2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bizim de böyle ben 2 doktora gösterdim önemli değil dediler ama kan geliyorsa bi gösterin eğer pişik falan olmadığından eminseniz
Pişik değil de cilt kuruyunca çatlayıp kanar ya, öyle bir görüntüsü var. Doktora sorarak mustela krem sürmeye basladim haftaya kontrolde detaylıca bakılacak artık.

Hiç endişe etmeyin benim bebeğim de aynıydı. 2. Ay takibinde 7 buçuk kiloydu bizimde baş çevremiz büyük şuan oğlum 4 aylık olmak üzere 15-20 gündür ellerinden tutuyorum çok güzel kalkıyor biz de kalkamıyorduk o zamanlarda her çocuk farklıdır tabiki ama endişe etmek için çok erken
Çok içim rahatladı teşekkür ederim inşallah benim tosuncugumda 4 aylık olunca tutar

Doğru söylüyorsunuz belki de o yüzden az kilo aldı yarından itibaren öyle deneyeyim🙈 bi de eskiden acıksa durduramazdık şimdi etrafa bakıncam diye acıktığını da unutuyor sanki
Bana faydası oldu gibi geldi inşallah sana da olur ama arkada süt olduğuna emin ol boşuna eziyet etmeyelim sonra 😅ya varya aynılar hem bu ara dikkatleri dağıldığı için hem de alerjili bebek biraz öyle oluyormuş bizimki bazen bildiğin inat ile emmez aç uyur yatağa koyarım başında beklerim çünkü 5 dk demez ağlar o uykulu halde emer 🤭

Bebeğim 70 günlük yüzüstü yastığa yatırdığımda yada elimde yüzüstü tuttuğumda başını çok güzel tutuyor arada dinlenerek ama sırt üstü yatırıp kollarından kaldırınca kafasını geride bırakıyor aile hekimi bu şekilde yaptı tutamadı çok korkuyorum bi sıkıntı var diye. Biraz iri bir bebeğiz ve kafamızda büyük 7 kilo boyumuz 66 cm kafa çevresinde 43 cm. Bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum . Araştırdığıma göre mayıs 2022 den beri topuk kanında sma taraması yapılıyormuş. Ben 2023 te doğum yaptım. Sizin bebekleriniz ne zaman tıtabildi
Benimki o dediğin hareketi doktorda bayram öncesi yapamadı kendi doktoru değildi ilk kez görüyor bizimkini sonra yüz üstü yatırdı bu yüzünü gömdü asla kaldırmadı bende korktum ama inan sadece 5 gün yüz üstü daha fazla yatırdım bişey kalmadı bazen kendi istemezse de yapmıyorlar korkma

Bizde de çıktı alerji ne zamandır giremiyordum süt ürünleri domates yumurta bir Sürü şey yemiyorum . Doktor ne kadar süre yeme dedi sana . Benim 1 hafta oldu ishal geçti
O kadar fazla şeyi mi yasakladı ben daha süt ürünleri ve yumurta ile başladım 2 gün olacak henüz bir gelişme yok inşallah bizimki de geçer ama süre için henüz bişey demedi, ishali günde kaç kez yapıyordu

Bugün sağlık ocağında 4. Ay aşılarımızı olduk. İki bacaktan da iğne vuruldu. Geçen ay kafasına 42 demişti bu ay 40.5 dedi. Çok ilginç. Ya geçen ay ölçemediler ya da cocuk ağlarken biz yanlış anladık. Ateş yok şimdilik. Ama huzursuz, zor uyudu. Cocuk dr u söylemedi ama, sağlık ocağındaki ebe kan ilacı başla dedi. Başladım. Pek sevmedi. Çıkarmasın diye üstüne hemen emzirdim.
Doktor ölçüyordur kafasini bizin bebiste 3 aylikken 42ydi . Ac karnına vereceksnz biraz beklemek lazm aslında hangi marka aldiniz?

Gaziantep. Ev iyi. Ama dışarısı genelde soğuk. Dışarı çıkarıyorum diye haftada bir banyo yaptırıyorum. Artık haftada 2 e çıkarız. Havalar daha iyi.

Kötü bir şey çıkmamasına sevindim. Geçmiş olsun. D vit. 3 damla şişeden ağzına damlatıyorum. Görümce anlayıp ağzı açıyor zaten. Probiyotik veriyorum onu da aynı şekilde. Bazen 1 damla fazla gidebiliyor.
Ya biz o probiyotigi biraktik gaz ilaci ayni zamanda probiyotikmis yeni anladim 😂 gazina etki etmemisti cok biogaiga ydi ismi herhalde yanlış yazmadıysam. Buzdolabında kalmış o açıldıktan sonra oda isisinda 4 hafta yaziyor. Buzdolabında bozulmuşmudur.

Gaziantep. Ev iyi. Ama dışarısı genelde soğuk. Dışarı çıkarıyorum diye haftada bir banyo yaptırıyorum. Artık haftada 2 e çıkarız. Havalar daha iyi.

Kötü bir şey çıkmamasına sevindim. Geçmiş olsun. D vit. 3 damla şişeden ağzına damlatıyorum. Görümce anlayıp ağzı açıyor zaten. Probiyotik veriyorum onu da aynı şekilde. Bazen 1 damla fazla gidebiliyor.
Bende Gaziantepteyim hangi çocuk doktoruna gidiyorsunuz

Bana faydası oldu gibi geldi inşallah sana da olur ama arkada süt olduğuna emin ol boşuna eziyet etmeyelim sonra 😅ya varya aynılar hem bu ara dikkatleri dağıldığı için hem de alerjili bebek biraz öyle oluyormuş bizimki bazen bildiğin inat ile emmez aç uyur yatağa koyarım başında beklerim çünkü 5 dk demez ağlar o uykulu halde emer 🤭
Yok yok memeyi bi kontrol ederim 🙈 hem etrafa bakayım hem emeyim istiyor bi de bacaklar da hareketlendi savaşıyoruz resmen emzirirken ve altını alırken 🙈 neyse hepsine maşallah 🧿 çözümü olan şeyler 🙏
Bir de şey soracağım hiç vücudunda döküntü veya kuruluk var mı bebeğinizin bizim kollarda vardı geçen kulak arkasında kuruluk gördüm bugün de ayak parmaklarında hafif kuruluk başlamış.. bir de konak problemimiz var

Yok yok memeyi bi kontrol ederim 🙈 hem etrafa bakayım hem emeyim istiyor bi de bacaklar da hareketlendi savaşıyoruz resmen emzirirken ve altını alırken 🙈 neyse hepsine maşallah 🧿 çözümü olan şeyler 🙏
Bir de şey soracağım hiç vücudunda döküntü veya kuruluk var mı bebeğinizin bizim kollarda vardı geçen kulak arkasında kuruluk gördüm bugün de ayak parmaklarında hafif kuruluk başlamış.. bir de konak problemimiz var
Bacaklar kulak arkası kol çok kuruyor bizde konak da var geçen gün yıkarken yağ sürüp biraz beklettik yıkarken yarısı gitti haftasonu yıkarken umarım tam biter

bir döküntü görmedim ama doktor atopik bir cildi var kuru dedi kulak arkası da kafasına göre bi pullu bi düzgün olur, konak şöyle soğuktan çok banyo yapmadı diye bi olacak gibi oldu yağladım banyo ile taradım o yok şimdi , değişik fark ettiğim mukus yoğun geldiği zaman pişik olacak gibi oluyor popo kızarıyor krem ile çabuk geçiyor ama. Kan gelmese ben daha diyet yapmazdım çünkü bakınca aşırı ciddi belirti yoktu ama işte 🤷‍♀️gece 12 den şu zamana çoktan 6 kakalı bez var ve 2 si baya az ama yüz üstü egzersizde pırt ile kaçtı 😂dün sabahtan beri hiç kan yok bakalım süreç nasıl değişecek 😒

Doktor ölçüyordur kafasini bizin bebiste 3 aylikken 42ydi . Ac karnına vereceksnz biraz beklemek lazm aslında hangi marka aldiniz?
Dr ölçmüştür ben sormayı unuttum. Sağlık ocağı Geçen ay 42 ölçtü şimdi nasıl 40.5 diyor anlamadım. Kafası mı küçüldü yani 🤣 kan ilacı Ferrum. Sağlık ocağının verdiğini aldım.
Ya biz o probiyotigi biraktik gaz ilaci ayni zamanda probiyotikmis yeni anladim 😂 gazina etki etmemisti cok biogaiga ydi ismi herhalde yanlış yazmadıysam. Buzdolabında kalmış o açıldıktan sonra oda isisinda 4 hafta yaziyor. Buzdolabında bozulmuşmudur.
Nurse Harvey şurup ile birlikte alınabilir demişti eczacı. Veriyorum 1 damla. Biogai 1 aylık olunca aldık 2 hafta kullandık. Dolapta sakladım ama 4 hafta diye yazıyor diye atmıştım.
Bende Gaziantepteyim hangi çocuk doktoruna gidiyorsunuz
Mehmt Aksoy. Memnunuz.

Bacaklar kulak arkası kol çok kuruyor bizde konak da var geçen gün yıkarken yağ sürüp biraz beklettik yıkarken yarısı gitti haftasonu yıkarken umarım tam biter
konaklar eskiden kalın tabaka halindeydi şimdi öyle kalın yok ama banyodan 2 gün sonra yine fazlalaşıyor biz de şuan 3 günde 1 yıkıyoruz her sefer yağ sürüyorum ama bi türlü tam bitmedi 🤦‍♀️ yani eskiden bu kadar alerjik atopik ciltli çocuk var mıydı acaba 😒

Son düzenleme:
bir döküntü görmedim ama doktor atopik bir cildi var kuru dedi kulak arkası da kafasına göre bi pullu bi düzgün olur, konak şöyle soğuktan çok banyo yapmadı diye bi olacak gibi oldu yağladım banyo ile taradım o yok şimdi , değişik fark ettiğim mukus yoğun geldiği zaman pişik olacak gibi oluyor popo kızarıyor krem ile çabuk geçiyor ama. Kan gelmese ben daha diyet yapmazdım çünkü bakınca aşırı ciddi belirti yoktu ama işte 🤷‍♀️gece 12 den şu zamana çoktan 6 kakalı bez var ve 2 si baya az ama yüz üstü egzersizde pırt ile kaçtı 😂dün sabahtan beri hiç kan yok bakalım süreç nasıl değişecek 😒
Ben neredeyse her banyo öncesi yağlıyorum kafayı ama tam kurtulamadık konaklardan banyo aralığını 2 günde 1 yapıcam bakalım o zaman geçecek mi.. yani o pişik nasıl olmasın zaten bazen bezi değiştiriyorum hop yine pırtlanmış 🙈kan olmamasına sevindim şükür bizde de yok ıkınmalarda azaldı muhtemelen o süt proteini epey rahatsız ediyordu bebeği..

Doktor bile diyor eskiden bu süt alerjisiyle 1-2 denk gelirdik şimdi çok yaygın kesin bi çevresel faktör var diyor

Ben neredeyse her banyo öncesi yağlıyorum kafayı ama tam kurtulamadık konaklardan banyo aralığını 2 günde 1 yapıcam bakalım o zaman geçecek mi.. yani o pişik nasıl olmasın zaten bazen bezi değiştiriyorum hop yine pırtlanmış 🙈kan olmamasına sevindim şükür bizde de yok ıkınmalarda azaldı muhtemelen o süt proteini epey rahatsız ediyordu bebeği..

Doktor bile diyor eskiden bu süt alerjisiyle 1-2 denk gelirdik şimdi çok yaygın kesin bi çevresel faktör var diyor
Ben bir kere 4 kez bezi değiştirdim tam giydir pırt ee aç değiştir pırt tamam az bekleyim dedim bitmiştir değiştir pırt böyle gitti 😂2 ile kurtarınca şükür diyorum ne bezler gitti sağlık olsun da 😂kesinlikle eğer bizim net alerji ise rahatsız ediyor gece uykusu bile bozuldu 2 günde de hemen bünye atmaz haliyle zaman lazım, ben arkadaşımda duymuştum ilk çok zorlanmıştı şahitim şimdi de bize denk geldi 😒ama keşke tam nelere alerjisi var bilsek ona göre yemesek

Konak için mustela iyi diyorlar ben kullanmadım ama bir de ona mı baksan

Kalınlaşmış konakları nasıl temizlediniz kızlar? Bizimkiler yağla yumusamiyor, tarakla da tarayamiyorum o yüzden. İlaç kutusunun kenarı ile hafiften kalkanları aldım ama üzerindeki saçlarla beraber kalkıyor o zaman da, hafif kellesti kalın kabuklu konakların olduğu yerler

Kalınlaşmış konakları nasıl temizlediniz kızlar? Bizimkiler yağla yumusamiyor, tarakla da tarayamiyorum o yüzden. İlaç kutusunun kenarı ile hafiften kalkanları aldım ama üzerindeki saçlarla beraber kalkıyor o zaman da, hafif kellesti kalın kabuklu konakların olduğu yerler
Bizim bebiste bi ara kalindi ya kel olmasına rağmen biz anlayamadık bile Allah'ım utanc verici🙈🙈 ikinci çocuk ama ilk oğlumda yoktu anlayamadim. O kadar derisiyle bütünleşmis ki anlayamadim. Birgün bebisin fotosunu çektim cocugun saçı turuncu havuç gibi eşime attim turuncu baktım konak var dedim eşim hala yok diyor.telefonun kamerasıni iyice yaklastirdim konak!! Hemen bebe yağı vardi bocaladik iki tel saçlı keltoşuma, tarakla taradikca kabardı kabardı yikadik. Arındı simdi biraz kaldı, ama cok kalin olmadığı icin az az çıkıyor

Selam kizlar uzun zamandır giremedim hiç okuyamadım buralari. 3cocuklu hayat çok hızlı geçiyor :)
Bizim birkac gündür kaşınan dişler acımaya başladı sanırım bazen kasirken beceremiyor ağlıyor sinirinden. Baktım bende elimle biraz kabarmış ama nezaman patlar Allah bilir. Ha-ri Ha-ri senin kıza da doktor dişleri erken gelir demişti sanırım değil mi sizde durumlar ne ?

X