2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Slm hamışler eylül annelerınden gelıyorum bugün kontrolümüz vardı 32+4 gunluguz nst felan güzel cıktı çok şükür 2300 gram 45 cm sızce kılosu ve boyu ıyımı yoksa banamı zayıf geldı
Hamilelik günlüğünde 33. hafta için 2 kilo ve 43.7 cm demiş, yani çok bile büyümüş 🤣 niye zayıf geldi ki

Eklentiler

• Screenshot_20240726-161752_Chrome.jpg
    Screenshot_20240726-161752_Chrome.jpg
    174,2 KB · Görüntüleme: 42
Günaydın kızlar. Doğum yapan herkesi tebrik ederim. Berbat bir gün geçirdim dün. Akşam bir anda soğuk soğuk terlemeye başladım karnım taş gibi oldı gaz sancısı mı doğum sancısı mı anlamadım. Doktorum gel dedi gittim nstde sancı çıkmadı bebekle alakası yokmuş. Şu meşhur salgına yakalandım. Önce kusma sonra ishal ve sıtma. Buraya geçen üşümek neydi özledim yazmıştım ya dün o sıcakta titredim battaniye ile gezdim. Ateşim çıktı neyse hastanede serum aldım crpde bir şey çıkmadı. Eve gönderdiler gece zarzor uyudum şimdi kendime geldim kendinize çok dikkat edin berbat bir şey
Çok geçmiş olsun canım nasıl oldun şimdi🌸

kızlar bir şey sorucam mesela doğum yaptık eve geldik kayınvalideniz hemen geldi mi?Mesela ben annemi,kız kardeşimi isterim çünkü onlardan şunu yapar mısın bunu yapar mısın diye rahat isteyebilirim ama kayınvalidemi pek istemiyorum çünkü saatlerce oturup boş boş insanın yüzüne bakar.Emzirirken nasıl rahat edeyim ,peşine eltimi de takabilir.Kalp kırmasam mı diye düşünüyorum sonra doğum yapacak hassas olan benim diyorum.Siz ne yaptınız sizle eve kim geldi ilk günler ya da gelmesini istiyorsunuz?
Ben de merak ediyorum bunu. Ben annemin kardeşimin bile çok kalmasını istemiyorum cunki şu an bile tahammül seviyem çok az. Hemen düzenimize kavuşuruz inşallah hep beraber

Kizlar doktorun alttan muayene etmesi gerekir mi ya?
simdi bi arkadasla konustum onun arkadası ayni 35+4 gibi bugun benim gibi, kontrole gitmis doktor demis aciklik var 2cm yaticaksin 2 hafta.
Benimki 35 te bakti tam ultrasonla 37. Haftaya bir dahaki randevum
Şimdi tedirgin oldum yani belirtisi olur muydu benim de acilma baslamis olsa ?

Kizlar doktorun alttan muayene etmesi gerekir mi ya?
simdi bi arkadasla konustum onun arkadası ayni 35+4 gibi bugun benim gibi, kontrole gitmis doktor demis aciklik var 2cm yaticaksin 2 hafta.
Benimki 35 te bakti tam ultrasonla 37. Haftaya bir dahaki randevum
Şimdi tedirgin oldum yani belirtisi olur muydu benim de acilma baslamis olsa ?
Canım bir şikayetin olmazsa erkenden bakmıyorlar ki

Merhaba sevgili anneler gebelliğinin 12-13 haftasında kanaması olup gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı aranızda. Geçen hafta kanamam oldu. Progestan kullanıyorum. Bugün de doktorum kesenin etrafında ufak tefek kanama alanı var dedi zamanla dökülecek dedi ama endişeleniyorum. Ultrasona göre 14 haftalık bebeğim.
Benim gebeliği öğrendiğimde işte kanama alanı olduğunu söylemişlerdi bi süre yormadım kendimi yattım bi 10 gün yemek yapmaya kalktım bi Progestan kullandım 1 ay kadar fitil olarak sonra kayboldu kanama alanı.

kızlar bir şey sorucam mesela doğum yaptık eve geldik kayınvalideniz hemen geldi mi?Mesela ben annemi,kız kardeşimi isterim çünkü onlardan şunu yapar mısın bunu yapar mısın diye rahat isteyebilirim ama kayınvalidemi pek istemiyorum çünkü saatlerce oturup boş boş insanın yüzüne bakar.Emzirirken nasıl rahat edeyim ,peşine eltimi de takabilir.Kalp kırmasam mı diye düşünüyorum sonra doğum yapacak hassas olan benim diyorum.Siz ne yaptınız sizle eve kim geldi ilk günler ya da gelmesini istiyorsunuz?
Tecrübesi kötü oldu benim için. Evi bırak hastanede kaldı. Dediğin gibi sadece bakıyor inceliyor laf söylüyor yeni doğmuş bebeği sallıyor (sallanma dediğim halde) Doğumdan sonra 5 gün gitmedi. Peşinde sürükleyip görümceyi getirdi. 5. Gün gidin dedim dayanamadım. Çünkü yemek yapmadı temizlik yapmadı. Öyle oturdu bebeği sürekli kucağa alıp sallamak istedi, emzirirken dakikalarca izledi, emdi mi, uyudu mu, süt mü çektin.. Evi yakın. İlk gebeliğimde doğum öncesinde yardıma gelmedi, bu gebeliğimde de yardım lazım mı demiyor. Ev işi temizliği bitti mi diye soruyor, ev işi biter mi hala ütüler var silinecek oda var, bir yandan da yemek bulaşık çamaşır hergün var dedim. Hiç oralı olmadı. Doğum gelince hop evde bitecek biliyorum.Yardımcı olmazsa 3. Gün kırmadan gitmelerini isteyeceğim. Bu defa kötü anı biriktirmek istemiyorum.

Hatta maşallah diyim önceden gerçekten soldan giren baş ağrılarım çok olurdu hamileliğin ilk 3 ayından sonra baş ağrısı yönünden rahat ettim. Spinalde uyandıktan sonra epey bir baş ağrısı oluyor diyorlar ama sanırım kafein ile genel olarak çözülüyormuş. Umarım sorunsuz geçer seninki de
insallaaah ya valla tek korkum bas agrisi 😂 bas agrimizin olmamasinin nedeni hamilelikte damarlarin genislemesi o yuzden rahatiz ya sukur

Merhaba sevgili anneler gebelliğinin 12-13 haftasında kanaması olup gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı aranızda. Geçen hafta kanamam oldu. Progestan kullanıyorum. Bugün de doktorum kesenin etrafında ufak tefek kanama alanı var dedi zamanla dökülecek dedi ama endişeleniyorum. Ultrasona göre 14 haftalık bebeğim.
canim burda en yogununu yasayan benim 7. haftamda basladi ilk defa kalp atisini duyucaktik bir gun oncesinde kanamayla acile gittik düstü diye ama bebegimde bisey yoktu kanama alanim ilk gunden sonra gittikce buyudu baya buyuk alan seklinde kanamam vardi soyle ornek veriyim bebegin kesesi 1 cmse benim kanama alanim 8 cm di oyle hesapla 5. aya kadar surdu kanamam cok sukur gelisimindede hic bi sorun yasamadim sende yasamazsin insallah benim doktorum bebek buyudukce kanama alanini tikiycak dedi oylede oldu bende progestan kullandim gunde 3 fitil ve igne seklindede kullandim

Benmki nasl kucukse bazen hic yokmus gibi🤣
ayh benimkide ya sjsjsjs hic agorlik hissetmiyorum esimle su gobegi kaldirma olayini merak ediyoduk denedik hic bi ise yaramadi daha cok rahatsiz etti sjsjsjs paytak paytak bile yurumuyorum su ara sadece topalliyorum resmen siyatik inanilmaz yogunlasti sakatlanmis gibiyim

Benim ablam annem gelecek canım kayınvalidemlerde gelir büyük ihtimal ama konuşulmadı hiç. Bana sorarsan ben istemiyorum tabiki yoksa odada takılmak zorunda kalırım hep.gelme de diyemem. Gelir biraz durur gider heralde evdeki kalabalığı görünce😀inşallah sıkıntı yaşamayız

ben kimseyi istemiyorum gercekten esim ben ve bebegim bi huzur istiyorum gercekten koynuma aliyim saatlerce sariliyim kokliyim istiyorum ama mumkun muu aslaaa annemi zaten kimse tutamaz annem babam net gelir kayinvalidemle gorumcemde kesinlikle gelir emziricem uyucam ayagina odaya kapanmayi dusunuyorum acikcasi

Annem gelmişti her iki doğum da zaten kayınvalidem yaşlı uzakta, gelemez de yapamaz da. Şimdi de ben annemlere geldim. Nasıl istiyorsan öyle yap yani annen ablan gelsin o şekilde kV gelsede kalmaz anneni görünce diye düşünüyorum

Doğuma ve sonrasına annesi olmayanlar, gelemeyenler, ya da gurbette olanlar var . Ben de yalnız kalacağım kimse olmayacak keşke birileri olsa diye üzülüyorum. Kayınvalidem gelir ama çok duramaz çünkü hem çalışıyor hem de kayınbiraderim henüz 13 yaşında ve aynı şehirde yaşamıyoruz. Çok durabilse ister miydim herhalde sizin gibi ben de istemezdim ama şuanda eşim olmasa telefon edip gel diyebileceğim hiç kimsenin olmadığı bir yerde ilk kez doğum yapacak olmak beni gerçekten ekstra bir doğum stresine sokuyor

X