2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Doğru söylüyorsun değişik olunca seviyor. Mesela hiç makarna vermiyordum. Dün akşam uzun makarnayı tüm tüm yedi. Veee Veee diye söylenerek istedi kahvaltıya zeytin ve tost ekliyorum bugün. Kaşarı seviyor

Benim oğlan yine kahvaltı yapmıyor ya valla bir ara sadece labne ve yumurta sarısı yiyordu.sinir oluyorum ama artik yapacak bişey yok.

Benim oğlan yine kahvaltı yapmıyor ya valla bir ara sadece labne ve yumurta sarısı yiyordu.sinir oluyorum ama artik yapacak bişey yok.
Benimki de ogle yemeginin yarisini tukurdu bi de bu cikti basima. Onceden istemeyince kafasini cevirirdi sadece simdi yicekmis gibi agzini acip sonra hepsini tukuruyor. Tepki i de olcuyor sanki suratimda gulumsemeyle dislerimi sikiyorum

Kizlar kahvaltida ne veriyosunuz bebislere ya. Ben hep ayni seyleri veriyodum cunku cok secici ama sikildi artik istemiyor
Yumurtanın binbir türlü çeşiti içindeki sebzeler değişerek bazen kıymalı hatta ama arka arkaya olursa sıkılıyor yumurta olmadığı öğünlerde biraz salatalık, annem peynirini kendi yapmıştı çocuğa peynir, bir tam ceviz cam rendeden geçip tahin pekmez az ılık su ile onu kıvam aldırıp o oluyor avakado oluyor, bazen sebzeleri rendeleyip peynir vs karıştırıp kafama göre tarif ile fırında pişiriyorum, yine içerik değişerek krep yapıyorum ama tek pankek yapamadım yok yani buna nasıl elim yatmıyor aklım almıyor ama beceremedim ki oldum olası onu yapamam

Sebze rendeleyip peynirle firinlamak iyi fikirmis deneyecegim. Pankek ben de kesinlikle beceremiyorum yalniz degilsin en son artik hazir pankek karisimi aldim yarin bi de onu denicem yine olmazsa pes ediyorum

Sebze rendeleyip peynirle firinlamak iyi fikirmis deneyecegim. Pankek ben de kesinlikle beceremiyorum yalniz degilsin en son artik hazir pankek karisimi aldim yarin bi de onu denicem yine olmazsa pes ediyorum
Sebzelerin içine biraz tam buğday unu işte bir yumurta baharat derken fırında güzel oluyor gerçekten bizimki yiyor en azından ama çok komik değil mi herkes görüyorum yuvarlak yuvarlak ne güzel çıkarıyor cidden tatlı yemek yapamayan biri de değilim yine de yok pankek olmadı

Kizlar kahvaltida ne veriyosunuz bebislere ya. Ben hep ayni seyleri veriyodum cunku cok secici ama sikildi artik istemiyor
Ben illa klasik kahvaltı fikrine takilmiyorum . Birgün önceden kalan yemek de kahvaltı olabiliyor bizde. Mesela bugün sabah kremalı makarna ve papaya yedi. Tavada sade yumurta , peynir , kızarmış ekmek üzerine sürülmüş avokado ve meyve klasik kahvaltimiz . Bazen tavada yumurta yerine , haşlanmış yumurta oluyor. Peynirli poğaça ve meyve . Her kahvaltı da mutlaka meyve oluyor .

Alerjiden ötürü Dr bir damla vermişti ZADİTEN diye. Uyku yapıyordu bebeğimde. O bitince başka birşeye daha alerjisi çıkınca acile götürdük Dr şurup yazdı o şurupta uyku yapıyor.
Aynen o damla ile uyuyor bikac gecedir şuan. Doktor kullan dediği için içim rahat zaten doğduğundan beri burun tıkanıklığı hırıltı olunca ver demişti kullndgimiz biseydi. İnşallah düzene girer bikac güne. Büyük kızım alerjisinden sebep 6 ay Aralıksız kullandı bunun şurubu. Alerji ilaçları eşittir uyku zaten. Sizin kızınız nsl oldu kusması?

Poğaça ekmek vs eline mi veriyorsunuz direkt. Yoksa parça parça yapıp tabağına mi koyuyorsunuz

Kesinlikle uyku yapıyor birde dişi çıkıyordu uyku haramdı o Zamanlar. Bu damla ile rahatlıyordu. Şurup kullanıyorum ama o damla kadar işe yaramıyor ama yinede birçoktan iyi tabi ki. Kusması geçti şükür midesini üşütmüştü. Değişik bir salgın var hepimiz hastayız üstüne yeni gebe olduğumu öğrendim bulantıyla baş etmeye çalışıyorum çok zor

Maşallah Benim kız eline ne verirsem atıyor yaf. Dalga geçiyor benimle

Ben de ayni sekilde elim fena degildir aslinda ama pankek imtihanim bu sabah hazir karisimla yaptim daha iyi oldu boylari irili ufakli oldu ama olsun ama bizim oglan yemedi hepsini biz yedik pankek sevmiyomus beyfendi benim icin de bitmistir artik daha da ugrasmam

Bu sabah pankek yaptim yemedi. Zeytinyagli ekmek, mozarella peyniri, cilek ve yabanmersini yedi japonlar da mesela kahvaltida bir gun onceden kalmis balik, miso corbasi pirinc falan yiyorlar. Ben de somon verdim birkac kere balik seviyo diye. Ama ben bizim yedigimiz khvaltiya alissin istiyorum biraz da ondan israrim. Sonra basima ekstra is cikarmasin bir de bir sekilde yumurta vermek istiyorum sabahlari tam besin oldugu icin. Meksikalilarin milli kahvaltisi meyve galiba zaten malum o acidan cok zengin, burda meyve altin degerinde kimisi hediyelik bile satiliyor

Allah yardımcın olsun. Sağlıkla kucağına al 2. Bebek mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…