Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Çok geçmiş olsun ya, iyi misin şimdi?
Gebelik şekeri olsa bile bir diyetisyen desteğiyle sıkıntısız atlatırsın süreci merak etme. Ne yapıp ne yapmayacağını bilirsin en azından, birçok annede çıkıyor artık bu problem ama kontrol altına alınabilen bir şey. Riskli bir durum var mıymış peki?
Sağ ol kuzum, ya hiç halim yok kafam kazan gibi basınç var sanki içinde. Bebek açısından riskli bir durum şu an için yok dedi doktor beslenmene dikkat etmelisin dedi. Bu benim kendi doktorum değildi. Aslında ben acile geldim de bakmadılar acilde. Çok fazla viral enfeksiyon vakası var burada durmayın bile kadın doğum servisine gidin dediler, Prof bir hoca müsaitmiş baktı sağ olsun. O da işte bunları dedi. Sonuçların çıksın bir serum takarız kendini daha iyi hissedersin dedi 🙏

Sağ ol kuzum, ya hiç halim yok kafam kazan gibi basınç var sanki içinde. Bebek açısından riskli bir durum şu an için yok dedi doktor beslenmene dikkat etmelisin dedi. Bu benim kendi doktorum değildi. Aslında ben acile geldim de bakmadılar acilde. Çok fazla viral enfeksiyon vakası var burada durmayın bile kadın doğum servisine gidin dediler, Prof bir hoca müsaitmiş baktı sağ olsun. O da işte bunları dedi. Sonuçların çıksın bir serum takarız kendini daha iyi hissedersin dedi 🙏
Kendi doktoruna da danışırsın bakalım o ne diyecek.

Ya tabloda olmayıp, hiçbir sohbete katılmayıp sadece kaygılandığında veya bir sorun olduğunda buraya yazanlar hiç yazmasa ne güzel olur ya. Şu oluyor normal mi vs gibi mesela, hiçbir şey yazmayıp sadece negatif durumları paylaşıp bizi de düşürüyorsunuz çünkü. Birkaç arkadaşla daha konuşmuştuk bu konuyu, elbette olumsuz şeyleri de konuşup dertleşeceğiz ama yalnızca soru sormak veya evhamlarınızı paylaşmak için burada olup bizi düşürmek neden yani. Zaten tabloda olmayan grupta neden var o da ayrı. Bilmiyorum reisimiz ne düşünür ama ajfkdjdkd outoffit outoffit
Evet güzel bir tespit. Uzun bir süre farklı gördüğüm herkesi yanıtlayarak ya da mesajla tabloya dahil etmeye çalıştım ama neredeyse 6 aylık olduk valla artık kimsenin peşinden koşamıyorum. Sohbete dahil olanları tabloya kendini ekletmesi konusunda uyaralım hangimiz görürsek. Benim de kafa bi milyon malum bugünlerde yakalayamıyorum herkesi.
Kız sen bizim iç denetçimiz mi olsan? Ya da idari işlerden sorumlu başkan yardımcımız falan? Ben sana tam yetki veriyorum bu konuda? Anında teşhir edip uyarı geçebilirsin 😂

Bir ay şekerli beslenmek ile şeker yüksek çıkabilir mi 2 Eylül şeker yüklemesi yaptıracağım fakat gebeliğin başından beri ilk defa, bu ay biraz fazla şekerli yedim acaba yanılma yapar mı bu çünkü başından beri neredeyse hiç yemedim şekerli birşey meyve hariç
Zannetmiyorum, 1-2 saat önce yedikleriniz etkiler bence sadece. Doktorunuz bilir gerçi

Evet güzel bir tespit. Uzun bir süre farklı gördüğüm herkesi yanıtlayarak ya da mesajla tabloya dahil etmeye çalıştım ama neredeyse 6 aylık olduk valla artık kimsenin peşinden koşamıyorum. Sohbete dahil olanları tabloya kendini ekletmesi konusunda uyaralım hangimiz görürsek. Benim de kafa bi milyon malum bugünlerde yakalayamıyorum herkesi.
Kız sen bizim iç denetçimiz mi olsan? Ya da idari işlerden sorumlu başkan yardımcımız falan? Ben sana tam yetki veriyorum bu konuda? Anında teşhir edip uyarı geçebilirsin 😂
Ahahahahaha yok anam benden yönetici olmaz, açık sözlü ve huysuz biriyim ajkdjdks dahil olmayıp girip çıktıkça sadece negatif basanlar oluyor ondan rahatsız oluyorum açıkçası. Yoksa olumsuz şeyleri elbette konuşacağız zaten çok inişli çıkışlı bir süreç.

Bir ay şekerli beslenmek ile şeker yüksek çıkabilir mi 2 Eylül şeker yüklemesi yaptıracağım fakat gebeliğin başından beri ilk defa, bu ay biraz fazla şekerli yedim acaba yanılma yapar mı bu çünkü başından beri neredeyse hiç yemedim şekerli birşey meyve hariç
Doktor bana 12 saat bi şey yememen yeterli dedi canım

Haklısın kuzum.
Zaten ben iş yerinde rahatsızlandım bugün. Bayılacak gibi oldum. Güçsüzlük, çarpıntı falan oldu tüm vücudumda. İş yeri hekimi baktı tansiyon şeker normal. Hastaneye gidin dedi. Burada da bir şey yapmadılar kan, idrar, idrar kültürü aldılar bekliyoruz 😞
Bebek de 2 hafta önde çıktı muayenede. Kafası biraz büyükmüş, suyu fazlaymış, detaylıda böyle bir şey söylememişlerdi. Ya da birkaç günde oldu. Demiştim herkese de ben 3-4 gündür aşırı susuyorum su içiyorum diye bence suyu da bundan arttı. Şeker yüksek gidiyor demek ki mutlaka diyet şart, karbonhidrat olmamalı, meyve çok çok az olacak falan dedi. Aslında çok yoruldum bunaldım hepsi de üst üste geldi herhalde 😞
Gecmiş olsun canım maalesef stres sekeri tetikleyebiliyor. Biraz kendini öncelemeye calış bundan sonra sen

Haklısın kuzum.
Zaten ben iş yerinde rahatsızlandım bugün. Bayılacak gibi oldum. Güçsüzlük, çarpıntı falan oldu tüm vücudumda. İş yeri hekimi baktı tansiyon şeker normal. Hastaneye gidin dedi. Burada da bir şey yapmadılar kan, idrar, idrar kültürü aldılar bekliyoruz 😞
Bebek de 2 hafta önde çıktı muayenede. Kafası biraz büyükmüş, suyu fazlaymış, detaylıda böyle bir şey söylememişlerdi. Ya da birkaç günde oldu. Demiştim herkese de ben 3-4 gündür aşırı susuyorum su içiyorum diye bence suyu da bundan arttı. Şeker yüksek gidiyor demek ki mutlaka diyet şart, karbonhidrat olmamalı, meyve çok çok az olacak falan dedi. Aslında çok yoruldum bunaldım hepsi de üst üste geldi herhalde 😞
Canım sadece bi tavsiye ilk bebiş olunca insanın bilgisizliğine gelen cok konu oluyor. Bizde o kadar arastırmamıza rahmen hala ne bilgisiz dediğimiz noktalar oluyor. Benim arkadasımın seker yüklemesi sonrası 195 cıktı ona insülin başlattıılar sürekli iğne vurdu kendine 9 ay boyunca karnı sürekli morardı ama sonu cok güzel oldu rahatbir normal dogum yaptı. Nd yapan arkadasımın bebegi 3kilo750gr dogurdu. Diğer arkadasım şeker yüklemesi yapmadı sürekli fenalaştı bebeği hep önde gidiyordu bir gün fenalastıgında acile gitti şekeri 205 cıktı doktoru ona diyet demişti öncesinde baktı diyeti uygulayamıyor şekeri hala cıkıyor hastaneye yatırıp diyetini yaptırdılar ama 2 gün sonra kanaması baslayınca sezeryana aldılar. Bu insülini neye göre başlatıyorlar bilmiyorum ama sanki diyet yerine insülinle risk daha az oluyor gibi duruyor. Aklında bulunsun -eşin gibi paranokyokça yaklaşacağım belki ama- bikaç doktora sor insülin olayını mutlakaaaa. Doktorlar sıcak bakmasada nedenini öğren neden insülinsiz devam önerdiklerni eğer cıkarsa

Kayınpederim de geçen gün ne dedi biliyo musunuz ciddi ciddi 🤣🤣 klima satışlarını arttırmak için havayı ısıtıyorlarmış Allahım söylerken bile bi gülme geliyo bana 🤣🤣🤣🤣 cocugum nolur baba tarafına çekme olur mu
Benimkiler de soğuk su içtiğimde çocuğun üşüyeceğini düşünüyorlar. 😅

Kundak şeklinde uyku tulumu arayışı içerisindeyim. Dün ballıgebe bir canlı yayın yaptı orada Zuppers, Ergopouch, Owli gibi markaların isimlerini verdi gerçekten hepsi çok iyi duruyor ama bunlar hep ince ve yazlık. Little Gusto markasının kundağı tam istediğim gibi ama ince, sanırım şuan yaz diye hep ince ürünler satılıyor, bizimkiler kış bebeği olacağı için hem kundak hem tulum şeklinde kalın bir ürün arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz markalar var mı?

Eklentiler

• IMG_5693.png
    IMG_5693.png
    164,5 KB · Görüntüleme: 31
Kundak şeklinde uyku tulumu arayışı içerisindeyim. Dün ballıgebe bir canlı yayın yaptı orada Zuppers, Ergopouch, Owli gibi markaların isimlerini verdi gerçekten hepsi çok iyi duruyor ama bunlar hep ince ve yazlık. Little Gusto markasının kundağı tam istediğim gibi ama ince, sanırım şuan yaz diye hep ince ürünler satılıyor, bizimkiler kış bebeği olacağı için hem kundak hem tulum şeklinde kalın bir ürün arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz markalar var mı?
Owli'ninkilere baktım 21 dereceye kadar kullanılıyor aslında ev daha mı soğuk olur ki

X