Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Benim normalde detaylı yarındı ama şimdi aradılar doktorun yarın acil ameliyatı çıkmış cumartesi sabah 9a aldılar

Keşke benimki de öyle yapsaydı, ayrılırken trip yedim doğum da yapıyor benim doktorum ama sadece sezaryen
benim kide uzaklıktan dolayı sizin için çok daha iyi olur ama her zaman beni herşeyden haberdar edin her zaman her türlü sorunuzda çekinmeyin bizde kayıtlı olmaya devam edeceksiniz hep dedi çok iyilerdi zaten çok sağolsunlar.

Maşallah saglikla gelsin bebis plesantanin önde olması sorun değil aşağıda olursa rahim ağzını kapatan ya da rahim ağzına yakın o zaman ilişki yasağı getiriliyor. Sizinkinde bir risk yok. Bebek şu an çok küçük sürekli pozisyon değiştirecek rahat rahat döner merak etmeyin o yüzden ters durması da önemli değil

benim doktorum detaylıyı 22. hafta yaptırırsın dedi liv bahçeşehirde yaptıracagım 21+5 e randevu aldım ama 5000 tl prof burda genelde herkes 3000 civarı yaptırıyor kararsız kaldım ya.

Çok teşekkür ederim içim rahatladı.Hepimizin ki sağlıkla gelir umarım

Benimki de çok uzakta, yine ne zaman isterseniz arayın dedi ama ilk söylediğimde çok bozuldu ben anadolu yakasındayım doktor halkalıda, yarım günüm gidiyordu bir de ben hep kustum mahvoldum yollarda. Özel muayenehane yerine hastane istiyordum yapacak bir şey yok artık sağlıklı olsun kuzular :)

Hastane çok daha iyi tabiki çok zorlu ve uzun yollardı neler çektik Allah biliyor. Rabbim hepimizin minnik yavrularının sağlıkla doğmasını nasip etsin neler cekiyorsak onlar için sağlıkla doğup sağlıkla buyusunlerde gerisi önemli değil ya

benim doktorum detaylıyı 22. hafta yaptırırsın dedi liv bahçeşehirde yaptıracagım 21+5 e randevu aldım ama 5000 tl prof burda genelde herkes 3000 civarı yaptırıyor kararsız kaldım ya.
Liv hastanesi her zaman daha pahalı oluyor ondandır canım özel muayenesi olan varsa onlar daha uygun olur araştırırsan

kızlar bebiş odası konuşulmuş, geçen gün ikea’ya gittik şu dolabı tasarlattık. başta böyle kapaksız kullanacağım içine ışık falan takacağız, sonrasında istersek alırız kapak diye düşündük. minişimin minnak elbiseleri görünsün fikir olur size de. eni toplam 250 cm boyu 200 cm, 5 kapaklıya denk geliyor. gençken falan komple kullansın dedik bi daha dolap almayız

İlaç demisken ben sadece bunları kullanıyorum gerçi benim ki de tup Bebek ama kullanan var mı bunları hiç?
Corasprin, renegenis ve euthyrox 4.haftadan beri kullanıyorum.
D vit, demir 12. Haftada verdi hala kullanıyorum.
Prilam 14.haftadan 21. Haftaya kadar kullandım.
Magnezyumu sordum ama vermedi. Kasılmaların başlarsa bakarız şuan gerek yok dedi.
Oksapar iğne 16.haftada başladı doğuma kadar... hatta doğum sonrası bile kullanabilirsin sonuclara göre karar vereceğim dedi, sonuclarım cıkmıs hematologa gidicem pazartesi.

Eee o zaman neler aldın paylaş bizimle
Bebek arabasını ablamdan öneriyle mini easywalker buggy turn modelini aldım. Piyasada araştırıp en güzel kapanışı olan arabaydı. Benim vizem bittiği için eşim yurtdışına gitti ve outletlerden 1 yaşına kadar giyebilceği herşeyi aldı desem yeridir. Kıyafet neredeyse 3-4 parça bişey anca aldım. Erkek olduğu için de zaten fazla çeşit yok ki alınacak bu arada göğüs pompasını şu eller serbest modunda olanını bir arkadaş önerdi ondan almayı düşünüyorum. En azından 1 tanesini. Öyle işte

Güzelmiş açıkçası beğendim ama kapak toz moz bakımından iyi olmaz mı? Birde sizin o da büyük galiba dolap dışında neler olacak? Odaya bakıp duruyorum o yüzden her fikir altın değerinde birde sizin bebiş kız mı erkek mi?

Kızlar bi de bir sürü sorum var onları sıralamam lazım. Bebişin böbreklerinden biri daha büyük dedi doktor değişebiliyor doğuma kadar dedi takip edilmesi gerekiyormuş. Perşembe 3te detaylı ultrason sonucunu aşırı merakla bekliyorum o yüzden. Böyle bişey yaşayan oldu mu aranızda böbrek büyüklüğü neye işaret acaba? Bir de sağlık ocağı benimle asla iletişim kurmadı. Bi kere gittim bilgileri aldı ama doktorum ayrılmış boşa düşmüşüm doktor seçtim ama yine arayan yok. Sizce arayıp peşine düşeyim mi bu durumun? Tetenoz aşısı için arayacaklar dedi doktorum ama sanırım ben onu 32. Haftada karma aşı olarak yaptıracağım. Bebişim küçükken virüsle karşılaşmasın dedi bir arkadaş mantıklı geldi hem karma içerisinde başka şeyler de var. Bu arada medipol acıbadem harika hocaya giden var mıdır aranızda acaba?

Canım böbrek kısmını neredeyse her anne adayı grubunda okudum hepsi de sonrasında düzelmiş. Ben 30 yaşındayım benim böbreklerimden biri küçükmüş daha yeni öğrendim geçen sene, bu zamana kadar hiç sorun yapmadı yani devam ederse de kritik bi şey olduğunu sanmıyorum.

Sağlık ocağı beni bi kere aradı şu zaman çağırıcaz edicez ama ses yok. Ben kendim gidicem kendi doktorumun yönlendirmesiyle. Karma dediğinde boğmaca varsa o canlı aşıymış bazı doktorlar çok karşıymış ama sen bilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…