Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Gerek yok dedi sadece ama şaşırdım. 6 Mart 2023 te elimi kesmiştim iki dikiş atıldı acildeki hemşire tetanoz vuruldun ama kısa süreli ilerde bir şey olursa yine gerekir dedi. Kısa süreli nasıl oluyor yani tek doz olduğu için mi öyle dedi gerek var mı acaba ya

Daha bir buçuk sene olmuş aslında iki dozu 5 yıl koruyorsa hatta 10 yıl diyende var tek doz mantık olarak 2 buçuk korur en az heralde ama eğer geçen sene olduysan ben olsam vurulmazdım ağır bir aşı zaten

Bebek arabası çok güzel bizde beğendik oto koltuğu 360 derece dönen hatta çocuk kemeri sokerse alarm sistemide vardı. Adac nedir bilmiyorum açıkçası
Bu arada baktım öğrendim. Bu oto koltukta ece-r belgesi mevcut yazıyor ürün özelliklerinde Kumraladamavituna1 bilgi icin de ayrıca teşekkürler

ADAC Testi Nedir?

Oto koltuklarında esas standart Avrupa Birliği'nce kabul edilen ve tüm Avrupa ülkelerinde satılan oto koltuklarında mecburi olan ECE-R 44/04 Belgesi’dir. Avrupa Birliği ülkelerinde satılmakta olan tüm oto koltuklarında bu standart oto koltuklarının arka kısımlarında bulunan turuncu renkli etiket ile belgelenmektedir. ECE-R 44/04 Belgesi, Avrupa Birliği'nin akredite ettiği laboratuvarlar tarafından verilmektedir.

Daha bir buçuk sene olmuş aslında iki dozu 5 yıl koruyorsa hatta 10 yıl diyende var tek doz mantık olarak 2 buçuk korur en az heralde ama eğer geçen sene olduysan ben olsam vurulmazdım ağır bir aşı zaten
Bende böyle düşünüyorum. Daha çok yeni sayılır tek doz bile yeterli görülüyor. Vurulmayacağım galiba

Kızlar doktorum tetanoza gerek yok dedi normal mi ilk defa gerek yok diyen kadın doğumcu
Benim doktorum da gerek yok dedi hatta yaptırmadık Perinatolag doktor özel e gitmiştim mesela o yaptır demişti yani herkesin fikri farklı burada önemli olan paslı şeylerden uzak durmak amaç ameliyatta aslında korunmak eskiden sagliksizdi dedi şimdi öyle değil dediği için rutin gittiğim doktor bizde yaptirmadik açıkçası ama doğru mu yanlış mı görecelik maalesef

Süper, ben de favorilere alayım çok teşekkür ederim

Benimde mantığıma yatmayan bu olmuştu aslında paslı şeyler artık ameliyathane nasıl olsun her şey steril evde vs doğum olsa anlarımda her şey hastanede birde ben daha önce bir çok ameliyat oldum rahim içinden parça falan alınmıştı taş ameliyatı burun ameliyatı vs neden o zaman aşı sormadılar da en ağır aşıyı gebelik sırasında yapıyorlar bunu mantığıma yatıramadım sonrada vicdan olarak rahat edemedim ya benim yüzümden bir şey olursa binde bir ihtimal dahi olsa bunun sorumluluğunu alamadım

Tek dozdan bile bahsetmedi hiç gerek yok dedi ilerleyen zamanlarda farklı ani bir durum yaşadığında vuruldunuz mu diye soruyorlar hatırlamıyorsunuz tekrar vuruluyorsunuz falan dedi
Evet bana da sordu hiç yaptırdın mı diye ben hatırlamadığımı söyleyince o zaman tek doz yaptırsan yeterli 2.doza gerek yok demişti benim takibimi perinatolog yapıyor buarada. Doktorlar arasında farklı görüşler olabiliyor ama tetanoz ve şeker yüklemesi konusunda

Neye karar verdin peki canım?

Bende bilmiyorum adac olması şart mı ben oto koltuğu alırken 360 derece dönmesine ve kaç kg taşıdığına bakıyorum sadece onun dışında bir de fiyat tabi kızlar battık biz kızlarrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…