2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Zorla yemenin bı yararı olmaz ki zaten çıkıyorsa. Sen kendini bilirsin aç yaşamaz ya insan. Kimi insan birka ay serumla beslenebiliyor ki sağlıkla doğum yapıyor. İlk zamanlar mideyi çok zorlamamak lazim bence istemiyorsa tabi. Yararlı meyve sebze kuruyemiş özellikle ceviz ve bol su önemli
1.5 litre en az su içiyorum hatta 2 litre günde 3 ceviz yiyorum ya yoğurt ya da salata mutlaka tüketmeye çalışıyorum kuryemişte yiyprum birde erik 🤍 çok teşekkür ederim

Ben ilk hamileliğimde ilk üç ayda 5 kilo verdim... Sonra ki üç ayda hiç kilo almadım. Son bir ay kala 3 kilo aldım. Hamileliğimde sadece çağla, çilek, salatalık yiyebiliyordum. Benim kayınvalidem de aynı şeyleri söyleyip durdu. Çocuğum 3 kilo doğdu şükür şu an üç yaşına basacak tam bir tombalak ☺️ Canını sıkma boşver sen faydalı şeyler yemeye calis.
Ay maşallah subanallah allahım nazardan saklayıp bana da nasip etsin nasıl mutlu ettin anlatamam 💓

1.5 litre en az su içiyorum hatta 2 litre günde 3 ceviz yiyorum ya yoğurt ya da salata mutlaka tüketmeye çalışıyorum kuryemişte yiyprum birde erik 🤍 çok teşekkür ederim
Ooo maşallah neguzel işte. bende bugün ceviz aldım daha yeni düzene sokcam inşallah bazı şeyleri

Ben tüp bebekle gebe kaldım. Beni 6.hafta içinde gel diye randevu verdi. Dün kanamam oldu 5.haftadayım. En yakın dr a gittim. Kese ve bebek göründü. Kanamam çoktu. Kese düzgün yerleşmiş bebek de var ama kanama alanı var düebilir dedi. Yatış verdi. Bence 5.haftada görün. Erken farkedilse belki iğne yapılıp bu kadar kanama olmazdı. İhmal etme derim.
Ben ilk gebeliğimde 25 yaşımdaydım. Sağlıklı bir bünyem vardı. Ama hep kanamalı geçti gebeliğim. Plesenta previa vardı. Bebeğin eşi plesenta rahim ağzına yerleşmişti. 28. Haftaya kadar ara ara hep kanamam oldu. Acile kaldırıldım. Bu kadar kanamaya bebek kalmaz dedim. Hilal şeklinde kanama alanı vardı rahimde ama bebeğim hep sağlıklıydı. Her sabah kalkar yatağımı kontrol ederdim. Alezlere bile geçerdi. Bebeğin tutunacağı varsa o kanamada bile tutunuyor. Tabi o zaman ben çok yıprattım kendimi çok üzüldüm. Başka türlüsü de elimden gelmezdi zaten. İlk gebelik ilk annelik. Şimdi deneyimlerim beni sakinleştiriyor ama yine de her bebek yeni bir hikaye.
6. Haftam bitmeden görüneceğim doktora. Folik asit ve demir takviyesine başlayanınız var mı?
Üç doz aşım var buna rağmen korona geçirdim ocak ayında. Korona dan da ayrı korkuyorum gebelikte

Kızlar dün gece bir rüya gördüm... Bir tane kadın doktora gittim 9 haftalık bebeğin dedi kalp atışını duyduk ve size cinsiyetini de söyleyeyim cinsiyeti kız dedi... Belki ben bilinç altımda çok büyüttüğüm içinde böyle bir rüya görmüş olabilirim... Bilmiyorum açıkçası ☺️ Ama şimdi de devlet Hastanesi'nde randevu ararken sadece kadın bir doktora randevu bulmam bana garip hissettirdi. Kendi doktorum erkek bu arada... Bakalım hayırlısı ☺️

Ben ilk gebeliğimde 25 yaşımdaydım. Sağlıklı bir bünyem vardı. Ama hep kanamalı geçti gebeliğim. Plesenta previa vardı. Bebeğin eşi plesenta rahim ağzına yerleşmişti. 28. Haftaya kadar ara ara hep kanamam oldu. Acile kaldırıldım. Bu kadar kanamaya bebek kalmaz dedim. Hilal şeklinde kanama alanı vardı rahimde ama bebeğim hep sağlıklıydı. Her sabah kalkar yatağımı kontrol ederdim. Alezlere bile geçerdi. Bebeğin tutunacağı varsa o kanamada bile tutunuyor. Tabi o zaman ben çok yıprattım kendimi çok üzüldüm. Başka türlüsü de elimden gelmezdi zaten. İlk gebelik ilk annelik. Şimdi deneyimlerim beni sakinleştiriyor ama yine de her bebek yeni bir hikaye.
6. Haftam bitmeden görüneceğim doktora. Folik asit ve demir takviyesine başlayanınız var mı?
Üç doz aşım var buna rağmen korona geçirdim ocak ayında. Korona dan da ayrı korkuyorum gebelikte
Sakin kalmak gerekiyor ne yaşanırsa yaşansın etkileniyoruz ama en azından minimum seviyeye indirmek gerekir bunu, ben Folik Asit kullanıyorum şu an..

4 doz aşım vardı. Ocak ayında ben de korona geçirdim. Zor geçti . 1 ay halsizliği devam etsede sıkıntısı kalmadı şükür. Zaten şubatta da tüp bebek için ilaçlar başlandı. Rabbim sana da bağışlasın bebeğini. İçim rahatladı daha sakinim. Ara ara kahverengi kanamalar geliyor. Dr normal içerideki kan alanından gelecek bir süre dedi. Şubattan beri diofol kullanıyorum. Yani folik asit takviyesi.

X