Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Hanımlar enfeksiyon için doktor aradı augmentin yazıyorum 1 hafta kullan dedi. Ben tek kullanımlık şase yazar sandımdı 1 haftalık augmentin beni üzdü biraz
Üzme kendini canım, kutu kutu antibiyotik içenler var gebelikte influenza vs geçirip hiçbir şey olmadı bebelerine. Hem kocaman bebek o bütün organları oluştu kolay kolay bir şey olmaz artık, idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmediğinde bebeğe sıkıntı verir diyor hep doktorlar

Şimdiye kadar burda hiç konuşulmayan bir konuya parmak basayım mı?
Şimdi birden bire aklıma geldi önceden araştırmıştım ben bu konuyu. Bizim burdada suda doğum yaptıran hastaneler var. Hicbiriyle şimdiye kadar görüşmedim. Bilgi almadım.

Suda doğum yapmayı düşünen var mı aramızda?

Kendi doktoruma da bi mesaj attım. Başka doktorda tahlil yaptırıyosan onu dinle demez inşallah jfjgg

ÇGHB'deki Metin'in karısı yakın zamanda doğum yapmış komplikasyon gelişmiş bebiş yoğun bakımdaymış. Belki suda doğumla alakası yoktur ama beni korkutmuştu okuyunca

Valla kuzum bende tm tersini biliyorum netden bakdim kadariyla orda yaziyordu ilerliyen haftalarda dusuyor diye sanki bebegin yukari cikmasiyla alakasi yok rahim inceliyor yani rahim boyu gebelige hazirlandigi icin incelip zmnla acilma oluyor 34.ve36 haftalarda bende bu sekilde biliyorum ama hayirlisi dedin gibi bir cogumuzun yakin boylaru demekki normal inslh uzun bi sure boyle sabit kalir enazindan

Yeter kesin ama tam istediğim boyutta olmadı ya, o benim kişisel sinirlerimin bozuluşu snfjfk 90x90 diyolar standart olarak, benimki çok kare olmadı ama aşırı da fark yok herhalde 90x80 falandır.
Eee zaten çok hızlı ördün. Kargoyu beklesen nolur ki

Bizim burda kartepenin bi bölgesi var oraya kargo cıkarmıyorlarmıs cok nadir cıkıyormus mesela. E öyle durumda yok. kargo gelmeside uzun sürmez. 1 tane daha alıp kareye tamamlasaydın 6-7 yumak alacağına. En azından diğerini başka renk yaparsın çok zevkliyse örmesi

Gittigim hastanede var mi bilmiyorum ama bana çok mantıklı geliyor. Suyum rahatlatma etkisi ile yırtık dikiş vs. Daha az oluyormuş. Sancıyı da azaltacagini düşünüyorum. Regl ağrısı çekerken bile sıcak duş cok iyi geliyor. Dogumdada su bence rahatlatiyordur. Ben su an normal doğum düşünüyorum süreç ne gösterir bilmiyorum ama epidural mantıklı geliyor. Doktorun yönlendirmesiyle göre az sancı ile hareket edileceği için onda da komlikasyon daha az olur diye düşünüyorum. Tabi fiyat farkı da oluyordur hem epiduralde hem de suda doğumda bende merak ettim. Bakalım bilgisi olanlar ne cevap verecek

Sanirim ben yanlış biliyormusum. Herkes senin dedigin gibi bildiğine göre doğru olan hafta geçtikçe dusmesidir. İnşallah hiç bunlarla ilgilenmek zorunda bile kalmayız vaktinde doğum yapariz inşallah. Sanırım Bende dahil bazılarımızı erken doğum korkusu sardı. Instagramin da kapandigina sevindim sürekli erken doğum videoları görüp canım sıkılıyordu.

Kizlar slm benimde bir tanecik sorum var rahim boyu uzunlugunuz kac yani kac olmasi normal cogu 40 yada 54 ve 69 olan bile var benim 3.68 gibi biseydi hatirladim doktorun dedi benim kisami sorun olurmu acaba sizin boyutlar kac yazarsaniz sevinirim
33 mm yazıyor serviks uzunluk detaylı yaptırmıştım oradaki kağıtta yazıyor rahim boyu galiba o yine de tam bilmiyorum anlamıyorum pek ben

Amin inslh bide benim kuzenim erken dogumla ikizlerini kaybetti haftalikdi yakin cevrede goruncede insan bi tikda fazla etkileniyor ama hayirlisi yiycek ekmegi varsa dogar Allahin izniyle hepsi

Merhabalar yenidoğan 0-3 aylık kıyafet kaçar adet aldınız ben 7 almayı düşünüyorum bana çık küçük almışsın Olmaz bazı bebekler kilolu, doğuyor büyük al vs diyorlar hata mı yaptım acaba kalanı 4-7 aylık alsam olur mu büyük mü gelir kararsız kaldım tecrübeli anneler daha iyi bilirler onlar da cevap yazarsa sevinirim

Ben yenidoğan hastane çıkışlarından aldım 5li olanlardan.10 tane olmuş.2 tane de isimli yaptıracağım.Bir de 3 tane de yenidoğan tulum aldım.Diğerleri 3 aylık,6 aylık şeklinde gidiyor.Herhalde yeterli olur diye düşünüyorum.10 tane de yenidoğan zıbın alacağım düz beyazlardan

Ya bende detayliya girdim tm olarak neye bakiyoruz 33 mm karsilindaki yazi ne bende bakim
Bende direkt serviks uzunluk diye yazıyor çünkü bana kağıdı veren peritanalog doktoru Bi kaç kağıt daha verdi detaylıda neye bakıldı yapılan usg de ne sonuç çıktı gibi üç sayfa Bi dosyaya koyup verdiler doktoruma vermem için orada okumuştum resmini atayim isterseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…