2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim kadar olamaz çocuk doğduğundan beri bizde kayınvalidemgildeyiz evet yemek derdim falan olmuyor ama rahat değilim ve çocuk her çok ağladığında uyuyamadığında kaynanam da eşim de bi yeri ağrıyo fitil yapalım rahatlasın diye tutturuyorlar ikisiyle de savaşmaktan yoruldum hadi kaynanam neyse de eşimin bu şekilde üstüme gelmesine katlanamıyorum sırf çocuk için sabrediyorum çok bunaldım her çocuk ağlar anlatamıyorum bizimki ağlarken kendinden geçiyo
Ay benimkide her ağladığında kulağı ağrıyor bu çocuğun diye tutturuyor gazı var oyuzden ağlıyor diyorum yok yok kulağı ağrıyor bu çocuğun ondan 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️doktora bile sordum kulak ağrısı olabilirmi diye oda bana yeni doğanların kulakları 6.aya kadar ağrımaz dedi 🤷‍♀️

Resmini çektin mi çektiysen bana özelden atar mısın yaa ben nasıl belli olur anlamam diye korkuyorum çünkü bizimkinde de mukus var bir gün illa kan da gelecek kesin arkadaşımın öyle olmuştu
Yok canım cekmedim o an unuttum ama görmemek mümkün değil görürsün oldugunda mutlaka

Kızlar uyku eğitimi için erken mi? Gündüz uyku uyanıklık süresi fln takip edeniniz var mı?
Uyku eğitimi nasıl bilmiyorum ama ben akşam sessiz ve loş ortam ayarlayıp emzirip yatırıyorum. 2 haftalıkken başladık.gece 2 3 saatte bir emiyor. Gündüz uyku pek yok. Eskiden hep ağlardı, artık biraz oynayıp konuşuyorum. Bazen kısa kısa uyuyor. Hastayken ve depremden dolayi arabada yatınca bozuldu ama eve geçince yine aynı devam ettik.
Kızlar az önce kızımın kakasında kan gördüm. Mukus da vardı. Yuksek ihtimal birsey alerji yaptı ama farklı yediğim birşey yok. Önceden az vardı da fark mı etmedim acaba diyorum. Önce neyi kessem bilemedim. Mama da alıyor süt ürünlerini kessem bi anlamı yok. Dün karışık kuruyemiş yemiştim ondan mı oldu acaba. Yumurta da yedim. Aksam da 2 bardak ayran içmiştim 🤦🏽‍♀️
Birşeye alerji mi var diye baktırabilirsin. Kanama olmadı ama ben yine de baktırdım. Dr girişini yapmıştı. Belki süt ürünü belki yumurta alerjisi olabilir, gaz değil de başka sebebi olabilir diye bakalım demişti. Kakasını yapınca yarım saat içinde getirin dedi. Gündüz yapmadı. Gece yapınca bezinden kaba kaka topladım. Acile götürdük. Normal çıktı sonuçlar. Aklında kalmasın bir daha gelirse baktırabilirsin

Ay benimkide her ağladığında kulağı ağrıyor bu çocuğun diye tutturuyor gazı var oyuzden ağlıyor diyorum yok yok kulağı ağrıyor bu çocuğun ondan 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️doktora bile sordum kulak ağrısı olabilirmi diye oda bana yeni doğanların kulakları 6.aya kadar ağrımaz dedi 🤷‍♀️
İkna edemezsin o kulağı ağrıyor diyorsa kulağı ağrıyordur biz aksini söylüyoruz ya inatlaşıyorlar

Benim gibi bebeği gündüz hiç uyumayan var mı çıldırcam artık
Benimde hiçe yakın canım artık yeni formül bebek arabası arabaya atıyorum dışarda arnavut kaldırımı oluyor ya çok engebeli orda 3-5 tur atıyorum uyuyo geri eve geliyorum. Arabadan da indirmiyorum 2-3 saat uyuyor

Benim gibi bebeği gündüz hiç uyumayan var mı çıldırcam artık
Canım bebeklerde uyku penceresi diye birşey varmış bende yeni öğrendim açıkçası
Uyanıklık kalma süreleri var ve ayına göre bu uyanık kalma süresini aşınca bebekler uykuya geçmekte zorlanıyormuş
Bu tabloyu incele istersen
Buna uyabilirsek gerçekten düzenli uyuyorlar çoğu zaman
Tabi uyumadıkları da oluyor, ama çok faydası oluyor geeçekten

Eklentiler

• 0D73EE39-3235-42DA-B318-9DAEADF63810.jpeg
    0D73EE39-3235-42DA-B318-9DAEADF63810.jpeg
    116,7 KB · Görüntüleme: 73
Benim kızı bugün 2.ay çarptı resmen. Uykuyla ilgili yazdığım hicbirsey bugün kesinlikle olmadı işe yaramadı 😅 Bide üstüne meme reddi yaptı. Umarım arkasigelmez yarın düzelir.
Bütün gün uyutmaya çalışmakla geçti asla derin uykuya geçemedi. Kesinlikle hiçbir gün birbirini tutmuyor.
Şuanda odaya çıktık artık gece uykusu icin uyutmaya çalışıyorum. İnşallah gecemiz boool uykulu geçer hepimizin ☺️

Benim kızı bugün 2.ay çarptı resmen. Uykuyla ilgili yazdığım hicbirsey bugün kesinlikle olmadı işe yaramadı 😅 Bide üstüne meme reddi yaptı. Umarım arkasigelmez yarın düzelir.
Bütün gün uyutmaya çalışmakla geçti asla derin uykuya geçemedi. Kesinlikle hiçbir gün birbirini tutmuyor.
Şuanda odaya çıktık artık gece uykusu icin uyutmaya çalışıyorum. İnşallah gecemiz boool uykulu geçer hepimizin ☺️
Ahaha bende diyecektim kizlar gaz damlasını gündüz verin akşam uyuyor diye ama yok anam bu bebeklerin 1 günü 1 gününe tutmuyor. Benimki bugün ağlama krizlerinde yine dün gece ne güzel uyumustu ağlama krizi olmadı . Bizde dün 2. Aya geçtik bizede çarptı bugün 😅😅

Ben genelde 45dk 1saat altında uyursa alıp hemen uyutuyorum tekrar. Bazen 2kere bile oluyor hatta. Derin uykuya geçerse uzun uyuyor. Gün içinde çok uzun uyanık kalırsa birdaha ki uykuya zorlanıyor. Derin uyuyup uykuyu aldıysa keyifli yarım saat 45dk uyanık kalıyor. Hatta keyfi yerinde diye dün oyun halisina koydum hoşuna gitti. Uyku eğitimini hiç bilmiyorum araştırmadım. Ama yardım almayı dusunuyorsan sor istersen bı
Peki destekli mi uyutuyorsun. Kısa uyudu uyandı diyelim geri nasıl uyutuyorsun?
Sabah kaçta kalkıp gece uykusuna kaçta geçiyor?

Günleri günlerini tutmuyor ki🤷🏻‍♀️🥴

Ahaha bende diyecektim kizlar gaz damlasını gündüz verin akşam uyuyor diye ama yok anam bu bebeklerin 1 günü 1 gününe tutmuyor. Benimki bugün ağlama krizlerinde yine dün gece ne güzel uyumustu ağlama krizi olmadı . Bizde dün 2. Aya geçtik bizede çarptı bugün 😅😅
Ben gaz damlası vermedim 2 gündür hatta d vitamini de unutmuşum. Daha rahattı sanki bilemiyorum. Günleri günlerini tutmuyor kesinlikle

Kızlar iyi akşamlar sizlere birşey danışacağım. Sizin bebeler kaç günde bir kakasını yapıyor? Benimki normalde 3-4 gün minik minik günde 3-4 kez yapıp 5. Günde bir kez bez dolduran kaka yapıyordu. Doktora danıştım anne sütünü arttır, emzirdikten sonra sağıp ver dedi, dediği gibi yaptım ama nafile daha da kötü olduk şimdi.bugün 4 gündür hiç kaka yapmıyor yarın 5. Gün olacak akşam da poposunun etrafına zeytinyağı sürdük ama halen birşey yok. Neden böyle anlamış değilim anne sütü yetersiz desem kilo alımı gayet iyi, çişli bez sayısı da gayet fazla kabızlığı neden var ki 😔

Kızlar iyi akşamlar sizlere birşey danışacağım. Sizin bebeler kaç günde bir kakasını yapıyor? Benimki normalde 3-4 gün minik minik günde 3-4 kez yapıp 5. Günde bir kez bez dolduran kaka yapıyordu. Doktora danıştım anne sütünü arttır, emzirdikten sonra sağıp ver dedi, dediği gibi yaptım ama nafile daha da kötü olduk şimdi.bugün 4 gündür hiç kaka yapmıyor yarın 5. Gün olacak akşam da poposunun etrafına zeytinyağı sürdük ama halen birşey yok. Neden böyle anlamış değilim anne sütü yetersiz desem kilo alımı gayet iyi, çişli bez sayısı da gayet fazla kabızlığı neden var ki 😔
Mama da alıyor mu? Herhangi bir ilaç kullanıyor mu peki? Yeni başladığın bir ilaç yada. Tek anne sütü alıyorsa bilemedim. Doktor 12 gün yapmayan var demiş bir arkadaş a. Yapmadiginda huzursuz rahatsız mı peki değilse takılma dicem de en iyi sen bilirsin tabiki

Mama da alıyor mu? Herhangi bir ilaç kullanıyor mu peki? Yeni başladığın bir ilaç yada. Tek anne sütü alıyorsa bilemedim. Doktor 12 gün yapmayan var demiş bir arkadaş a. Yapmadiginda huzursuz rahatsız mı peki değilse takılma dicem de en iyi sen bilirsin tabiki
Mama almıyor, ilaç olarak da sadece gaz damlası kullanıyor sab simlex olandan. gazı varken huzursuzlanıyor ıkınıyor kızarıyor falan yapınca geçiyor o huzursuzluğu onun dışında sıkıntısı yok gibi geliyor bana. Doktor kontrolümüz var cuma ama yarın da yapmazsa önceden doktora ulaşmaya çalışacağım

Çiş varsa sorun etmiyorlar. Ama doymuyor olabilir. Eğer ellerini sıkıp ağlarsa aç demektir meme ver demişti bana dr. Sen sıvıyı az tüketmiş olabilirsin. Suyu ve sıvı şeyleri daha çok içip gün boyu her mırıldandığında emzir.. Benim kızım 3 gün kaka yapmayınca su, meyvesuyu hoşaf,, sürekli sıvı tükettim emzirdim 4. Gün emerken mıçtı sırtına kadar çıktı. Sıvıyı arttırmayı deneyebilirsin

X