2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Hmm olabilir o zaman bi dene bakalım biz Aptamil kullandık hep başka mama denemedik bebeğim her ay 1 kilo almış şu an tam 4 aylık 7 kilo

emmiyordu biberonla mama vermeyi denedim kabul etmedi. Biberonla süt içiyordu normalde. Mamayı sevmedi sanırım. Birkaç saat sonra tekrar emzirmeyi denedim emiyo şu an. Şaştım kaldım. Çok huysuzuz çok… sadece oturmak etrafı izlemek istiyor. Yatmayı reddediyor bizden bu kadar sakin ve minnoş bir bebek nasıl çıktı diyordum hep bende eşimde çoook zor bebeklermişiz

Anladım canım kaç haftalık doğdu bebişin
Bebişim 38+4 de doğdu , ilk 2 çocuğum da sezaryen ile doğunca 2 şubata sezaryen için gün almıştık zaten biz ama 2 şubat sabahı bir baktım suyum geldi üstelik kanamalı doğru acile gittik hemen , plesanta ayrılmaya başlamış , çok şükür binlerce şükür bebeğime sağ salim kavuştum . Ama böyle işte gelişim adımlarını daha dikkatli incelemeye başladım.

Sorunu diş olabilir o zaman kıyamam kuzularıma ya ne zorluklarla uğraşıyorlar

Benim ilk çocuğum 38+4 te geldi normal doğum oldu çok zordu. Rabbim bebeklerimize sağlık versin küçücük bedenleri gazdı dişti o bu tüm acılara dayanıyorlar kıyamam

Canim 40 dk emdi diyorsun yutkunma sesi gelmedi mi? Mesela bazen sütüm olmuyor cocuk emiyor çekiyor bırakıyor,geri aliyor ama yutkunma sesi olmiyor ve zten sürekli emmiyor süt olmauinca anlardin..benim oğlum geçen o kadar cok emdi ki.surekli istedi sonra çok büyük kustu bazen acliktan almiyorlar. Ama yinede sen bilirsin. Online olarak emziren anne kampına katıldım inşallah işe yarar.

Ben dun adet oldum yani henuz leke geliyor başlamadı tam doğumdan sonra ilk adeti olanlar nasil oldu acaba neden olamiyorum sütümude etkiledi olup bitseydi diyorum ama yok karnımda agri var

Geçen hafta pazartesi sünnet icin kontrolde 7100 çıktı boyu geçen ay 62cm di bu ay ne oldu bilmiyorum. Bugün 4aylik oldu ama doktora simdi gitmeyecez bugün sünnet oldu .belki pazartesi gideriz.
Hayırlı olsun canım biz de sünnet olduk erken yaptırmamız çok iyi oldu çabuk iyileşiyorlar hem çok geçmiş olsun

Ben dun adet oldum yani henuz leke geliyor başlamadı tam doğumdan sonra ilk adeti olanlar nasil oldu acaba neden olamiyorum sütümude etkiledi olup bitseydi diyorum ama yok karnımda agri var
Ben geçen ay regl oldum canım bebiş 3 buçuk aylıktı. Adet döneminde benim de sütüm azaldı gibiydi. Takviye aldım sütün iyi çok şükür endişe etme sadece adet döneminde oluyor

Selam kızlar bebeği alerji olan var mı
Biz çok zor zamanlar yaşıyoruz hatırlarsanız resim atmıştım yüzündeki ve karnındaki isilikler için ne yaptıysam geçmedi.. Dr götürdük kan aldılar birkaç sonucunda patates fıstık ve yumurtaya alerjisi çıktı.. Dr 10 gün sonra getir dedi.. Ama bu süreci yaşayan ve atlatan var mı kızım elini hep vücuduna götürüp kaşıyor yediklerimede dikkat ediyorum mama olarak sma veriyordum şimdi aptamil veriyorum ama mamadan da mı kesmeliyim bilen var mı Maf oldu yavrum

Önce emziriyorum sonra Kundaklıyorum beşiğe koyuyorum mecburen sallıyorum uyuduğu da oluyor uyumadığı da.. Bazen de biberon veriyorum kendinden uyuyor.. Gece de yanıma aldığım oluyo hem emiyo hem uyuyor çok zor gerçekten

Bizim alerji sürecimiz başladı kan değil de deri testi yapacaklar ama bizimkinde deride değil bağırsak tepkili

Bizim alerji sürecimiz başladı kan değil de deri testi yapacaklar ama bizimkinde deride değil bağırsak tepkili
Aaaa bizim çok geçmiş olsun canım bizde deride test bile yapmadılar yanlış sonuç verir diye kan aldılar of ama gercekten çok zor ya sizde nasıl belli oldu nasıl farkettiniz canım vücudunda döküntü VS yok dimi çoktandır buraya girmiyorum

Bizim de yumurtaya var mama evolvia alerji maması verdi doktor

Biz de de kan almadılar oysa kanda daha net olur belki diye düşünmüştüm, hiç döküntü yok ama ara ara pişik vardı 2 aydır da kaka sayısı çok fazla en son kan gördüm perşembe test sonrası tam konuşacağız bakalım doktor ile şuan tavuk et yumurta süt ürünleri yemiyorum

Öf çok zor ya bende yeni yeni yemeye başladım ne kadar çok alerji var ama etrafta merak etme geçer hepsi zamanla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…