Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
sadece pleasanta asagida diye mi 32 de alabiliriz dedi? Benimki de asagida 39dan once alamayiz diyor bana sezaryan da olsa kural oyleymis.. Plesanta yukari cikmasa dahi..
acaba riski mi var merak ettim
Daha kotu previalarda var diyo aslinda korkutmamak icin ki bilmiyorum rahimi almak istemiyorum previa kanser gibi zaman ilerledekce yapiyo rahme dedi. Doktorum prenatolog eger 24 te cikmazsa dahada cikmaz 32 den sonra sen bana karismayacaksin en uygun zamanda alacagim dedi. Bugun rapor icin bi doktora gittim previasin egilma kalkma uzanma sunu bunu yapma diye bisuru sey soyledi. Okula basladigimda cogu cocugun ayakkabisini giydirmek icin egilecegim egil kalk otur bi suru sey yapiyoruz ve saaatlerce ayakta kaliyoruz oryantasyon sureci cok zor oyizden rapor almak istiyorum.eger bisey olursa cok uzulur kendimi suclarim 16 yillik ogretmenim toplasak dogru durust hasta olup rapor almamamisimdir. Doktor da calismani tavsiye etmiyorum diyo oyizden rapor almak istiyorum

Daha kotu previalarda var diyo aslinda korkutmamak icin ki bilmiyorum rahimi almak istemiyorum previa kanser gibi zaman ilerledekce yapiyo rahme dedi. Doktorum prenatolog eger 24 te cikmazsa dahada cikmaz 32 den sonra sen bana karismayacaksin en uygun zamanda alacagim dedi. Bugun rapor icin bi doktora gittim previasin egilma kalkma uzanma sunu bunu yapma diye bisuru sey soyledi. Okula basladigimda cogu cocugun ayakkabisini giydirmek icin egilecegim egil kalk otur bi suru sey yapiyoruz ve saaatlerce ayakta kaliyoruz oryantasyon sureci cok zor oyizden rapor almak istiyorum.eger bisey olursa cok uzulur kendimi suclarim 16 yillik ogretmenim toplasak dogru durust hasta olup rapor almamamisimdir. Doktor da calismani tavsiye etmiyorum diyo oyizden rapor almak istiyorum
seninki rahim ağzını kapatıyor mu? benim de düşük plesanta ama hiçbir doktor boyle konusmadı hepsi 30. haftalara kadar cıkar dedi hatta. Benimki rahim ağzını kapatmıyor sadece aşağıda. ben su an 25. haftamdayım hala aşağıda, 1 ay sonra detaylı ultrason tarihi verdiler tekrar bakacaklar ama sadece normal doguma engel olabilir dedi doktor. sezaryanda olsa 39dan once alamiyoruz dedi bana

rapor al tabiki endiselerin varsa ben bir kac ayri doktorla konustum hem turkiyede bu yaz hem de burda ysadigim ulkede su an. dedikleri cinsel hayatina dikkat et ve agir kaldirma bu kadar. zTen evde 4 yasinda baska cocugum var mecbur cok egilip kalkiyorum, yuruyorum pesinde kosturuyorum ama agir kaldirmiyorum hic cinsel hayatimizda yok yani bu yizden. hic kanamam olmadi erken dogumdan da bahsedilmedi bana hic..
neden farkli konusuyor acaba doktorlar bilemedim

Yaaa ne kadar zamanda duzenledin bi de o şeker ölçen zımbırtıdan almış mıydın
Almak zorunda kaldım birde 2 marka önerdi bulana kadar canım çıktı 10 gün aç ve tok olmak üzere günde 6 defa ölçüm yaptım ben ara öğün yapmıyordum protein de çok almıyordum onları dengeli yapınca 140 altında kaldı yürüyüş yapamıyorum ama evden online haftada 2 gün pilates yapıyorum dikkat edersen insülin e gerek kalkmaz bende insülin için boşuna üzülmüşüm diyorum şuan

Almak zorunda kaldım birde 2 marka önerdi bulana kadar canım çıktı 10 gün aç ve tok olmak üzere günde 6 defa ölçüm yaptım ben ara öğün yapmıyordum protein de çok almıyordum onları dengeli yapınca 140 altında kaldı yürüyüş yapamıyorum ama evden online haftada 2 gün pilates yapıyorum dikkat edersen insülin e gerek kalkmaz bende insülin için boşuna üzülmüşüm diyorum şuan
Hangi markayı kullandın peki pazartesi ben de alıcam da.

Hangi markayı kullandın peki pazartesi ben de alıcam da.
Seker ölçüm için accuchek aktif cihazı bulduk ama strip yani kan ölçümü sağlayan aparat her yerde yok zor bulduk içinde 10 tane lanset iğnesi vardı onuda her yerde bulunmuyor medikalci filan zar zor bulduk sizden özellikle istenen cihaz var mı? Alırken bunlara dikkat edin özellikle

Kanamanız vs var mı bilmiyorum ama bence çok olumsuz konuşulmuş size. Şu an doğumu konuşmak için zaten çok erken neden bu kadar negatif yaklaşmışlar hiç anlamadım. Benim de plasentam aşağıda detaylıda çıktı. Ama doktorumun söylediği 28.haftadan önce bunun tanısı konulmaz çünkü çok yüksek ihtimalle bu yukarı çıkar. Çoğu gebede bu haftalarda aşağıdadır ama çok az gebede bu doğuma kadar böyle devam eder. Korkulacak bir durum yok günlük hayata devam edebilirsin demişti bana. Hatta ilişkiyi yasaklamadı ama eşim tedbirli olmak adına istemiyor. Hani eğilme kalkma vs bunları hiç yasaklamadı hatta bel ağrım için hamile yogası yap dedi. Ben günlük yaşantıma devam ediyorum, kanamam da olmadı çok şükür. En son gittiğimde de yukarı çıkmaya başladığını söyledi. Ben de öğretmenim ama lisede görev yapıyorum eğil kalk vs olmuyor bizde sizde o kısım sıkıntılı baya. Eğer zorlayacaksa varsa imkan rapor alın tabiki. Riske atmayın asla. Ben sadece doktorların yaklaşımlarını anlamadım asla. Yoğun kanamanız falan varsa haklılar da kanama olmadan bu kadar erken haftada bunları söylemeleri yanlış geldi bana.

Benim şu bikaç gündür sol kasık ve bel ağrısı var bunu yaşayan var mı? Doktoru aradım yalancı kasılma olabilir dedi ama beni baya endişelendiriyor.

Benimde rahim ağzına yakın konumlu . 25. Haftadayım . Doktor tamamen aklından çıkar bu durumu daha çok erken bunu konuşmak için dedi . Zaten çıkacak yukarı merak etme dedi . 32 . Haftaya kadar bakacağız sonra planlayacağız doğumu . Şu ana kadar kanamam olmadı inşallah olmaz . Ama en geç 37 de alacağız dedi . Bebek ağırlaştıkça kanama riski artıyormuş

Seker ölçüm için accuchek aktif cihazı bulduk ama strip yani kan ölçümü sağlayan aparat her yerde yok zor bulduk içinde 10 tane lanset iğnesi vardı onuda her yerde bulunmuyor medikalci filan zar zor bulduk sizden özellikle istenen cihaz var mı? Alırken bunlara dikkat edin özellikle
Ben daha endokronolojiye gitmedim onumuzdeki hafta gidicem onların istediğine göre alacaksak almayayım en iyisi

Ne yapacağız ay akşam ağrıyınca paytak paytak yürütüyor beni bu ağrı ☹️😂
At kestanesi kremi ile masaj yaptırabilirsin canım annem önerdi bana tabi bi bakalım gebelikte uygun mu.. sanmıyorum ki uygun olmasın gerçi doğal bir şey sonuçta. Geceleri yaptırıp yatmak gün içinde de her fırsatta dinlenmek 🤷🏻‍♀️

Bu arada kötü haber bende horlamaya başlamışım 🤣 eşim diyor geceleri hep horluyorsun diye sürekli pozisyonunu değiştiriyorum diye zaten normaldede artık nefes almakta zorlanmaya başladığımı hissediyorum özellikle yemek yedikten sonra resmen nefes alamıyorum sıkıştırıyor
Ben de bir haftadır horluyorum 😅 +1 listeye eklendim. Kirli sepeti alırsan linkini buraya atsana canım. Ben karar veremiyorum

Üçüzlerin annesi hamile kalmadan önce ikiz doğuran eltisini kıskanan gelin üçüz doğurdu diye şaka yaptı. Çok geçmedi üçüzlere hamile kaldı, öğrenince ikimizinde aklına o an geldi. Yenge bile demem ben yani ismiyle hitap ediyorum görümcelik eltilik vs dalga geçeriz hep. Ama işte her şeyin şakası yapılmazmış onu anladık 😁😁 Şu an çok şükür ikizler 7 üçüzler 3.5 yaşındalar. Ama inanılmaz yıpratıcı bir süreç, manen de madden de halen zorlanıyorlar yani.
Ahahahhaa çok iyi olay sen aman bir şey deme bak ne olur ne olmaz 😂😂 Valla yıpratıcıdır ya tahmin edebiliyorum tek çocukta ne kadar zorlanıyoruz baksana halimize. Kaldı ki maliyetler de ikiye üçe katlanıyor çoğul gebeliklerde. Ben eskiden daha bekarken falan ikiz çocuklar görünce çok tatlı ya falan diye bi özenir gibi oluyordum da evlendikten sonra vazgeçtim. Hele hamilelikten sonra aman Allahım diyorum düşününce bile. Allah isteyenlere nasip etsin inşallah ikizi de üçüzü de 😂

Kızlar haberler iyi değil maalesef. 1 saat sonunda 230 2. Saat 168 cikti :KK43: endokronolojiye gidicem
Oyyyy geçmiş olsun kuzucum iyi ki yaptırmışsın yüklemeni ama bak. Git bakalım ne diyecek endokrinoloji. İlk etapta diyet öneriyorlar sanırım direkt insülin vermezler diye düşünüyorum. Ama çok da yüksek çıkmış üst sınıra göre. Ben de merak ettim sonucunu 😕

Ahahahhaa çok iyi olay sen aman bir şey deme bak ne olur ne olmaz 😂😂 Valla yıpratıcıdır ya tahmin edebiliyorum tek çocukta ne kadar zorlanıyoruz baksana halimize. Kaldı ki maliyetler de ikiye üçe katlanıyor çoğul gebeliklerde. Ben eskiden daha bekarken falan ikiz çocuklar görünce çok tatlı ya falan diye bi özenir gibi oluyordum da evlendikten sonra vazgeçtim. Hele hamilelikten sonra aman Allahım diyorum düşününce bile. Allah isteyenlere nasip etsin inşallah ikizi de üçüzü de 😂
Aminn inşallah 😁 Ben hediye alacakken bile koyuyor valla, ayakkabı alsan üç çift, okula başlayacaklar direk ikiyle üçle çarp masrafları. Bakıp büyütmek zaten anlatılmaz yaşamak lazım, üçüzlere iki kişi zor bakıyorduk yemek bile yiyemiyorduk yani. Bir de abimler tek çocuk istiyorlardı üç tane oldu 🤣🤣 Bu devirde iki üç çocuk yapılır mı vs neler diyorlardı. Ben baya ders çıkardım asla büyük konuşmuyorum bu konularda, kimsenin çocuğuna bahane vermiyorum. Konuştuğun her şey çıkıyor karşına cidden😁😁

Oyyyy geçmiş olsun kuzucum iyi ki yaptırmışsın yüklemeni ama bak. Git bakalım ne diyecek endokrinoloji. İlk etapta diyet öneriyorlar sanırım direkt insülin vermezler diye düşünüyorum. Ama çok da yüksek çıkmış üst sınıra göre. Ben de merak ettim sonucunu 😕
Gider gitmez haber etcem beybim

X