2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Merhaba bende pcos luyum 3 kere aşılama yaptım. İlk aşılamam da kimyasal gebelik oldu diye 2 defa daha denedim ama şimdiki aklım olsaydı direk tüp bebeğe yönelirdim. Maddi manevi yorucu bir süreç ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi bence
Teşekkür ederim 🤗 siz tüp bebek yaptınız mı peki inşallah gebesinizdir. Gerçekten çok zorlayıcı süreçlerden geçiyoruz rabbim yardımcımız olsun

Şöyle söyliyim ben 23 yaşındayım 7 ayıma girdim şubatta transferim olmuştu şu son 2 gündür sadece geceleri arada beni uyandırıyor böyle sanki çürük var da onun ağrısı gibi çenemi açıyorum bi acıyo sonra geçiyo gündüz hiçbişey yok ama ne yemek yerken ne bişey muhtemelen 20’lik dişimden kaynaklı çünkü yanındakiler hep kanal tedavili ben 7 ayıma yeni girdim son aylarda diş ağrısı oluyor demişlerdi ondan mı başladı bilmiyorum
Eşimde diyor diş sağlığına dikkat edersen bisey olmaz boş yere zaman kaybı olmasın transferini ol diyor

Ballarım negatif sonuç alınca doktor ilaçları kullanma dedi sizde kestiniz değil mi? 3 ay erteleme kararı aldım doktorda iyi olur dedi siz ne düşünüyorsunuz hemen devam mı yoksa ara verecek misiniz sizde?
Canim benden sana tavsiye.. negatifle yerle yeksan olmadiysan ilk adetinle tekrar git.. ilaclara bunyen alisikken devam et. Yasim 41 ilkinde negatif oldu. 3. Gun sonra adet olup hemen 2. Ye basladim suan 10. Haftamdayim.. ümidinizi kaybetmeyin olumlu düsunun olumlu olsun...

Yumurta toplamamın üstünden 3ay gecmelı diye biliyorum .bendr kortızon hariç hepsinı bıraktım onu da yavaş yavaş bırakıyorum

Bilmiyorum ki, sabah doktor bb falan demedi, sadece kalitesi iyi değil fragmantasyonları fazla dedi. Transfer olmayacak gibi mi duruyor dedim evet dedi. Sonra 4bb olayını embriyolog arayıp söyledi saat 3 gibi.
Ben 4aa ve 4bb transfer oldum ve tuttu.Allah nasip ederse yarın keseyi görmeye gidicem.yani kalitelere okdar takılmayın rabbim ol derse her türlü olur.

Kızlar şimdi tabiki önümüzdeki maçlara bakıcaz artk o yüzden size bir sorum olacak lütfen görenler yanitlayabilirmi🤣 yumurta kalitesizlik olan embriyoları 5.güne gitmeyen kalan 3.günleri bb bc cc kalitesi düşük olanlar ne yaptınız yaptiginiz şeylerden sonuç aldinizmi ne kadar sürede sonuç aldnz teşekkürler şimdiden 😘
Merhaba tüp bebekte farklı 2 merkezde deneme yaptık, 4. Denememde embriyolarımız 5. Güne ulaştı, iyi kalitede. Bu süreçte daha temiz beslenmeye başladım, kuru yemiş bal vs. doktorumun tavsiyesi ile co enzimq10 takviyesi kullandım. Dondurulacak embriyomuz bile kalmıyordu, bu son denememizde 2 tanesi transfer edildi, 3 tane de dondurabilme şansımız oldu çok şükür.

Ben 4aa ve 4bb transfer oldum ve tuttu.Allah nasip ederse yarın keseyi görmeye gidicem.yani kalitelere okdar takılmayın rabbim ol derse her türlü olur.
maşallah🧿 ama benimki 6.gün, doktor ondan soğuk bakar gibi konuştu heralde. Direkt haftaya gelirsiniz takviye başlarız vs. diye konuştu. Adam tatildeyken telefonda konuştuk ayaküstü, haftaya gidince tam bilgi alıcam bakalım.

maşallah🧿 ama benimki 6.gün, doktor ondan soğuk bakar gibi konuştu heralde. Direkt haftaya gelirsiniz takviye başlarız vs. diye konuştu. Adam tatildeyken telefonda konuştuk ayaküstü, haftaya gidince tam bilgi alıcam bakalım.
6.gun 5.gunden de iyi derler tutunma açısından.benimde bi tane 6.gune ulaşmış 5aa donmus embriyom var.bak cidden kaliteleri takılıp kendini strese sokma.gecen sende benim 2bb 3bb kadar düşük kaliteli embriyolarim tutmustu

Aslında bu takvıyelerın en az 3ay kullanılması gereklı .yumurta oluşup kalıtelı olup atılması 3ay süre zarfında oluyor .o yüzden dr bey bana ekımde görüşelim dedi.bence sizin de elınızde varsa yine de devam edin derim bence 🌸
Takviyelerin 3 ay sonra etki etmesi spermler için geçerli sanırım, yumurta kalitesi aydan aya değişiklik gösterir, takviyeden bağımsız. Ama tabiki daha uzun süre kullanmak faydalı olabilri. Ben 1 ay co enzim q10 kullandım ve temiz beslendim ve o ay toplanan yumurtalarım ilk kez 5. Güne iyi kalitede ulaştı. Tesadüf de olabilir elbette, benim yorumum.

Merhaba tüp bebekte farklı 2 merkezde deneme yaptık, 4. Denememde embriyolarımız 5. Güne ulaştı, iyi kalitede. Bu süreçte daha temiz beslenmeye başladım, kuru yemiş bal vs. doktorumun tavsiyesi ile co enzimq10 takviyesi kullandım. Dondurulacak embriyomuz bile kalmıyordu, bu son denememizde 2 tanesi transfer edildi, 3 tane de dondurabilme şansımız oldu çok şükür.
Tamam canm çok teşekkürler Qenzim10 aklimda bakalm

Arkadaşlar merhaba, rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🤲🏻 benim 1 tane dondurulmuş embriyom var genetikten temiz geldi. Şimdi regli bekliyorum donmuş transfer için…
Aranızda transfer sürecinde ilaçları not eden oldu mu? Hangi ilaçları kullanıyoruz bir de maliyet kabaca ne tutuyor bilen var mı? Çok sıkıştık hesaplı gitmem gerekiyor şehir dışından gideceğim kalacak yer ve yemek parası da hesaplıcaz eşimle de size sorayım dedim
Canım Gökalp hoca
Estrofem
Coraspirin
Bağışıklık baskılayıcı
Kan sulandırıcı igne
D vitamini
Progestan fitil
Progestan iğne
Transfere kadar antibiyotik kullandiriyor.

500 civarı tutuyir bunlar

Ballarım negatif sonuç alınca doktor ilaçları kullanma dedi sizde kestiniz değil mi? 3 ay erteleme kararı aldım doktorda iyi olur dedi siz ne düşünüyorsunuz hemen devam mı yoksa ara verecek misiniz sizde?
Ben de geçen hafta negatif aldım bi adet dondurulmuş embriyom var hoca hemen başlayalım dedi ama ben Eylül ayı adetimle başlayalım dedi tamam ama çok uzatmayalım dedi

Ben de geçen hafta negatif aldım bi adet dondurulmuş embriyom var hoca hemen başlayalım dedi ama ben Eylül ayı adetimle başlayalım dedi tamam ama çok uzatmayalım dedi
Opu mu olacaksın yoksa bir adet olan mı transfer edilecek ?

X