2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar iyi geceler bayadır ugrayamiyorum buralara kafamı toparlayıp bi türlü bebeğim 27 günlük oldu ama 3 gündür yenidoğan yoğun bakimda yatıyor 😔 sizlerden dua istiyorum bebegimi çok özledim çok zorlanıyorum onun iyiliği için sabretmeye çalışıyorum ama annelik iç güdüsü işte çok kötüyüm ruh gibi toparlayamıyorum kendimi 😮‍💨 4 gün önce ateşi çıktı indi bikaç saat hiç çıkmadı sonra tekrar birden çıkmaya başlayınca riske atmak istemediler yatış yaptılar yatış yaptıktan sonra bidaha hiç çıkmamış ateşi bütün testleri tekrar tekrar yapıldı cuma günü idrar kültüründe de sorun çıkmazsa pazartesi taburculugu konusabiliriz demişlerdi fakat ben e nabizdan baktım idrar kültür sonucunda maya üremesi pozitif çıkmış 😥 şimdi bebeğimi çıkarmayacaklar mi uzun süre mi kalacak tedavisi ne olacak hiç bilemiyorum.pazartesiye kadar bilgi vermeyeceklerini söylemişlerdi saatler asır oldu sanki bi türlü zaman geçmiyor bi an önce pazartesi olsun bebeğimi uzaktanda olsa bir kere göreyim hayırlı bi haber alayım çok üzgünüm 24 gün yanımda durdu hic biseyi olmayan bebegimin birden ateşi cikti noldu anlayamadim 3 gündür ayrıyım çok koyuyor bu durum bana bi an önce şifa bulup gelsin kollarıma evladım Nolur bizim için dua edin olurmu kızlar 😔

Yok hiçbişey almadı. İlk doğumda da almadı. Hatta ilk doğumda hastanede gece boyunca uyudu. Bu doğumda tecrübeliyim merak etme sen dedi. Yine uyudu😄 yine de ayağa kalkıp yürürken beni tutabilecek tek kişi diye eşime güvendim..1.5 yaşında kızım dahi hastanede bizimle kaldı, ona baktı. Birşey e ihtiyaç olunca dışarıdan alınacaklara koşturudu vs. Çiçeği ben istemem alma dedim, 2 ay sonrası için tatil planı yaptık. Hediye de istemedim doğum parası 50bindi ve bu sene borcumuz çok. O yüzden önemsemedim. İlk bebek de tüp bebekti. Onda da hediye istemedim çünkü tüp bebek masrafımız çoktu 😄 bence içinde kalmasın eşine sen söyle, gelirken çiçek alsın. Ya da eve sen söyle eşine hediye edersin. Onlar bizden daha çok lohusalık yaşıyor😄
hediye vs ben de istemedim canm da biraz şımartılmak istedim de benimki çok anlamıyor bu işlerden 😂 söyledim de zaten içimde tutamadım , ikimiz de koparılmış çiçek sevmiyoruz ondan çiçek düşünmedim hiç dedi😄 saksıda alsaydı iyiydi de neyse merak ettim genel olarak sizlerin nasıldı diye canı sağolsun ☺️☺️

Benimde birikmiş hali 30 cc çıkıyordu hep. Giyilebilir pompa aldım bugün geldi deneyeyim dedim evdeki makine me göre daha iyi çektiğini farkettim 30 dan 50 ye çıktı hemen
benim makine çok güçlü aslında canm ne sağdıysa odur da göğüsüm dolmuyordu. bugün uyanınca ilk iş ard arda tüm takviyeleri bol bol su ile almak oldu. iyi doldu bu sefer akşama doğru sertleşti süt birikti sonra da mama vermedim şuan da lık lık emiyor şükür yutkunma seslerini duyuyorum. toplam 4 takviye kullandım 🙈

39+6 dan selamlar kızlar ben de hala doğuramayanlardanım normal doğumu bekliyorum 😭 benim bebiş en son çarşamba günü gittiğimde hala oksiput posterior pozisyondaydı yani baş geliş ama yüzü sırtıma dönük olması gerekirken karnıma dönükmüş doktor bu sebeple kanala baskı yapıyor ama giremiyor dedi 😢 dönsün diye her şeyi yapıyorum inşallah döner ve sağlıkla normal doğum yapabilirim. Kilosu çarşamba günü 3454tü diğer her şeyi normal çok şükür. Doktorum pazartesi gününe son kez kontrole çağırdı eğer hala gelmemiş olursa salı veya çarşamba günü doğumu başlatacağını söyledi günümüzü tamamladığımız için, 40 haftayı aşıyor çünkü. İlk suni sancı deneyelim dedik ama inşallah ona gerek kalmaz. Her gün her gece kasılmalarım var karnım taş gibi semsert oluyor ama sancıya dönmüyor sadece dün akşam ilk defa sancı oldu uzun bir süre ara ara girdi ama devamı gelmedi 🥺 her gün pilates, aksak gebe yürüyüşü, 5-6 km normal yürüyüş, merdiven in çık, pilates topunda zıpla, derin çömelme, hurma, ahududu yaprağı çayı yapıyorum ama tık yok hayırlısıyla gelsin artık benim bebişim de çok yorulduum
Merhaba doğum yaptınız mı acaba merak ediyorum?

QUOTE="Stardust-, post: 78002190, member: 1143862"]
benim makine çok güçlü aslında canm ne sağdıysa odur da göğüsüm dolmuyordu. bugün uyanınca ilk iş ard arda tüm takviyeleri bol bol su ile almak oldu. iyi doldu bu sefer akşama doğru sertleşti süt birikti sonra da mama vermedim şuan da lık lık emiyor şükür yutkunma seslerini duyuyorum. toplam 4 takviye kullandım 🙈
[/QUOTE]
Bende günde 5 kere mama veriyorum mutlaka. Sık sık da emiriyorum saate bakmadan. Memede uyumak istiyor artık ağlayınca 🙃 sütü arttırmak için de birsürü şey kullanıyorum işe yarıyormu bilmiyorum. Bestlak ,tahin pekmez, e bebekteki maltlar,hoşaf,rezene çayı,dut suyu ve bol su😃sen neler alıyorsun? Bir arkadasımda probiyotik kullanımı sonrası sütünü çok arttırmış.

Günaydın 38+6 . İlk defa dün gece sık kalktim tuvalete arka arkaya sık kalktığım içinde az idrar geliyordu ama en son kalktığımda idrarımı yaparken bir anda hızlı bi sekilde boşaldı su patladı gibi oldu sanki suyum gitmiş olabilir mi? Nasıl anlıcam ben bunu

Kızlar iyi geceler bayadır ugrayamiyorum buralara kafamı toparlayıp bi türlü bebeğim 27 günlük oldu ama 3 gündür yenidoğan yoğun bakimda yatıyor 😔 sizlerden dua istiyorum bebegimi çok özledim çok zorlanıyorum onun iyiliği için sabretmeye çalışıyorum ama annelik iç güdüsü işte çok kötüyüm ruh gibi toparlayamıyorum kendimi 😮‍💨 4 gün önce ateşi çıktı indi bikaç saat hiç çıkmadı sonra tekrar birden çıkmaya başlayınca riske atmak istemediler yatış yaptılar yatış yaptıktan sonra bidaha hiç çıkmamış ateşi bütün testleri tekrar tekrar yapıldı cuma günü idrar kültüründe de sorun çıkmazsa pazartesi taburculugu konusabiliriz demişlerdi fakat ben e nabizdan baktım idrar kültür sonucunda maya üremesi pozitif çıkmış 😥 şimdi bebeğimi çıkarmayacaklar mi uzun süre mi kalacak tedavisi ne olacak hiç bilemiyorum.pazartesiye kadar bilgi vermeyeceklerini söylemişlerdi saatler asır oldu sanki bi türlü zaman geçmiyor bi an önce pazartesi olsun bebeğimi uzaktanda olsa bir kere göreyim hayırlı bi haber alayım çok üzgünüm 24 gün yanımda durdu hic biseyi olmayan bebegimin birden ateşi cikti noldu anlayamadim 3 gündür ayrıyım çok koyuyor bu durum bana bi an önce şifa bulup gelsin kollarıma evladım Nolur bizim için dua edin olurmu kızlar 😔
Çok geçmiş olsun😔😔Allah şifa versin inş en kısa sürede sağlıkla kavuşursunuz
Ben de 20 Ağustosta doğum yaptım
Bir gün sonra tahlilde crp biraz yüksek çıktı .
ertesi gün de biraz daha yükselince tedavi başlattılar.
Hastanedeyiz hala.

Çok geçmiş olsun😔😔Allah şifa versin inş en kısa sürede sağlıkla kavuşursunuz
Ben de 20 Ağustosta doğum yaptım
Bir gün sonra tahlilde crp biraz yüksek çıktı .
ertesi gün de biraz daha yükselince tedavi başlattılar.
Hastanedeyiz hala.
Bu benim 3. Çocuğum iki oğlum var onlarda sizin anlattığıniz gibi doğar dogmaz yatmislardi biri 5 biri 8 gun kalmıştı hastanede onlarda da çok zorlanmıştım ama bu bebeğim yanımda 24 gün kaldı 😔 cok alışmıştım tam bu bebeğim girmedi diye sevinmiştim ki birden atesi çıktı yavrumdan ayrı kaldım çok üzülüyorum size de çok geçmiş olsun Rabbim sizi de bi an önce kavuştursun inşallah 😢 çok zor bebeğinin olması ama kucağın boş kalması çok zor 🥺 rabbim tez zamanda kavuştursun bizleri evlarlarimizla inşallah

Bu benim 3. Çocuğum iki oğlum var onlarda sizin anlattığıniz gibi doğar dogmaz yatmislardi biri 5 biri 8 gun kalmıştı hastanede onlarda da çok zorlanmıştım ama bu bebeğim yanımda 24 gün kaldı 😔 cok alışmıştım tam bu bebeğim girmedi diye sevinmiştim ki birden atesi çıktı yavrumdan ayrı kaldım çok üzülüyorum size de çok geçmiş olsun Rabbim sizi de bi an önce kavuştursun inşallah 😢 çok zor bebeğinin olması ama kucağın boş kalması çok zor 🥺 rabbim tez zamanda kavuştursun bizleri evlarlarimizla inşallah
İnşallah yarın güzel haberler alırsınız. Yıpratıcı bir süreç ama inşallah kısa sürede sağlıkla bir araya geleceksiniz. Lohusalıkla da karamsarlık yükleniyor galiba insana. Ama hepsi geçecek inşallah 🙏

Merhaba :)) kızım bugün 16 günlük oldu ve buraya ancak bakabiliyorum :)) ilk haftamız epey zor geçti 38+3 de sezaryen doğum ile geldi kızım. Sezaryen tahminlerimden çok daha zormuş açıkçası :) iki gün içinde ayaklanabileceğimi düşünmüştüm ama tam olarak 7-10 gün içinde her işimi görebilir hale geldim. İlk hafta sarılık, ilk çocuk tecrübesizliği vs derken gerçekten zordu. Ama İlginç olan şuan dönüp baktığımda her şey unutuldu gitti bile buna çok şaşırıyorum :)) Şuan birbirimize tamamen alıştık gibi, hatta sabah dışarıya bile çıktık. her şey yolunda çok şükür demeye geldim kısacası🙏🏻 hepinize kolaylıklar dilerim<3

ozyye ozyye canm ben bunları kullanıyorum dün ilk defa sabah ard arda hepsini içince bol su ile çok sütüm oldu akşam ve şuan da çok dolu şükür inşallah devam eder böyle

Eklentiler

• IMG_9784.jpeg
    IMG_9784.jpeg
    134,4 KB · Görüntüleme: 66
ozyye ozyye canm ben bunları kullanıyorum dün ilk defa sabah ard arda hepsini içince bol su ile çok sütüm oldu akşam ve şuan da çok dolu şükür inşallah devam eder böyle
Bende bestlak kullanıyorum ama doktor sütünü acı yapabilir içinde çemen var dedi🤔diğerlerini doktor tavsiyesiyle mi aldın canım yoksa tavsiye üzerine mi? Bende sütüm artsın diye her tuşa basıyorum. Mamayı ve sagdıgın sütü ne ile veriyorsun? Ben biberon kullandım en başından beri bazen memeyi çok güzel emiyor bazen de sinirleniyor direk biberon istiyor kolay yoldan almak istiyor bugün memeyi almayınca çok üzüldüm öğleden beri emzirmiyorum :KK43:

Bende bestlak kullanıyorum ama doktor sütünü acı yapabilir içinde çemen var dedi🤔diğerlerini doktor tavsiyesiyle mi aldın canım yoksa tavsiye üzerine mi? Bende sütüm artsın diye her tuşa basıyorum. Mamayı ve sagdıgın sütü ne ile veriyorsun? Ben biberon kullandım en başından beri bazen memeyi çok güzel emiyor bazen de sinirleniyor direk biberon istiyor kolay yoldan almak istiyor bugün memeyi almayınca çok üzüldüm öğleden beri emzirmiyorum :KK43:

bence dr saçmalamış ya yediklerimizin tadı direkt etki etmez ki süte o zaman acı da yemeyelim ben her gün acı yiyorum neredeyse. lactom ve bestekar dr tavsiyesi bana. solgar vitamin arkadaşıma dr tavsiyesi. çay da ilk gebelikte kullanmıştım iyi gelmişti diye almıştım. benim sütüm devamlı gelmeye başlayınca azaltırım belki ama şuan hepsine ihtiyacım var 🙈

bence dr saçmalamış ya yediklerimizin tadı direkt etki etmez ki süte o zaman acı da yemeyelim ben her gün acı yiyorum neredeyse. lactom ve bestekar dr tavsiyesi bana. solgar vitamin arkadaşıma dr tavsiyesi. çay da ilk gebelikte kullanmıştım iyi gelmişti diye almıştım. benim sütüm devamlı gelmeye başlayınca azaltırım belki ama şuan hepsine ihtiyacım var 🙈
bestlak yazacaktım telefon yanlış girmiş ozyye ozyye
ben kaşık biberon ile veriyorum bazen de dr brownun biberonu ile veriyorum

X