2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Rabbim şifa versin kuzum o bölgede salgınlar vardır şimdi😞 Rota aşısı zamanı gelmeden olması kötü olmuş. İnşallah en kolay ve çabuk şekilde atlatır küçük kuzum. İnşallah hepsi geçecek canım yaşadıkların çok zor gerçekten ama Allah'ın izniyle feraha kavuşacaksin inşallah 🤲
Çok sağol canım valla şansıma bende o aşı zamni gelsin kızıma yapicam diyordum gelmeden yakalandık galiba bizim burda salgın var çünkü yanımda yatan hastanın cocuguda rota virüsü kapmış 🤷‍♀️ üstüne bide deprem çıkamıyorum da hastaneden kızım iyileşmemiş diye diken üstündeyiz biz burda bukadae etkileniyorken oradakiler ne haldeler kim bilir Rabbım yardımcıları olsun

Perişan oldu kızım hastanelerde şimdide rota virüsü kapmış taburcu olmuştuk geri tekrar geldik gece 12 den sonra 15 defa ishal yaptı üstüne depreme yakalandık çok şiddetliydi ya Allahim sen yardım et bizlere. kızım birturlu önünü görmedi her damar yolu açtiklarinda ömrümden ömür gidiyor 😭😭😭😭
Ay Allahim ya yazik kuzums ya Allah acil sifa versin🙏
Ben bile korktum Antalya da iki saat arabada gezdik eli kolu mahkum döndük eve.Zaten oyle psikolojiye geldik ki ufleseler korkucaz 😭

Ay Allahim ya yazik kuzums ya Allah acil sifa versin🙏
Ben bile korktum Antalya da iki saat arabada gezdik eli kolu mahkum döndük eve.Zaten oyle psikolojiye geldik ki ufleseler korkucaz 😭
Sağol canım valla ben kızım için çıkamadım damar yolu çıka tekrar delmek zorunda kalırım diye kaldım yoksa diken üstündeyim. valla ne yapacaksın ki bu soğukta hele ki çocukta varrsa dışarıda kalamıyor insan Rabbım yardımcımız olsun insallh

Aynı bizim düzen. Yalnız 11 gibi uyumasi çok çok nadir genelde 1 i 2 yi buluyor uyuması
Benim kızımda akşam olunca ağlıyor sürekli uyumuyor ama kolik değil sanırım. Uyumuyor ağlıyor emiyor ağlıyor fakat susturulmayacak bı ağlama değil mizmizlik huzursuzluk hep kucak kucakta da memnun değil. Kolikte nasıl oluyor ağlama tarzı onu susturmak çok zormuş diye biliyorum. Salı Dr a gideceğiz gaz damlası isteyeceğim

Benim bebeğim sürekli ağlamıyor sadece gaz sancısı gelince ağlıyor ama çığlık atarak acı acı ağlıyor ve sancısı geçene kadar susmuyor 😞 zor ya Rabbim yardımcımız olsun 😕

Benim kızımda asla uyumuyor hala uyanık ve doymuyor mama veriyorum günde 5-6 kez her seferinde 90-100 cc hala doymuyor kendi sütüm az ve benim sütümü kusuyor her defasında neden olabilir
Sütünün tadına baktın mı hiç. Bazı kişilerin acı olurmuş sütü eskiler derler. Bi de tam doygunluğuna denk geliyor olabilirsin. Önce iki memeni emzir sonra mama teklif et bakalım

Sağol canım valla ben kızım için çıkamadım damar yolu çıka tekrar delmek zorunda kalırım diye kaldım yoksa diken üstündeyim. valla ne yapacaksın ki bu soğukta hele ki çocukta varrsa dışarıda kalamıyor insan Rabbım yardımcımız olsun insallh
Amin canim. biz 6. Kattayiz ustumuzde 4 kat var. Deprem aninda tabi kaçış yok anca sallanma durduktan sonra psikolojik rahatlamak için iniyoruz.Allah'im yasatmasin tekrarini😔

Öyle tabi sağlıklı olsunda, ister istemez üzülüyorsun ama en azından şükür diyorum aslında kaynanam gittiğinden beri o kadar serbestim ki anlatamam 😂 hatta stresten gitmiştir geri gelir diye bekliyorum daha bir hafta oldu gideli bakalım kısmet 😂
Devamlı sütüm yok diye düşünme bide o çok etkiliyor. Sütüm bol bol var yetiyor diye şeyler söyle inandır kendini. Çok etkili oluyor. Gözün aydın kaynanan gitmiş daha iyi olursun bundan sonra zaten :)

Sütünün tadına baktın mı hiç. Bazı kişilerin acı olurmuş sütü eskiler derler. Bi de tam doygunluğuna denk geliyor olabilirsin. Önce iki memeni emzir sonra mama teklif et bakalım
Canım zaten 4 saat açlıkla deniyorum veriyorum ya içmek istemiyor yada 5 dk içip kusuyor
Tadına bakmadım hiç acıysa ne olucak peki

Ben gecenlerdede buraya yazdım bende kullanıyorum oglumun ebesi soyoledi ikinma yapar diye gunduz neysede gece ikinma ve kaka olayi gercekten vardi o kesildi vermeyi biraktigimdan dolayi symbio kullaniyoruz tafsiye ile o gayet iyi geldi. Nurse dogal diye bende aldim ama probiyotik birsey almak daha iyimis
Evet bende oyuzden bio gaia aldım inşallah rahatlatır. Büyük oglumada kullanmıştım zaten onu azaltmisti gazını

Şekeri tatlı şeyleri kes bence en başta şeker iyilesmeyi geciktiriyor. Bide zencefil çayı tazesinden ama. iyi geliyor hemde süt yapiyor geçmiş olsun
Birde bebeğimin poposunda kırmızı benekler oldu, domates çekirdeği gibi. Alerjik bir şeyler sanırım. Domates ve çikolatadan şüphelendim o yüzden onları tüketmiyorum artık, daha da arttı gibi, pişik gibide vardı, sağlık ocağındaki Dr hametan ve Madecassol diye krem verdi. Alerji testi ne zaman yapılıyor bilgisi olan var mı ? 🌼

Kontrolden cıktık. Gaz damlası sormayı unuttum iyi mi 🤦🏽‍♀️ neyse kendim alcam artık 1 aylık olduk zaten. Biogaia alayım diyorum. İyi gelmezse nurse herveys denerim. Oğlumda nurse herveys şurup çok iyi gelmişti

Birde bebeğimin poposunda kırmızı benekler oldu, domates çekirdeği gibi. Alerjik bir şeyler sanırım. Domates ve çikolatadan şüphelendim o yüzden onları tüketmiyorum artık, daha da arttı gibi, pişik gibide vardı, sağlık ocağındaki Dr hametan ve Madecassol diye krem verdi. Alerji testi ne zaman yapılıyor bilgisi olan var mı ? 🌼
Madecassol gögüs ucu için de kullanılıyormus doktor bana dogumdan sonra yazmıs niye yazmıs bilememiştim.

Kontrolden cıktık. Gaz damlası sormayı unuttum iyi mi 🤦🏽‍♀️ neyse kendim alcam artık 1 aylık olduk zaten. Biogaia alayım diyorum. İyi gelmezse nurse herveys denerim. Oğlumda nurse herveys şurup çok iyi gelmişti
Canim biogaia bizde kullanıyoruz iyi geliyor kızıma nurse herveys ikinma yapıyormuş çocuklarda ona göre alırsın

X