Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
ÇGHB'deki Metin'in karısı yakın zamanda doğum yapmış komplikasyon gelişmiş bebiş yoğun bakımdaymış. Belki suda doğumla alakası yoktur ama beni korkutmuştu okuyunca
Onunla alakası yoktur komplikasyonun. Komplikasyon vajinal sezeryan farketmeksizin hepsinde gerçekleşebiliyor.

Arkadaşımda haziranda sezeryan yaptı diye öncede demiştim. şeker yüklemesi yapmayıp gebelik şekeri çıktığı için doğuma 2 hafta kala fenalaşıyor hastaneye yatırıyorlar şekeri kontrol altında tutmak için. Ama 2. Gün kanaması gelip sezeryana alıyorlar. Onunda komplikasyon geliştiği için bebeği yoğun bakıma aldılar bebeğin solunumunda sıkıntı çıkmış. Ziyarete gittiğimizde bebek odaya hala gelmemişti. Spinal anestezi oldum bebeği gördüm ama götürdüler. Getirecekler bekleyin bize demişti. Ama eşi saklamış ondan yogun bakıma alındıgını üzülmesin diye. o işler hiç belli olmuyor yani

Ya cok iyi olur banada sayfa sayfa verdi ama ben bulamadim

Anladım heralde mantıklı olan 10 ar adet almak on tane yenidoğan on tane 3 aylık ve sonrası için bebekler de çabuk büyüyor diyorlar kafama göre takılacam sanırım eksik olursa doğunca alırım artık

Anladım heralde mantıklı olan 10 ar adet almak on tane yenidoğan on tane 3 aylık ve sonrası için bebekler de çabuk büyüyor diyorlar kafama göre takılacam sanırım eksik olursa doğunca alırım artık
Bencede hem yeni şeyler gördükçe de almak istiyoruz o yüzden zaman ilerledikçe de alabiliriz

Ben kullanıp seven çok görmedim canım çocuk aşağı yukarı hareket seviyomuş yenidoğanken, bunlar sağ sol yaptığı için çok hoşlarına gitmiyomuş ama seven de var tabii ki.

Bizim gittiğimiz hastanede var. Ama ne hastaneden fiyat aldım ne de doktora sordum siz yapıyormusunuz diye. Başka hastanelerdede var hatta diğer hastanelerin uşasımı bize daha rahat. Bende suda dogum icin olumlu seyler düşünüyorum. Bi ara zararlı gibi görüp tr de yasaklamıslar. Sadece suda dpgum doktorları var onlar yıllardır yaptırıyor bi zatarını görmemişler. Amerikada zararlı olmadıgını acıklayınca tr de yasak kalkmış. Normal doğumdan daha mı uzun sürüyor acaba rahatlattığı için.

Aklıma da niye geldi. Şehir hastanesinde gebe okulunda ebe ile başbaşa sohbet etmiştik ben özelde doğum yapıcağım normal düşünüyprum dediğimde, suda doğum yapabilirsin özelde dedi. O da tavsiye etmişti bi dogum uzmanı olarak.

Kızlar ben hemen göğsümün altında, midemin üstünde ortada hissediyorum kelebek çırpıntısı. Kimisi bebek diyor, kimisi o kadar yukarda olmaz diyor. Benim gibi hisseden var mı? Cumartesiden beri hissediyormuşum meğersem.

Amin inslh bide benim kuzenim erken dogumla ikizlerini kaybetti haftalikdi yakin cevrede goruncede insan bi tikda fazla etkileniyor ama hayirlisi yiycek ekmegi varsa dogar Allahin izniyle hepsi
Arkadaşımın ortağı riskli gebelik geçirdi. 5 aylıkken ikizlerini doğuma almak zorunda kaldılar. İkizlerin ikiside çok sağlıklı kocaman oldular bence bu konuda güvendiğiniz doktora gidin ve ondan sonra endişelenmeyin tamamemnkendinizi ona bırakın. Gebelik sürecinde bu endişeyi sürekli tasımak size ve bebeğe stres yükler.

kuzenimde var nerdeyse hiç kullanmadı diyebilirim o yüzden ben bu tarz bir şey almayacağım.

Oluyor ya işte ben kistlerden dolayı düşünüyordum ama kist falan yok dedikleri zaman da oluyodu dediğin gibi. Neyse doğum sonrası olmayacak

Ben de bunun manuel olanını ekledim listeye.Görüntü olarak diğerlerine göre daha çok hoşuma gitti.Otomatik olanlar çok sevilmiyor şeklinde yorumlar gördüm bir de çocuğun motor gelişimi açışından manuel daha çok öneriliyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…