2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Bana ev yoğurdu tuketmememi,pastörize süt veya yoğurt tuketmemi,kahve çay icmememi söyledi.Baligi ben sordum,büyük balıkları onermiyoruz dedi.

Bana ev yoğurdu tuketmememi,pastörize süt veya yoğurt tuketmemi,kahve çay icmememi söyledi.Baligi ben sordum,büyük balıkları onermiyoruz dedi.
Ev yogurdu tüketilmemesi mi gerekiyormuş ben şok. Ben daha cok Yoğurt yemeye çalışıyorum faydalı diye kız hemde asıl ev yoğurdu tüketmeye çalışıyorum her gün 1 kase yiyorum

Transfer esnasında hemşire söylemişti ben de çok şaşırmıştım,dün doktora tekrar sordum,eğer iyi pisiremezsek sütü bakteriler olmezmis ve bebeğe zarar verirmiş,çok çok iyi pisirirsen yiyebilirsin ama riske atmamak adına pastörize olanı tercih edin dediler.

Normal sütte mi yasak Allah allah ben valla ev yoğurdu da yiyorum normal sütte iciyorum valla suan cook şaşkınım yanlış şeyler mi yapmışım
İnan ben de çok şaşırmıştım ,hatta sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gittim,oradaki ebe de pastörize süt iç kesinlikle dedi,ben de hazır şeyleri hiç sevmiyorum ,süzme yoğurt aldım onunla idare edeceğim bı sure

Normal sütte mi yasak Allah allah ben valla ev yoğurdu da yiyorum normal sütte iciyorum valla suan cook şaşkınım yanlış şeyler mi yapmışım
Canım sütü çok iyi pişirip içersen olurmuş yumurta da öyle çok iyi pişmiş yenmeliymiş bi de pastörize sütleri önermiyorlar hamilelere

Kahve transferden sonraki gün sütlü olarak bi tane içmiştim sonra hiç içmedim bi ara arkadaş nescafe almıştı haberi yok diye bişey diyemedim içtim 😂çayda günde iki tane açık içiyorum. Şimdi doktora tekrar sordum çaya bişey demedi ama kahve bi fincanı geçmesin dedi ben güneş kremi vs sürüyordum c vitamini serum onları kullanma dedi
Yaaa Güneş kremsiz nasıl olacak🥹

Son düzenleme:
Anladim cnm valla 25-30 dk kaynatiyotum sütü öyle içiyorum ama yanlış mi yapiyorum valla bilemedim
Ya canım farkındaysan herkes bişey söylüyor ne doğru ne yanlış bilmiyorum ama şunu söyleyim hamilelere hiç bi süt iyi gelmiyor iyi bir kaynaktan biliyorum ara sıra kefir için diyorlar o da tabi sade kefir

Çayı bende içiyorum ama kahveye cesaret edememiştim kafein olarak daha yüksek değerde diye. Valla bende güneş kremi kullanıyorum bi önerisi oldu mu? Mineral filtreli olanları öneriyorlar galiba

Galiba bende icicem çok çekiyor canım 🫣🤭
Yok ya şimdilik hiç bişey kullsnms cilt emiyor dedi ben şimdiye kadar hep kullandım ama cildim çabuk lekeleniyor diye

X