2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Arkadaşlar teşekkür ederim duaya çok ihtiyacım var..gece acilde iğne yaptılar kadın doğumcu yoktu..sabah kendi doktoruma gittim..dün ultrasonda hiçbirşey yoktu bugün keseden 3 kat daha büyük kanama alanı göründü şok oldum bir anda nasıl bu kadar oldu..çok bel ağrım var..doktorum rapor verdi yat dedi..bu arada kalp atışını gördük🥹 inşallah bırakmaz beni bebeğim sımsıkı tutunur bana🤲🤲🤲
İnşallah cnm. Yat dinlen rabbime güven. Bebisine sımsıkı sarıl

Arkadaşlar genel manada dış sese çok kulak veriyorsak dıştan güdülenme dıştan motivasyon olarak hep beslenme varsa hayatımızda bence de bu forma girmeyelim. Hatta sosyal olmayalım çalışmayalım tv izlemeyelim gazete okumayalım insanlarla görüşmeyelim. İş yerinde arkadaşım hamileyim lekelenmem var vs dedikten sonra mesela bana arkadaşının 7 aylıkken bebeğinin kalbinin durduğunu suni sancıyla doğurttuklarını sütünün günlerce göğsünden aktığını anlattı. Bir yıl önce bi tanıdığım doğan bebeğini sebep yokken kırk gün sonra kaybetti mesela. Annem ablamı yıllar önce doğduktan 11 ay sonra bir anda ishal olmasıyla kaybetmiş. Bugün haberde 4 yaşındaki çocuğun babası tarafından görülmeyip traktörle ezildiğini izledim mesela… yani bir tarafımız beyaz bir tarafımız karanlık. Bir yerde ölüm var bir yerde doğum. Burda birilerinin bebeği tutarken birileri olumsuz sonuç alabiliyor. Bir anda sevinip bir anda üzülebiliriz. Dış etkenler çok kader var mesela çocuğumuz doğduktan sonra bile onu bekleyen bir sürü tehlikeleri düşünüp hayatımımızı zindan mı edelim Biz birbirimize burda hep destek olduk. Naçizane ben çok şey öğrendim burda. Ama asla etkilenmedim zaten kritik bir durum varsa doktorumla görüştüm. Allah nasip etmeyecekse de imtihanımız olacak zaten. İnançlı bi insansak şayet hayatta hep tevekkül haliyle yaşamak ömrümüzü yaşamayı hep daha da kolaylaştırır. Rabbim imtihanımız kolaylaştırsın. Endişeyle, telaşla beklediğimiz şeyin kabul olmuşluğunun sevincini mutluluğunu nasip etsin her birimize. Her ne olursa olsun dayanma gücü sabır versin. 🤲İyikş bu formdaki arkadaşlar var İyiki birileriyle ortak şeyler yaşayıp konuşabiliyoruz en önemlisi birbirimizi anladığımız tek platform hepimizin gönlü hep çiçek açsın.🌸hayırlı geceler arkadaşlarım 🥰❤️
Çok iyi yazmışsınız gerçekten böyle herşeyden nem kapmamalıyız 🤗❤️

İnşallah cnm. Yat dinlen rabbime güven. Bebisine sımsıkı sarıl
Canım sana dua ettim ama ismen anmak daha iyi sık sık etmek isterim adın ne? Rabbimin izniyle hayırlı, iyi, güzel sonuçlar alacaksın🥰 kendini Allah a emanet et🥹bugünler de geçecek iyi olmana çok sevindim💪🏻daha da iyi olacaksın canım güzel düşünelim güzel şeyler olsun❤️

Kizlar ben her gun 5 gibi uyaniyorum karnim kazinarak sonra geri uyuyamiyorum. Sonra butun gun zombi gibi geziyorum. Boyle erken uyanan var mi?

piner piner bizi haberdar et doktor gorusmesi nasil gecti?
Merhaba canım şimdi geldim.Anlamsız bir gün yaşadım.Ne yapacağımı düşünüyordum. Hastaneye gittim. Doktorum ne haftasını söyledi ne boyunu. Israrla sordum söylemedi.Sadece keselerin geçen haftaya göre baya büyüdüğünü gördüm.ultrasonu bence arızalı.Büyük beneğin kalp atışı ekranda net görülüyor.Ama sesini duyamadık.Küçük bebeği de kese içinde gördük ama odaklanamadı.Yani bildiğiniz sinir krizindeyim. Eşimle az önce başka bir doktora muayene olma durumunu konuşuyorduk. Bilemiyorum yine bir belirsizlik

Merhaba canım şimdi geldim.Anlamsız bir gün yaşadım.Ne yapacağımı düşünüyordum. Hastaneye gittim. Doktorum ne haftasını söyledi ne boyunu. Israrla sordum söylemedi.Sadece keselerin geçen haftaya göre baya büyüdüğünü gördüm.ultrasonu bence arızalı.Büyük beneğin kalp atışı ekranda net görülüyor.Ama sesini duyamadık.Küçük bebeği de kese içinde gördük ama odaklanamadı.Yani bildiğiniz sinir krizindeyim. Eşimle az önce başka bir doktora muayene olma durumunu konuşuyorduk. Bilemiyorum yine bir belirsizlik
Neden böyle bir şey yaptı acaba? Ultraosn kağıdında yazmiyor mu kaç haftalık olduğu bebek ölçüsü vs

Allah allah bu haftada artik cok net gorulmesi lazim. Ben olsam doktorumu degistirirdim gercekten.

Bu arada kalp gorulduyse duymaya gerek yok. Burda da dinletmiyolar. Acaba kucuge neden odamlanadi. Ve boyutlari neden soylemedi. Umarim
Baska bi ultrasonda cevaplarini alirsin canim

Neden böyle bir şey yaptı acaba? Ultraosn kağıdında yazmiyor mu kaç haftalık olduğu bebek ölçüsü vs
Vermedi kağıdı.Aramız bozulacak az kaldı. İstiyor ki iyice bekleyim 2-3 hafta sonra geleyim. Ben de istemiyorum.Üzerimde stres yaratıyor.Migrenim tuttu bu sabah

Chat cbt ye yazdım muayene sonucumu şöyle demiş 😁:

Hamileliğin 7. haftasında, ultrasonda fetal kalp atışını görmek ve bazen duymak yaygındır, ancak bu, kullanılan ultrasonun türüne ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Transvajinal ultrasonların bu aşamada kalp atışını tespit etme olasılığı abdominal ultrasonlara göre daha yüksektir.

Fetal kalp atış hızı: Bebeğin kalbi genellikle 5-6 hafta civarında atmaya başlar ve 7 haftaya gelindiğinde hız genellikle dakikada 90-110 atış arasındadır, ancak değişebilir.
Netliği etkileyen faktörler: Embriyonun konumu, ultrason makinesinin kalitesi ve teknisyenin deneyimi, kalp atışının net bir şekilde tespit edilip edilmemesini etkileyebilir.
7. haftada kalp atışı net bir şekilde duyulmuyorsa genellikle beklenmesi ve bir veya iki hafta sonra tekrar ultrason yapılması önerilir. Rehberlik için daima sağlık uzmanınıza danışın.

Chat cbt ye yazdım muayene sonucumu şöyle demiş 😁:

Hamileliğin 7. haftasında, ultrasonda fetal kalp atışını görmek ve bazen duymak yaygındır, ancak bu, kullanılan ultrasonun türüne ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Transvajinal ultrasonların bu aşamada kalp atışını tespit etme olasılığı abdominal ultrasonlara göre daha yüksektir.

Fetal kalp atış hızı: Bebeğin kalbi genellikle 5-6 hafta civarında atmaya başlar ve 7 haftaya gelindiğinde hız genellikle dakikada 90-110 atış arasındadır, ancak değişebilir.
Netliği etkileyen faktörler: Embriyonun konumu, ultrason makinesinin kalitesi ve teknisyenin deneyimi, kalp atışının net bir şekilde tespit edilip edilmemesini etkileyebilir.
7. haftada kalp atışı net bir şekilde duyulmuyorsa genellikle beklenmesi ve bir veya iki hafta sonra tekrar ultrason yapılması önerilir. Rehberlik için daima sağlık uzmanınıza danışın.
Hizini soyledi mi goruntuden?

X