2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar benim regl ağrısı gibi ağrım var ama başka bir belirti yok. Tek başına ağrı yeterli mi acaba? Bir de bacaklarım ağrıyor hani regl olmadan önce bi bacak ağrısı hafif de karın ağrısı olur ya öyle. Napsam gitsem mi hastaneye yoksa biraz daha beklesem mi başka belirti için?

Suyum gelmedi kan yok kasılma da yok öyle hafif bi ağrı var
Off aynısı bende var dinlenince geçiyor ama karnın sertleşmiyorsa bütün karnını kaplamıyorsa ağrı normal dedi doktorum. Ama dizime kadar iniyor tam bir regl ağrısı belime bile giriyor. Geçen haftam böyle geçti ama gelmiyor velet 😂

Kızlar 38+5 haftadayız. 2 cm açıklık nişan gelişi ve sancılarla doğumumu bekliyorum suniyi kabul etmedim şuan herşey yolunda diye evde sancı çekiyorum dualarınızda bana yer verirseniz çok memnun olurum 🥲
Hayırlısıyla doğsun bebis, su gibi aksın gelsin inşallah 🙏 ben de hergun sancı bekliyorum heyecanla ama henüz gelen giden yok. Normal doğumun bu kendi başına buyrukluğunu ve belirsizliğini seviyorum. Bebis ne derse o oluyor sanki 🤭 güzel haberlerinizi bekliyoruz 🙏

Selam kızlar, bugün 39+2 yiz. Bebiş 1 buçuk haftadır kilo almıyor 3 kilo da kaldı birde doğum kanalına girmese de doğum pozisyonunda idi hep ama dün ki kontrolde bize cee yaptı yukarı çıkmış yüzünü tekrar bize dönmüş 😄😄 hiç açılmam sancımda yok. artık normali bekleme şansımız azaldığı için pazartesi saat 8 e sezeryan randevusu oluşturduk. Bizde kavuşuyoruz inşallah darısı bekleyen herkese.
Ay hadi hayırlı olsun canım. Zamanını doldurup gelmemeleri 😂😂 çok rahatlar sanırım şöyle kendi kendilerine geliverselerdi benimkinin de gelesi yok hep aynı😂 kilo almamış dedin ya bazen cihazlar yanlış ölçüyor aynı doktor aynı cihazla bir hafta içinde benim de almamış gibi ölçmüştüü çünkü bir öncekini hatalı ölçmüş olabilir dedi

Normal doğum istiyordum sezeryan korkutuyor açıkcası ama kafası büyük kendi büyük normal doğumla doğum riski almak istemem böyle giderse
Anladım. İlk gebelikte Dr um bebek büyük ama normal doğurmana yardımcı olurum demişti. Başka bir sıkıntı yoksa büyük olması engel değil. Ben biraz fazla stresliydim, tüp bebekti, risk almak istemedim sezeryan oldum. Çok geçmeden hamile kaldım o yüzden bu defa da sezeryan olacağım. Dr un normal doğuma uygunsun derse neden olmasın :) Dr un da risk almak istemez sezeryan gerekirse söyler zaten

Kızlar 38+5 haftadayız. 2 cm açıklık nişan gelişi ve sancılarla doğumumu bekliyorum suniyi kabul etmedim şuan herşey yolunda diye evde sancı çekiyorum dualarınızda bana yer verirseniz çok memnun olurum 🥲
Yaa Allah kolaylık versin canım su gibi doğumun olsun inşallah dualarimdasin❤️

Normal doğum istiyordum sezeryan korkutuyor açıkcası ama kafası büyük kendi büyük normal doğumla doğum riski almak istemem böyle giderse
Benim bebeğimin kafası haftasına göre ileriydi 1 hafta 38 itibariyle kendi haftasına gelmişti. Kg alımı 36dan sonra yavaşladı korkma bence her gün her şey degisebilir

Hayırlısıyla doğsun bebis, su gibi aksın gelsin inşallah 🙏 ben de hergun sancı bekliyorum heyecanla ama henüz gelen giden yok. Normal doğumun bu kendi başına buyrukluğunu ve belirsizliğini seviyorum. Bebis ne derse o oluyor sanki 🤭 güzel haberlerinizi bekliyoruz 🙏
Ya sizin şu normal doğum için olumlu yazılarınız çok hoşuma gidiyor ben de aynı heyecanla bekliyorum ve tek olmadığımı görmem beni rahatlatiyor🤩

Bende bebek arabasını yıkadım hazırladım büyük kızım test sürüşünü bile yaptı 😂😂
IMG_2366.jpeg

Tecrübesi kötü oldu benim için. Evi bırak hastanede kaldı. Dediğin gibi sadece bakıyor inceliyor laf söylüyor yeni doğmuş bebeği sallıyor (sallanma dediğim halde) Doğumdan sonra 5 gün gitmedi. Peşinde sürükleyip görümceyi getirdi. 5. Gün gidin dedim dayanamadım. Çünkü yemek yapmadı temizlik yapmadı. Öyle oturdu bebeği sürekli kucağa alıp sallamak istedi, emzirirken dakikalarca izledi, emdi mi, uyudu mu, süt mü çektin.. Evi yakın. İlk gebeliğimde doğum öncesinde yardıma gelmedi, bu gebeliğimde de yardım lazım mı demiyor. Ev işi temizliği bitti mi diye soruyor, ev işi biter mi hala ütüler var silinecek oda var, bir yandan da yemek bulaşık çamaşır hergün var dedim. Hiç oralı olmadı. Doğum gelince hop evde bitecek biliyorum.Yardımcı olmazsa 3. Gün kırmadan gitmelerini isteyeceğim. Bu defa kötü anı biriktirmek istemiyorum.
Ah bu kaynanalar .. Aslımda dertleri biz bebeğe bakabiliyor muyuz , merak, can sıkıntısı vs bebek doğunca kalmayı da hak görüyorlar kendilerine ama o iş öyle değil. Yardımı olmayan bu süreçte gelip oturup gitsin. Ben yatılı istemiyorum kimseyi annemde kaynanamda komşu sabah gelip akşam gider annem bir süre. Kaynanamda gelip oturup gider rahatsız olursam kalabalıktan kaynanadan yatak odasına çekilirim bebekle boş boş otursun :KK39:gitsin önemli olan rahat etmemiz gerisi görsün gitsin ne var yani sizi mi çekeceğiz bu süreçte

Kızlar sezeryan olanlar göbek için neler yapmalıyız sarma vs korse yaptınizmi
Doktor onuncu gün kontrolünde bir sıkıntı yoksa korse takabilirsin dedi ben sormuştum canım şu an bir şey yapmıyorum göbeği saran iç çamaşırı giyiyorum sezeryan yerinin üzerinde kalacak şekilde o kadar. Sonrasında korse almayı düşünüyorum.

Hayırlısıyla gelsin bebiş inşallah sağlıkla geçsin doğum🙏🏻💕

Bende aşırı ödem var diğer hamileliklerde de oldu. Benim gibi olup Dr u tavsiye veren ya da şunlara dikkat et diyen var mı. Ödem hangi açıdan tehlikeli olabilir

Çok geçmiş olsun sizede. Atlatmanıza çok sevindim. Benim de minik bir kanama alanı sadece. Progestan fitil kullanıyordum fakat korkunca ağız yoluyla almaya başladım bi de iğneye devam ediyorum.
bildigim kadariyla fitil seklinde daha etkili oluyo doktorun demediyse fitili birak diye birakma derim gecti cok sukur 3 hafta dogum bekliyorum bakalim 🙏

Arkadaşlar bugün karnım çok sertleşiyor hatta dünden beri kaskatı oluyor resmen ağrım falan yok. Sadece göbek deliğim çevresinde batma ve yanma gibi bir his var zaten göbek deliğim de dışarı doğru çıktı 🙄 ne yapsam bu sertleşmeler sancı mı acaba

Arkadaşlar bugün karnım çok sertleşiyor hatta dünden beri kaskatı oluyor resmen ağrım falan yok. Sadece göbek deliğim çevresinde batma ve yanma gibi bir his var zaten göbek deliğim de dışarı doğru çıktı 🙄 ne yapsam bu sertleşmeler sancı mı acaba
Benim karnımda öyle sertleşmeler olduğunda nstde sancı çıkıyordu ama ben ağrı hissetmiyordum

X