2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Negatif alan bütün arkadaşlarım sizi gönülden kucaklıyorum. Ne desek boş içinizde ki acıyı, sizi teselli etmez biliyorum ama daha güçlü ayağa kalkmalısınız. Kendinizi yıpratmayın ki ilerde kucağınıza alacağınız miniğinizin güçlü sağlıklı annesi olsun 🌹
Rabbim gönüllerinize İnşirah ferahlığı versin, sınavınızı kolaylaştırsın 🤲🏻

Kızlar şimdi tabiki önümüzdeki maçlara bakıcaz artk o yüzden size bir sorum olacak lütfen görenler yanitlayabilirmi🤣 yumurta kalitesizlik olan embriyoları 5.güne gitmeyen kalan 3.günleri bb bc cc kalitesi düşük olanlar ne yaptınız yaptiginiz şeylerden sonuç aldinizmi ne kadar sürede sonuç aldnz teşekkürler şimdiden 😘
İşte bu asla pes etmek yok. Yorulabilirz dinlenebiliriz ama asla mücadelemizde pes etmemeliyiz💪👏
Pozitifi gördüm elhamdülillah ama benim asıl mucadelem şimdi başlıyor 💪🤲
Yaşım 34 ve yaklaşık 8 yıldır evliyim. 2020 yılına kadar 1 kez kimyasal gebelik , 1 kez aşılama ile nasip olan bir gebeligimde erken doğum (senelerce kendime gelemedim) ve süpriz bir gebelik (dış gebelik) yaşadığım şehirdeki en iyi doktorlardan birine adetime 1 gün kala öğrenip gitmeme rağmen fark etmedi ve 7,5 haftalıkken (ölüyordum nerdeyse sol bacagimi kesseler hissetmezdim hafta sonu üni hastanesinde yatisimi yaptı gelmedi beni ortada bıraktı ) ameliyatla sol tüpümü aldılar. Ondan sonra 6 ay korunma suresi oldu ve tekrar denemeye başladık nasip olmadı. 2022 nin sonunda tüp bebek karari aldık eşim anca kabullenebildi. Deprem olunca herşey durdu 2023 temmuzda sıfırdan başladık ve öyle diyet yürüyüş yapmaya çalışıyordum. Herşey güzel gidiyordu yani hekim öyle diyordu. 2024 Ocak ayına kadar iki trasfer yapıldı negatif. Ve doktor önceki negatifi oğluma hamile iken yaşadığım preeklampsiye bagladi. İkinci transferde bir sürü ilaç kullandirdi bağışıklık baskilamak kadar ve yine negatif olunca senin yumurta kalitesizliginden olmuyor dedi. Basimdan aşağı kaynar sular döküldü.
Sonra bu forum sayfasinda çok mesaj okudum takviyeler beslenme öneriler doktorlar kimler neler yapmış? Ocak ayında internetten kendime maxijuno ve eşime de maxigo aldım ve dahiliyeye gittim eksik vitamin mineral değer ne varsa ilacını takviyesini kullandim. Forumda tüp bebek alanında çalışan diyetisyenler olduğunu ogrendim ve Instagram'da bir kişi takip ettim. Aklıma yattı Şubat ayında danışmanlık almaya başladım. Sevdiğim çoğu şeyden vazgeçtim. Zamanla da bu düzene alıştım. Bu arada diyetisyenim ne olursa olsun bana hep dönüş yaptı bana başka takviyeler başlattı hayatımda yemedigim icmedigim şeyler deneyimledim. Başka bir merkezde Mayıs ayinda opu yapıldı. Ve önceki opuma göre daha çok yumurta ve daha kaliteli embriyolar gelişti elhamdülillah. Ve bu ayda transfer oldum. Hala diyetisyenimle devam ediyorum ve inşallah bu süreçte hep devam edeceğim. Negatif olsaydı hidrosalpenks ten dolayı diğer tüpümü de aldırmam gerekiyordu.
Benim için asıl şimdi başlıyor dememin sebebi hipertansiyon, Rh uyusmazligi, gestasyonel diyabet öyküsü, prreklampsi öyküsü, doğuştan gelen idrarda protein kaçağı gibi dikkat etmemiz gereken durumlar var.
Herkesten dua bekliyorum. Bende hepiniz için dua ediyorum. Allah'ım hepimizin yar ve yardımcısı olsun
Kısacası pes etmek yok. Mücadele etmek ve dua etmek var. 💪 Yolumuz uzun inişli çıkışlı bunu zaten biliyoruz. Yani en azından ben kendi adıma bu şekilde düşünüyordum. Allah'ım hepimize sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin 💐 🤲

Forumda saatlerce kıpırdamadan yatanları okuyunca paniğim tuttu 😂😂
Önceki transferlerimde bir saat kafamı bile kaldirtmadan yatirmislardı. Günlerce evde yattım. Negatifti. Bu transferde odaya geldim istediğin zaman tuvalete gidip hemen gelip geri yatabilrsin dediler gayet rahattım. Evde de ilk üç gün biraz daha yattim ama en fazla 45 dakkada bir kalkıp evde 10 dk yürüyüş yaptım. Diğer günler evde yürüdüm yattım kalktım oturdum rahattım. Elhamdülillah sonu pozitif. Herşey nasip kısmet ama.simdiki hekimim rahmin kan akışını arttirman gerekiyor demişti bool su ve kendinizi yormadan eğilip dogrulmadan yürüyüş önemliymiş. Yani panik yapma Allah'ım rast getirsin nasip etsin 💐😊😊

Kızlar şimdi tabiki önümüzdeki maçlara bakıcaz artk o yüzden size bir sorum olacak lütfen görenler yanitlayabilirmi🤣 yumurta kalitesizlik olan embriyoları 5.güne gitmeyen kalan 3.günleri bb bc cc kalitesi düşük olanlar ne yaptınız yaptiginiz şeylerden sonuç aldinizmi ne kadar sürede sonuç aldnz teşekkürler

Kızlar şimdi tabiki önümüzdeki maçlara bakıcaz artk o yüzden size bir sorum olacak lütfen görenler yanitlayabilirmi🤣 yumurta kalitesizlik olan embriyoları 5.güne gitmeyen kalan 3.günleri bb bc cc kalitesi düşük olanlar ne yaptınız yaptiginiz şeylerden sonuç aldinizmi ne kadar sürede sonuç aldnz teşekkürler şimdiden 😘
Ben şimdi ımpryl başladım .dr bunu söyledi . Mfk takvıyelerımde var. Açıkçası bunları kullanacağım benim de embrıyom 5aa idi ama tutmadı 8yumurtadan 2tane çok iyi kalıte vardı.3.gunde bunları dondurduk daha sonrakı ay 5.gune gidenı koyduk.diğeri gitmedi.acıkcası gitmeme nedenı laboratuvar olabılır mı diye kafamı kurcalıyor

Ben şimdi ımpryl başladım .dr bunu söyledi . Mfk takvıyelerımde var. Açıkçası bunları kullanacağım benim de embrıyom 5aa idi ama tutmadı 8yumurtadan 2tane çok iyi kalıte vardı.3.gunde bunları dondurduk daha sonrakı ay 5.gune gidenı koyduk.diğeri gitmedi.acıkcası gitmeme nedenı laboratuvar olabılır mı diye kafamı kurcalıyor
Bende prowomen kullandm yaklasik 2 ay hiç bir faydasını goremedm

Benim ilk defa embriyom 5.güne gitti içlerinden bi tane 5cb embriyom oldu onu embriyolog dondurmaya uygun görmedi gebelik getirme oranı %15 boşa dondurup dondurma ücreti ödemeyin demişti ve dondurmadik. Ama öncesinde yumurta kalitesini artırıcı şeyler yapabilirsiniz eşinizle beraber oda sperm kalitesini artırabilir. Faydası oluyor.
Tamam canm araştiriyorum şuan bakalm😀😀

Maxigo ve maxijunoyu araştırmanı öneririm içeriği gayet güzel ve d vitamini magnezyum da kullanabilirsin uyku kaliten düşükse melatonin vucuda kaliteli uyku salgılatıyor bütün vitaminlerine baktırıp takviyeye baslayabilirsin ve sebze balık agirlikli beslenmeyi öneriyorlar bide canım

Kızlar ya kafama yine bir şey takıldı🤔 sabah demiştim ya doktor aradı, 3 embriyo var ama kaliteleri çok iyi görünmüyor, yine de gün içinde tekrar bakılacak dedi diye. Öğleden sonra embriyolog aradı, 2 tanesinden biyopsi alıp dondurduk dedi. Biri 4bb, biri de 4cc mi ne.
Yani şimdi aklıma takıldı, sabah doktor çok transfer etme taraftarı konuşmadı bana. Öğleden sonra embriyolog acaba doktora sormadan mı dondurdu? Çünkü transfer düşünülmeyen bir embriyo için neden ben dondurma+saklama+biyopsi için yaklaşık 20bin ödeyeyim ki?

Aslında bu takvıyelerın en az 3ay kullanılması gereklı .yumurta oluşup kalıtelı olup atılması 3ay süre zarfında oluyor .o yüzden dr bey bana ekımde görüşelim dedi.bence sizin de elınızde varsa yine de devam edin derim bence 🌸

Kızlar ya kafama yine bir şey takıldı🤔 sabah demiştim ya doktor aradı, 3 embriyo var ama kaliteleri çok iyi görünmüyor, yine de gün içinde tekrar bakılacak dedi diye. Öğleden sonra embriyolog aradı, 2 tanesinden biyopsi alıp dondurduk dedi. Biri 4bb, biri de 4cc mi ne.
Yani şimdi aklıma takıldı, sabah doktor çok transfer etme taraftarı konuşmadı bana. Öğleden sonra embriyolog acaba doktora sormadan mı dondurdu? Çünkü transfer düşünülmeyen bir embriyo için neden ben dondurma+saklama+biyopsi için yaklaşık 20bin ödeyeyim ki?
Neden pgt yapiliyor

4bb için neden olumsuz konuştular ki iyi gibi duruyor
Bana 4bb ve 3aa transfer yapılacak bu sefer ki elimde kalan embriyolar bunlar ve olumsuz birşey söylenmedi şu ana kadar

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    132,7 KB · Görüntüleme: 41
Neden pgt yapiliyor
Şöyle, doktorum bu 4bb 4cc embriyolar özelinde istemedi pgt’yi. En başından önermişti daha, sonuç atıyorum 5aa da olsa pgt isteyecekti transfer öncesi, neden bilmiyorum yaşımdan ötürü heralde.
Peki o embriyolardan neden biyopsi alındı derseniz, benim doktorum şu şekilde yapıyor. 5.güne giden her embriyodan biyopsi aldırıp öyle donduruyor, sonradan pgt gerekirse donmuşu çözüp tekrar biyopsi alma derdi olmasın diye. Sen pgtye yollasan da yollamasan da o biyopsiyi alıyor yani dondurmadan önce.
Benim anlamadığım sabah doktor büyük ihtimal transfer olmayacak dedi, öğleden sonra embriyolog dondurduk diye aradı acaba doktorun haberi olmadan mı dondurdu anlamadım. Aradım açmadı da daha. Doktor transfere gerek görmediyse keşke dondurulmasaydı imha olsaydı.

4bb için neden olumsuz konuştular ki iyi gibi duruyor
Bana 4bb ve 3aa transfer yapılacak bu sefer ki elimde kalan embriyolar bunlar ve olumsuz birşey söylenmedi şu ana kadar
Bilmiyorum ki, sabah doktor bb falan demedi, sadece kalitesi iyi değil fragmantasyonları fazla dedi. Transfer olmayacak gibi mi duruyor dedim evet dedi. Sonra 4bb olayını embriyolog arayıp söyledi saat 3 gibi.

X