Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Evet biz kabullenip birçok şeyi yola devam etmeyi düşünüyorduk kıyamıyorduk. Perşembe cuma hastanede yazılan rapor ile cumartesi doktorumuza gittik ve raporda yazılanlara he evet dedi geçti ekstra birşey eklemedi. Pazartesi ve salı gittiğimiz doktorlar ekstra 4 tane daha buglu ekledi. Doktorların kararı en başından beri netti biz kabullenmemiştik, pazartesi salı söylenen o bulgunun bir tanesi zaten doktorların net olan kararının bizim içinde net olması gerektiğini söylediler. Ama dediğin gibi biz kendi doktorumuza gittiğimizde o önemli bir bulguyu bile görmedi -raporda yazanları bile görmekte zorşandı- ve biz o durumda devam etme kararı almıştık doktorların tespitlerine rahmen. Başka doktorlara gitmesek bu kesinleşmeyecekti ve biz bir çok aile gibi bunu doğumda öğrenecektik 😔 çok zor çoook. Çevremdeki herkes şuan 1 doktora bundan sonra asla gitmem diyor. Bu doktoru öneren arkadaşım kendini suçluyor keşke önermeseydim diye. Kv hala olayın ciddiyetinin farkında değil hep sağlıksız diyorlar doguyor sağlıklı çıkıyor allahtan ümit kesilmez diyor. Herkesten cok biz istiyoruz dünyaya gelsin ama herkese konusmak ne kadar basit onu görüyoruz bu süreçtede. Bi arkadaş bana demişti ki doktor kararıyla bile alındıgını soyleme kalbi durdu alındı diyin çevredekiler hep konusur. Bunu mu yapsam acaba bilemiyorum. Yalan söylemekte hic tarzım değil ama laf anlatmakta yoruyor. 😔
canım beni yanlış anlama lütfen ama ben kv çok çok seviyorum fakat canım şunu çekti şunu yapar mısın bunu yapar mısınlara hiç girmem. o teklif etse de zahmet etme derim kendim yaparım ya da hiç yapmam yemem bu huyum annemden geliyor tek eşimedir nazım benim. ben çalışıyorum ilçede ile gidiş geliş yapıyorum ona rağmen onlara gidip yemek yemek rahatsız etmesin beni diye ben de işin büyük bir kısmından tutuyorum. sende demiyorum suç ama kimseye gebe kalmaya gerek yok bir eşimize gebe kalalım çünkü onlar hiç bir zaman yüze vurmazlar :) kendi işimi kendim yapıyorum çok da mutluyum

Gece kramptan bacağımı kesip atacaktım yav, en son eşimi çağırdım tuvalete gidicem ama basamıyorum beni götür diye. Normalde de çok yürüyünce oluyordu aslında hamilelikten değil gibi ama doktora söyleyeyim belki magnezyum verir
Bende dün gece bağırarak uyandım ve eşim beye eziyet ettim kalk çabuk kalkkkk çok kötüüüüğğğ aağğğğ bacağımmm dedim cimcikledi ittirdi kaktırdı düzeldi 🤓 doktoruma yazdım wellcare magnezyumunu kullanabilirsin dedi günde 1 kez şükür 🙏🏻

Bende dün gece bağırarak uyandım ve eşim beye eziyet ettim kalk çabuk kalkkkk çok kötüüüüğğğ aağğğğ bacağımmm dedim cimcikledi ittirdi kaktırdı düzeldi 🤓 doktoruma yazdım wellcare magnezyumunu kullanabilirsin dedi günde 1 kez şükür 🙏🏻
ayak ucunu kendine doğru çekersen geçiyor canım ben hiç uyandırmadım eşimi. hatta bi sabah kalktığımda yeri nasıl acıyordu. tecrübe ede ede geçirmeyi öğreniyorsun

Kızlar listeyi güncelledim, tekstilde de aldıklarımı yazdım fotoğraflarını da atıyorum. İlk fotodakiler yenidoğan, diğerleri 0-4-6 ay gibi, hediyeler de var bayağı içinde. Ben hep takım olarak tercih ettim çünkü kombin vs pek becerikli bir ana değilim, takım olursa hemen giydiririm diye düşündüm. Yenidoğanda tek taytlar da var onlara uygun olur umarım üstler. 0-3 ayda patikli tulum önerdikleri için o şekilde aldım ben, sonrasında patiksiz alın küçülüyor diyolla. Müslin konusunda da ince müslin Bondberro aldım kalitesi iyi ama 80x80 çok küçük. Bence 100x120 falan alın, iade etmeye üşendim ben. Teyzem lcw’den müslin almış bayağı güzel. Kalın müslin olarak çok araştırdım Zeypha/Buride aldım ben indirim kovalayıp, 3 tane kalın yeterli olur diyorum ama penye ve kalın battaniye bulamadım, önerilerinize açığım. Aldıklarımın fotoğraflarını atıyorum. Kıyafetlerin hepsi H&M, Hello Baby, Zara bir de Çiçek Export. Soru/önerilere açığım, eşyalardan aldıklarımı tiklerim sonra istiyorsanız
B benfatma şunlar

ayak ucunu kendine doğru çekersen geçiyor canım ben hiç uyandırmadım eşimi. hatta bi sabah kalktığımda yeri nasıl acıyordu. tecrübe ede ede geçirmeyi öğreniyorsun
Daha evvel pek yaşamazdım ama ben uyanıyorum ya o da uyanıversin 2 dk 🤪🤪

şaka bi yana, uyandığımdaki o ani acı ile hareket edince eşim hemen uyanıverdi hafiftir uykusu zaten sağolsun yardımcı oldu. Söylediğin yöntemi herkes öneriyor bir dahaki sefere deneyeceğim 😇

Satıcı doonanın yeni modelinin bu olduğunu yazmış. Ama görseldeki doona değil muadili. Sence ne yapmalıyım 2. El klasik doona mi almalıyım yoksa bu muadilin sifirini mi almaliyim?
ben sıfır almayacağım bir kere ona karar verdim cok buyuk fiyat farkı var burda 2. el doonaların hepsi benim gonderdiğim tarzda yenisi cıkmıssa bile kullanımı yaygınlasmamıs henüz.
bence zaten ne kadar bebek arabasında gezeceğiz saatlerce değil ben baharda ve yazın günlük yürüyüşlere cıkarım diye dusunuyorum, kısında arabayla bir yere giderim en fazla o. seneye bu zamanlarda hafif katlanır kabin boy birsey alırım joie tarzı 4 yasına kadar kullanıyorlar cunku

Bizim ülkemizde insanlar çok hadsizler çok saçma şeyler söyleyebilirler günah o da bir sınav diyecek kadar saçmalayabilirler eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsan öylede diyebilirsin 🙏çünkü gerçekten akıl almaz hadsizlikteler bunu söyleme hakkını kendilernde bulanlar olabilir yaşlılar falan. Zaten zor bir süreç olacak birde insanların aptallıklarıyla uğraşıp canın sıkılmasın🙏
katılıyorum buna.hersey hakkinda herseyi soyluyor insanlar. bir de yok gunah senin onun sinavi bilmem ne tarzi konusanlara oyle sinir oluyorum ki sen kendi gunahlarina bak kes diyesim geliyor. inan şu ülkede 8 sene olacak yaşayalı bu tarz hadsizlikler görmedim. tr ye geliyorum vırvır baslıyor herkes bi inanç uzmanı cok bilen her seye karısan tarzda, herkes büyük resmi görme ustası olmus

Kızlar anne yanı beşik aldınız mı ? Ben bunu aldım inşallah güzeldir

Eklentiler

• CAAE986C-3654-4DA5-A06F-4FF905EA72D8.png
    CAAE986C-3654-4DA5-A06F-4FF905EA72D8.png
    315,5 KB · Görüntüleme: 47
canım beni yanlış anlama lütfen ama ben kv çok çok seviyorum fakat canım şunu çekti şunu yapar mısın bunu yapar mısınlara hiç girmem. o teklif etse de zahmet etme derim kendim yaparım ya da hiç yapmam yemem bu huyum annemden geliyor tek eşimedir nazım benim. ben çalışıyorum ilçede ile gidiş geliş yapıyorum ona rağmen onlara gidip yemek yemek rahatsız etmesin beni diye ben de işin büyük bir kısmından tutuyorum. sende demiyorum suç ama kimseye gebe kalmaya gerek yok bir eşimize gebe kalalım çünkü onlar hiç bir zaman yüze vurmazlar :) kendi işimi kendim yapıyorum çok da mutluyum
Bende öyleyim. Benide ailem öyle yetiştirdi. ben gebeliğimde bir şey yapamadıgımda hep dısardan soyledik. canım şunu çekti yapar mısın demedim. Bir kere arkadasım canını istediğini söylemezsen günahı sana demişti. Canım bi kere enginarlı pilav çekti ve cok ısrar etti diye arkadaşıma söyledim ondan istedim. Bendede oyle isteme huyu yoktur. Bu süreçtede hep olayın dışında tuttuk. Ama işte yinede kendi fikrini söylemekten alıkoyamıyor kendini. Gidip o da etrafıyla paylasmıs suyun falancasına soyle demişler suna bıyle olmus ama saglıklı olmus filan diye bize anlatıyor. onu da anlıyorum ama yine işte insanı rahatsız ediyor. Gebe oldugumu öğrendiğinde şeker yüklemesi kesinlikle yaptırma bebege geçiyormus dedi. Biz birşey sormamıstık yani. O kendi bildiğince kendi dogrularıyla yol göstermeye calısıyor. Bence biz onlara göre hala birşey bilmiyoruz gibi davranıyorlar

Evet biz kabullenip birçok şeyi yola devam etmeyi düşünüyorduk kıyamıyorduk. Perşembe cuma hastanede yazılan rapor ile cumartesi doktorumuza gittik ve raporda yazılanlara he evet dedi geçti ekstra birşey eklemedi. Pazartesi ve salı gittiğimiz doktorlar ekstra 4 tane daha buglu ekledi. Doktorların kararı en başından beri netti biz kabullenmemiştik, pazartesi salı söylenen o bulgunun bir tanesi zaten doktorların net olan kararının bizim içinde net olması gerektiğini söylediler. Ama dediğin gibi biz kendi doktorumuza gittiğimizde o önemli bir bulguyu bile görmedi -raporda yazanları bile görmekte zorşandı- ve biz o durumda devam etme kararı almıştık doktorların tespitlerine rahmen. Başka doktorlara gitmesek bu kesinleşmeyecekti ve biz bir çok aile gibi bunu doğumda öğrenecektik 😔 çok zor çoook. Çevremdeki herkes şuan 1 doktora bundan sonra asla gitmem diyor. Bu doktoru öneren arkadaşım kendini suçluyor keşke önermeseydim diye. Kv hala olayın ciddiyetinin farkında değil hep sağlıksız diyorlar doguyor sağlıklı çıkıyor allahtan ümit kesilmez diyor. Herkesten cok biz istiyoruz dünyaya gelsin ama herkese konusmak ne kadar basit onu görüyoruz bu süreçtede. Bi arkadaş bana demişti ki doktor kararıyla bile alındıgını soyleme kalbi durdu alındı diyin çevredekiler hep konusur. Bunu mu yapsam acaba bilemiyorum. Yalan söylemekte hic tarzım değil ama laf anlatmakta yoruyor. 😔
Allah dayanma gücü versin size . Ben de bu durumun benzerini sizinle aynı haftalarda yaşamış biri olarak üzüntüyle okudum sürecinizi . Eşinize de size de dayanma gücü diliyorum . En kısa zamanda kucağınızı doldursun rabbim . Zor bir süreç , insan isyanla tevekkül arasında kalıyor . Siz tevekkülü seçin . Ama vazgeçmemek çabalamak yeni umut için bişiler yapmak iyi geliyor . Ben de şimdi tüp bebek genetik incelemeler ile bekleyişteyim . Tanımıyorum ama aklıma geldikçe dua ederim size . Allah tekrar sabır versin .

Canımmmmm 🥹 çok teşekkür ederim🙏🏻 iyi ki varsın 🙏🏻 Ne yazsam az kalır 💜💜💜yolun hep güzel insanlarla kesişsin❤️Allah'a şükür çok güzel bir eşim var 💜 O olsun hayatımda bana yeter🥹 Hayatta başka istediğim birşey yok. Olursa ekstra güzellik olur tabi 🥰 eşimden gelecek herşey beni mutlu eder🙏🏻 dediğin gibi şerdeki hâyırı görmek lazım. İsyan etmiyorum şükürler olsun ki farkedildi daha kötüsü olabilirdi o üzüntüyle her günümüz ayrı bi cehennem olurdu bize, eşimle kendimi tanıyorum. Ne içtiğimiz sudan ne yediğimiz yemekten birşey anlardık. Sadece kalbini öğrendiğimizde günlerce ağladık kıyamadık bu acı bizi kavuracak oldugunu hissettik. Herşeyi kabullendik nolursa olsun yaşatalım dedik. Ama işte İlahi takdir bizim yerimize başka bi kader yazılmış onu gördük. Rüyalarımzıda gördüklerimiz oldu. Rüyamda bu sabah arkadaşımın evinde uyanmısız balkonda eşimkalmış duruyor kalkıyorum onunla sarılıyoruz koskocaman yeşillik alana bakıyoruz. Hayvanlar geciyor ne güzel diyoruz sonra eşim bir tamesine bi iyilik yapıyor sağol diyor biz şaşırıyoruz. Sonra diğerleride bizimle konusmaya baslıyor bi kedi bi horoz eve geliyor biz açız diyor. Ne yersiniz diyorum. Horoz olan ben karabiber yerim diyor. Arkadasımda bu eve yeni tasındı mutfaga giriyorum nerde bu karabiber diyorum top karabiber buluyorum bir kase veriyorum yiyor. Diyorum kediye sana birşey bulamadım üzülüyprıö o da diyo ben karabiberden ysrim tadına bakarım 😔rüyayı görüp uyanıyorum. Eşim kalkmıs balkona cıkmıs çim alana bakıyor😔rüyamı ona anlattım sonra arkadasıma. Arkadasım dedi horoz haber karabiber acı. Acı haber demek olsun kuzum dedi sarıldık. Dünyanın sonu değil ya. İlerde olur ya da olmaz onu da Allah bilir herşeyin hayırlısı ne diyelim 🙏🏻
Burda bende birbirnden güzel insanlar tanıdım. Herkes burda kendi özelini paylaştı içimi rahatlatmak için. Bu tarz şeyler yaşayan o kadar cok insan varmıs ki. Bunları hic yaşamayan içi cız eden yazan yüreğinde hissedip duramayan herkes. Beni kimse yalnız bırkamadı hep merak ettiniz hergün güzel bi haber gelsin umuduyla yazdınız. İyi ki varsınız hepiniz.
Bu gruptan takip edeceğim bebişlerinizi inşallah sağlıcakla kucaklarınıza alırsınız cok güzel dogumlar gecirirsiniz sancısı az bir çırpıda gelir minnaklarınız. Benim dualarımda sizlerle güzel anneler💜
Sana kocamaan sarılmak istiyorum. Bu gücün dimdik duruşun beni çok etkiledi. İçindeki közü de çok iyi biliyorum. Sen çok iyi bi' anne olacaksın. İlerdeki bebeğin çok şanslı. Kendi adıma iyi ki tanımışım seni. Çok güzel şeyler hak ediyorsun ve mutlaka öyle olacak. Benim de dualarım seninle

Bende öyleyim. Benide ailem öyle yetiştirdi. ben gebeliğimde bir şey yapamadıgımda hep dısardan soyledik. canım şunu çekti yapar mısın demedim. Bir kere arkadasım canını istediğini söylemezsen günahı sana demişti. Canım bi kere enginarlı pilav çekti ve cok ısrar etti diye arkadaşıma söyledim ondan istedim. Bendede oyle isteme huyu yoktur. Bu süreçtede hep olayın dışında tuttuk. Ama işte yinede kendi fikrini söylemekten alıkoyamıyor kendini. Gidip o da etrafıyla paylasmıs suyun falancasına soyle demişler suna bıyle olmus ama saglıklı olmus filan diye bize anlatıyor. onu da anlıyorum ama yine işte insanı rahatsız ediyor. Gebe oldugumu öğrendiğinde şeker yüklemesi kesinlikle yaptırma bebege geçiyormus dedi. Biz birşey sormamıstık yani. O kendi bildiğince kendi dogrularıyla yol göstermeye calısıyor. Bence biz onlara göre hala birşey bilmiyoruz gibi davranıyorlar
Çok çok geçmiş olsun günlerdir okuyordum tüm yazıklarınızı çok güçlüsünüz rabbim size her zaman güzel kapılar açsın inşallah dualarım sizinle 🥹🤍

Bu yalan söylemek değil çiçeğim kendini korumak birazcık inan ki önce ailen olmak üzere herkes daha çok yoracak seni konuştukça. Kurtaja giderken kontrole gidiypmuş gibi yapıp kaybettik demeniz sizin psikolojiniz için daha iyiymis gibi geldi bana da

doktorunuz dediği için mi yaptırıyorsunuz malum baya çelişkili bir konu
Valla benim için hiç çelişkili değil 😅 normalde de seker tüketiyorum. Bir bardak şekerli içecegin zarar vereceğini düşünmüyorum. Kaldı ki canan karatay bunu söyleyene kadar kimse itiraz etmiyordu. Doktoruma ve bilime kendisinden daha çok güvendiğim için yaptıracağım. Benim doktorum da bir anne kendi hamilelik döneminde yaptırmış ben de kızımda da yaptırdım oğlumda da yaptıracağım.

X