Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Ben de ebeye gitmiyorum benim doktorum da hurafelerle yol gostermiyor benimki de bilimle konusuyor. ben de her seyimi koyden alıyorum. tüm ailem koyde yasiyor ama koyde yetişenlere de hangi ilaçlar atılıyor ona bile hakim degiliz. ben doktoruma ve gorustugum diger doktorlara guvenmeyi seçiyorum. Benim de kilom normal,ama ailemde herkeste şeker var maalesef. Başımıza bi şey gelirse de ilk başvuracağım kisiler kendi doktorlarım sonuçta. Canan Karatay' ı bulup dert anlatamicam 😂
eğer bu kadar doğalcı olsaydım . doktora gitmeyip kendim doğururm evde doğal deseydim doğumda ölecektim yüzde yüz :KK70: çünkü bebek ters ve plesenta previa :KK70: işinin ehli doktorlar canımızdır.

aklıma geldi bak şimdi . anlatmadan geçemeyeceğim . benim kuzenimde beni gördüğü her yerde bakkk sakın yükleme yaptırma diyordu . geçen gördü yine yükleme yaptırdım dedim . demediğini bırakmadı çocuk senin yüzünden hasta doğarsa ne yapacaksın diye . he kendisi hamileliği boyunca GÜNDE 2 PAKET sigara içiyordu . onun zararı yok ama bi bardak gazlı içeceğin zararı var . :KK70: ben hamile kalınca sigarayı bıraktım dediğimde aman kızım ne olacak iç gitsin diyen biri kendisi :KK70:

eğer bu kadar doğalcı olsaydım . doktora gitmeyip kendim doğururm evde doğal deseydim doğumda ölecektim yüzde yüz :KK70: çünkü bebek ters ve plesenta previa :KK70: işinin ehli doktorlar canımızdır.

aklıma geldi bak şimdi . anlatmadan geçemeyeceğim . benim kuzenimde beni gördüğü her yerde bakkk sakın yükleme yaptırma diyordu . geçen gördü yine yükleme yaptırdım dedim . demediğini bırakmadı çocuk senin yüzünden hasta doğarsa ne yapacaksın diye . he kendisi hamileliği boyunca GÜNDE 2 PAKET sigara içiyordu . onun zararı yok ama bi bardak gazlı içeceğin zararı var . :KK70: ben hamile kalınca sigarayı bıraktım dediğimde aman kızım ne olacak iç gitsin diyen biri kendisi :KK70:
Aynen sigara önemli değil ama şekerli su zararlı. Bi de bir nesil öncesi bile bizden daha sağlıklı beslenip daha az zararlı şeye maruz kaldığı için onlarla bile farkımız var. Bu beslenme,hareketsizlikle kendimizi eski kadınlarla karşılaştırmamız cahillikten başka bi şey değil. Annem mesela hamileyken üzüm kelteri taşıyomus ovada ama ben evde uzanırken düşük tehlikesiyle 2 ay yatiyorum mesela. Amaan bana ne herkesin analığı kendine diyip geçiyorum 😂

Doktoru aradım, detaylıya yeni girdiğim için ertelesek mi randevuyu dedim, bi önceki randevumdan 1 ay geçtiği için gelin yine de dedi. İdrar normalde 24.hafta testleri içindeydi erkenden alırız sorun olmaz dedi paketten harcayacaklar yani. Cuma gideceğimm
Pfff bak hemen gormek istiyorlar bi daha boşuna harcadı muayeneni :KK43:

Ben de ebeye gitmiyorum benim doktorum da hurafelerle yol gostermiyor benimki de bilimle konusuyor. ben de her seyimi koyden alıyorum. tüm ailem koyde yasiyor ama koyde yetişenlere de hangi ilaçlar atılıyor ona bile hakim degiliz. ben doktoruma ve gorustugum diger doktorlara guvenmeyi seçiyorum. Benim de kilom normal,ama ailemde herkeste şeker var maalesef. Başımıza bi şey gelirse de ilk başvuracağım kisiler kendi doktorlarım sonuçta. Canan Karatay' ı bulup dert anlatamicam 😂
Eski insanlar ile kıyas bana hep yanlış gelmiştir bizim bebeğe vitamin olsun diye yediğimiz meyve bile alsında saf şeker hormon zehir yani ama eskiden annemizin yediği vitamindi bu kadar içeriği bozulmamıştı, onların ekmeği sütü herşeyi el yapımıydı tabi şeker yüklemesine vs gerek duyulmaz bizim şuan yediğimiz ekmekten Bi çok şey saf şeker hormonumuzu bozacak şeyler yani ayni beslenmiyoruz, doktorum yaptır korkma birşey olmaz dediği için etrafımda yapanlar da olduğu için yapmayı tercih ettim şeker yüklemesini zaten içinde 50 gr şeker var galiba yanlış bilmiyorsam herhangi Bi tatlıya denk geliyor işte bana kalsa ben yine yaptırmazdım ama yine de kıyas doğru değil

Eski insanlar ile kıyas bana hep yanlış gelmiştir bizim bebeğe vitamin olsun diye yediğimiz meyve bile alsında saf şeker hormon zehir yani ama eskiden annemizin yediği vitamindi bu kadar içeriği bozulmamıştı, onların ekmeği sütü herşeyi el yapımıydı tabi şeker yüklemesine vs gerek duyulmaz bizim şuan yediğimiz ekmekten Bi çok şey saf şeker hormonumuzu bozacak şeyler yani ayni beslenmiyoruz, doktorum yaptır korkma birşey olmaz dediği için etrafımda yapanlar da olduğu için yapmayı tercih ettim şeker yüklemesini zaten içinde 50 gr şeker var galiba yanlış bilmiyorsam herhangi Bi tatlıya denk geliyor işte bana kalsa ben yine yaptırmazdım ama yine de kıyas doğru değil
Doktorumla konuştum gerekmese boşver yaptirma derdi. Ben 36 yasındayım ailem full şeker hastası. Şimdi şekere baktırmayıp sonra şekerden bebeğime bi şey olsa kendime nasıl hesap veririm. 20li yaşlarımda olsam ve ilk bebeğimi kaybetmesem yaptirmazdim ama şu an her şey korkutuyo beni.

Doktorumla konuştum gerekmese boşver yaptirma derdi. Ben 36 yasındayım ailem full şeker hastası. Şimdi şekere baktırmayıp sonra şekerden bebeğime bi şey olsa kendime nasıl hesap veririm. 20li yaşlarımda olsam ve ilk bebeğimi kaybetmesem yaptirmazdim ama şu an her şey korkutuyo beni.
Evet bedene yüklenen şeker belli zaten Bi kutu kolaya denk Bi tatlıya denk bide benim bebeğe kilolu dedi doktor oda kafama takıldı biraz şekerden de kilolu olabilirmiş diyorlar ya

Hamile olduğum için inanılmaz mutluyum her saniyesine şükrediyorum ama hiç hayal ettiğim ve hep olurum sandığım cool mama durumuna gelemedim hala. Ne sağlıklı beslenebiliyorum ne kendime bakabiliyorum ne de kafamı kaldıracak enerjim var. İşime de ara verdiğim için tamamen bebişe odaklıyım, çalışabilen kendine bakabilen gezen tozan gebeşlere çok özeniyorum benim canım hiçbir şey yapmak istemiyor 🙄 sadece bebişe alışveriş yaparken mutlu oluyorum o kadar. Aldıklarım da dağ oldu artık ev çingen çadırına döndü bakıp sinir oluyorum bir de o eklendi üstüne ajfkdkdk inşallah yalnız değilimdir ya.
yalnız değilsin 🫶🏻 ben de cool mama olurum cici cici gezerim spor yaparım hayalleri ile hamile kaldım, eski enerjimin yarısında olduğum günlere şükrediyorum şuan. ikinci trimester birinciye göre bir tık daha iyiyim, hiç balayı gibi de geçmiyor… neyse üçüncüye zeval gelmesin diyorum 🤭

Kızlar ebebek bazı ürünlere %50 indirim yapmış uygulamasında hep almıycam artık diyorum ama görünce gene dayanamadım size de söyliyim baya düşüyor fiyatlar 😁

Eklentiler

• IMG_3777.png
    IMG_3777.png
    102,5 KB · Görüntüleme: 44
yalnız değilsin 🫶🏻 ben de cool mama olurum cici cici gezerim spor yaparım hayalleri ile hamile kaldım, eski enerjimin yarısında olduğum günlere şükrediyorum şuan. ikinci trimester birinciye göre bir tık daha iyiyim, hiç balayı gibi de geçmiyor… neyse üçüncüye zeval gelmesin diyorum 🤭
hamileliğimin 12. haftasından beri pilatese başlayacağım. işten eve gelip koltuğa patates çuvalı gibi yığılmam dışında bir sorun yok :)))

Şu an bir karşıtlık furyası doğdu inanılmaz aşı karşıtlığı da var öyle şeyler okudum ki maymun dnası katıp dna mızı değiştiyorlar domuz dna sı uyguluyorlar müslümanlara falan😄doğal beslenmek falan elbette daha sağlıklı bu ayrı bir konu. Ama doğal doğal diye bilimin insanı getirdiği noktayı göz ardı etmek çok anlamsız. Anneanne babanenelerini düşünse herkes mutlaka ölü doğum, doğumdan sonra kısa sürede ölüm, doğururken ölen anneler neler neler yaşamışlardır. Ortalama insan ömrü oldukça uzadı. Eskiden bebek çocuk ölüm oranları ile şimdiki arasında farkta ortada. Her şeyi araştırmakta elbette fayda var ama yararı, gerekliliği kanıtlanmış şeylere karşı olmak anlamsız. Ortaçağ avrupasını yakıp yıkan veba mesela antibiyotik olsa önlenebilecekti. Bulaşıcı çocuk hastalıklarından kaç çocuk ölmüştür. Biraz bunlar düşünülse keşke.

Gerçekler Prilam yüzünden öğlene kadar uyuyup gününngeri kalan kısmı koltukta geçirmek 😂 artık kabullenmek lazım herhalde bebişler iyi olsun da 😘

Offf eşimin akrabalarından biri bana plajda geçen gün şey dedi ben aska covid aşısı olmadım, sen de sakın ha şeker yüklemesi yaptırma 😂 150 kilodan fazlaydı kendisi 😂 aynen sen şahanesin problem şekerli suda ajckdks

Offf eşimin akrabalarından biri bana plajda geçen gün şey dedi ben aska covid aşısı olmadım, sen de sakın ha şeker yüklemesi yaptırma 😂 150 kilodan fazlaydı kendisi 😂 aynen sen şahanesin problem şekerli suda ajckdks
Benim kayınvalidemde aşı karşıtı hatta diyor ki bebek doğduğunda asla hiç bir aşı yaptırmayacakmışız ve de topuk kanı aldırmayacakmışız o topuk kanlarını Amerika’ya satıyorlarmış 🤣🤣🤣🤣

Benim kayınvalidemde aşı karşıtı hatta diyor ki bebek doğduğunda asla hiç bir aşı yaptırmayacakmışız ve de topuk kanı aldırmayacakmışız o topuk kanlarını Amerika’ya satıyorlarmış 🤣🤣🤣🤣
Ahahsjahdjdjdhdskcjdkxk sesli güldüm keşke o an orda olsaydım ya patlardım herhalde 😂 allahım bunlar nasıl kafalar bu insanlar nasıl hayatta kalıyor hayret ya

X