2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar aranızda bebeklerinizde gazlı olanlar var mı 15 günlük olduk 3 gündür geceleri çok gazi var çok ağlıyor uyumuyor önerileri olan var mı
Ben canım . Eşimle mafolduk gaz çıkarıyor ama yetmiyor ağlama krizine girdiği zaman susmuyor uyumuyor, uyusa 10 dk sonra uyanıyor .. sab simplex damla aldık 1 gün iyi geldi yine krizlerde . Bugün de bio gaia damla aldık sırtta gaz çıkarma , sıcak havlu , duş , sıcak suda oturtma hiç bişey fayda etmedi.. sabah 6 dan beri yarım saat uyumamıştır

15 günlük oldu mu? Ne zaman başladı gaz sancısı? Bio gaia Bi kaç gün fayda etmişti büyük bebemde. Ama 1 aylıkken kullanabilirsin demişti Dr

Arkadaslar bişi sorucam. Sezeryan oldum spinal. Büyük abdeste çıkamıyorum püre hoşaf falan içiyorum yok yani.taktik verseniz bana süper olur zira lavman yaptırmak istemiyorum
Hayırlı olsun. Lavman acılı bir şey değil. Su sıkıyor içeriye. 30 sn lik bir şey. Sen yataktayken yapıyor hemen. Açıkçası ben özellikle istedim. Lavmandan 2 dk sonra yürümek için ayağa kalktım, yürüyüş yap öyle tuvalete gir ne varsa çıkar demişti hemşire. Ama tuvalete zor yetiştim. Çok rahatladım. Geçen sene sezeryanımda yine lavman yapılmıştı. Lavman çok rahatlattı yürümem düzeldi ağrım azaldı.. Bence yaptırmalısın. Diğer türlü hoşaf vs iyileşme süreci uzuyor.

Arkadaslar bişi sorucam. Sezeryan oldum spinal. Büyük abdeste çıkamıyorum püre hoşaf falan içiyorum yok yani.taktik verseniz bana süper olur zira lavman yaptırmak istemiyorum
Canım valla 2 gün bana da hoşaf yayla çorbası insanın büyük tuvaleti gelmiyor gaz çıkardıktan sonra baya gittim katı bisi yedim üstüne baya bi yürüdüm hemen geldi hatta dürüm söylemiştik sulu sulu yiyince insan neyi yapacak yani

15 günlük oldu mu? Ne zaman başladı gaz sancısı? Bio gaia Bi kaç gün fayda etmişti büyük bebemde. Ama 1 aylıkken kullanabilirsin demişti Dr
20 günlük oldu canım . İlk hafta ufak başlayıp büyük sorun haline geldi bizim için ..1 gün uyuyor mesela ertesi gün yine aynı, o bir günde yorgunluktan uyuyor bence.. 1 ay önermeyen doktor var 2 ay önermeyen var . Çocuk o kadar çok ağlıyor ki stres içinde her yolu deniyorum

Kızlar bende henüz doğurmayanlardanım. 39+2 beklemedeyiz. Dün kontrolüm vardı. Alttan muayene oldum. Doktor geçen hafta ile aynı 1 cm açılma dedi. Nst de de sancı çıkmıyor. Pazartesi tekrar gel karar verelim dedi. 40 hafta oluyoruz. O zamana kadar doğmazsa ya suni sancı ya da sezaryen. Suni sancıda hiç istemediğim bir şey açıkcası. Bu konuda tecrübeli annelerimiz var mı? Sadece suni sancı ile doğum yapan?

Benim doktorum doğal sancı yoksa suni sancı verilen annelerden 10 anneden 9u doguramıyor sezeryana alıyoruz demişti bende hiç istemedim işin ucunda saatlerce sancı cekıp sezeryana alınmak gibi bi sıkıntı var

Benim doktorum doğal sancı yoksa suni sancı verilen annelerden 10 anneden 9u doguramıyor sezeryana alıyoruz demişti bende hiç istemedim işin ucunda saatlerce sancı cekıp sezeryana alınmak gibi bi sıkıntı var
Şimdi siz böyle söyleyince bi arkadasımında sanki böyle olmuştu diye aklıma geldi. Sorayım kendisine. Teşekkür ederim

Biraz daha sabret canım 39+6 da doğdu benimki

Kızlar bugün 1 aylık olduk sükür sormak istediğim bir şey var bebeği bazen çok hızlı nefes alan var mı ? Korkuyorum böyle hızlı hızlı nefes alıyor kızım bazen

Kızlar bugün 1 aylık olduk sükür sormak istediğim bir şey var bebeği bazen çok hızlı nefes alan var mı ? Korkuyorum böyle hızlı hızlı nefes alıyor kızım bazen
maşallah benim oğlum da hızlı nefes alıyor. annelik lohusalik nasıl gidiyor? benim bebis o kadar sakin ki bir sorun mu var diye düşündük eşimle bi ara. şükür tüm testler kontroller normal. ilk oğlum hep ağlardı ona iyi bakamamışım galiba sanırım aç kalıyormuş şimdi anlıyorum

merhaba Eylül annelerinden geliyorum. benim31+1 de karın ölçüsü 1 hafta geriydi. Şuan 32+6 dayım karın ölçüsü 2 hafta geri, diğer herşey çok iyi. Haftada 2 gün kontrole başlamıştı doktor. Kilosuna baktıklarında her hafta 150gr almış gözüküyor. Şuan 1950 grda normalmiş ama kilo yanıltır karın çevresi önemli dediler. Bugün birde kordon kan akışına baktılar oda normal. Buna rahmen takip için yatış dedi doktor ama özelde detaylı ultrasona gitmek için yatmadım yarın ona gidip cumada tekrar kendi doktoruma gidecem. İlk 1 hafta gerilik tespitinde 37 de doğum olabilir dedi. Sizde karın çevre geriliği ile karşılaşan oldu mu? Doğum yapanlara hayırlı olsun. Yapmayanları sağlıklıca kavuştursun inşallah.

Benim ilk bebeğim kolikti. 15 günlük başladı 4 ay sürdü. Gece gündüz ağladı. Gaz sancısı asla geçmedi. Ne yaptıysam olmadı, bazen olmuyor. Allah kolaylık versin.

Doğumdan sonra hızlı geçiyor zaman. 1 aylık kontrole götürdün mü? Kalça ultrasonu bakılıyordu sanırım. Başka bir şey var mıydı hatırlayamadım. D vitamini ne zaman başladın? Uykudayken benim bebem de hızlı nefes alıyor. Ama daha 9 günlük.

Benm bebegim hep gerideydi o yuzden kilomuz hep azdi doktor diyordu kan akisi normalse risk yok. Demekk ki minyon bebek bu. Yarayacak her seyi tukettm ama kucuktu. 37 de ani sezaryene alindm gercekten de kucuck dogdu. Ama cok saglklu cok sukur

Bende 3 gün çıkamadım..dediklerinin hiçbiri fayda etmedi canım bağırsaklar geç çalışıyor çünkü. Tüp bebek nakili sorası bana duphalac şurup vermişlerdi. Onu sordum doktoruma . Sende sor istersen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…