2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Yaaa Maşallah sağlıkla kucağınıza alın inşallah

Ay hadi gözün aydın.kac çıktı değerin

Kizlar bende agustos ayinda transfer olmak icin 2. regl bekliyodum. 15 gun gecikmeli geldi ikinci reglim ve dun dra gittim sonunda. Regl degil gibisin, yumurtlama doneminde gibisin demezmi dr. Cok sasirdim. Gercekten reglim dememe ragmen yalanci regl bu bikac gun sonra gel dedi. Cok saskinim

Hayırlı olaun canım Rabbim kucağımıza alıcagımız günleri de göstersin inşallah bekleyen herkesede hayırlı sonuclar versin

SİZE UMUT OLSUN DİYE TÜM. SÜRECİMİ ANLATIYORUM. İlgisini çeken okusun

İlk kez 2021 yılı ağustos ayında kendiliğinden hamile oldum. Planlı bir gebelik değildi. 10-11 haftalıkken Anne karnında kalbi durmuş şekilde 1 hafta yaşadım. 12. Hafta da kontrole gittiğimde öğrendim ve kürtaj oldum. Sonra 6 aya yakın hiç denemedik çünkü süreci çok zor atlattık.

Daha sonra 2022 yılı sonu2023 yılı başında bi 6 ay denedik. Sonra olmayınca eğitim araştırma hastanesine tüp bebeğe başvurduk.
Amh mın düşük olduğunu ilk orda öğrendim.
hsg çekildi hersey yolunda falan sonra ilk yumurta toplama yapıldı 3 tane yumurta çıktı1 kaliteli dendi.
Sonra hemen ilk taze transfer yapıldı ama ne rahim kalonlaştırma ne vitamin ne bi ilaç hiç bişey yok. Olmadığı gibi de embriyologların üslubu o kadar çirkindi ki her telefonda mutlaka ağlıyordum. Neyse ilk taze transfer tutmadı.
Sonra 2 kere opu yapıldı ama ilaç dozlarımda falan hiç bir farklılık yok aynı şeyleri bi daha yaptılar tabiki 2. Taze transferim de tutmadı.
Sonra embriyolog ve doktor arasında müthiş bir iletişim sorunu var embriyolog yumurtların erken toplandığını ve olgun olmadığı için döllenmediğini söyledi, doktora anlatıyorum böyle böyle erken mi topladınız diye Dr da embriolog kendi işini yapsın vs falan dedi. Ben bu arada bu kadar kaosun içinde olmak istemiyorum dedim ve özele gitmeye karar verdim. Özele gittiğim doktor tanınmış bi doktor ama doktora ulaşmak imkansız bilgi almak vermek hemşireler tarafından yapılıyor. Durumu anlattım dediki aşılama yapalım. Tamam dedim oda olmadı( çünkü hidrosalpenks vardı)

Sonra bu doktora da ulaşmak zor olunca dedim ki ben ulaşacağım İletişimde sıkıntı yaşamayacağım bi Dr la yola devam etmek istiyorum. Sonra şimdiki dr umla tanıştık. Sürecimi baştan sona anlattım.
Hsg- amh kan tahlilleri- histeroskopi cd im vs hepsini inceldi ben ağladım anlattım oda beni teselli etti dinledi.

Dediki bu kadar üzülecek bi hasta değilsin sen anne olursun sıkma canını biz elimizden geleni yaparız ( Allah bin kere razı olsun)

Opu yapıldı 9-10 yumurta toplandı 3 tane kaliteli embriyom vardı 5. Gün 5 aa

3 ay bekledik bu ara d vit folik asit - demir ilacı - multi vitamin kullandım. ( kendi içtim reçete edilmedi)
30 temmuzda transfer oldum bugün 9. Günüm
5AA TEK BLAST DONDU ÇÖZÜLDÜ
BETA 138 geldi

Belirti konusuna gelince ilk günden itibaren hiç belirtim yoktu. Benimle aynı gün transfer olan ve önce olan arkadaşlarımın bi kısmında belirti vardı. Ama benim ne meme ne bel ne kasık hiç belirtim yoktu

İlk gün dinlendim sonra normal hayatıma devam ettim. Sebze meyve bol yedim. Çayı 9 gün boyunca 2 kere içtim. Kahve 9 günde 1 kere küçük fincan içtim.
Evde mahallede yürüdüm 10-15 dk
Evin işlerini yaptım yemek bulaşık çamaşır katlama gibi - ağır KALDIRMADIM
Günde 3 litreye yakın su içtim. Aklıma gelince kabak çekirdeği yedim 1 avuç

Sürecim bu şekildeydi
Rabbim isteyen emek veren herkese nasip etsin
Çok ağladım 9 gün boyunca tuttum kendimi
Allah mutluluktan ağlatsın hepimizi

Çok uzuun oldu kusura bakmayın ama benim gibi olanlara umut olsun. Çünkü bende buralarda neler yazılmış benim gibi olan var mı acaba diye her topics okurdum

Sevgiler

Gerçekten herkes illaki birşeyler yaşıyor ve atlatıyor inanın bana olmuyorsa gerçekten Rabbimin bir bildiği var sabır zor iş ama güzel mukafatı olacaktır bizlere hepimize bol bol dua edicez bakın güzel sonuclar alınabiliyor zamanı vakti gelince

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…