2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Meme istemiyor derken istahsiz mi canım? 4. Ay 500 gram ve üstü bekleniyor mus.
Ya alt sınır da deyince üzüldüm valla benim doktor mu abarttı acaba.
Mesela acikiyor birden tutuyor ama azicik karni doyunca bırakıyor, bazen 3 parçada emiyor uyuyana kadar verimli olmuyor bence,gecen ay 1 kilo aldi ama bu ay bunA basladi çok guzel emmiyor

Emdikten sonra sag sütünü dedi artsin diye dedi doktor .Ama bana hic azalmis gibi gelmedi ki . Az olsa ac kalsa bebek surekli aglamaz miydi
Kesinlikle öyle. Hem bi de çeneleri kuvvetlendi artık memeyi cabuk boşaltıp doyuyorlar. Bazen annelik içgüdümüz daha iyi sonuclar veriyor. Sen iç sesini dinle canım.

Mesela benim bebek bazen az emiyor ama biliyorum ki karnı tok. Yanımda birisi varsa uykuya gecerken mızırdandıgında ac galiba mama ver diyor hemen. Şüpheye düşüp hazırlayıp veriyorum. Ya içmiyor ya da kusuyor. Sonra kendlme kızıyorum sen ne dinliyorsun milleti diye

3. ayda benim kızım da o civarda aldı , aynı şekilde takip edelim dedi, anne sütüyle aldığı 500 gramı ,mamayla alacağı 1 kiloya tercih ederim dedi. Ama ben evde takip ettim , son 3 haftada 250 Gr aldı sadece ,yani 4 . Ayda en fazla 300 -350 Gr birşey olacak , eve emzirme danışmanı geldi bugün , bu ayda minimum haftalık 140 Gr civarı ideali ama toparlariz sorun yok ,izleyelim bir hafta dedi . Yaptığım birkaç yanlış varmış onları düzeltmeye calisicaz . Haftaya yine olmazsa yine de mama baslamayip başka yollar izleyeceğiz dedi .bakalım
Ahhhhh çok sevindim ,gözünüz aydın . Bizimkinin de dr elle muayenede kapalı duruyor ,bir sorun yok bence , bacakları da çok hareketli ve kuvvetli ,yine de %100 emin olmak için ultrason çekelim dedi, haftaya yapılacak .inşallah biz de iyi sonuçlarla atlatırız
Kızlar bebeklerinize oyun halısı aldınız mı aldıysanız resim paylaşabilir isiniz fikir olsun
Piyanolu birşey aldık biz baya severek kullaniyor

Seninkinde de o çukur içinde minik bir delik var mı peki, Allahım inşallah sende güzel haberler ver valla o stres o kadar zor ki, bizim hoca ankaradan asistanını arayınca tamam dedim bişey gördü ve ortak karar alacaklar beynim zonkladı resmen öyle korktum ki

Dün bizim kız ultrasondan aşırı korktu ondan mı neden bu gece 2 satte bir uyanıp emip uyudu bu gece uykusu artacak derken nasıl başa sardık böyle

Dün bizim kız ultrasondan aşırı korktu ondan mı neden bu gece 2 satte bir uyanıp emip uyudu bu gece uykusu artacak derken nasıl başa sardık böyle
Al bizden de o kadar. Bi kac gecedir neredeyse saat başı uyanıyor. Doymuyor mu deyip mama bile verdim ama yok yine uyandı. Sanırım atak dönemine girmiş bulunuyoruz. Sürekli kokumu istiyor

Bugün 4. Ay aşıları olduk 65 cm 7 kilo olduk eltim çocuğun kilosu çok dedi ama doktor bir şey demedi sizde durumlar ne acaba
Ben de burda yazıyorlar aslında hepimiz aynı ay değiliz ama kimisine göre kıyaslama yapıyorm az oluyor hahaha ama doktor normal dedi. 3 aylık kontrolünde 6600 cikti boyu 62 cm.

Bugun 3 ay kontrolü vardı 4700 gr 62 cm olmuş bana az geldi bu ay adet oldum 1 haftadır dakizimin burnu tıkalı 500 gr almış sadece üzüldüm
Benimde 3. Ayda 500 grm almis oruc tutum gakiba o etkiledi bu ayda sanki almiyor gibi geliyor boyu uzamis dogumdan bu ayan 11 cm uzamis ama ilk iki ay 3 kilo aldi toplam 3. Ay 500 almis

Benimde 3. Ayda 500 grm almis oruc tutum gakiba o etkiledi bu ayda sanki almiyor gibi geliyor boyu uzamis dogumdan bu ayan 11 cm uzamis ama ilk iki ay 3 kilo aldi toplam 3. Ay 500 almis
Dişleri de şişmeye başladı diş ve burun tıkanıklığı bu ay sanırım almadı benim kız da zaten mastit de oldum emmesi azalınca onunla uğraşıyorum halen

Musait oldugunda bana da anlatir misin canim neler yapiyorsun. Nerede yanlis yapiyormussun.Belki bende ayni hatalara dusuyorumdur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…