yapma diye bisuru sey soyledi. Okula basladigimda cogu cocugun ayakkabisini giydirmek icin egilecegim egil kalk otur bi suru sey yapiyoruz ve saaatlerce ayakta kaliyoruz oryantasyon sureci cok zor oyizden rapor almak istiyorum.eger bisey olursa cok uzulur kendimi suclarim 16 yillik ogretmenim toplasak dogru durust hasta olup rapor almamamisimdir. Doktor da calismani tavsiye etmiyorum diyo oyizden rapor almak istiyorum
Çok olumsuz konuşmuş doktorunuz benim de previa üstelik deli kanamam oldu ama doktorum sadece ilişkiyi yasakladı. Normal hayatıma devam ediyorum. Çıkmazsa sezaryen olacağım. Erken doğum vs konuşmak için çok erken. Üstelik 32 ye kadar çıkma ihtimali varken. Rapor almak sizi iyi hissettirecekse alın tabi ama doktorunuzun yaklaşımı biraz korku senaryoları gibi geldi bana.

Bugun aslinda yaslica bi doktordu baska bi doktora rapor icin gittim muayene etmedi previayi soyledim.araba surme bile dedi. Kendi doktorum bukadar kisitlama vermedi sadece kanama zamani kisitlamisti. Ilski yasagim vardi birazda dikkat et demisti. Son randevumda dedigim gibi 32. Hafta mevzusunu soyledi. Rahime yapismadan plesanta rahime zarar vermeden almaktan bahsetti. Onceki haftalardada hep caliscakmisin rapor alsan iyi olur falan dedi.eski kaybimida soyleyerek ki bu gebeligimde biraz zor oldu hakkin rapor diyo. Ama kendi veremiyo. Baska doktorlarda takibindeki hasta olmadigim icin vermiyo
Kanamanız olmuşsa daha farklı durum tabi. Bir de doktorum bana bu ilk gebelikte olması çok düşük ihtimal, daha önce geçirilmiş gebelik, sezaryen veya kürtaj varsa ihtimal artar demişti. Sizin de üzücü bir ilk gebelik öykünüz var anladığım kadarıyla. Yine de biraz erken bu kadar ağır riskleri konuşmak için. Bebeğin erken alınması, rahime vereceği zarar almak zorunda kalmayayım falan bunlar çok korkutucu. Benim gittiğim başka bir doktor 33te bile yukarı çıkan hastası olduğunu söylemişti. Risklerin farkında ama daha olumlu konuşan bir doktora da görünseniz daha iyi olur. Burada yaşadığınız şehir üzerinden sorarsanız birilerini bulabilirsiniz belki. Az zaman kaldı okulların açılmasına yetişmez ama zorlanırsanız seçeneğiniz olsun en azından.

Kece dedigin su tarzlar mi bunlar da olabilir .bende bambu vardi tavsiye etmem onlarda yamuluyo.

Aynen bunlardan dimdik dursun istiyorum böyle bunların çocuk versiyonuda var güzelleride var bundan alırım galiba sonrasında oyuncak sepeti olur

kizlar aramizda benim gibi 40 yas hamile olan var mi? ya da o yaslar civari.. bu gidisimde doktor durduk yere aspirin yazdi bana kullanmam icin, sebebini sordugumda yastan dolayi oldugunu soykedi, kan sulandirici gorevi gorur, yuksek tansiyonu ve prelampskiyi onler dedi- gebelik zehirlenmesiymis.
iyi de benim hep dusuk tansiyonum var hem hamilelik oncesi hem hamilelikte hatta tum olcumlerde oyle 9-5. 8-5 falan cikiyor hic hayatim boyunca yukselmeyi gec normal bile olmadi dedim.
ayrica plesanta asagi konumlu bir kanama olsa kan sulandirici kullanmak iyi olurmu dedim net cevap alamadim.
sadece yaştan dolayı diyip durdu, ne pıhtılasma sorunum var ne tansiyon ne birsey
aklıma takıldı sizlere de sırf yastan dolayı asprin onerdi mi acaba doktorlar güya 35 yas ustune hatta 40 yasa oneriliyormus

Kanamanız olmuşsa daha farklı durum tabi. Bir de doktorum bana bu ilk gebelikte olması çok düşük ihtimal, daha önce geçirilmiş gebelik, sezaryen veya kürtaj varsa ihtimal artar demişti. Sizin de üzücü bir ilk gebelik öykünüz var anladığım kadarıyla. Yine de biraz erken bu kadar ağır riskleri konuşmak için. Bebeğin erken alınması, rahime vereceği zarar almak zorunda kalmayayım falan bunlar çok korkutucu. Benim gittiğim başka bir doktor 33te bile yukarı çıkan hastası olduğunu söylemişti. Risklerin farkında ama daha olumlu konuşan bir doktora da görünseniz daha iyi olur. Burada yaşadığınız şehir üzerinden sorarsanız birilerini bulabilirsiniz belki. Az zaman kaldı okulların açılmasına yetişmez ama zorlanırsanız seçeneğiniz olsun en azından.
yani benim daha önce bir kez kürtaj bir de sezeryan dogumum var ama boyle olumsuz konusmadı doktorlar. cok mu özensizler acaba benim gorunduklerim diye dusunuyorum ya da bazı doktorlar mı daha onlemci anlamadım. hep yukarı cıkar daha erken diyorlar

kizlar aramizda benim gibi 40 yas hamile olan var mi? ya da o yaslar civari.. bu gidisimde doktor durduk yere aspirin yazdi bana kullanmam icin, sebebini sordugumda yastan dolayi oldugunu soykedi, kan sulandirici gorevi gorur, yuksek tansiyonu ve prelampskiyi onler dedi- gebelik zehirlenmesiymis.
iyi de benim hep dusuk tansiyonum var hem hamilelik oncesi hem hamilelikte hatta tum olcumlerde oyle 9-5. 8-5 falan cikiyor hic hayatim boyunca yukselmeyi gec normal bile olmadi dedim.
ayrica plesanta asagi konumlu bir kanama olsa kan sulandirici kullanmak iyi olurmu dedim net cevap alamadim.
sadece yaştan dolayı diyip durdu, ne pıhtılasma sorunum var ne tansiyon ne birsey
aklıma takıldı sizlere de sırf yastan dolayı asprin onerdi mi acaba doktorlar güya 35 yas ustune hatta 40 yasa oneriliyormus
Ben 40 yasindayim , ecopirim kullaniyorum ilkgunden beri ama benimkinin yasla alakasi yok. Onlem amacli dedi bana sadece.

Ben 40 yasindayim , ecopirim kullaniyorum ilkgunden beri ama benimkinin yasla alakasi yok. Onlem amacli dedi bana sadece.
neyi önlemek için sizinki?
bana da önlem amaçlı diyor yuksek tansıyonu engeller ve olası prelampskiye engel olur dedi. neden ama durduk yere deyince bu sefer 40 yas civarı olunca kullanılması iyi olur dedi.

Merhaba ben 23
Merhaba ben 23 yaşındayım yaş ile alakası yok üç ay biter bitmez doktorum aspirin başlatto bana halen de içiyorum, benim bi çok akrabam doğuma kadar hap değil iğne kullandı hatta yoksa pıhtı dan bebek ölüyordu kaç bebek bu şekil de, kaybettiler. İşim garip yani siz 25. Haftaya gelmişsiniz neredeyse yani pıhtı sorununuz olsaydı o bebek asla yaşamazdı daha erken sorun sıkıntı çıkarırdı size ilk üç ay da mutlaka belli ederdi kendini yani son üç buçuk ay kalmış burada yolu baya yarıladık tuhaf yani vermesi, ama bazrn sonradan pıhtı oluşmaya başlıyor beden de belki onu önlemek adına verdi bilmiyorum

Merhaba ben 23

Merhaba ben 23 yaşındayım yaş ile alakası yok üç ay biter bitmez doktorum aspirin başlatto bana halen de içiyorum, benim bi çok akrabam doğuma kadar hap değil iğne kullandı hatta yoksa pıhtı dan bebek ölüyordu kaç bebek bu şekil de, kaybettiler. İşim garip yani siz 25. Haftaya gelmişsiniz neredeyse yani pıhtı sorununuz olsaydı o bebek asla yaşamazdı daha erken sorun sıkıntı çıkarırdı size ilk üç ay da mutlaka belli ederdi kendini yani son üç buçuk ay kalmış burada yolu baya yarıladık tuhaf yani vermesi, ama bazrn sonradan pıhtı oluşmaya başlıyor beden de belki onu önlemek adına verdi bilmiyorum
bana ilk hamileliğimde de vermediler o zaman hiç böyle bir bilgi dahi verilmemişti 36 yasımda dogurdum o zamanda. Şimdi ilk defa soyleyince kullanma konusunda kararsız kaldım

Aminn inşallah 😁 Ben hediye alacakken bile koyuyor valla, ayakkabı alsan üç çift, okula başlayacaklar direk ikiyle üçle çarp masrafları. Bakıp büyütmek zaten anlatılmaz yaşamak lazım, üçüzlere iki kişi zor bakıyorduk yemek bile yiyemiyorduk yani. Bir de abimler tek çocuk istiyorlardı üç tane oldu 🤣🤣 Bu devirde iki üç çocuk yapılır mı vs neler diyorlardı. Ben baya ders çıkardım asla büyük konuşmuyorum bu konularda, kimsenin çocuğuna bahane vermiyorum. Konuştuğun her şey çıkıyor karşına cidden😁😁
Evet evet gerçekten Allah olmayana versin, isteyene versin. Hiç kolay değildir. Yeni doğum yapmış arkadaşım var henüz kırkı çıkmadı. 34 haftada annesine taşındı bakım için, 41de doğum yaptı, hala annesinde. Yani bir bebeğe bir koca aile bakıyorlar. Ona rağmen her gün ağlıyor çok zooor diye 🥹😂 Aynı arkadaşa ilk zamanlar ikiz olabilir demişlerdi ve seviniyordu. Şimdi diyor Allah bilmiş de vermemiş bana, değil ikiz ikinci çocuğu bile düşünmüyorum artık 😂😂

X