2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Kızlar şimdi tabiki önümüzdeki maçlara bakıcaz artk o yüzden size bir sorum olacak lütfen görenler yanitlayabilirmi🤣 yumurta kalitesizlik olan embriyoları 5.güne gitmeyen kalan 3.günleri bb bc cc kalitesi düşük olanlar ne yaptınız yaptiginiz şeylerden sonuç aldinizmi ne kadar sürede sonuç aldnz teşekkürler şimdiden 😘
Bende. Bu durumdan müzdaribim gerçekten ya inşallah bu şekilde olupta pozitif olanlar vardır da gözümüz açılır 🥹

Ay ne bileyim, sorun zaten yumurta kalitesizliği. E aylar geçip yaşım arttıkça yumurtalarım daha kalitesizleşecek diye panik aldı. Kalitesiz diye olmuyor, olmadıkça kalitesizleşiyor. Kısır döngü. Kısır kelimesine de kılım artık :KK70:
Hayır ya takviyeler özel diyetler dur Allah daha tüm kapıları kapatmadı ya hiç yumurtan olmasaydı. Emin ol altın yumurtanı bulacaksın 😊

Eğer cevaplamazsaniz kaderime kahır eder mık gbi küser gider konu açarım 🤣🤣🤣🤣
Walla canım benim don 3. Gün embriyolarım kullanıldı. Bana doktorum oluşan öncede hiçbiryer vermedi. Ama daha önce gittiğim bi doktor q10 ve omega 3 vermişti. Bende Allah var hiç kullanmadım. Ama bu sefer ne bulursam içeceğim😂

Bilmiyorum ki, sabah doktor bb falan demedi, sadece kalitesi iyi değil fragmantasyonları fazla dedi. Transfer olmayacak gibi mi duruyor dedim evet dedi. Sonra 4bb olayını embriyolog arayıp söyledi saat 3 gibi.
Yani bilmiyorum çok yorumda yapmak istemiyorum ama 4bb kötü bi embriyo değil. Madem kötü keşke sınıflandırmayı farklı yapsaymış embriyolog. İsterseniz tekrar görüşün embriyolog ile. Hakkınızda hayırlısı olsun

Şöyle, doktorum bu 4bb 4cc embriyolar özelinde istemedi pgt’yi. En başından önermişti daha, sonuç atıyorum 5aa da olsa pgt isteyecekti transfer öncesi, neden bilmiyorum yaşımdan ötürü heralde.
Peki o embriyolardan neden biyopsi alındı derseniz, benim doktorum şu şekilde yapıyor. 5.güne giden her embriyodan biyopsi aldırıp öyle donduruyor, sonradan pgt gerekirse donmuşu çözüp tekrar biyopsi alma derdi olmasın diye. Sen pgtye yollasan da yollamasan da o biyopsiyi alıyor yani dondurmadan önce.
Benim anlamadığım sabah doktor büyük ihtimal transfer olmayacak dedi, öğleden sonra embriyolog dondurduk diye aradı acaba doktorun haberi olmadan mı dondurdu anlamadım. Aradım açmadı da daha. Doktor transfere gerek görmediyse keşke dondurulmasaydı imha olsaydı.
Ama böyle biseye doktorla embriyolog konuşup karar veriyor kafalarına göre yaptıklarını düşünmüyorum. 4bb çok kötü bir embriyo değil belki pgt den sağlıklı gelecek bilinmiyor ki

Yani bilmiyorum çok yorumda yapmak istemiyorum ama 4bb kötü bi embriyo değil. Madem kötü keşke sınıflandırmayı farklı yapsaymış embriyolog. İsterseniz tekrar görüşün embriyolog ile. Hakkınızda hayırlısı olsun
Benim anca 6.gün blast oldu ve 4bb dendi. Utanmasa 7.güne gidecekti yani😊 gelişimi yavaştı belki ondan sıcak bakmadı doktor. 5.günde blast olan 4bb ile benimki bir olmayabilir belki de bilmiyorum ki.

Ama böyle biseye doktorla embriyolog konuşup karar veriyor kafalarına göre yaptıklarını düşünmüyorum. 4bb çok kötü bir embriyo değil belki pgt den sağlıklı gelecek bilinmiyor ki
Potansiyeli az olan ve 6.gün akşamında anca gelişen embriyo için pgt yaptırmak çok istemiyorum ya, gereksiz masraf gibi geliyor açıkçası. Doktorla konuşucam bakalım sonradan 4bb kafasına yattıysa yaptırıcaz mecbur😬 ama sabah hiç o kafada degildi.

Walla canım benim don 3. Gün embriyolarım kullanıldı. Bana doktorum oluşan öncede hiçbiryer vermedi. Ama daha önce gittiğim bi doktor q10 ve omega 3 vermişti. Bende Allah var hiç kullanmadım. Ama bu sefer ne bulursam içeceğim😂
Evet Q10 çok gördüm bende onu kullanmayı düşünüyorum bakalm 3 ay

Aslında bu takvıyelerın en az 3ay kullanılması gereklı .yumurta oluşup kalıtelı olup atılması 3ay süre zarfında oluyor .o yüzden dr bey bana ekımde görüşelim dedi.bence sizin de elınızde varsa yine de devam edin derim bence 🌸
Evet canm en az 3 ay düzenli kullanılması lazmmis biliyorum bu sefer öyle yapicam erkenden baslicam şuan 1 ay Bi vücudum alınsın diyorum diğer aya takviyelere vitaminlere baslarm insallah

Kızlar daha önce 20lik dişini kestiren var mı aranızda kısmet olursa transfer olucam özelde ki dis ve çene cerrahi beni çok korkuttu ben hayatımda böyle bisey görmedim bu hamilelikte sana çok sıkıntı yapar falan diye bir bilgisi olan var mı lütfen yazsin
Şöyle söyliyim ben 23 yaşındayım 7 ayıma girdim şubatta transferim olmuştu şu son 2 gündür sadece geceleri arada beni uyandırıyor böyle sanki çürük var da onun ağrısı gibi çenemi açıyorum bi acıyo sonra geçiyo gündüz hiçbişey yok ama ne yemek yerken ne bişey muhtemelen 20’lik dişimden kaynaklı çünkü yanındakiler hep kanal tedavili ben 7 ayıma yeni girdim son aylarda diş ağrısı oluyor demişlerdi ondan mı başladı bilmiyorum

Potansiyeli az olan ve 6.gün akşamında anca gelişen embriyo için pgt yaptırmak çok istemiyorum ya, gereksiz masraf gibi geliyor açıkçası. Doktorla konuşucam bakalım sonradan 4bb kafasına yattıysa yaptırıcaz mecbur😬 ama sabah hiç o kafada degildi.
Gelişim göstermeyecegini düşünmüştür belki. Konuşunca sebebini öğrenirsin canım

İşte bu asla pes etmek yok. Yorulabilirz dinlenebiliriz ama asla mücadelemizde pes etmemeliyiz💪👏
Pozitifi gördüm elhamdülillah ama benim asıl mucadelem şimdi başlıyor 💪🤲
Yaşım 34 ve yaklaşık 8 yıldır evliyim. 2020 yılına kadar 1 kez kimyasal gebelik , 1 kez aşılama ile nasip olan bir gebeligimde erken doğum (senelerce kendime gelemedim) ve süpriz bir gebelik (dış gebelik) yaşadığım şehirdeki en iyi doktorlardan birine adetime 1 gün kala öğrenip gitmeme rağmen fark etmedi ve 7,5 haftalıkken (ölüyordum nerdeyse sol bacagimi kesseler hissetmezdim hafta sonu üni hastanesinde yatisimi yaptı gelmedi beni ortada bıraktı ) ameliyatla sol tüpümü aldılar. Ondan sonra 6 ay korunma suresi oldu ve tekrar denemeye başladık nasip olmadı. 2022 nin sonunda tüp bebek karari aldık eşim anca kabullenebildi. Deprem olunca herşey durdu 2023 temmuzda sıfırdan başladık ve öyle diyet yürüyüş yapmaya çalışıyordum. Herşey güzel gidiyordu yani hekim öyle diyordu. 2024 Ocak ayına kadar iki trasfer yapıldı negatif. Ve doktor önceki negatifi oğluma hamile iken yaşadığım preeklampsiye bagladi. İkinci transferde bir sürü ilaç kullandirdi bağışıklık baskilamak kadar ve yine negatif olunca senin yumurta kalitesizliginden olmuyor dedi. Basimdan aşağı kaynar sular döküldü.
Sonra bu forum sayfasinda çok mesaj okudum takviyeler beslenme öneriler doktorlar kimler neler yapmış? Ocak ayında internetten kendime maxijuno ve eşime de maxigo aldım ve dahiliyeye gittim eksik vitamin mineral değer ne varsa ilacını takviyesini kullandim. Forumda tüp bebek alanında çalışan diyetisyenler olduğunu ogrendim ve Instagram'da bir kişi takip ettim. Aklıma yattı Şubat ayında danışmanlık almaya başladım. Sevdiğim çoğu şeyden vazgeçtim. Zamanla da bu düzene alıştım. Bu arada diyetisyenim ne olursa olsun bana hep dönüş yaptı bana başka takviyeler başlattı hayatımda yemedigim icmedigim şeyler deneyimledim. Başka bir merkezde Mayıs ayinda opu yapıldı. Ve önceki opuma göre daha çok yumurta ve daha kaliteli embriyolar gelişti elhamdülillah. Ve bu ayda transfer oldum. Hala diyetisyenimle devam ediyorum ve inşallah bu süreçte hep devam edeceğim. Negatif olsaydı hidrosalpenks ten dolayı diğer tüpümü de aldırmam gerekiyordu.
Benim için asıl şimdi başlıyor dememin sebebi hipertansiyon, Rh uyusmazligi, gestasyonel diyabet öyküsü, prreklampsi öyküsü, doğuştan gelen idrarda protein kaçağı gibi dikkat etmemiz gereken durumlar var.
Herkesten dua bekliyorum. Bende hepiniz için dua ediyorum. Allah'ım hepimizin yar ve yardımcısı olsun
Kısacası pes etmek yok. Mücadele etmek ve dua etmek var. 💪 Yolumuz uzun inişli çıkışlı bunu zaten biliyoruz. Yani en azından ben kendi adıma bu şekilde düşünüyordum. Allah'ım hepimize sağlıklı uzun ömürlü hayırlı evlatlar nasip etsin 💐 🤲
Diyetisyeni bizimle de paylaşır mısınız benimde şekerim var

Ballarım negatif sonuç alınca doktor ilaçları kullanma dedi sizde kestiniz değil mi? 3 ay erteleme kararı aldım doktorda iyi olur dedi siz ne düşünüyorsunuz hemen devam mı yoksa ara verecek misiniz sizde?

Önceki transferlerimde bir saat kafamı bile kaldirtmadan yatirmislardı. Günlerce evde yattım. Negatifti. Bu transferde odaya geldim istediğin zaman tuvalete gidip hemen gelip geri yatabilrsin dediler gayet rahattım. Evde de ilk üç gün biraz daha yattim ama en fazla 45 dakkada bir kalkıp evde 10 dk yürüyüş yaptım. Diğer günler evde yürüdüm yattım kalktım oturdum rahattım. Elhamdülillah sonu pozitif. Herşey nasip kısmet ama.simdiki hekimim rahmin kan akışını arttirman gerekiyor demişti bool su ve kendinizi yormadan eğilip dogrulmadan yürüyüş önemliymiş. Yani panik yapma Allah'ım rast getirsin nasip etsin 💐😊😊
Dört saat oldu kalkmama izin vermiyorlar evde ama ben yine de duramıcam galiba üç kere tuvalete kalktım zaten ne kadar su içtiysem🤣🤣🫶 amin inşallahh darısı başıma nasip olur 🌸🌸

X